Jump to content
Sign in to follow this  
pak teh

Lcd Tak Dapat Maximum Resolution

Recommended Posts

Salam semua..

Aku ade bengang ckit ngan LCD samsung 943NWX 19" aku ni..baru2 ni Lcd aku ade problem dimana xde paparan keluar apabila aku 'ON' kan pc aku..dia asyik berkelip2..aku baru 7-8 bulan guna lcd samsung 19" tu..jd aku pun hantar LCD tu ke pusat service samsung sebab aku punya lcd tu ada 3 tahun warranty...pastu baik seperti biasa selpas diorang baiki..hohohoh..tapi yg jd masalahnya lcd tu bila aku pasang balik dia punya resolution paling tinggi pun setakat hanya 1280x1024..sedangakan dia punya max resolution sebelum ni 1440x900..sebelum ni sharp je pandangan sbb aku setkan max resolution 1440x900 tp skang pling tinggi resolution pn 1280x1024 selepas balik dr service tu..adoi wacko.gif wacko.gif Ni yg buat jiwaku kacau ni pasal paparan LCD mcm tak kene je pakai resolution 1280x1024..macam mana nak selesaikan masalah ni..??? Tolong!!!

Adakah grafik kad aku yg masalah atau apa2 masalah yg diluar pengetahuan aku..??? aku guna gc NVIDIA GeForce 7300 GS..

Harap korang dapat membantu...

ni masalah daripada graphic card ko tu rasanya..ikut nasihat dari bro fumakila tu..unistall pakai driver sweeper...kasi betul2 clean driver lama..

TQ bro kerana bagi idea utk menyelesaikan masalah aku ni..Aku dah try uninstall driver GC dan install balik tp masih gak masalah yg sama terjadi...adoyai wacko.gif wacko.gif

Tapi takpelah..janji aku dapat buat kerja..kalo korang ade jln penyelesaian lain jgn lupe post ye.. blush.gif blush.gif

try rendahkan refresh rate lcd ko tu....

Bro, waranty ada lagi kan, aku suspect monitor tu dah di tukar mainboard dia, pengalaman aku la , pernah tukar mainboard kat dalam tu resolution rendah sikit, gambar ada keluar.

Harap dapat mambantu

acer lagi?? aku dah dpt 2 kes monitor acer jd mcm ni.. board ayam apa la acer pakai ni, yg rosak tu ialah digital info dlm monitor tu.. dia x dpt bgtau pc yg dia adalah wideskrin monitor.. so update la driver sekali pun, x selesaikan problem, aku rasa mcm nak buang longkang je mointor acer ni, salah 1 tu.. baru 2 hari pakai dah jadi, tp kadang2 ok, kadang2 tak.. even dlm sofware everest pun detect dia sbg plug n play monitor, tp time ok.. baru dia detect sbg acer 1713w. satu cara ni, kadang2 berkesan, force install driver monitor.. donlod driver monitor tu dan install, dia cakap tak compatible sbb monitor tu dah jd bukan monitor acer (digital info dia rosak), tp install jugak.. kadang2 reso wide tu ada balik.. huh... no more acer in my life!! ayam2 benq (org cakap la) tak pernah menyusahkan org.. sorry la kot2 ada yg pakai acer ngan benq kat sini ye.. (aku ni mmg org cari kalau nak beli2 pc ni, so mesti la kalau beli brg yg problem aku sakit hati sbb org tak cari kedai.. org cari aku)

QUOTE (WanR @ Jan 25 2009, 09:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>
acer lagi?? aku dah dpt 2 kes monitor acer jd mcm ni.. board ayam apa la acer pakai ni, yg rosak tu ialah digital info dlm monitor tu.. dia x dpt bgtau pc yg dia adalah wideskrin monitor.. so update la driver sekali pun, x selesaikan problem, aku rasa mcm nak buang longkang je mointor acer ni, salah 1 tu.. baru 2 hari pakai dah jadi, tp kadang2 ok, kadang2 tak.. even dlm sofware everest pun detect dia sbg plug n play monitor, tp time ok.. baru dia detect sbg acer 1713w. satu cara ni, kadang2 berkesan, force install driver monitor.. donlod driver monitor tu dan install, dia cakap tak compatible sbb monitor tu dah jd bukan monitor acer (digital info dia rosak), tp install jugak.. kadang2 reso wide tu ada balik.. huh... no more acer in my life!! ayam2 benq (org cakap la) tak pernah menyusahkan org.. sorry la kot2 ada yg pakai acer ngan benq kat sini ye.. (aku ni mmg org cari kalau nak beli2 pc ni, so mesti la kalau beli brg yg problem aku sakit hati sbb org tak cari kedai.. org cari aku)

aku rase TS kate samsong not acer.. smile.gif

btw TS ikot bro batista tu ckp..lower kn dulu refresh rate ko tu..60Hz maybe..
pastu cube tuka reso yg ko nak tu..

QUOTE (WanR @ Jan 25 2009, 09:04 AM) <{POST_SNAPBACK}>

TS cakap samsung bkn acer..ape da...baca dulu sblm bg komen