Jump to content
Sign in to follow this  
mankip

Camner Nak Meriahkan Forum? Forum Aku Sunyi Sepi Jer..

Recommended Posts

salam semua..

aku ade buat satu laman web.. ada forum lagi.. tapi masalhnyer, forum aku tu sunyi sepi jer x se meriah forum putra nih.. saper ada idea , camner nak kasi forum tu ramai meriah dan ramai ambik bahgian.. sespaer ader idea leh syer ke?.. web aku www.terjah.com

tq..

Aku dah melawat site ko. Sebelum u buat promosi besar-besaran, i nak comments:

1. Walaupun font size untuk muka depan tu standard tapi nampak tak kemas. Bagi i saiz tu besar. I cadangkan u kurangkan 1 point saiz.

2. I konfius dengan tajuk site. U kata "Terjah - Menerjah Pemikiran Yang Kritis", i hanya nampak artikel yang sesuai dengan niche dari admin. Itu bagus. Yang lain i tak berapa nampak. Contohnya forum. Tiada kelainan berbanding dengan forum-forum yang lain. Nama forum & sub forum dipanggil 'sembang'. I cadangkan u guna perkataan lain, contohnya Terjah Politik, Terjah Sukan dsbnya.

3. I cadangkan u letak modul untuk klip video untuk tatapan pengunjung. Klip video tu boleh dari mana2 media (etc youtube) dan hendaklah mempunyai nilai sensasi sesuai dengan niche site.

Promosi ada 2 cara yakni online dan offline

Sebarkan maklumat berkaitan site baru u dan ceritakan apa yang u tawarkan kepada pengunjung. Gunalah friendster, myspace, email, sms, website iklan dsbnya.

- Face to face - jumpa dan bagitau kawan, sahabat, awek, sedara mara, orang2 kampung..

- Guna media - buat flyers banyak-banyak. Edar kat mana-mana contohnya cybercafe dsbnya. Boleh guna iklan dalam suratkhabar tapi mahal kosnya

p/s - jangan samakan dengan putera sebab site ni beroperasi sejak tahun 1998. Yang penting teruskan usaha dan bina kelainan site u dari site yang lain.

Edited by adinor

tq bro semua, thks mr adinor atas pandangan.. tapi maslah nyer i tak der masa nak buat promosi..tq atas pandangan identiti site tadi..i akan ubah... i bercadang nak keluar skit modal.. bagi member yang posting dapat 800point akan dibayar 10 ringgit. ok ke? biar kasi forum tu meriah.. bila meriah baru senang nak buat promosi.. kalau x meriah, buat promosi.. nnti orang dtang, mereka x akan datng2 lagi dah..

apa pandang koorang

pasal utk membayar tadi.. mungkin boleh dikenakan syarat2.. misalnya posting yang lebih 100 patah perkataan jer dikire point.. ok ke?

pendapat?

lagi satu klau ko nak forum ko femous ko buat lagi satu thread iaitu password dump.

x pon rapidshare dump ker..

ni yg aku x berape nak reti lah.. leh jelaskan x bro.. tq

Edited by mankip

gini je...ko buat web ko tu tempat org donload movie @ lagu....mesti banyak2 la......mintak link kat geng ni...mesti meletop punya...pastu ko buat la peraduan skit kat web ko tu...tarik org, cthnya peraduan kalo menang dapat hadiah kete hyundai @ satria neo @ keta ape2 lah sebijik....amacam bernas x idea aku nih :ph34r:

tq bro semua, thks mr adinor atas pandangan.. tapi maslah nyer i tak der masa nak buat promosi..tq atas pandangan identiti site tadi..i akan ubah... i bercadang nak keluar skit modal.. bagi member yang posting dapat 800point akan dibayar 10 ringgit. ok ke? biar kasi forum tu meriah.. bila meriah baru senang nak buat promosi.. kalau x meriah, buat promosi.. nnti orang dtang, mereka x akan datng2 lagi dah..

apa pandang koorang

pasal utk membayar tadi.. mungkin boleh dikenakan syarat2.. misalnya posting yang lebih 100 patah perkataan jer dikire point.. ok ke?

1. Promosi adalah bab paling penting selepas siapkan site atau apa2 projek. Contohnya: I tak boley bayangkan kalau i dah siap setup cybercafe dan bersedia untuk bisnes, tapi i tak hebahkan kat student2 IPT yang berhampiran. Diorang tak tau kewujudan kita, so kita yang kena bagitau. Promosi ni simple jer...karang cerita ringkas mengenai site u dan ajak mereka join, tu jer.

2. Ada ganjaran tu bagus tapi tak boley dijadikan sebab utama pengunjung boleh memeriahkan forum. Normally pengunjung akan masuk bila mereka dah minat nak masuk dan bukan disebabkan ada ganjaran dan sebagainya. Ganjaran bukan mandatori untuk menyebabkan sesuatu site meriah atau tak.

Edited by adinor

1. Promosi adalah bab paling penting selepas siapkan site atau apa2 projek. Contohnya: I tak boley bayangkan kalau i dah siap setup cybercafe dan bersedia untuk bisnes, tapi i tak hebahkan kat student2 IPT yang berhampiran. Diorang tak tau kewujudan kita, so kita yang kena bagitau. Promosi ni simple jer...karang cerita ringkas mengenai site u dan ajak mereka join, tu jer.

thks adinor.. bagi pendapat..

memng i dah buat promosi.. hasilnya ramai guest sahaja, dalm sehari dekat 100guest masuk.. mereka dtang, bila tengok forum sunyi sepi.. kurang topik.. mereka pergi gitu jer...

Jadi ape perlu dibuat.. utk memeriahkan dan utk menarik guest hinggap disitu..

tq

nie cadangan aku jer la..cam pandangan ko gak..ko wat promosi 2 penting..tapi kena ade duit la...

ko wat la promosi n ko suh orang join ko nyer forum pas 2 cukupkan dlm 500-1000 post yang berfaedah..biar post beribu2..Pastu diorg yang join kat ko nie dah sampai tahap 2 ko bayar la diorg bape ko sanggup..nanti da banyak2 post kat forum ko nanti jadi meriah maka ramai la yang nak join nanti..nanti bile dah meriah ko nyer forum ko stop la buat cam nie..nak memeriahkan forum mane leh meriah dalam masa singkat..mau bertahun-tahun bro..tunggu je la..tapi kalo x de usaha lebih bertahun2 pun belom tentu forum ko meriah..

Edited by SiR_FAiZ

nie cadangan aku jer la..cam pandangan ko gak..ko wat promosi 2 penting..tapi kena ade duit la...

ko wat la promosi n ko suh orang join ko nyer forum pas 2 cukupkan dlm 500-1000 post yang berfaedah..biar post beribu2..Pastu diorg yang join kat ko nie dah sampai tahap 2 ko bayar la diorg bape ko sanggup..nanti da banyak2 post kat forum ko nanti jadi meriah maka ramai la yang nak join nanti..nanti bile dah meriah ko nyer forum ko stop la buat cam nie..nak memeriahkan forum mane leh meriah dalam masa singkat..mau bertahun-tahun bro..tunggu je la..tapi kalo x de usaha lebih bertahun2 pun belom tentu forum ko meriah..

thks sir... pendapat yg munasabah gak.. pasal aku tengok.. ader forum, dah sampai 10th.. x meriah2.. last2 kena tutup.. aku rasa, forum yg meriah semua kena keluar modal.. mana ada org sukarela nak joint or nak masuk forum kite yg senyi sepi dan x ader ape2 maklumat... sekali buka topik, 5 hari baru kena ader reply.. jadi aku bependapt.. forum2 yg betul2 meriah, diorang ader kapital, modal atau perkerja yg memeriahkan forum tersebut... contoh gua.com.my dan murai.com .. kejep jer meriah, sebab depa ada ramai staf tetap yg berposting...

jadi aku sanggup keluar modal nak meriahkan forum aku tuh.. ader x saper2 kat sini yg minat?

buat pemulaan aku offer 800 point, RM10.00 , dan posting/reply tidak kurang dari 100 patah perkataan..

k ke?

jadi aku sanggup keluar modal nak meriahkan forum aku tuh.. ader x saper2 kat sini yg minat?

buat pemulaan aku offer 800 point, RM10.00 , dan posting/reply tidak kurang dari 100 patah perkataan..

k ke?

Sekali posting brape point??

kalo kau selalu masuk digitalpoint forum kat citu mat salleh kat citu lagi gentel..banyak duit katekan..

''join my forum i will pay 1usd''..baru join jer dpt 1usd..tp jarang ade offer yang cam nie..

''complete 1000 post in my forum i will pay 10 usd''cam 2 diorg guna nak memeriah kan forum dieorang..

offer 2 stakat yang ko mampu la...

Edited by SiR_FAiZ

Kaedah ini harus dipelajari bertujuan untuk mengoptimumkan kemampuan dan kecerdasan minda dalam menangani input-input mathematical yang menjadi antara teras penting di dalam pembelajaran semua cabang matematik (termasuk statistik, perakaunan dsb) dan semua cabang sains (selain dari fizik, kimia dan biologi, termasuk sains kejuruteraan, architechture, sejarah, undang-undang, geografi, ekonomi, sosial, politik, agama dsb).

amenda ko merepek x tentu hala ni? :angry:

Haa... tu satu contoh Mankip.. contoh promosi yang yang FAIZAL_79 guna... masuk mana2 forum.. n buat iklan secara tetiba... walaupun x kene tempat.. hentam saje.... sposen pun x kuar.. ngko rajin buat camtu.. sehari.. 100 tempat ngko buat.. laku rr forum ngko... pastu add aku jadi MOD.. haks haks...

Sekali posting brape point??

1 posting 1point bro..

Haa... tu satu contoh Mankip.. contoh promosi yang yang FAIZAL_79 guna... masuk mana2 forum.. n buat iklan secara tetiba... walaupun x kene tempat.. hentam saje.... sposen pun x kuar.. ngko rajin buat camtu.. sehari.. 100 tempat ngko buat.. laku rr forum ngko... pastu add aku jadi MOD.. haks haks...

iyer ker.. banyak nak buang masa nak joint macam2 forum.. nnti kena blacklist lak, pasal posting x kena tempat.. hehe..

ko tolong aku buat camtu leh x> nnti aku lantik la jadi MOD.. k? :rolleyes:

1 posting 1point bro..

iyer ker.. banyak nak buang masa nak joint macam2 forum.. nnti kena blacklist lak, pasal posting x kena tempat.. hehe..

ko tolong aku buat camtu leh x> nnti aku lantik la jadi MOD.. k? :rolleyes:

sory bro.. aku sendiri pun tengah promote akunyer forum gaks..

sory bro.. aku sendiri pun tengah promote akunyer forum gaks..

lu nyer forum aper bro... leh kiter berjejesama antara satu samer lain.. ko meriahkan aku nyer.. aku meriahkan ko nyer.. err.. ok ker