Jump to content
kelamkabutumno

Luahkan Tekanan Anda Di Tempat Kerja

Recommended Posts

tekanan gak ... segala urusan aku yang handle bos tau.. tiap2 bulan collect duit..
arghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh... aku lah cleaner, tech, pak guard.. basic = rm400..
bonus bwh 100.. ape nak makannn oiii ..

QUOTE(ehsanism @ Nov 26 2008, 03:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tekanan gak ... segala urusan aku yang handle bos tau.. tiap2 bulan collect duit..
arghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh... aku lah cleaner, tech, pak guard.. basic = rm400..
bonus bwh 100.. ape nak makannn oiii ..

ape nak susah...buat je part time...kalau tak tau nak part time apa bleh pm aku...

Tekanan? haha mmg bertimbun tingginya cam Gunung Kilimanjaro.. OT takde (igt keja opis takyah kire OT ke), Adik-Beradik & the Gang Company (Sume nk jd Boss), Uncle Tua yg tak sedar diri, Keja Last minute Sume Urgent..

Sib baikla rumah dekat ulang-alik. Klu jauh, dah lame aku cabut..Penyabar jugak aku nih.. sleep.gif

p/s: pharez, part time ape? PM aku for more details.. tongue.gif

Rilek la bro, mula mula mmg la susah dulu. Bila kita dah rasa bagus sket, kita lompat la, cari keje lain pulak. Dah tau tempat tu tak berkembang, gaji tak naik, takkan selamanya nak duk situ kan?

Btw, kalu korang rasa susah, meh aku kabo keje aku tahun 2003 dulu kat Temerloh.

Nama Jawatan: Pengurus Operasi Pusat Latihan MLVK.

Benda kena buat : Pak Guard, Warden, Pemandu Bas Sekolah (Van), Mengajar, Baiki PC, Buat Sales n Promotion, Jaga CC, kerja kerja kerani pom aku buat.. etc..

Waktu keje : 8 pagi - 6.30 petang. Masuk balik 8.45 malam sampai 3 pagi. Hari Sabtu sampai 3 petang. Ahad cuti.

Gaji Basic RM800, OT dlm 3-4 ratus, kwsp socso tadak. Disediakan rumah dengan kereta/van/4x4 sebijik. Minyak claim.

Ha, sanggup?? laugh.gif laugh.gif

bile aku bc tekanan korg tetibe aku bersyukur pulak hehhehe... aku gaji bersih 1.4k je... keje mcm anjing tp bile cuti keje aku jln... so by the time aku balik dr cuti pjg mmg takde keje bertimbun menanti... cume tngu salah kene maki ngn branch kat singapore je la...

ada gak tempat utk lepaskan tekan keja kat putera ni ek...,

aku tertekan dengan keje yang bertimbung sejak aku masuk keje dalam 3 tahun lepas lg..,x penah nak rehatkan kepala aku ni..., dalam satu2 masa tu 3@4 keje kene buat skali gus..., srabut abis kepala aku dibuatnya..., kadang tu time cuti pn x senang, asyik2 bos aku call nak itulah, nak inilah..., tension ar mcm ni.., dah la keje orang lain aku pn kene buat...., bengang betui ar.....,

yang aku paling bengang bulan 1 taun ni, bos aku ambik staff baru tapi yg ada pengalaman ar..., aku ingatkan klu dia masuk senang la sikit keje aku, xde ar duk srabut jek kepala aku nih.tengok2 habuk pn xde..., aku bleh katakan baik ambik budak br abis blaja dr ambik abg yg da pengalaman ni..., banyak xtau..., da la keje wat sikit jek ari2..., tengok internet jek manjang..., aku yg srabut kpala tengok jd naik bengang..., da la gaji dia skali ganda dr gaji aku, keje plak aku yg banyak dr dia..., xke bengang aku..., bos aku ni pn satu hal..., nak ambik yg pengalaman sangat, habuk pn xde.wak prabis duit syarikat jek ambik abg ni.... myampah aku tengok abng niiiiiiiiiii............

skarang ni keje yg aku minat sejak skolah da jd keje yg paling membosankan..., dah naik malas aku dibuatnya...,
Edited by e_mie85

QUOTE(e_mie85 @ Dec 12 2008, 01:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>

aku tertekan dengan keje yang bertimbung sejak aku masuk keje dalam 3 tahun lepas lg..,x penah nak rehatkan kepala aku ni..., dalam satu2 masa tu 3@4 keje kene buat skali gus..., srabut abis kepala aku dibuatnya..., kadang tu time cuti pn x senang, asyik2 bos aku call nak itulah, nak inilah..., tension ar mcm ni.., dah la keje orang lain aku pn kene buat...., bengang betui ar.....,

yang aku paling bengang bulan 1 taun ni, bos aku ambik staff baru tapi yg ada pengalaman ar..., aku ingatkan klu dia masuk senang la sikit keje aku, xde ar duk srabut jek kepala aku nih.tengok2 habuk pn xde..., aku bleh katakan baik ambik budak br abis blaja dr ambik abg yg da pengalaman ni..., banyak xtau..., da la keje wat sikit jek ari2..., tengok internet jek manjang..., aku yg srabut kpala tengok jd naik bengang..., da la gaji dia skali ganda dr gaji aku, keje plak aku yg banyak dr dia..., xke bengang aku..., bos aku ni pn satu hal..., nak ambik yg pengalaman sangat, habuk pn xde.wak prabis duit syarikat jek ambik abg ni.... myampah aku tengok abng niiiiiiiiiii............

skarang ni keje yg aku minat sejak skolah da jd keje yg paling membosankan..., dah naik malas aku dibuatnya...,

keje apa tu???? ohmy.gif

QUOTE(e_mie85 @ Dec 12 2008, 01:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>

hahaha...
sama lah kita!!!!

dahler sorang staff kat aku kena fired. sbb kes mcm kt atas lah. lagi teruk..nk mai x nak mai keja ikut suker dia ajer..'ingat opis mcm hotel dia aja.
bg aku paling menyakitkan kalau nk ajar balik satu persatu keja yg perlu dilakukan, setting, marking dsb.
dah pandai 3-6 bln..cabut lari..siul ajer
rasa dah malas nk interview..biar bos aku handle sorang sudahler..suwoh ajer masuk, wat ajer kerja..x pndai lantaklah..buat keja ringan2. sad.gif

smua pengalaman beb..
ms aku keje swasta..gj rm800..
tolak epf..tgal bape erk..
keje thp gaban..aku sorg plak staff..yg lain dah cabut lari..
aku technical cctv,computer cum despatch..
aku pikul tga sorg2..panjat bumbung..wat wyring..pnjt tga..g side sana sini naik moto plak tu..
smua waku wat sorg2..
gj ttp cam tu..
blik kul 2 3 pagi..ot xda bayar
kdg2 sabtu keje sampai mlm..
ahad klo side problem kn keje..
tu keje mcm woof woof pnh aku lalui..
aku dah resign sbb aku sound bos aku..
gj lewat nak mampus..jnji sblm 7 hb..14 hb br msuk..
yg pnting aku dpt ilmu baru..
aku blajar repair Quran Digital..
keluaran dari Syria..
mamat arab ngan sorg ustaz ajar aku..
bos aku xtau per2..hahaha
ilmu yg aku dpt..jgn pcya ngan majikan..br majikan pcya ngan kita..hahaha

kat department aku cuma ada tiga orang jer. Tapi ada beribu customer yang nak kena uruskan.

Yang aku tensen sangat bila nak kena uruskan customer complaint ni. Walaupun dah bertahun-tahun aku buat keja tu, tapi masih pening jugak aku dibuatnya.

Nasib baik gaji ok. Bagi mengelakkan hal personal mentensenkan hidup aku lagi, aku pilih hidup sederhana jer. Kereta murah, duduk flat, barang-barang setakat perlu jer. Biar duit banyak jangan banyak hutang.

aku tensen gak ni
gaji ok lar seribu lebey kt dua ribu gak r
tp aku keje mcm org x keje
p keje x task pon
tensen giler
cam useles person
mcm x caya kat ak utk bg keje
nth la
tensen
should i quit my friends ? Edited by MaggiLover

susah keje kat company yg ade org yg kita suke...pyhnye

aku tension ngan keje aku sebb xkeje....
8 jam duk kat ofis rs cam shari..
puas main tenet,pas2 tgk tv,main game tp xabis2 8jam..
klu ad krosakan br srnk ckit ad keje and ms berlalu ngan cepat..hehe..
keje shift,tp yg best cuma tang elaun..heaven.....

QUOTE(MaggiLover @ Jan 2 2009, 12:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku tensen gak ni
gaji ok lar seribu lebey kt dua ribu gak r
tp aku keje mcm org x keje
p keje x task pon
tensen giler
cam useles person
mcm x caya kat ak utk bg keje
nth la
tensen
should i quit my friends ?

gaji sedap tp takde kerja? jgn berhenti... ramai nak tempat ko kalu berhenti. tak caya cumelah ofer (psst.. letak nama aku ye hehehe)

aku pn sama mcm tu.pg keja utk x de keja.tension gila.nk tunggu problm dtg kdg2 2 mnggu skali jer.mcm x byk nk blajar.masa pulak mmg lama gile rasa.tepat jer jam 5.30 trus blah.haha.camne le nk dpt xperince even gaji tingi

Kontrak kerja aku dah habis..sad.gif
Sekarang tak tahu nak buat ape..
Buat kerja sendiri la nampaknya..huhu..

Tahun ni Tension sikit.

Banyak developer tak dapat nak recover. Kalau developer lingkup, habislaa.

Aku harap ekonomi tak jadi teruk lagi.

Seperti biasa, setiap kali ekonomi meleset kena laa prepare utk saman menyaman, kena cari kengkawan lawyer. Nak kena investigate lebih kes.

Nasib baik aku dah develop company aku sendiri senyap-senyap. Boleh lah chow bila-bila.
Takde kes lagi, takde paperwork lagi. takde muka dato'-dato' lagi, takde presentation.

Gila, tak tau laa macam mana rasanya bebas takde bende tu semua lepas bertahun-tahun sampai 2 kali ekonomi meleset.

Boss baikkk..tapi miang....mulut dia mmg tak tahan dengar..geli jer raserrrr...tapi apakan daya kita pompuan..lawan kang lain pulak jadinyerrrr..so memendam rasa jer lah...

Tak semua pompuan suka digoda...terutamanya wanita yang dah bergelar isteri.....tiap2 hari tertekan....

so bleh kasi pendapat sket tak..setengah org rasa benda tuh simple..tapi aku mmg menyakitkan hati jerrr...mmg rasa tension jerrrrrrrrrrrrr......

keje: juruteknik komputer

tempat keje : bangunan kerajaan kat jln duta,KL

sebab2 tension : user/pengguna x RETI pakai peralatan IT (komputer,notebook,printer,dll)
padahal gaji beribu2,tu yg satu hari 10 report psl komputer ngarut2/lawak

QUOTE(leman77 @ Jan 6 2009, 09:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
keje: juruteknik komputer

tempat keje : bangunan kerajaan kat jln duta,KL

sebab2 tension : user/pengguna x RETI pakai peralatan IT (komputer,notebook,printer,dll)
padahal gaji beribu2,tu yg satu hari 10 report psl komputer ngarut2/lawak

Kira ok gak tu... ko ada kerja...kalau takder report, takder kerja, so jabatan pun tak amik ko kerja..HEHEHE

QUOTE(teri-chan @ Jan 4 2009, 09:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
gaji sedap tp takde kerja? jgn berhenti... ramai nak tempat ko kalu berhenti. tak caya cumelah ofer (psst.. letak nama aku ye hehehe)

gaji sedap takder kerja ek.. kalau kompany bila2 masa leh bankrupt.. So exprience takder, gaji besar, payah nak dapat kerja kalau exprience selama 2 tahun hanya mengangkat dan menjawap tepon.