Jump to content
yiyi_2

Apa Perasaan Korang

Recommended Posts

assalamualaikum..just nk tyer ape perasaan korang bile selalu tak berjaya capai yg korang nk..macam aku..ntah lew..aku tak tahu kenape bile periksa yg sbnr aku sering kecundang..bile pekse bese result aku ok..nak aku aku over confident, tak..ntah lew..aku kekadang se kecewa..sedih..kwn2 yg bwh dr aku ade yg berjaya ke menara gading..aku je masih di sini..lg sedih bile org lain akn tanye knp aku tak dapat bgs..sedangkn aku nie ade potensi..aku malu bila tgk kwn2 aku berjaya dan sedih walaupun aku tumpang gembira dgn kejayaan depa..aku kekadang terpikir yg aku takkn penah berjaya ..se cam gv up..

QUOTE(yiyi_2 @ Nov 27 2008, 09:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
assalamualaikum..just nk tyer ape perasaan korang bile selalu tak berjaya capai yg korang nk..macam aku..ntah lew..aku tak tahu kenape bile periksa yg sbnr aku sering kecundang..bile pekse bese result aku ok..nak aku aku over confident, tak..ntah lew..aku kekadang se kecewa..sedih..kwn2 yg bwh dr aku ade yg berjaya ke menara gading..aku je masih di sini..lg sedih bile org lain akn tanye knp aku tak dapat bgs..sedangkn aku nie ade potensi..aku malu bila tgk kwn2 aku berjaya dan sedih walaupun aku tumpang gembira dgn kejayaan depa..aku kekadang terpikir yg aku takkn penah berjaya ..se cam gv up..

xper..sedey memg sedey...haku tau rasernyer..sumer org pun penah raser..ko jgn raser ko sorg jer rser mcm neh..life is demanding.. ok camni..bersedey bley..tp skejap je...give up jgn...sebab pe dpt kalo give up... ko pk je camni..sume org de bhgn msing2..percayalah..pada rezeki tuhan kasi same rate...there will always be time..jgn risau..be strong aaa

QUOTE(tadapapaka @ Nov 27 2008, 09:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
xper..ey memg sedey...haku tau rasernyer..sumer org pun penah raser..ko jgn raser ko sorg jer rser mcm neh..life is demanding.. ok camni..bersedey bley..tp skejap je...give up jgn...sebab pe dpt kalo give up... ko pk je camni..sume org de bhgn msing2..percayalah..pada rezeki tuhan kasi same rate...there will always be time..jgn risau..be strong aaa

ye..mmg aku sedih..kekadang aku se tak gune pun aku dapat result bgs dlm pekse2 kalo dlm pekse sebenar aku tak berjaya..penah lah ade membe laki aku ckp sst..die cakap aku yg bwh ko pun leh dapat sama result ngn ko..kirenyer aku nie pndai gk..dye ckp camtu .hanya Tuhan je tahu ape perasaan aku..skrg dye dh berjaya pun dlm study..dh masuk univesiti pun..aku je masih kat cnie..tak kemana pun.aku tak nampak rezeki aku..kekadang sampai aku terpikir yg aku takkn kemana2..

ko penah rase macam yg aku rase ke?

sedih tu mmg sedih... tp mungkin ada hikmah disebalik ape yg berlaku kan? yang penting kite kene bersyukur dgn ape yg kite dapat x kisah la dpt sikit atau bnyk dan jgn berputus asa, kuatkan semangat... blush.gif

QUOTE(yiyi_2 @ Nov 27 2008, 09:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>

kalau ko tak berjaya dalm bidang pelajaran, tak bermakna ko takleh berjaya dalam hidup.
dlm dunia ni ramai org yag berjaya dlm hidup,dalm pelajaran biasa saja.contohnya bill gates.
even dalam putera ni ada beberapa orang camtu.

aku gagal banyak kali dah. PMR aku tak okay sgt, tp alhamdulillah dlm kelas sains. SPM aku tak okay gak, tp alhamdulillah aku dpt Pre Science UiTM. aku failed Pre Science, alhamdulillah aku sambung TESL kat MSU, alhamdulillah pointer aku bagus tp aku akan melompat universiti lagi, ke UiTM, amek business. smile.gif

dlm hidup ni, kita kena sentiasa berusaha dn jgn putus asa dgn cepat. tu je.

QUOTE(yiyi_2 @ Nov 27 2008, 09:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>

ada ramai orang rasa mcm tu, tp tak semestinya dlm bentuk exam. mungkin dalam perkara lain. tu ler rencah-2 kehidupan. ko bertuah pasal dapat rasa apa yg sedang berlaku pada diri ko skang ni... itu petanda yg baik rolleyes.gif

AKum,

Kena byk2 bersabar...usaha lg...tiap kejadian tu,mesti ada hikmahnya...insyllah maybe ada kejayaan didepan hari,dlm bentuk apa kita tak tahu...sentiasa bershukur.....

Kalau kita tak berjaya apa yg kita nak,itu bkn rezeki kita...dia yg menentukan...usaha lg,dn cuba..jgn putus asa..

Wassalam

satu benda jer ko lupe buat..
aku rasa ko lupe tuhan kot..
xpun, ingat ko pada DIA xcukup...

pape yg jadi, itu sumer dugaan..
pecayalah..
aku rs kisah aku lg teruk dr ko..
tapi xpe...xyah la ko tau..
sebenarnye tuhan nak uji kite jer..
sebab ape ko tau..? sebab die nak bg ko kejayaan hakiki..
sebelum tu, die nak tgk ko punye usaha ko dl.

so, ingatlah DIA selalu...
walau besar mana pun kejayaan mereka, adakah kejayaan mereka itu diredhai DIA...?
andai ko org islam, ko pasti tau kejayaan yg tuhan redhai atau tidak..
ko susah mencari ilmu, bermakna ko akan dapat kejayaan yg diredhai..kejayaan utk umat islam..
ko sabar jer..solat byk2..jgn putus asa..
ingat...tuhan tu maha adil...

QUOTE (yiyi_2 @ Nov 27 2008, 09:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ye..mmg aku sedih..kekadang aku se tak gune pun aku dapat result bgs dlm pekse2 kalo dlm pekse sebenar aku tak berjaya..penah lah ade membe laki aku ckp sst..die cakap aku yg bwh ko pun leh dapat sama result ngn ko..kirenyer aku nie pndai gk..dye ckp camtu .hanya Tuhan je tahu ape perasaan aku..skrg dye dh berjaya pun dlm study..dh masuk univesiti pun..aku je masih kat cnie..tak kemana pun.aku tak nampak rezeki aku..kekadang sampai aku terpikir yg aku takkn kemana2..

ko punya problem x teruk lagi mcm aku...aku lagi teruk masa hadapi tuh..straight je Tuhan kenakan kat aku..kire mcm jatuh terus tergolek2 aku dia jatuhkan..tapi xleh aku nak citer kat sini hehehe...sekang berjaya ke aku? hahaha ntah rasa mcm ko kut idle je org lain dah move on aku still idle...nak harap kawn2 hahaha kawn2 bler senang ada la kawan2 bler susah hurmm..tapi org slalu ckp la org berjaya nih slalu dia akan tempuhi byk rintangan dulu..
aku xmo ckp ada hikmah disebalik apa yg berlaku kat diri ko or berlaku kat diri aku..sebab aku rasa aku still xnampak hikmah Tuhan jadikan aku mcm nih jatuh tergolek2...papepun life must go on gak..walaupun hidup nih perit..itu la yg slalu aku ckp kat diri aku..urmm byk kan la motivasi diri sendiri..tuh je aku buat sebab aku ble dgr motivasi kat tv ke org motivasi aku..aku xleh accept sebab dia xrasa mcm mana aku rasa tau ckp berbuih2 je..so aku motivate diri sendiri sebab diri aku rasa apa yg aku rasa..

hahaha sorry la mcm citer masalah aku lak kat sini..