Jump to content
Sign in to follow this  
Alif Hezrey

Harga Pc C2d E5200...

Recommended Posts

Mobo chipset ape?Mna laa tau kan chipset x best sbb nk jimatkan kos..

QUOTE(adinor @ Nov 17 2008, 06:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Macam ada kekeliruan....E5200 tergolong dalam family Pentium Dual Core bukan Core 2 Duo (C2D)

tu lah pasal,
aku pown pelik gak...

QUOTE(Hoodlums @ Nov 17 2008, 07:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Mobo chipset ape?Mna laa tau kan chipset x best sbb nk jimatkan kos..

dia x bgtau pown....
chipset tu penting ke?
kalau yg x best nya apa beza ngan yg best nya?

QUOTE(AmD SeMpoT (SeMpRoN) @ Nov 17 2008, 07:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bro Alif Hezrey,ak rase leh dpt lg bgus drpd tuh la bro...cuba cek topik legend diamondclow biggrin.gif atau trus ke sini:

http://forum.putera.com/tanya/t60871.html

pc dia bajet tinggi owh,
bapa aku dgr rm800 je dah terkejut...
aku igat nak beli biasa2 dulu,
lepas tu upgrade skit2..

Mobo penting bro, br best nk upgrade pd msa depan.
Nk tau gax mobo tuh gna chipset ape?

QUOTE (Alif Hezrey @ Nov 17 2008, 09:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dia x bgtau pown....
chipset tu penting ke?
kalau yg x best nya apa beza ngan yg best nya?

yaaaaaaaa aku datang lagi yehaaaa.......ok let me tell U.macam biasa.

ko leh diagnosis sendiri bende tu.cuba gunakan teknik simulasi.part yang dijual tu.ko seolah-olah barai balik.ko kira part by part.aku suspek harga demikian menggunakan VIA P4M900 yang mana chipset menatang ni mmg 100%mendatangkan masalah.kekadang pc jadik HANG.freeze.BSOD.thats cause by chipset.macam pentium DUal core.ada chipset dia sendiri.sama ada G31 dah cukup dah.graphic onboard dia X3100GMA kot.apa-apahal pun menjadikkan onboard INtel tu dah leh support Shader 3.0 laugh.gif .paham? same features ngan Nforce 6100?

tolong hati-hati sikit beli kat lowyat tu.kalau x pasti.dalam poket penuh duitbawak member.diorang sana x tipu korang secara direct.tapi barnag yang diorang jual tu.brand.jenama.model.semua jenis mmg murah.ko plan nak upgrade sikit2? forget it la.

karang usik itu ini x nyala usik ini itu x nyala.paham? yang murah tu bukan processor.ada HDD.ram.mobo.bende ko nak upgrade tu mobo.kalau dah mobo cap ayam pastu jenis murah then ko usik-usik habis la.beli pc murah gini kena pakai sampai dia lumat.dia hancur.jangan gatal tangan masuk GC atau masuk ram besar-besar..

ko beli kat lowyat.barnag murah.kalau ada masalah bercerita beb.orang sana otak diorang menjual jerk.bila ko bayar `cash` lantak ko la lepas tu.time waranti paling menyusahkan sekalik.mentang-mentang pc kita murah.pc kita biasa paham-paham la layanan. mad.gif

dari senarai harga tu ......aku tgk

1)dvdrw sure cap ayam(samsung atau BEnq)
2)ram sure cap aenoen
3)hdd sure cap western D
4)psu dah terang-terang tulis watt dia berapa
5)mobo x dinyatakan ngan jelas.aku suspek mobo MSI digunakan bercipset VIA K8m900.

so apa kebende ko nak upgrade? usik ram DVD rosak.masuk GC PSU x cukup.

ni karang kalau dah beli....for the sure bantai pakai 24jam x tutup-tutup kan? aku berani jamin 3 bulan 1st prob psu ko `jalan`duluk. Edited by K.I.T.T

QUOTE(K.I.T.T @ Nov 18 2008, 01:35 AM) <{POST_SNAPBACK}>
yaaaaaaaa aku datang lagi yehaaaa.......ok let me tell U.macam biasa.

ko leh diagnosis sendiri bende tu.cuba gunakan teknik simulasi.part yang dijual tu.ko seolah-olah barai balik.ko kira part by part.aku suspek harga demikian menggunakan VIA P4M900 yang mana chipset menatang ni mmg 100%mendatangkan masalah.kekadang pc jadik HANG.freeze.BSOD.thats cause by chipset.macam pentium DUal core.ada chipset dia sendiri.sama ada G31 dah cukup dah.graphic onboard dia X3100GMA kot.apa-apahal pun menjadikkan onboard INtel tu dah leh support Shader 3.0 laugh.gif .paham? same features ngan Nforce 6100?

tolong hati-hati sikit beli kat lowyat tu.kalau x pasti.dalam poket penuh duitbawak member.diorang sana x tipu korang secara direct.tapi barnag yang diorang jual tu.brand.jenama.model.semua jenis mmg murah.ko plan nak upgrade sikit2? forget it la.

karang usik itu ini x nyala usik ini itu x nyala.paham? yang murah tu bukan processor.ada HDD.ram.mobo.bende ko nak upgrade tu mobo.kalau dah mobo cap ayam pastu jenis murah then ko usik-usik habis la.beli pc murah gini kena pakai sampai dia lumat.dia hancur.jangan gatal tangan masuk GC atau masuk ram besar-besar..

ko beli kat lowyat.barnag murah.kalau ada masalah bercerita beb.orang sana otak diorang menjual jerk.bila ko bayar `cash` lantak ko la lepas tu.time waranti paling menyusahkan sekalik.mentang-mentang pc kita murah.pc kita biasa paham-paham la layanan. mad.gif

dari senarai harga tu ......aku tgk

1)dvdrw sure cap ayam(samsung atau BEnq)
2)ram sure cap aenoen
3)hdd sure cap western D
4)psu dah terang-terang tulis watt dia berapa
5)mobo x dinyatakan ngan jelas.aku suspek mobo MSI digunakan bercipset VIA K8m900.

so apa kebende ko nak upgrade? usik ram DVD rosak.masuk GC PSU x cukup.

ni karang kalau dah beli....for the sure bantai pakai 24jam x tutup-tutup kan? aku berani jamin 3 bulan 1st prob psu ko `jalan`duluk.

mobo MSI x ok ke?
chip VIA nape?
byk problem erk?

kalau bukan MSI, dia akan bagi ko Mobo ECS chipset VIA spt K.I.T.T kata, atau chipset G31.
nak kata tak bagus takde la, cuma kalau penggunaan "hard"core, akan timbul masalah utk mobo tu tampung penggunaan anda nanti.

tapi kalau utk starting, kegunaan utk belajar, taip document, surfing utk ilmiah, cari bahan rujukan di internet, email, takde masalah.

lagipun Alif Hezrey ada bgtau pasal "bapa" terkejut tgk bajet rm800, sure semua pembelian ayah tampung, n mr Alif Hezrey pun takde bgtau tujuan sebenar beli pc ni.

*adakah mmg kat rmh takde pc, nak beli pc utk letak kat rmh?
*dah ada pc, tp nak beli satu lg khas utk Alif Hezrey sendiri, utk study?
*kalau study, adakah student sekolah menengah/kolej/university?
*kalau university, ambik bidang apa?

semuanya bergantung pada penggunaan + BUDGET mak ayah tu.
*rugi nnt kalau beli tanpa rancang betul2. Katakan student engineering, sbb nak sgt beli, tp budget takde, so beli yg biasa2, jadi rugi sebab pc yg rm800 tu mungkin tak mampu tampung penggunaan utk software2 engeneering, kalau processor E5200 tu maybe dah ok, tp takut motherboard plak selalu timbulkan masalah. So nak beli baru dah kena cari budget lagi.
*atau rugi juga kalau guna takat typing, surfing tp beli mahal2 sampai habis rm2k. nnt lps 2-3 thn tentu nak tukar baru jgk.

spec pc dari pricelist Alif Hezrey letak kat atas tu takde mahal, takde murah, kira sedang2 ok la.
baru2 ni saya sendiri beli pc murah, rm800-e2180/2gb ddr800/ecs g31 mobo/powelogic casing+psu 300w total price dlm rm7++. Sebelum ni pun saya dh banyak beli "bajet pc" dgn harga rm600~800 sebuah utk kegunaan pejabat, utk kerani;penggunaan typing, utk lab student;kegunaan typing. Lbh kurang 20 buah pc, guna mobo ecs,celeron, dr sudut ketahanan, dah masuk tahun ke-3 smua pc still berfungsi dgn baik. Takde la "teruk sangat" performance pc2 murahan ni, cuma yg penting tgk sape guna, mcm mana cara jaga.

ko jgn paksa bapa tu, tgk bajet dia dulu, kecuali mmg bapa ko byk duit biggrin.gif

aku tlg quote pricelist dr lowyat.net
*E5200 - RM280
*1GB DDR2 PC5300 (667Mhz) - RM60
*DVDRW - RM80 (kalau ambik brand LG/ASUS pun leh dpt rm80)
*HDD 160GB SATA - RM135 (brand WD/Seagate harga lbh kurang sama jer)
*casing standard + PSU - RM80~100
*Keyboad/Optical Mouse - RM30
*Mobo - RM180 (mobo kena boleh support 45nm proc, e5200 proc 45nm)

total dlm rm845..tapi ni aku congak2 berdasarkan price list compuzone & pc zone. harga mungkin lebih tinggi @ lebih rendah.

*kalau ko nak bajet lagi rendah, guna biasa2 jer, ambik celeron dual core = rm155 (jimat rm125 dr E5200)

kalo rajin, ko jgn beli pasang siap, cari satu kedai, cth pc-zone, ko mintak dia build satu pc dgn bajet fix rm600 utk pc saja, tgk apa dia boleh bagi, dr situ baru tukar/upgrade mana yg mampu selagi tak overbudhet, then minta dia pasangkan, selalunya boleh dapat harga lagi murah dr beli kat kedai yg dah siapkan pc dlm satu pakej.

anyway semua nya berbalik kepada berapa bajet bapa anda sanggup sediakan.

kalau betul2 low bajet, cadangan aku cari refurbish pc pentium4, blh dapat rm350~450 satu set. Performance pun still ok, cuma masa nak beli test n tgk betul2, selalunya refurbish pc ni, condition tak terlalu teruk. Edited by sawi

x perlu E5200...
ngan RM800 ko leh dpt AMD Athlon 5000+ & 2GB RAM...
mobo maybe leh pki 780G kalau still ader stock (sbb mobo ni panass~)

x percaya?
leh jenguk2 thread aku tongue.gif
tapi kalau lokasi ko dkt ngan aku leh self collect la~

aku rasa elok suruh bapa ko contact peniaga freelance kita bro diamondclow
dia boleh buat pc terbaik utk bajet anda... dijamin biggrin.gif

aku leh tlg, tp aku takde bisnes, cuma bleh tlg bawak ko jalan2 ke lowyat tu & belanja aku mnm kat restoran bujang lapuk. biggrin.gif

QUOTE (Alif Hezrey @ Nov 18 2008, 10:09 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mobo MSI x ok ke?
chip VIA nape?
byk problem erk?

kalau aku kata ko tgh pakai pc tu pastu pc tu hang....atau keluar biru nak cakap apa? kalau ko beli aku berani jamin ko x akan pergi 2nd time ke lowyat sana.semata-mata nak claim waranti.atas alasan

1)jauh 2)minyak 3)parking.

so kalau nak beli pc leh decide kat sini dulu.

Sempron LE 1250
Biostar Nforce 6100onboard GPU
2GB DDR2 ram Kinsgton
250GB SATA 7200 Seagate
DVDRW+LG
ATX tower Chasing c/w 400watt PSU.

Total RM 696.ram besar.barang ada kualiti.kalau ko nak bantai 24jam on pun go ahead.aku siap datang pasang sekali kalau ko nak.

QUOTE(K.I.T.T @ Nov 18 2008, 05:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau aku kata ko tgh pakai pc tu pastu pc tu hang....atau keluar biru nak cakap apa? kalau ko beli aku berani jamin ko x akan pergi 2nd time ke lowyat sana.semata-mata nak claim waranti.atas alasan

1)jauh 2)minyak 3)parking.

so kalau nak beli pc leh decide kat sini dulu.

Sempron LE 1250
Biostar Nforce 6100onboard GPU
2GB DDR2 ram Kinsgton
250GB SATA 7200 Seagate
DVDRW+LG
ATX tower Chasing c/w 400watt PSU.

Total RM 696.ram besar.barang ada kualiti.kalau ko nak bantai 24jam on pun go ahead.aku siap datang pasang sekali kalau ko nak.

Sempron ok ke bro?
L2 dia 512kb je kan?

mobo tu leh support proccesser apa lgi?

Proccser AMD yg mana best?
cpu dlm bajet rm800...

aku nak gak try amd nie...

* AMD Athlon X2 5200+ AM7 64-bit CPU
* ASUS M2N-VM DVI Mother Board
* 160GB Sata Hard Disk Drive
* Kingston 1GB RAM
* LG DVD RW
* 4-in-1 Card Reader
* E-view Water-proof Keyboard
* E-View Optical Mouse
* E-View Speaker
* Power Logic Casing

rig nie leh dpt dlm rm800 x?

QUOTE (Alif Hezrey @ Nov 18 2008, 08:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
* Kingston 1GB RAM
* LG DVD RW
* 4-in-1 Card Reader
* E-View Optical Mouse
* E-View Speaker
* Power Logic Casing

boleh.xde hal.tapi ko pakai 7 bulan gitu kantoi mobo x leh on.hehe.cpu ko x balanced.spec terlalu tinggi.kualiti barnag xde.features ok.ngam-ngam pakai setahun mungkin mobo kong.pastu ko beli kat lowyat.paham-paham la nak claim waranti.resit.kena jumpa orang ni.parking.minyak.ni sure tunggu 1 bulan nak dapat balik mobo tu.

kalau mobo tu buat hal dalam masa 1 bulan lepas beli xpe.mmg dia ganti jerk.tapi lepas ko pakai 7 bulan pastu mobo tu kantoi x leh on.masak la.waranti x waranti sama jerk nanti.pasal lepas 7 bulan nak waranti dia X AKAN ganti 1 by 1.dia akan REPAIR mobo rosak tu..paham x beza REPAIR ngan REPLACE? ph34r.gif

hohoh..tekejut aku..ingatkan tadi E5200 harganya RM885....
rasanya tak ok la beli yg tu..bek beli seniri satu2 barang... pasangkan seniri...baru ok... biggrin.gif

QUOTE(K.I.T.T @ Nov 20 2008, 03:38 AM) <{POST_SNAPBACK}>
boleh.xde hal.tapi ko pakai 7 bulan gitu kantoi mobo x leh on.hehe.cpu ko x balanced.spec terlalu tinggi.kualiti barnag xde.features ok.ngam-ngam pakai setahun mungkin mobo kong.pastu ko beli kat lowyat.paham-paham la nak claim waranti.resit.kena jumpa orang ni.parking.minyak.ni sure tunggu 1 bulan nak dapat balik mobo tu.

X ok ke ASUS M2N-VM?
Ape mksud CPU x balanced & spec terlalu tinggi? rolleyes.gif

QUOTE(Alif Hezrey @ Nov 18 2008, 08:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
* Kingston 1GB RAM
* LG DVD RW
* 4-in-1 Card Reader
* E-View Optical Mouse
* E-View Speaker
* Power Logic Casing

pc ni ko nak pakai sendirik ke jual?kalau jual..ok jerk

kalau pakai sendirik..baik tukar ram tu jadik 2gb..korbankan dulu card reader tu..len kali blh beli..1gb utk current gaming kecik sgt la bro

terpulang la ko nak dgr cakap sape..tapi bagi aku spec tu dah OK..tak overkill ke ape. buat ape ko nak pakai Sempron dan 6100 sedangkan ko mampu beli dual core + 690G yg ternyata lagi bagus?beza perfomance, senang cakap at least 2x ganda la

QUOTE (sarge @ Nov 28 2008, 07:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pc ni ko nak pakai sendirik ke jual?kalau jual..ok jerk

kalau pakai sendirik..baik tukar ram tu jadik 2gb..korbankan dulu card reader tu..len kali blh beli..1gb utk current gaming kecik sgt la bro

terpulang la ko nak dgr cakap sape..tapi bagi aku spec tu dah OK..tak overkill ke ape. buat ape ko nak pakai Sempron dan 6100 sedangkan ko mampu beli dual core + 690G yg ternyata lagi bagus?beza perfomance, senang cakap at least 2x ganda la

akuk sokong Sarge.

TS : juz forget about "Dr. Dre (Diplomatic Insanity)" Edited by LittleCordines

* Kingston 2GB RAM
* LG DVD RW
* Power Logic Casing

processer tu ok ke?
hard disk cap apa yg ok?

mobo apa yg sesuai ngan proccerser e5200 dual core.
ngan
chipset apa yg bgus utk procceser e5200?

aku igat nak buat pc sendiri,
beli brg skit2 dulu..

mobo nie sesuai x ngan procceser e5200

asus P5KPL-AM.
http://my.asus.com/products.aspx?l1=3&...amp;modelmenu=1

asus P5KPL-CM.
http://my.asus.com/products.aspx?l1=3&...amp;modelmenu=1

Edited by Alif Hezrey