Jump to content
coisox

Apasal Susah Nak Cari Player Chess?

Recommended Posts

biggrin.gif hmm..coisox,

1st method ko tu ku rase tidak akan jadi terror punye..percaya la..
even kite hafal step yang kasparov pakai pun, belum tentu bule terror..sebab ape ek?? happy.gif

belajar dari pengalaman sendiri tu mmg betul.aku sokong.!ape2 perkara kite buat pun, kalau gune kaedah nih, mesti bule jadi terror.cume lambat dgn cepat je bergantung kelancaran otak kite berfungsi.he.

aku nak bagi tip gak bule??even beginer jek.. laugh.gif

(1)hati - hati
(2)perlu ade sikap kejam

QUOTE(Coisox @ Nov 3 2008, 06:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kau power ke? Kalau power sangat kau cari Gizto ([email protected]). Dia punya rating dlm 1900++
Aku nye Yahoo rating dlm 1400.

Lebih elok kita cuba main ngan org yg lebih kurang sama level. Kalau terlalu jauh kuat, kita tak paham pun kenapa kita kalah.

ko tanye aku ke ni coisox??
kalau ko tanye aku, jawapan aku xpower. blink.gif
ku masih x berkesempatan lagi nak join korang nih..hmm..

(1)hati - hati
(2)perlu ade sikap kejam

Loor... macam nie punya nasihat pun ada. mana ada konsep kejam dalam chess. hati2 tu dah wajib. nie aku nak elaborate skit tips utk yg baru nak berjinak:

1. Fikir 4 steps ke depan adalah level sekolah. Kiranya kalau dalam MLM tu, ada 4 level/tier laa.
2. Biasanya yg membezakan quality pemain 1200++ vs 1400++ ialah jumlah mistake yg dilakukan. Asalkan kita hati2 tak bunuh diri, ok laa tu. Org yg dlm lingkungan 1200-1400 nie bukannya ada daya serangan sangat pun. Just kurangkan silly mistakes.
3. Lawan laa ngan pihak yg lebih kuat sedikit sahaja. Kalau lawan ngan yg power sangat, memang takleh paham apasal kita kalah.
4. Dah jalan jangan tarik balik.
5. On early game, cuba perah otak camne nak curi 1 pawn. Dah leading 1 pawn, senang skit nak buat serangan.

Tips2 lain seperti kuasai 4 petak tengah, jgn kuar queen terlalu awal, try to castleling cepat2, tak per lu laa ku huraikan. Edited by Coisox

ui, yeke kalau pk 4 steps ke depan tu level budak skolah coisox??..ku pk 3 step ke depan pun kepala da penin. laugh.gif

dulu mase skolah, bile ku main chess dgn kwn2 ku, ade sowang dua tu mmg suke tarik2 balik. memang sakit jiwa r main dengan orang gini.
tapi ada kala nye kan, hal tu bule lebih meransang otak kite fikir strategi lain. yang banyak nye, ku rosak kan game, xmau main. sleep.gif

coisox, ko biase online kat chesspark tu mase bile??berapa minute punye game ko biase main?bagitau r.bule ku cari ko.

biasa aku tunggu org cabar melalui YM aku. tak kisah laa dia nak ajak kat yahoo or chesspark, baru aku login. Aku ada portable chesspark kat thumbdrive smile.gif

Kalau nak ajak kat yahoo, aku tak suka main melalui YM sebab banyak lagging. Aku prefer masuk ke room tertentu. Beside, ada system rating.

Berkenaan 4 steps, memang laa pening. apa nak buat... aku pun takat boleh sampai 4 tiers je. pehtu aku akan select cabang yg paling penting utk fikir sampai 6 tiers. on early game aku pikir 2-3 tiers je. middle/end game baru 4-5 tiers.

Aku nie jenis casual bukannya tournament player cam Gizto. So biasa aku main 10-15 minit. malas nak main 1 game lama2 kat internet. tapi nak main banyak game takpe.

memang saje2. sebab aku asyik kalah je... he he.. dia tu rating 2300++ bukannya 1900.
Sape2 yg blum ad YM aku, add laa. nanti bile2 free ym laa aku. Tapi jgn ajak main terus kat YM, lagging gile. Kita masuk room dulu. Edited by Coisox

waaa mcm best je..aku pon nak join gak la...aku tgh on da way reg dgn nick batpupu...lama nya tak main chess..last main skolah menengah...da bape taun da aa? hehehehe

klu korang boring2, bleh la lawan aku nnti..tapi sorry la klu jd lg boring sbb aku tak terer sgt main..wakakaka laugh.gif

2300 rating die??

urmmm..x heran la mamat tu hebat coisox.. ph34r.gif

tapi..rating bule berubah..chewahh tongue.gif

QUOTE(LanoX @ Nov 10 2008, 11:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Rating tertinggi berapa ek? Ada sampai 5000..

ade ker sampai 5000 LanoX??
biase ku dengar bawah 3200 jek..ku penah google kiraan rating nih..siap ade formula macam add math jek.hehe.
ku x paham. laugh.gif

memang aaa rating boleh berubah2. Tapi kalau rating 2300++ after thousand of game, tu dah panggil stabil. Kalau rating 2300+ on a few game lain cite laa. Maybe kita boleh kata nasib.

Lanox, kalau 5000++ tu tahap GM. Mengikut pandangan Gizto, kalau wakil universiti rating dalam 1800++. Means, aku nie tahap sekolah menengah biggrin.gif

* 2400 and above: Senior Master
* 2200 - 2399: Master
* 2000 - 2199: Expert
* 1800 - 1999: Class A
* 1600 - 1799: Class B
* 1400 - 1599: Class C
* 1200 - 1399: Class D
* 1000 - 1199: Class E

QUOTE(LanoX @ Nov 10 2008, 01:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
* 2400 and above: Senior Master
* 2200 - 2399: Master
* 2000 - 2199: Expert
* 1800 - 1999: Class A
* 1600 - 1799: Class B
* 1400 - 1599: Class C
* 1200 - 1399: Class D
* 1000 - 1199: Class E

kat mana korang main
info alamat skit

QUOTE(alifsaduri @ Nov 10 2008, 11:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
maksud ko??die saje2 buang ker, die yang salah step?

kalau die saje2,uuiii...mmg agkuh happy.gif

mane ade angkuh wei... wacko.gif aku salah step tu.. anyway.., coisox memang terer laa... ko try la lawan die

QUOTE(zer0 @ Nov 15 2008, 12:01 AM) <{POST_SNAPBACK}>
kat mana korang main
info alamat skit

www.chesspark.com

Dulu aku rajin main kat FICS. Tapi aku benci gile interface dia. Tu yg aku tinggalkan. Aku paling menyampah kalau symbol Queen & King lebih kurang jek. Most modern symbol (macam dlm game ChessMaster) memang lebih kurang jek.

ChessPark and Yahoo ok dari segi interface. cuma Yahoo punya captcha susah gile laa nak jawab. mesti attempt 3-4 kali baru berjaya.