Jump to content
kapoera

Uptrend

Recommended Posts

Bro TS,

segelintir minda org melayu kite ni mmg macm tu...bile satu MLM xbagus sume diorg xbgs...

nak berniaga kena berani..kalau xberani xpayah berniaga...keje la mkn gaji..

ape2 pun...xsalah mencuba(walaupun aku xjoin uptrend ni)...dah cuba baru sendiri tau.... ph34r.gif

caiyokk bro TS....

QUOTE(sizzlo_crew @ Nov 13 2008, 12:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bro TS,

segelintir minda org melayu kite ni mmg macm tu...bile satu MLM xbagus sume diorg xbgs...

ape2 pun...xsalah mencuba(walaupun aku xjoin uptrend ni)...dah cuba baru sendiri tau.... ph34r.gif

caiyokk bro TS....

Bukan semua orang nak berjaya dalam MLM sbb nya ramai yang tak serius.
Orang yang benar-benar serius biasanya berjaya dalam MLM.

Yang paling penting, siapa yang nak berjaya dalam MLM, kena lakukan secara serius dan ikut jalan kerja yang betul dan ikut sistem MLM.
orang yang berjaya ikut sistem.
yang belum berjaya ikut cara sendiri.

Fikir-fikirkan pepatah ini.
1. Nak seribu daya, taknak seribu dalih (nak berjaya jangan buat alasan)
2. Sedikit-sedikit lama lama jadi bukit ( memang benar BONUS org yg buat bisnes MLM mula2 kecik, lama-lama jadi besar)
3. Berakit-rakit ke hulu, berenang2 ketepian.. Bersakit2 dahulu, bersenang2 kemudian. (Buat bisnes MLM mmg banyak dugaan, pengorbanan..sakit2 lah ni. Tetapi usaha anda hari ini akan menyebabkan anda senang kemudian. )

Nak tahu satu tips?
Gaji anda hari ini adalah atas apa yang education @ certificate yg anda ada yg lepas, setuju?
Pendapatan anda 4 tahun akan datang adalah hasil daripada usaha anda yang mulanya pada hari ini, setuju?
Pendapatan anda pada umur 60 tahun adalah hasil daripada apa yang anda buat pada hari ini.

Jika yg keje gomen : katakan gaji anda sekarang RM3000 pun tak boleh nak saving atau survive, anda rasa umur anda 55 thn bila dapat pencen gaji separuh iaitu RM1500 lagi cukup ke daripada gaji anda sebelum pencen?

Jika yg keje bukan gomen : katakan gaji anda sekarang RM3000 pun sama gak tak boleh saving atau survive, anda rasa umur anda 55 thn atau awal dpd tu dah kena VSS, anda rasa stabil ke ekonomi anda? Sbb tu ramai yg umur 55 ke atas jadi security guard, kerja 12 jam setiap hari takdak cuti tau.....Lagi lah takdak masa nak main-main dgn anak & beramah mesra dgn bini.
(Security guard keje 7am - 7pm, balik makan malam, penat terus tido sbb esok nak bangun keje. Silap2 tak sempat main dgn bini, keje shift 7pm - 7am, balik rumah anak dah gi sekolah, bini kalau keje dah gi keje, kalau bini tak keje pulak laki balik penat nak tido sbb malam nanti nak keje pulak bila masa nak main dgn bini)
CUTI RAYA minta maaf lah nak balik, keje hari2 pun susah nak cuti hari sabtu dgn ahad, inikan pulak nak balik raya....

Lebih baik buat sesuatu dari sekarang agar senang di kemudian hari
Just for my hundred cents

QUOTE(gen9562 @ Nov 13 2008, 09:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ooo..uptrend ye....sape2 yg ramah n pandai ayat org bole ar join...kalu jenis pendiam susah ar sket,,maka lebur ler duit 2...yg tuan tanah ajak kita sume ni ofcoz ler first lg aku rasa nak tambah org d bawahnya n bantu org d bawahnya cari org...kalu dia tak wat camni burn ler duit dia yg dia masuk dlm uptrend...ada 3 pakej dlm uptend kn....gangsa,apetah ngn platinum.....yg gangsa rm500 lbh kurang...platinum rm3000 lebih...

thx 4 the explain

QUOTE(izwan9897 @ Nov 13 2008, 11:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
RM3000.. ciput je tu...

so cam ne bro?

QUOTE(gen9562 @ Nov 13 2008, 11:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bg ang ciput bagi aku byk ler 2...mmbr aku cam tak jln jer lps masuk uptrend...yeler member aku penyengap sket...susah ler...kita cari org dapat ler duit...tak cari tak dapat...lagi pun minda org melayu susah nak percaya benda camni....

sbb tu sy kate... bende ade.. jln utk menuju kejayaan ade.. cume NAK ATAU X NAK JE..
duit boleh dpt.. cume dia x buat... kite suke tgk org senang tp kite x nk ubah diri kite supaya senang..

QUOTE(kapoera @ Nov 13 2008, 12:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
thx 4 the explain

kau pun sama gak kapoera, kalau kau nak bantu orang sponsor org jadi ahli, kau sendiri kena banyak belajar dalam MLM, kalau takleh nak service downline, jangan menaja. nanti harapan yang diberi pada downline tu hancur sbb kau tak boleh nak bagi komitmen.

MLM bukannya sbb duit semata-mata. Tapi sbb bagaimana kau nak ubah hidup seseorang yang kau taja.

Pelajar ilmu dalam bidang MLM kerana
KEPIMPINAN MELALUI TELADAN.

Orang akan tengok kita dulu adakah kita mampu memimpinnya utk jadi macam kita. Ini akan buatkan dia percaya.
kalau kita takdak ilmu dalam MLM, macam mana orang lain nak berjaya bersama-sama kita kalau kita sendiri pun malas.

MLM ni unik kalau tahu kehebatan dan rahsia kejayaannya.
Bagi yg tak tau tu, dia tahu gak... tahu kutuk je.... yang susahnya nanti hidup nya sendiri.

MLM ni simple, anda selesaikan masalah orang, masalah anda selesai lah.
Anda selesaikan masalah kesihatan, masalah kewangan dan masalah kebebasannya berbelanja orang berkenaan. Maka jika ini anda dapat selesaikan, maka selesailah masalah anda. Edited by izwan9897

QUOTE(diamondclow @ Nov 13 2008, 11:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
yes!!
satu lagi thread dibuka oleh ahli MLM yg terdesak cari downline...

cuba ko bayangkan kalau UPTREND kebangaan ko x de downline...
dan ko plak org yg terbawah...
rasa2 ko dapat x pelaburan yg ko bayar kat upline ko?

ko cuba bayangkan kenapa org atasan ko aka upline ko suruh ko cari downline ramai2?

SEBAB ORANG KAYA BERTAMBAH KAYA DAN ORANG MISKIN TERUS MISKIN!!!!

percayalah bro, bukan ko org pertama aku jumpa promote UPTREND bagai nak rak...
member2 aku semua dok join dulu cerita boleh dapat income ribu2 sebulan...
sekarang dah ada 11 org bawah dier dan antara sebelas tu plak ader lagi bawah dier 3 level...

x pon kaya2 dier...
sebaliknya masa dier banyak terbuang sbb nak guide org2 bawah dier bergerak...
income tetap ratus2 jugak...

kalau dier nak tarik diri pon ok gak sbb atleast dier dapat balik dah pelaburan yg dier bayar upline dier balik...

ps: halal ke rezeki kalau rezeki tu dtg dari kesusahan org bawahan kita aka menindas org bawahan kita?

thx brooo terima kasih kerana nasiahat sy... semoga ALLAH MERAHMATI ABG DAN KAWAN2..

ALHAMDULILLAH... ASSALAMUALAIKUM

QUOTE(izwan9897 @ Nov 13 2008, 12:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku dulu penyengap langsung tak tau menahu pasal MLM. Tapi aku pergi satu kursus asas dalam bidang MLM yang bayarannya cuma RM250 je... Last-Last alhamdulillah, aku dapat apa yg aku nak iaitu membantu seramai mungkin orang yang nak berjaya dalam MLM.

Kalau ikutkan hati aku dulu, MLM sangat2 lah susah. Kenapa aku kata macam tu, sebabnya aku pun dulu tak paham apa itu MLM. Aku dengaq cakap orang yg MLM ni susah sbb tu mental aku dulu blok dgn MLM. Tapi bila aku pergi kursus asas tu, time tu aku blom jadi ahli mana-mana MLM lagi tapi aku sanggup ikut kursus tersebut dan apa yang aku dapat amatlah sangat2 luar biasa.

Skrg ni baru aku tau kenapa ramai orang belum berjaya dalam MLM? Sebabnya mereka yang belum berjaya tak ikut cara dan sistem yang betul, hari ni jadi ahli, esok dah nak pergi taja orang. Belajar pun belum lagi dah nak pegi menaja. Jumpa 2-5 orang reject, last2 diri sendiri yang tak buat MLM, So bukannya salah kawan yang ajak dia join, bukannya salah syarikat tetapi salah diri sendiri yang tak mau ikut cara yang betul. Ramai jutawan MLM dulunya asal dari orang biasa2 tapi bila mereka ikut cara dan sistem MLM syarikat berkenaan barulah mereka berjaya menjadi JUTAWAN.

Ingat mudah ke nak dapat RM3000 kalau tak tau cara dan teknik yg betul tanpa ikut kursus asas MLM.
Skrg bila dah tahu, bukan setakat nak dapat RM3000 tu mudah, tapi nak bantu orang lain dapat RM1200 lebih mudah. Bila ramai orang kita bantu dapat RM1200, maka bonus kita pulak lebih besar dari RM1200.

Saya cadangkan anda ikut satu kursus asas mengenai MLM dan selepas pada tu baru anda buat pilihan.

Kursus tersebut akan diadakan pada 23hb November ni, boleh booking tempat dengan saya sbb tempat terhad kepada 20 orang saja setiap sessi.
  • Bayaran RM250 cash.
  • Hasil yang akan dapat selepas daripada kursus ini adalah anda boleh dapat lebih dari RM250 dalam masa 1 bulan. RM1200 pun boleh dapat dalam 1 bulan sebab dalam kursus tu anda akan diberitahu cara paling mudah nak buat perniagaan MLM

Dalam MLM, ilmu itu penting untuk berjaya. Tak ada ilmu susah nak berjaya.
Jika anda dapat 100% ilmu dalam MLM, insyaallah walau anda dicampak di negeri mana pun, pasti anda boleh jadi kaya melalui perniagaan MLM.

Utk pengetahuan semua, saya bukannya ahli UPTREND cuma nak beri gambaran bahawa MLM tu mudah untuk dilakukan.

WA... THX BROO 4 THE EXPLAINN.... RESPEK U...

QUOTE(diamondclow @ Nov 13 2008, 11:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
yes!!
satu lagi thread dibuka oleh ahli MLM yg terdesak cari downline...

cuba ko bayangkan kalau UPTREND kebangaan ko x de downline...
dan ko plak org yg terbawah...
rasa2 ko dapat x pelaburan yg ko bayar kat upline ko?

ko cuba bayangkan kenapa org atasan ko aka upline ko suruh ko cari downline ramai2?

SEBAB ORANG KAYA BERTAMBAH KAYA DAN ORANG MISKIN TERUS MISKIN!!!!

percayalah bro, bukan ko org pertama aku jumpa promote UPTREND bagai nak rak...
member2 aku semua dok join dulu cerita boleh dapat income ribu2 sebulan...
sekarang dah ada 11 org bawah dier dan antara sebelas tu plak ader lagi bawah dier 3 level...

x pon kaya2 dier...
sebaliknya masa dier banyak terbuang sbb nak guide org2 bawah dier bergerak...
income tetap ratus2 jugak...

kalau dier nak tarik diri pon ok gak sbb atleast dier dapat balik dah pelaburan yg dier bayar upline dier balik...

ps: halal ke rezeki kalau rezeki tu dtg dari kesusahan org bawahan kita aka menindas org bawahan kita?

KK.. MASE ABG MASUK MASUK DPT DUIT X?
MASE ABG BUAT UPTREND KEJE NGN UPTREND JOINS UPTREND DPT DUIT X? PULANG MODAL BALIK X?

SO SKANG ABG KATE ABG DAH X DPT DUIT WALAUPUN DAH ADE ORG BWH... SBB ABG X BUAT...BUKAN SENANG NK JD SENANG DAN BUKAN SENANG NK JADI KAYA...MELAINKAN KALU KITE BEKERJE BERSUNGGUH2 DAN YAKIN PD DIRI KITE... TUHAN AKN MURAH KAN REZEKI KITE...OK..

KALU ABG NK DUIT APE YANG ABG PERLUKAN? PERLU BEKERJE BETUL? KALU X BEKERJE CAM NE NK DPT DUIT? CAN NE NK HIDUP? CAM NE NK MKN??

KITE BUAT DAN KITE AKAN DPT... SO RENUNG2 KAN LA

QUOTE(sizzlo_crew @ Nov 13 2008, 12:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bro TS,

caiyokk bro TS....

ETHX BRO 4 THE EXPLAIN....

QUOTE(izwan9897 @ Nov 13 2008, 12:27 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bukan semua orang nak berjaya dalam MLM sbb nya ramai yang tak serius.
Orang yang benar-benar serius biasanya berjaya dalam MLM.

Yang paling penting, siapa yang nak berjaya dalam MLM, kena lakukan secara serius dan ikut jalan kerja yang betul dan ikut sistem MLM.
orang yang berjaya ikut sistem.
yang belum berjaya ikut cara sendiri.

Fikir-fikirkan pepatah ini.
1. Nak seribu daya, taknak seribu dalih (nak berjaya jangan buat alasan)
2. Sedikit-sedikit lama lama jadi bukit ( memang benar BONUS org yg buat bisnes MLM mula2 kecik, lama-lama jadi besar)
3. Berakit-rakit ke hulu, berenang2 ketepian.. Bersakit2 dahulu, bersenang2 kemudian. (Buat bisnes MLM mmg banyak dugaan, pengorbanan..sakit2 lah ni. Tetapi usaha anda hari ini akan menyebabkan anda senang kemudian. )

Nak tahu satu tips?
Gaji anda hari ini adalah atas apa yang education @ certificate yg anda ada yg lepas, setuju?
Pendapatan anda 4 tahun akan datang adalah hasil daripada usaha anda yang mulanya pada hari ini, setuju?
Pendapatan anda pada umur 60 tahun adalah hasil daripada apa yang anda buat pada hari ini.

Jika yg keje gomen : katakan gaji anda sekarang RM3000 pun tak boleh nak saving atau survive, anda rasa umur anda 55 thn bila dapat pencen gaji separuh iaitu RM1500 lagi cukup ke daripada gaji anda sebelum pencen?

Jika yg keje bukan gomen : katakan gaji anda sekarang RM3000 pun sama gak tak boleh saving atau survive, anda rasa umur anda 55 thn atau awal dpd tu dah kena VSS, anda rasa stabil ke ekonomi anda? Sbb tu ramai yg umur 55 ke atas jadi security guard, kerja 12 jam setiap hari takdak cuti tau.....Lagi lah takdak masa nak main-main dgn anak & beramah mesra dgn bini.
(Security guard keje 7am - 7pm, balik makan malam, penat terus tido sbb esok nak bangun keje. Silap2 tak sempat main dgn bini, keje shift 7pm - 7am, balik rumah anak dah gi sekolah, bini kalau keje dah gi keje, kalau bini tak keje pulak laki balik penat nak tido sbb malam nanti nak keje pulak bila masa nak main dgn bini)
CUTI RAYA minta maaf lah nak balik, keje hari2 pun susah nak cuti hari sabtu dgn ahad, inikan pulak nak balik raya....

Lebih baik buat sesuatu dari sekarang agar senang di kemudian hari
Just for my hundred cents

THX BRO 4 THE EXPLAIN.... RESPEK UU

QUOTE(izwan9897 @ Nov 13 2008, 12:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kau pun sama gak kapoera, kalau kau nak bantu orang sponsor org jadi ahli, kau sendiri kena banyak belajar dalam MLM, kalau takleh nak service downline, jangan menaja. nanti harapan yang diberi pada downline tu hancur sbb kau tak boleh nak bagi komitmen.

MLM bukannya sbb duit semata-mata. Tapi sbb bagaimana kau nak ubah hidup seseorang yang kau taja.

Pelajar ilmu dalam bidang MLM kerana
KEPIMPINAN MELALUI TELADAN.

Orang akan tengok kita dulu adakah kita mampu memimpinnya utk jadi macam kita. Ini akan buatkan dia percaya.
kalau kita takdak ilmu dalam MLM, macam mana orang lain nak berjaya bersama-sama kita kalau kita sendiri pun malas.

MLM ni unik kalau tahu kehebatan dan rahsia kejayaannya.
Bagi yg tak tau tu, dia tahu gak... tahu kutuk je.... yang susahnya nanti hidup nya sendiri.

MLM ni simple, anda selesaikan masalah orang, masalah anda selesai lah.
Anda selesaikan masalah kesihatan, masalah kewangan dan masalah kebebasannya berbelanja orang berkenaan. Maka jika ini anda dapat selesaikan, maka selesailah masalah anda.

YANG PENTING NYE BRO NK KE XNK? TERPULANG AR PDA BRO NK MENILAI ORG CAM NE K

aku x buat bende alah MLM ni...
aku sanggup jual nasi lemak yg rezekinya sudah tentu halal dari aku join MLM yg x tau halal haram rezeki ni...

yg aku katakan member aku...
dier dah pulang modal, tu pon lepas 3 level bawah dier join...

ko sebut sikit2 melayu, melayu, melayu...
mmg betullah melayu yg ramai jadi mangsa MLM korg ni...
org yg jadi penamat dlm skim piramid korg ni...
yg atas2 semua cina2 kaya yg dok tayang ferarri, BMW kasi korg meleleh air liur tgk...

dan MLM ni aku x tgk pon sebagai satu kerja...
lebih kepada menaburkan janji2 manis + kosong utk mendapatkan downline...

dan jugak korglah yg banyak membuatkan pelajar2 IPTA @ IPTS skrg ni makan meggi sepanjang semester sbb ajak dorg kononnya "melabur" dlm perniagaan yg menjanjikan berlipat ganda untung...
ada yg fail, drop semester gara2 nak cari downline, kluarkan duit pinjaman PTPTN, MARA sebagainya...

KO PUNYA CAPS LOCK ROSAK KE BRO???????!!!!!!

ko sponsor aku flight pi japan, ki table talk kat sana....
kalau setakat McD @ KFC tu...
ko leh cover pki duit downline ko kan?

gunakanlah income ribu2 ko tu sponsor aku pi japan biggrin.gif
aku teringin sgt nak pi sana... biggrin.gif

QUOTE(kapoera @ Nov 12 2008, 07:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yang penting nyee.. BRO NK KE X NK?

takpela..sy pun dah lama tak follow MLM2 yg penah2 sy masuk dulu, tak perlu ckp mlm ape, mcm2 skim penah pegi, try, dll
skang ni pun dah berniaga betul2, bkk biz..
jgn lupe baca artikel dari zaharuddin.net tuh..

QUOTE(isham @ Nov 13 2008, 12:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Untuk renungan bersama...

http://www.zaharuddin.net/index.php?option...&Itemid=100

"Tepuk dada tanya Iman"

harap2 sama-sama la kita renung2kan dan fahamkan dlm artikel itu..

saya yang baru bukak beberapa link kedai pun dah alhmdllah..lebih dari apa yg sy dapat time makan gaji..
sblm ni penah gak wat beberapa MLM, mcm2 MLM sy masuk..labur..dll..
last2..sy bukak kedai, bukak biz berkaitan IT..tanpa memeningkan kepala masa depan mcm mane..

bkn nak kondem TS, kitorang sume ni bagi pendapat...mmgla korang mesti kata "bro tak masuk lagi", "bro tak cuba lagi","bro taknak ubah hidup bro ke"...percentage yg katakan sebijik macm tu terlalu ramai...dan terlalu ramai jgkla yg dan senang...tp senangnya..kena tgk akar umbi..

biasa lah tu, nak buat MLM kena lalui pelbagai REJECTION orang dulu... kena tempuh semua dugaan baru lah boleh dekat dengan KEJAYAAN.
kalau tak tempuh semua dugaan ni, macam mana nak berjaya.

lagi banyak REJECTION yang ditempuh lagi bagus sbb ia akan membakar semangat anda utk terus BERJAYA.

So, usaha tangga kejayaan.
takdak usaha takdak kejayaan.

Dalam apa jua bidang pun kena ada usaha. Takdak usaha takdak duit, takdak duit takdak lah makan.

Nak berjaya dalam MLM, kena gi kursus
Sebelum gi kursus jangan cuba-cuba nak buat sponsoring... confirm korang akan gagal.
Just for my thousand cents