Jump to content
ugu82

Antivirus Yg Sesuai ?

Recommended Posts

assalam,mualaikum...

saya ni baru aja nak belajar.... selama ni saya just baca aja dalam forum ni... tapi tambah tak faham...

:wacko: ekekeke... buat pengetahuan semua selama ni aku pakai antivirus biddefender 10... tapi aku tak tahu lagi fungsi dengan jelas.. dah cuba fahamkan tapi tak faham jua... maklumlah belajar tanpa guru ni ibarat orang buta mengajar berjalan lurus... kekekeke saya ada beberapa soalan....

1. antivirus biddefender 10 ni ada tak anti spyware????

2. kalu aku nak tukar antivirus apa yang sesuai yang mempunyai semua kawalan virus..

3. kalu aku nak juga pakai biddefender 10 tu... nak gabung boleh tak dengan anti spyware..?? aku ni spyware pun tak tau... kekeek.. just baca tapi tak faham jua... ekkeke... buta kayu..

4. mcm mana nak dapatkan anti virus tu?? coz sebelum ni pun biddefender 10 tu pun aku beli dengan harga rm45 aja... tapi mcm tak ada kesan aja... tapi ari2 update... computer umah... ada tak antivirus yang semua ada yang mudah aku dapat... janji janganlah terlalu mahal... nak belajar ni keluarkan modal tak perlah... janji ilmu tu dapat.. sikit pun bolehlah..

5.aku ni jenis suka download software2, movie dll dalam internet.. ada kesankah dengan computer aku... ni kali ke-4 dah format computer.. coz skrin computerku membesar dan lambat... huhuhuhu..

oklah tu aja setakat ni... jangan marah kalu aku buka topik baru... coz nak tanya sendiri masalah baru tau... kalu just baca topik orang ni... mcm tak cepat faham... ekekeke

wassalam

Edited by scorps

Hello dan selamat datang ke Putera..

1. First rule.. Hanya SATU Antivirus, SATU firewall, dan SATU antispyware untuk setiap komputer.. Jangan sesekali ada lebih dari satu untuk setiap Antivirus, Antispyware dan Firewall.. Ianya hanya akan menjahanamkan prestasi komputer anda..

2. Ada pula perisian keselamatan (Security Software) yang mempunyai satu pakej lengkap dengan Antivirus, antispyware, firewall dan beberapa fungsi tambahan lain.. Biasanya software tersebut dinamakan "Internet Security Suite".. Sekiranya kamu mempunyai "BitDefender Security Suite", tidak perlu sebarang perisian keselamatan tambahan..

3. Ada forumer yang mencadangkan Kaspersky.. Dan nanti ada pula yang mencadangkan NOD32 pula.. Sekiranya anda mahu menukar antivirus, pastikan anda download/ada cd software antivirus yang lain >> uninstall dahulu antivirus yang sedia ada >> restart pc >> install antivirus yang baru..

En Baok pula... cadangkan combination yg mana satu selain dari kiv & Nod ESS???

Sebenarnya bergantung kepada masing-masing..

Macam saya, saya gunakan yang ini..

Antivirus: Avira Antivirus

Antispyware: Malwarebytes'

Firewall: PC Tools Firewall Plus

Tapi itu semua bergantung kepada masing-masing..

maknanya aku boleh guna jualah anti virus bid defender 10 tu... tq.. tapi nak dapatkan Antispyware dan Firewall tu dari mana ah... jual berasingankah???

ada tak yang dapat dengan free... ekekeke.... aku ni bukannya kaya... huhuhu...

maknanya aku boleh guna jualah anti virus bid defender 10 tu... tq.. tapi nak dapatkan Antispyware dan Firewall tu dari mana ah... jual berasingankah???

ada tak yang dapat dengan free... ekekeke.... aku ni bukannya kaya... huhuhu...

Ade cube sedut kat sini...

Firewall:

http://www.filehippo.com/software/firewalls/

Antispyware:

http://www.filehippo.com/software/antispyware/ ataupun boleh gune Malwarebytes'

Edited by BudakKomputer

kalau nak yang totally free, pakai macam ni (aku pakai gak):

1. AVG antivirus

2. Spybot Search & Destroy

3. ZoneAlarm Firewall

tapi make sure PC ko cukup spec la (RAM banyak), kalau tak akan terasa lembab :P

aku baru lagi pakai kaspersky internet security 2009, boleh tahan, sape nak biskut, pm aku..pastuh malwarebytes+trojan hunter, aku pakai trojan hunter pon sbb br2 neh byk sgt trojan dlm lappy aku...skrg dah clean.