Jump to content
alfarabi2020

Tak Rasa Tm Tawarkan Pakej Internet Mahal?

Recommended Posts

Kalau kerajaan bagi alasan tak nak bagi lesen kepada TNB takut syarikat lain gulung tikar, kenapa kerajaan tak bagi arahan kpd TNB bagi sewa kabel elektrik mereka kepada syarikat2 yang seperti TM, CElcom, Maxis, dan beberapa syarikat lain untuk beri perkhidmatan internet kabel elektrik. Dan sedikit percent keuntungan bagi kat TNB. Jadi tak der yang jadi pihak monopoli benda ni. Dan kita sebagai pelanggan boleh pilih pakej yang sesuai ngan kita setelah syarikat2 ni bersaing antara satu sama lain.

Atau kerajaan tak der kuasa nak suruh mereka buat cengini, bukan ker kerajaan adalah orang yang paling berkuasa kat negara ni. Apa yang ditakutkan sangat. Takkan nak tengok negara lain buat dulu baru kita buat. Kalau kita buat dulu paling kurang negara lain boleh bagi upah kat negara kita sediakan perkhidmatan ni kat negara dia.

gov kite bute it, lagi satu dia takut ngan bloggger. sbb bole jatuhkan derang punya parti. so sbb tu derang tk hirau sgt pasal tenet nih. lagi lembab lagi bagiuh. biar maklumat pasal kebobrokan derang lmbat tersebr. klu sebar pun isu dah basi.

aku baru ari nie baca link kau...

tak sangka kau ada cite lebih mendalam..

membe akau cakap walau pun kerajaan tak bagi lesen..

tapi diorang dah buat dah kat dalam tempat diarang je lah..

maksud aku macam kat pejabat kecik diorang ke..

mahal mmg mahal.. tp ape leh buat. kalo ade byk pilihan mmg suma org akan amik yg lg murah

tul tu bro.....lg elok kalau yg murah tu lagi berkualiti dr yang mahal ni............memang lingkup TM pas ni...hahahahahha :lol:

asal lah kat KL xpakai fiper optic cabel?

sng citer seluruh Malaysia lah...

senang cerita/komplen dari senang buat :D Bila benda tu senang dibuat orang yang bertanggungjawab pula jenis pemalas@nak kaut untung je lebih pun susah jugak :lol:

Streamyx ni memang mahal kalau banding dengan Penangfon ni. Package 2Mbps RM60/sebln. Tapi ada kat penang je :( . bestlah org sana. kenapa dia tak buat seluruh malaysia ye.

http://www.penangfon.com/index.html

aku baru tahu kat penang ada perkhidmatan internet yang best dari TM, aku sekarang ni 1mb RM77, kat penang 2mb RM60 best nyer, best nyer! tak der saper2 ahli koporat dari penang tu nak buat francais kat KB tak? habis kontrak ngan TM kompom aku daftar yang ni! Tu pun kalau benar2 ada kat tempat aku ni lah! Apa pun aku menantikan yang mana2 pun boleh asalkan lebih best dari TM kompom aku pilih, yang macam kat penang pun okey yang Internet Kabel ELektrik TNB pun boleh asalkan lebih best dari yang aku ada sekarang ni.

nk xnk kne gak trime TM..dah die plg besa company ke mesia nih..

p/s : sal arini tenet slow cam hampeh?gune RS acc pon slow..dahle byk nk donlod..huh!