Jump to content
coisox

Actionscript 3: Camne Nak Index Instance Name?

Recommended Posts

Katakan aku drag movieclip from Library to stage. Aku repeat proses tadi 2 kali. Then aku bagi nama instance "Obj1" dan "Obj2".

Camne nak buat dalam coding supaya kita boleh guna looping? Misalnya:

for (var i=1; i<3; i++)

{

tabbing.png"Obj"+1.visible = false;

tabbing.png"Obj"+2.visible = false;

}

Sila betulkan code yg berwarna merah. Aku dah cuba Google tapi aku rasa keyword aku tak tepat. Jgn laa suggest create instance kat dalam coding. Yg tu aku tau. Sebab sometimes create instance kat design mode lagi senang utk program kecik.

a ah... baru nak belajar secara serious flash. Aku nie kalau belajar programming, mesti buat game sebagai learning material. Supaya ada goal. Susah gak nak belajar AS3 nie sebab banyak tutorial pakai AS2. So campur aduk.

Insyaallah... 2-3 hari lagi aku kuar kan mini game :)

a ah... baru nak belajar secara serious flash. Aku nie kalau belajar programming, mesti buat game sebagai learning material. Supaya ada goal. Susah gak nak belajar AS3 nie sebab banyak tutorial pakai AS2. So campur aduk.

Insyaallah... 2-3 hari lagi aku kuar kan mini game :)

Wahh... makin rancak nampaknya sekarang nie. Mini game? Bagus camtuh... baru ler semangat nak kembali aktif dalam bidang pembuatan game.. hehehehe. Aku pun pening dengan AS3 nie.... ada sesetengah code AS2 yang lain cara guna berbanding AS3...

Kalau rasa susah sangat buat game guna Flash tu boleh cuba guna Swish/SwishMax tapi guna secara advance la. Dengan guna benda ni bukan setakat buat game, program lain pun boleh. Antaranya adalah MP3 Player untuk streaming lagu secara online. Aku ada buat game 3 tahun dulu serupa macam Who Wants to Be A Millionaire, tapi versi ni dinamakan - Who Wants to Be A Hundredaire :D. Nih screenshoot game tu, tapi nih versi upgrade 2006 dengan fungsi dan interface yang telah diubahsuai. :)

Intro

Panel 'Tahap Selamat'

Panel Soalan dan Jawapan

Jika jawapan anda betul

Gambar lain:

Fungsi Talian Hayat: 50/50

Fungsi Talian Hayat: Tanya Rakan

Fungsi Talian Hayat: Tanya Penonton

Yeah! Juara! :P

Game nih dibuat untuk kegunaan serupa seperti program Who Wants to Be A Millionaire tapi yang seksanya aku buat sorang-sorang pulak tu programming, design, networking, story board, dan semua fungsi untuk aturcara semasa program berlangsung. Tapi puas hati la... berdebar sehinggakan soalan senang pun diorang xleh jawab akibat kena psiko dengan 'Jalaludin Hassan'. Haha :D

Edited by BasicCX