Jump to content
ROBOTs!

Perbincangan Dan Pandangan : Perniagaan Online

Pilihan Warga Putera  

23 members have voted

1. 1. Antara dua pilihan dibawah, yang mana satukah pilihan anda?

• Partner
      13
    • Holder [Open]
      10

Recommended Posts

Hahah.. dulu ad jugak tepikir nak wat web hosting.. sbb ada kwn expert bab nih...

tapi my mom & dad jadi penghalangnye... dah tu risk pon tinggi..

Tapi ROBOTs! camne awk bole wat modal RM500 je? siap bole jamin low risk??

Dulu kira2 modal sy pon.. dlm RM1500 ~ RM2500...

Partner pon lebih kurang 6 ~ 10org.. dah tu profit x leh sure per month...

**Ape2 pon sy minat nak JOIN.. sbb ni la peluang sy nak teruskan hasrat yang terkubur..

bab IT ok je.. tak power la.. tapi kalau secara keseluruhan ak ok.. Graphic design + edit, VB6 programming, HTML + javascript, skrg ni dlm process nak belajar linux... dan pape lagi la... tapi tahap average je.. :P

Detail -

Email: [email protected]

**sy masih form5 lagi..

Ok ...

Mengenai register SSM serah pada aku ..aku leh setel kan...InsyaAllah..

Korang boleh suggest nak guna nama bisnes ape...then aku akan check kan samada boleh or tak guna nama tu...

Kalau dah boleh pakai aku akan inform kat sini...just confirmkan nak guna nama ape je...

Lagi satu nak bagitau..maksimum partner boleh masuk 20 org je k...lebih 20 orang kena bukak Sdn.Bhd dan

memerlukan modal yang amat besar....so,admin kena pandai2 nanti k.. :lol:

Satu lagi... max partner cume 20 termasuk holder ker??

Kalau modal byk tu dan seramai 50 org = 10k

kalau dah ada byk resource aku rasa mmg boleh..tp mmg kena jumpa face to face lah..senang nak brainstorming.

Hahah.. dulu ad jugak tepikir nak wat web hosting.. sbb ada kwn expert bab nih...

**Ape2 pon sy minat nak JOIN.. sbb ni la peluang sy nak teruskan hasrat yang terkubur..

bab IT ok je.. tak power la.. tapi kalau secara keseluruhan ak ok.. Graphic design + edit, VB6 programming, HTML + javascript, skrg ni dlm process nak belajar linux... dan pape lagi la... tapi tahap average je.. :P

Detail -

**sy masih form5 lagi..

haha, ko kene banyk bace fasal internet, bende tu boleh sangat..

Kalau modal byk tu dan seramai 50 org = 10k

kalau dah ada byk resource aku rasa mmg boleh..tp mmg kena jumpa face to face lah..senang nak brainstorming.

ko duk mane.. Undian awal kat KL..

Ok2 rileks...aku akan jawab semua persoalan dan kecurigaan korang...dont worry...aku memang dah lama fikir pasal untung, rugi, risiko, cara dan itu ini...hehe

Pasal kelebihan korang bleh submit korang kat sini : http://gofast.site90.net/borang.htm

Contoh cara korang kene isi mcm ni;

Nama: Haniff Bin Anuar

Emel: [email protected]

Alamat: 133, Jalan 15, Kampung Idaman, 42000 Pelabuhan Klang, Selangor Darul Ehsan, Malaysia.

Jantina: Lelaki

Kelebihan Anda: 1. Php Programming 2. Html Programming 3. Flash Video 4. Marketing 5. Open Source User

Url: http://fantasi2u.com, http://rakanku.com, http://ohd.site90.net, http://gofast.site90.net

Sebab kenapa anda ingin menjadi "Partner"? : Kerana saya mempunyai sedikit sebanyak ilmu pengetahuan dalam bab IT dan juga saya berminat untuk sertai perniagaan secara online.

Then "Submit"!!!

Finish..

Ok sekarang aku akan jawab pertanyaan Bantal Bucux,

Dulu hosting dan domain terlalu mahal, mungkin modal sebanyak RM500 tidak akan mencukupi untuk membina syarikat online.

Tetapi sedara sendiri tahu bahawa domain .com .net dan lain-lain bleh dapat dengan harga RM10 keatas dan hosting kita boleh dapat RM30 keatas bagi storan sebanyak 1GB keatas. Dan semua ini langganan untuk setahun.

Macam dulu mungkin sebulan sekali kita kena bayar bukan???

So, sekarang dengan bermodalkan RM500, kita boleh dapat sebuah domain name dan sebuah web hosting 10GB ke atas.

Modal RM500,

RM200=Domain+Hosting [setahun]

RM70=Pendaftaran Syarikat kita [bhd]

RM230=Keperluan lain-lain

Jika penjualan open share kita berjaya 100%, maka asset syarikat berjaya dikumpul sebanyak RM3500.

Dengan wang RM3500, kita akan jadikan ia sebagai modal dalam projek2 pengiklanan websites kita. etc; Akhbar, radio, kaca tv.

Kenapa aku kata risk dia low??

Macam aku kata sebelum ni, Modal kita hanya RM500, jadi jika dibahagikan kepada 10 orang, modal itu akan menjadi kecil iaitu RM50. Jika projek kita berjalan dengan lancar, alhamdulillah, tp jika kita mengalami kerugian dan katakanlah projek ni tak jalan, kerugian yang ditanggung adalah sebanyak RM50. Mana lagi "sakit" RM500 ke RM50??

Keuntungan syarikat kita adalah berdasarkan, pengiklanan, servis dan penjualan produk terpakai.

Macam mana??Ada sebarang persoalan lg???

Detail -

**sy masih form5 lagi..

Salam..

Dalam Akta Perniagaan, maksimum rakan kongsi hanya 20 org je dan persen setiap partner ialah 50 - 50.. (Kena buat surat perjanjian ni).

So,aku dah pm kat robots mengenai benda ni..

Tu pasal la admin merangkap RoboTS aku suruh dia pilih betul2 punya partner.. bukan ape..ni kan long term punya bisnes.. :)

Ape yg aku p'hatikn,modal utk jd partne x jd mslh kot tp yg mslhnye kene pandai dlm pengaturcaraan.Mcm aku,bab2 software ni nood trus :P kalu utk hardware mukin tau r serba sedikit!So t'pakse choose yg Holder :D

Kita bayar melalui sistem banking (prefer maybank). Kita payout tiap2 bulan dan mengikut keuntungan yang telah dihasilkan oleh kita.

Kene bukak akaun maybank le aku npknye :(

OK Agip... awk memang cun... Explanation awk pon mantap... :lol:

yes....

ader gak rakan sebaya....

tapi kelebihan dier tlampau hebat la plak.....

Yoooo.. relax laa.. IT ni macam bljar addmath gak.. nampak susah tapi senang je.. :lol:

Edited by -Bantal Bucux-

Lupa pulak nak tanye benda penting....

Agip.. cam mane Holder nak tahu berape keuntungan syarikat ni??

sape yg uruskan sume ni??

kalau tak silapkan... setiap syarikat mesti kene ade accountant.. utk uruskan

perihal kewangan... Mak sy pesan.... "psal duit x leh wat main walaupon singgit.. sbb ia soal tanggungjawab dan amanah.. silap2 boleh x cium bau syurga...."

Jadi holder senang.. x pikir pasal tnggngjwb duit....

Hahah.. tulis macam serious pulak...

macam bukak business besar... :lol:

Edited by -Bantal Bucux-

lagi satu. kalau kita jual barang terpakai, makna nya kita simpan barang tu atau kita just orang tengah jer. kalau nak simpan rasa nyer kene ader tempat simpan barang tu seperti pejabat atau stor.

perihal kewangan...

Salam,

Untuk pengetahuan, mengenai Holder nak tahu keuntungan syarikat, ada akauntan la ape suma tu...

Tu semua under register Sdn.Bhd (ROC)...kita hanya perniagaan kecil (Enterprise).

So,tak ada kena mengena nak lantik suma tu...hanya company secretary je yang boleh uruskan..

Kita sendiri yang kena lantik sape yang berkelayakan dan boleh dipercayai...

Ape2 hal tanya lagi kalau tak faham...aku bz skit...public ramai..hehe

setakat ni baru 3 orang dah submit borang partner;

Muhammad Anwar Bin Mat Isa - Putrajaya, Selangor

Mohamad Hafiz Bin Md Kalil - Kajang, Selangor

Muhammad Mu'izzuddin Bin. Sofuan - Teluk Intan, Perak

So sapa yg berminat jadi partner sila submit kat sini, http://gofast.site90.net/borang.htm

cth servis yg nk buat?

-Online Tuition [Web builder]

-FreeLancer

-Advertising

-Ebook Selling

-Program publisher for our blog

Tu lah aku nak survey orang yg betul2 ingin jd partner, bukan apa mcm agip kata ini long term business, jadi aku nak buat business betul2.

perihal kewangan... Mak sy pesan.... "psal duit x leh wat main walaupon singgit.. sbb ia soal tanggungjawab dan amanah.. silap2 boleh x cium bau syurga...."

Jadi holder senang.. x pikir pasal tnggngjwb duit....

Hahah.. tulis macam serious pulak...

macam bukak business besar...

Biar aku jawab, holder akan tahu berdasarkan report yg kita akan letakkan di news slide frontpage kat official web kita, jadi para pemegang iaitu holder dapat lihat keluar masuk duit syarikat atau apa2 perubahan yg berlaku ke atas syarikat ini.

Pasal duit keluar masuk, kita akan buat akaun bank syarikat selepas syarikat kita didaftarkan. jangan risau, pengeluaran dan kemasukkan duit hendak lah diminta persetujuan partner.

Mungkin business akan jadi besar jika aku dan partner berusaha gigih dalam projek ni.

Aku tgk kat dalam topik e-income ni ada pasal niche and marketing??Untuk makluman anda semua teknik tu mmg berkesan, jadi aku akan masukkan teknik ni dalam business syarikat ni.

lagi satu. kalau kita jual barang terpakai, makna nya kita simpan barang tu atau kita just orang tengah jer. kalau nak simpan rasa nyer kene ader tempat simpan barang tu seperti pejabat atau stor.

Ni bukan jual barang terpakai mcm tu je taw, cara jual barang terpakai ni lain sikit, orang yg inginkan barang terpakai atau murah dia akan submit pada suatu borang, dia kene isi berapa budget dia untuk brg tu, jenis brg tu, bila dia nak pakai...mcm tulah...

then kita akan ada servis jual barangan terpakai anda, nanti suruh diorang submit borang yg kita buat, kenapa dia nak jual, dia nak jual brape, usia brang dia brape tahun, dan lain-lain..bermakna kita prmosi barang dia bawah nama syarikat kita.

Aku x nak kita keluar duit beli barang tu then simpan, cara camni duit banyak keluar bukan banyak masuk..huhu....

paham x?

Edited by ROBOTs!

heheh.. ROBOTs.. website yg sy letak tu... blog Pengakap abg sy.. PENGAKAP KELANA 'B' KAJANG

tapi sy yg dok maintenance blog tu...

blog tu baru wat taun depan baru nak lancarkan...

kalo yg lain nak tgk & komen.. ckp la.. nnti sy post url kat sini..

sy malu nak letak url kat sini sbb lom wat pape.. juz baru buat banner ngn icon je.. :blush:

kalo nak tgk cth hasil sy keje.. tgk kat citu la...

ROBOTs... sy ad 1 masalah negara yg terbesar...

Sy terpilih masuk PLKN.... ArgHhhhhh tension nye...

bencinye... so camne? masih boleh masuk ke?? :(

Edited by -Bantal Bucux-

heheh.. ROBOTs.. website yg sy letak tu... blog Pengakap abg sy.. PENGAKAP KELANA 'B' KAJANG

tapi sy yg dok maintenance blog tu...

blog tu baru wat taun depan baru nak lancarkan...

kalo yg lain nak tgk & komen.. ckp la.. nnti sy post url kat sini..

sy malu nak letak url kat sini sbb lom wat pape.. juz baru buat banner ngn icon je.. :blush:

kalo nak tgk cth hasil sy keje.. tgk kat citu la...

Agip... sy ad 1 masalah negara yg terbesar...

Sy terpilih masuk PLKN.... ArgHhhhhh tension nye...

bencinye... so camne? masih boleh masuk ke?? :(

Hmm... tu ko kena refer pada ROBOTs..

Kalau ko dah terpilih PLKN ...susah gak tu...3 bulan gak ko terperap kat sana..

Ape2 hal inform kat ROBOTs..dia yang aturkan... :lol:

Hmm... tu ko kena refer pada ROBOTs..

Kalau ko dah terpilih PLKN ...susah gak tu...3 bulan gak ko terperap kat sana..

Ape2 hal inform kat ROBOTs..dia yang aturkan... :lol:

Haaa tau pon... <_<

Agip... putera ni update correction berape lame?? sy edit name Agip --> ROBOTs lebih krg 1 jam awal tuu...

sory la Agip... sbb asyik name abg Agip je... sampai lupe ROBOTs jadik ketua... :lol:

yay.. ROBOTs On...

tak tau lagi... surat dari jabatan lom dapat lagi... tapi check kat ternet... x tulis bile pon... :huh:

aku rasa nak kurangkan partner dan buka lebih kepada open...sebab aku lihat kat survey kat atas tu, open lebih ramai dari partner..

10>>>5??

Pendapat korang?

Sorry lambat masuk thread ni,..

Salam alaikum..

Aku dah hantar form tu ROBOTs

Rasanya partner tak perlu dikurangkan coz share rates adalah sejajar ngan apa yang ko calculate bila untung dari masa ke masa. Satu masa nanti bila dah berkembang maju... aku sure tak cukup tangan nanti. So, solution adalah partner kene juga dinisbahkan ngan holder.

Untuk permulaan, partner adalah ditetapkan oleh jumlah yang ko nak...at least untuk first wave running... selepas itu keahlian partner mesti ditutup sementara web ni grow up, dan beri tumpuan kepada keahlian holder pula secukupnya.

Pengurangan partner akan menyebabkan kerja ...(maybe) tak terhandle, walhal holder pula tak dapat nak campur certain urusan yang partner control even holder masih dapat bagi keuntungan tottally coz still located under 2nd major of total asset.... ini menunjukkan partner teramat penting...dan mungkin ko terpakse open keahlian partner dari masa ke masa gak lambat laun.....ianya tak menjejaskan profit kalau ko open mengikut nisbah asal iaitu berdasarkan peratusan perkongsian keuntungan cam yang ko rangka di awal perbincangan coz plan ko cukup bijak dan ok kerana jadikan share % tu sebagai main control dan jumlah ahli sebagai growth variable. :ph34r:

cuma,.. untuh bisnes camni...site yang nak dibuat tu wajib professional looks! walau apapun bentuknya, graphic.. pro percepts tu kan luas...cam abstract pun ade gak kan.. :lol:

Bisness dah menarik ...

Tapi klu nak serius lagi buat la meeting ker ape2 ker kite org transport KL nih takder masalah nyer

Klu jadik partner kene buat aper ker jadik ahli perniagaan rakan kongsi tido :-P

Tapi aku rase klu ko tingkat kan lagi penyertaan rakan kongsi kan lagi bagus

Banyak modal banyak untun huhuhu

from time to time boleh bukak lagi more utk Partner, tb actually bp limit partner kalau yg SAH?

20-30?

mcm Sultan Ultimatez aku agree.

hurm...ok kita kekalkan jumlah partner iaitu seramai 10 orang... holder adalah 70 orang....

Dalam meeting tu kita akan bincang macam2, apa tugas ko, ko jaga ape, ko buat ape..semua kita akan plan masa meeting kita...

try tgk..grafik nye ok ka?

http://gofast.site90.net/news.php

Partner Update:

Muhammad Anwar Bin Mat Isa - Putrajaya, Selangor

Mohamad Hafiz Bin Md Kalil - Kajang, Selangor

Muhammad Mu'izzuddin Bin. Sofuan - Teluk Intan, Perak

Zazali Nordin - Pekan Nanas, Johor

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...