Jump to content
Sign in to follow this  
Ehc

Football Manager Kembali....

Recommended Posts

QUOTE(melayudeng @ Dec 2 2008, 08:09 AM) <{POST_SNAPBACK}>
k la...dah donlod xkuar lagi sal product code....tp skang ni bler nk run kuar sal graphic lak...naper ek?

graphic card ko tak support lah tu. FM2009 nie mcm demand sikit. Ram pun dia minta paling kureng 1G. Kat office aku pakai 256M jer hampas x dpt main. so rajin2kanlah cari graphic card yek.

hehe 3d game mmg best. jatuh cinta aku dibuatnya.
sekarang nie manage leeds united(favorite team aku nie) Edited by DukunX

rasanya sudah ramai yang dapat main game FM2009 ni. samada ori version mahupun jack sparrow.
macam braderz jom kita sembang2 pasal game ni pulak, kita stop dah pasal nak install tu.

aku sebenarnya sudah pun menamatkan season pertama 08/09 dgn cukup cemerlang sekali (pendapat aku la)
dengan mengurus Liverpool (kelab kesukaan) aku telah menang BPL dan FA Cup, sementara CL tewas di semi-final
kepada Arsenal dan Piala Liga tewas kepada Spurs (awal2 lagi aku surrender dgn memasukkan majoritinya pemain
reserve dan muda2 belia).

pada pendapat aku FM2009 ni tidak sesukar mana, cuma sedikit eksperimen taktik perlu dilakukan utk bersesuian dgn pemain-
pemain yang ko ada. dgn manage Liverpool aku lebih selesa bermain dengan taktik satu striker sahaja, iaitu 4-1-4-1. Di mana Fernando Torres
sentiasa menjadi penyerang tunggal dengan dibantu kebiasaanya oleh Steven Gerrad atau pun Robbie Keane.

Season pertama boleh dikatakan sgt mencabar apabila big top 4 clubs bersaing hebat. di mana aku hanya beberapa mata sahaja mengatasi Man Utd di tangga ke 2 disamping tewas kepada Man Utd, chelsea dan Arsenal untuk away game sementara byk juga game berkesudahan draw.

Terdapat 2 taktik utama yang aku guna sepanjang Home dan away game yang berasaskan daripada taktik 4-1-4-1 cuma sedikit posisi akan berbeza untuk away game di mana kelihatan supaya lebih sedikit defensive utk menyerap tekanan.

Dibawah ni adalah home taktik aku.

Dan ini pula adalah away taktik aku,

Dan berikut merupakan team instruction aku, dengan utk away game aku akan bermain secara normal dan tidak seperti menyerang ketika perlawanan ditempat sendiri.

Musim pertama hanya menyaksikan beberapa nama pemain sahaja yg mampu aku beli berikutan bajet transfer yang sedikit ciput itupun selepas extra top-up semasa pertengahan musim membolehkan pemain2 tertentu mampu aku beli utk menyelesaikan beberapa masalah terutamanya dibahagian serangan dan midfield kanan.

walaupun mempunyai Torres dan Keane dibahagian serangan. Prestasi Keane amat menyedihkan ataupun mungkin tidak kena dgn taktik aku menyebabkan mamat ni langsung tidak performe sesuai dengan harga sebelumnya yang dibeli dari Spurs (macam ikut dunia sebenar la pulak, Keane skrg pun macam hampeh je, skrg la....) ditambah lak derita Torres yang selalu cedera pada awal musim akibat dari kurang fit lagi aku dah paksa main sebab tak de striker. Ngog masih cukup matang, walaupun sering tidak mengecewakan sebagai super-sub.

Oleh kerana itu, menjelang transfer window pada Januari aku telah mengambil langkah utk mendapatkan penyerang Lazio Goran Pandev utk menyelesaikan masalah dibahagian serangan. ternyata Pandev tidak mengecewakan seperti apa yang berlaku dalam FM2008. di mana pandev tetap berbisa dan mampu mengisi tugas yang sepatutnya digalas oleh Keane. daripada 17 perlawanan pandev berjaya menjaringkan 9 gol disamping 5 kali MOM.

Disamping 2 lagi tambahan pemain2 muda yang dirasakan mampu menjadi antara pemain terhandal dimasa depan. Berikut adalah antara history transfer utk musim 08/09 aku. Lain2 pemain diposisi lain2 amat membanggakan dengan Riera dan Babel sentiasa aku gunakan disebelah att.mid kiri, sementara kuyt dan pennant sentiasa di att.mid kanan.

sementara gerrard sentiasa berada di att.mid centre bersilih ganti dengan keane ataupun benayoun. sementara diposisi MC dan DM sentiasa diisi dengan baik samada oleh Alonso, macherano ataupun lucas leiva mengikut mana yang lebih fit. sementara diposisi pertahanan, arbeloa dan degen menjadi pilihan terbaik yang aku ada, dossena/aurelio disebelah kiri sementara carragher,agger dan skrtel sentiasa mengisi diposisi tengah bek.

dengan kata lain, Liverpool dalam FM2009 tidak memerlukan kepada terlalu byk pemain baru pada musim pertama utk mencapai gelaran juara BPL.
namun selepas berakhirnya musim pertama. aku telah melakukan perubahan besar-besaran kepada pemain liverpool dengan menjual kebanyakan pemain dan tidak lupa juga membawa masuk pemain2 baru yang aku fikir lebih mengancam.

Adakah pasukan Liverpool aku akan lebih kuat pada musim 09/10 bermula nanti. ataupun aku terpaksa berhadapan dengan kesukaran taktik akibat dari pemain2 baru yang perlu mengambil masa utk adapt dengan cara dan style yang sedia ada aku lakukan skrg. sama2 kita tunggu, berikut aku tunjukkan antara history transfer sepanjang tempoh masa rehat sebelum bermulanya musim 09/10, ada yang menarik ??

kita tunggu sambungannyaa...............

Edited by Ehc

laugh.gif Ehc sudah pun pun berjaya mengakhiri musim pertama FM2009. Tahniah ler braderz. Aku bersetuju dengan pendapat Ehc. FM2009 ni dari segi susah tu x lah mcm FM yg terdahulu. Cuma kasi ubah jer mana2 yg patut dlm tactical instruction tu. Yang penting kalo main kat tempat lawan jgn terlalu bermain corak menyerang. Set pd normal or defend. Walaupun kelab yg korang lawan tu kelab cikai(kecuali suma player korang rating tahap dewa laugh.gif ). Ehc powerlah stamina player ko whole pitch kejar bola aar. Cuma yg bagi sikit pening kepala cara nak jawab soalan dari press sebelum dan selepas perlawanan biasanya game2 yg pentinglah. Silap sikit leh kena sound dari board. Tak pun adelah beberapa player yg tak puas hati.

Ok aku leh citer sikit jer sbb aku x dpt update mcm Ehc.<--guna pc office daa.

Leeds United(satu ketika dulu dlm tahun 1990an merupakan antara kelab pencabar kejuaraan liga EPL. Eric Cantona dan Rio Ferdinand memulakan kegemilangan kerjaya di Leeds Utd. Sape2 yg die hard fan Leeds tahulah). MU jgn marah arr. dry.gif .Masuk jer si Robbie Keane Leeds bankrup sbb tanggung banyak utang. Ok tamat imbas kembali.

Leeds Utd dlm FM2009 nie berada dlm Liga Divisyen 1(kalo ikut rank liga ketiga dlm liga bolasepak kat England.) Yg buatkan cabaran di Leeds lebih mencabar:-

1) Budget ciput. Transfer budget pun 100k pound jer.(Sapelah yg boleh aku beli)
2) Board expectation=Juara liga divisyen.(Hampeh nak juara jer. X sedar betul langit tinggi rendah para ahli board aku nie.)
3) Bermula saja season 3 org defend tgh aku injured dgn striker harapan pun injured sekali.
4) Kapten Frazer Richardson asyik buat silly mistake masa friendly game dgn 2 opening game liga. Kapten Badut.
5) Kebanyakan pemain midfield menyerang aku suma muda2. Xde experiance(cilakak betul xde playmaker). Paling tua umur 20 thn.

So solution aku, aku tgk balik player2 yg aku ade dan kebanyakknya rating bagus pada defend style playing. Jadi kat home ground pun aku main normal. Paling tinggi pun notch aku bawah satu notch dari attack. Aku kuatkan lagi pertahanan dgn anchorman di tgh. Nasib baik aku dpt si Greneda player dmc itali yg dah tua n experiance. Formation aku 4-1-3-2.

So tu saja yg aku boleh update ttg journey aku buat masa nie.

p/s: Ehc officemate aku pun main liverpool. Cara dia bagi si Robbie Keane berbisa mula dia bagi game yg mudah2. Pastu jarang di gandingkan dgn Torres. Aku tgk mmg mamat nie berabis score kalo Torres takde. Taktik pun sama mcm ko jugak.. Die hard fan liverpoollah korang nie. sehati sejiwa hehe. Edited by DukunX

ello....org baru nie....aku pon baru start maen fm 2009 nie..(dulu stop jap maen fm sebab ader fifa manager<<game nie grapik lawa...tp x real..cam hampeh jer maen..bosan)..so..aku denga ader 3d match kat fm nie..aku trus main....tapi 3d game nie x de lah lawa n xde cutscene....(tp xpe)....aku baru first season manage blackburn...(aku kipas susah mati MU..tp..ambik klab besor x challenging laa..blackburn nie second peberet aku la)...aku tgk forum omputeh..dorang kater striker x byk score gol...tp santa cruz aku nie daa byk daa score..aku rase org barat x der bakat men game kot..hahaha..so....overall game nie mmg best sgt...aku nak perabes season nie dlu... rolleyes.gif (lamer sgt laa 3d match...real time tuh...jenuh aku..)

pasal kejar bola whole pitch tu pada aku lebih kepada memberi tekanan pada pihak lawan di setiap inci padang. samada dalam area lawan mahupun own area. mmg memerlukan pemain yang berstamina tinggi. sebab itu aku sendiri kerap bertukar senarai pemain berikutan aku hanya akan memilih hanya pemain yang lebih fit utk bermain.(mcm rafa benitez la pulak yg mmg suka rotate pemain, tapi pada aku ada logiknya jika condition pemain menjadi ukuran)

tentang keane pulak mungkin aku boleh cuba utk game baru aku hehe, ini sebabnya aku dah jual mamat tu menjelang musim 09/10, berikut adalah aktiviti keluar masuk pemindahan pemain yang berlaku sebelum menjelang musim 09/10 aku kat liverpool.

sebab perpindahan aku akan citer detailnya dalam next post... Edited by Ehc

Perghh.. Best je tgk korg men game ni..
Aku smpai skrg xbleh maen lg dsbbkn aku xde gc..
Tp skrg aku nk cilok laptop ofis kkk aku.. ph34r.gif

thanks 4 the tips guys...

aku bukanlah kipas-susah-mati fm nih...main gitu2 je...kene control siut...kalo x, lupe dunia...haha..memang layan

nanti , bleh lah kongsi2 lagik tips2 berguna...

btw tlong cter caner nk update patch 8.00>>>>8.01>>>>8.02?bler aku update kuar plz insert cd....

2)aku tuka database default >>>>> database aku wat sendiri....then aku save as.....
then bler nk main kt maner nk load database tu?

QUOTE (melayudeng @ Dec 5 2008, 08:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
btw tlong cter caner nk update patch 8.00>>>>8.01>>>>8.02?bler aku update kuar plz insert cd....

2)aku tuka database default >>>>> database aku wat sendiri....then aku save as.....
then bler nk main kt maner nk load database tu?

selepas ko update patch tu kena cariklah fail fm.exe yang merujuk kepada patches tu yang telah di cra.ck, berlambak dalam internet
kat torrent ataupun rapidshare.

lepas ko edit existing database dia akan mintak ko save atas nama database lain. ko boleh load database tuh bila ko start new game dia akan tanya mana satu database ko nak guna.

QUOTE(Ehc @ Dec 5 2008, 03:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
selepas ko update patch tu kena cariklah fail fm.exe yang merujuk kepada patches tu yang telah di cra.ck, berlambak dalam internet
kat torrent ataupun rapidshare.

lepas ko edit existing database dia akan mintak ko save atas nama database lain. ko boleh load database tuh bila ko start new game dia akan tanya mana satu database ko nak guna.

tu masalahnye...xde pon kuar mintak nk gune maner nye database...tau2 je start new game game trus select league paer nk main....xde option pon suh pilih database....btw patch 8.02 aku ok...patch 8.0.1 aku bukan tuk window katanyer...maner tmpt lain nk install patch 8.0.1 ha yg bleh tuk window nyer????

QUOTE (melayudeng @ Dec 5 2008, 03:57 PM) <{POST_SNAPBACK}>
tu masalahnye...xde pon kuar mintak nk gune maner nye database...tau2 je start new game game trus select league paer nk main....xde option pon suh pilih database....btw patch 8.02 aku ok...patch 8.0.1 aku bukan tuk window katanyer...maner tmpt lain nk install patch 8.0.1 ha yg bleh tuk window nyer????

patch 8.0.1 tuh ko baru nak carik patch ke atau ko nak carik cra.ck utk patch tu. kalau ko nak patch angkut kat sini, FM2008 Patch 8.01

kalo utk cra.ck carik sendiri, hehe. Edited by Ehc

saivet tuh terer ker?.....aku leh detek player nie time aku maen fifa manager 08 lg....5 star beb...btw..yg memeningkan aku...apsal kte leh offer player ..kelab lain x der pon offer player dorang?....developers x sdar hal ni kot...aku baru stat kat blackburn....16 player aku beli..(5 org dari malaysia....titus james palani pon ader..daa score sbijik..wakakakakak)aku jual...david dunn,samba,mokoena,roberts ngan vogel..(mmg aku x minat pon dorang nie)..tektik aku samer laa cam abg rafa kiter tuh(apsal ko jual keane kat man city..jual laa kat hull ker...wigan ker.)tp creative freedom mmg aku x bg kat player..punah tektik aku nnti...tp santa cruz,mc carthy mmg best..aku rekemen korang beli anthony stokes dr sunderland....harge 6 juta..aku beli 3 juta jer....satu lg..aku nak tnye...man city nie mmg beli player byk ngan mahal ker??...x nak die beli player x femes berbelas jute plak...(aku daa gne matawang euro nih)....huh..jeles2.. mellow.gif

QUOTE(tre3xone @ Dec 6 2008, 12:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
saivet tuh terer ker?.....aku leh detek player nie time aku maen fifa manager 08 lg....5 star beb...btw..yg memeningkan aku...apsal kte leh offer player ..kelab lain x der pon offer player dorang?....developers x sdar hal ni kot...aku baru stat kat blackburn....16 player aku beli..(5 org dari malaysia....titus james palani pon ader..daa score sbijik..wakakakakak)aku jual...david dunn,samba,mokoena,roberts ngan vogel..(mmg aku x minat pon dorang nie)..tektik aku samer laa cam abg rafa kiter tuh(apsal ko jual keane kat man city..jual laa kat hull ker...wigan ker.)tp creative freedom mmg aku x bg kat player..punah tektik aku nnti...tp santa cruz,mc carthy mmg best..aku rekemen korang beli anthony stokes dr sunderland....harge 6 juta..aku beli 3 juta jer....satu lg..aku nak tnye...man city nie mmg beli player byk ngan mahal ker??...x nak die beli player x femes berbelas jute plak...(aku daa gne matawang euro nih)....huh..jeles2.. mellow.gif

ntah aku tak pernah dpt beli dia.hehe. Pasal offer nie fm baru ke fm yg lama nyer? Edited by DukunX

QUOTE (tre3xone @ Dec 6 2008, 12:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
saivet tuh terer ker?.....aku leh detek player nie time aku maen fifa manager 08 lg....5 star beb...btw..yg memeningkan aku...apsal kte leh offer player ..kelab lain x der pon offer player dorang?....developers x sdar hal ni kot...aku baru stat kat blackburn....16 player aku beli..(5 org dari malaysia....

saivet tuh utk pelaburan masa depan, beli masa murah/muda, boleh main att mid dan forward, mmg power pun. aku beli kemudian aku loan balik pada mana2 club yang nak.

pasal keane tu, mmg byk club yang nak, termasuk arsenal pun. tapi aku jual utk nilai kewangan yang terbaik. walaupun offer dari arsenal lebih tinggi (24juta) tapi dia orang nak bayar ansuran, so aku tolak. tapi bila man city offer cash money so aku jula je la. nak jual kat Hull macamana, dia orang bukan ada duit pun. lagipun Man City ni nafsu membeli mereka mmg tinggi.

pasal offer pemain tu adalah samada FM2008 dan FM2009 semuanya aku dah pernah lalui, bukan takat kita jeleh offer pemain kepada kelab lain, kelan lain pun ada tapi kurang la. ni disebabkan biasanya kalau pemain mereka ada masalah dgn kelab tu baru ada kejadian offer-mengoffer ni. macam 1st offer aku dpt masa FM2009 ialah Everton offer aku Jaleon Lesscott bek kiri tengah sebab dia ada masalah dgn kelab tu sendiri.

Senarai Pemain muda POWER!!!!!!!
GK

Hugo Lloris
Lyon
FRA
21
$13M

Sergio Asenjo
Valladolid
SPA
18
$7.5M

Rui Patricio
Sporting
POR
20
$6.5M

Remi Riou
Auxerre
FRA
20
$5.25M

Vincenzo Fiorillo
Sampdoria
ITA
18
$900K

DR

Lorenzo De Silverstri
Lazio
ITA
20
$9.5M

Marvin Angulo Bordon
Herediano
COS
21
$3.7M

Davide Santon
Inter
ITA
17
$2.6M

Nenad Tomovic
Red Star
SRB
20
$625K

DL

Marcelo
Real Madrid
BRA
20
$14M

Gareth Bale
Tottenham
WAL
18
$9M

Armand Traore
Portsmouth
FRA
18
$8.5M

Sebastien Boenich
Werder
GER
20
$7.75M

Emilliano Insua
Liverpool
ARG
19
$6.75M

DC

Cristian Zapata
Udinese
COL
21
$10M

Federico Fazio
Sevilla
ARG
21
$8M

Leo
Gremio
BRA
20
$7.25M

Domenico Criscito
Genoa
ITA
21
$7M

Fabiano Santacroce
Napoli
ITA
21
$6.5M

Mamadou Sakho
PSG
FRA
18
$5.5M

Jack Rodwell
Everton
ENG
17
$3.9M

Kyriakos Papadopoulos
Olympiakos
GRE
16
$2.3M

DMC

Marek Hamsik
Napoli
SVK
20
$10M

Ramires
Cruzeiro
BRA
21
$7M

Ignacio Camacho
Atletico Madrid
SPA
18
$6.5M

Rafael Carioca
Gremio
BRA
19
$6.25M

Javi Garcia
Real Madrid
SPA
21
$6M

Gojko Kacar
Hertha
SRB
21
$4.7M

Nuri Sahin
Dortmund
TUR
19
$4.4M

Zdravko Kuzmanovic
Fiorentina
SRB
20
$3.9M

Eyoung Enoh
Ajax
CAM
21
$110K

MR

Theo Walcott
Arsenal
ENG
19
$15.5M

Lautaro Acosta
Sevilla
ARG
20
$11.5M

Axel Witsel
Standard
BEL
19
$8M

Pavel Mamaev
CSKA Moscow
RUS
19
$4.8M

Nordin Amrabat
PSV
HOL
21
$2.3M

ML

Stevan Jovetic
Fiorentina
MON
18
$12.25M

Juan Manuel Mata
Valencia
SPA
20
$10.25M

Angel Di Maria
Benfica
ARG
20
$9M

Ismail Aissati
Ajax
HOL
19
$6.75M

Fausto Rossi
Juventus
ITA
17
$2.8M

Rodney Sneijder
Ajax
HOL
17
$1.4M

Luca Tremolada
Inter
ITA
16
$325K

AMC

Anderson
Manchester United
BRA
20
$14.25M

Miralem Pjanic
Lyon
BOS
18
$11.5M

Sebastien Giovinco
Juventus
ITA
21
$11.5M

Tony Kroos
FC Bayern
GER
18
$9.5M

Giovani dos Santos
Tottenham
MEX
19
$9M

Diego Buonanotte
River
ARG
20
$8.25M

Jack Wilshere
Arsenal
ENG
16
$6M

Georginio Wijnaldum
Feyenoord
HOL
17
$5.25M

Douglas Costa
Gremio
BRA
17
$3.7M

Rui Fonte
Arsenal
POR
18
$2.8M

Bartosz Salamon
Brescia
ITA
17
$1.1M

Haris Vuckic
Domzale
SLO
15
$65K

SC

Sergio Aguerro
Atletico Madrid
SPA
20
$38M

Pato
Milan
BRA
18
$18M

Bojan
Barselona
SPA
17
$13M

Karim Benzema
Lyon
FRA
20
$12.25M

Carlos Vela
Arsenal
MEX
19
$11.25M

Mario Balotelli
Inter
ITA
18
$10.25M

Jozy Altidore
Villareal
USA
18
$10M

Guilherme
Cruzeiro
BRA
19
$9M

Marquinhos
Palmeiras
BRA
18
$6.25M

Keirrison
Coritiba
BRA
19
$4.5M

Henri Saivet
Bordeaux
FRA
17
$3.7M

Alexis Sanchez
Udinese
CHI
19
$3.7M

Alberto Paloschi
Milan
ITA
18
$1.2M

Vaclav Kadlec
Sparta
CZE
16
Free! Edited by horras

QUOTE(horras @ Dec 10 2008, 10:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Senarai Pemain muda POWER!!!!!!!
GK

Eyoung Enoh
Ajax
CAM
21
$110K

Haris Vuckic
Domzale
SLO
15
$65K

Vaclav Kadlec
Sparta
CZE
16
Free!

takdo yg lagi murah ko. player yg tu den cubo cari tapi takdo pun. ekau pakai fail bosar ko horras.

wahaha. sudah habis musim pertama. nanti den bagi report mcm mana. Den dpt Diego Tirstan. Nasib baik fuh!! dry.gif

FAzio and zapata mmg superb. boleh dapat bwh 20M.

Aguerro aku try pakai chelsea die mintak 68M.gile

saivet bwh 5M boleh beli.

lloris pon berkesan tp lupe bape M beli.

aku mmg suggest amek fazio sebagai DC atau DM
pastu amek Martias Fernandez
mmg CUN !!!
set dea sbagai free kick taker
akunye game , almost free kick dea dpt gol lah...
aku tgh blur nak cari striker yang btol2 mantap lah
striker aku skang Kerringson , Choco , Balottelli dgn Rooney .. cume Rooney nampak sharp sket..
ada cadangan tak ? aku nak yang muda2 jer.. kurang injurednye.. hari tu beli Saviola , kejap ajer injured.. season appearance tak lebey 10 kali.. yang lain injured..

try lah pandev, tak pun kalau berani try la fernando torres. haha.