Jump to content
Mirage_Angel

Universiti Teknologi Petronas

Recommended Posts

bagi aku U nie mmg bagus...aku tak tahulah kalau die buat januar intake....kalau aku dpt tawaran ke U nie mmg aku akan masuk...

eh dah ade januari intake eh....dulu mei intake...

utp nie siap ada interview tu tuk masuk....tp mmu dah panggil aku dulu....yele...takut2 tak dpt masuk utp...aku pi le mmu nie... tongue.gif

Edited by paan_lee

UTP yg kat tronoh tuh ke..?

best woo.. ade stesen minyak sendiri, ade hall besar baru siap, ade tasek, ada jogging track, ade internet, ade court tennis, ade padang bola, ade swimming pool, ade masjid, ade mesin ATM, ade cafe, ade budak afrika, ada library, ade pondok pak guard dan macam2 lagi..

aku selalu ke situ selain ke taman maju (kedai rahmat, rimba permai)

boleh juga ke ipoh seperti TKK (taman kanak2), belakang JJ (katiepo, one que), taman polo (selamat datang ke taman skodeng..), dataran DBI (ade hidden race kat situ), pasar bundle pagi ahad kat belakang kolej cosmopoint, race motor malam minggu (banyak gile moto, beribu!), mee rebus ramli dan macam2 lagi..

masuk je UTP tuh.. tak rugi...

Aku nak tanya skit course electrics & electronics enginerring ok ke kat utp. Aku dengar course yg terbaik kat utp ialah chemical enginering, yg kedua mechanical. Lagi satu antara course e&e enginering dengan mechanical enginering yang mana lagi mahal gaji dier? Yg mana ada masa depan yang lebih cerah atr kedua-dua cousre ni? Aku mmg dapat tawaran tu tapi aku rasa tak sedapa hati skit la. Tawaran januari intake ni ikut result percubaan. Pastu dia kata bila keluar result sebenar spm dia akan tengok dan jika tak layak pinjaman akan ditarik balik dan kemungkinan dibuang. Tu yang buat aku musykil dan risau tu. Aku pun tak berapa nak yakin dengan result sebenar SPm aku tu. Korang rasa macam mana? Aku tgh pening sekarang ni.

Edited by Mirage_Angel

aik, mcm tu ke skell dia?

erm.. hanya ko sorang je yg betul2 faham situasi ko..

bagi aku, cuba aje laa.. kita yg merancang Allah jualah yg menentukan..

masa depan cerah? ayoyo.. rasanya, lepas belajar kat situ.. akan diserapkan kat syarikat tersebut..

soal bab mahal gaji, kerja experience then ko naik pangkat.. gaji pon naik..

p.s. mungkin bleh merayu kutt??

besh gak.. dulu aku satu prof UTP nie turun ke hulu perak then bagi ceramah kat sini...

aku ada tanya sikit sebanyak laa kat dia

:: nak masuk UTP nie ada beberapa kriteria yg dia tgk selain dari akademik

* 30% ambik dari result SPM

* 30% ambik dari temuduga UTP

* 30% ambik dari kegiatan kokurikulum

* 10% ambik dari recommendation - bawaklaa surat sokongan banyak2 masa temuduga...

:: maknanya kalu semua A pun belum tentu dpt masuk UTP nie, sbb dia tgk temuduga ngan kokurikulum kita jugak..

besh gak.. dulu aku satu prof UTP nie turun ke hulu perak then bagi ceramah kat sini...

* 10% ambik dari recommendation - bawaklaa surat sokongan banyak2 masa temuduga...

:: maknanya kalu semua A pun belum tentu dpt masuk UTP nie, sbb dia tgk temuduga ngan kokurikulum kita jugak..

wah..wah..wah....mcm nie syarat die? hm..nampaknye xde peluanglah nak masuk.... blink.gif

inilaa yg aku paham dari apa yg dia cakap... dah ler cakap omputih, terkial2 aku nak balas balik... hoho

betul la tu...time tu mei intake...dulu time interview kat klcc...dier tgk semua tu...coco...surat sokongan...result spm....interview dlm bahasa inggeris...

kalo orng yg meng-interview tu tgk lain macam jek walaupun result gempak...sbb cakap bahasa ingeeris berterabur...tak dpt la makna nye....aaii....

Huhu.. utp.. Bukan berdasarkan duit seperti ipts lain.. susah oo nak masuk.. Daripada beribu2 yang apply aku telah disenarai pendekkan untuk menghadiri interview.. Dari sekolah aku termasuk aku dua orang jer yg diinterview.. masa tu intake 1999.. Aku di interview kat TKC.. n masa tu dewan besar diorang baru dalam pembinaan..

Ada 3 penginterview dr utp.. dan ada 2 atau 3 session tak silap aku.. yang aku ingat mula2 kene interview sorang2.. tanya macam2 pasal kita.. pastu secara berkumpulan buat group discussion.. diorang mmg tgk kualiti diri kita selain result spm..

Masa tu diorang amik berapa ratus jer dari seluruh negara.. tak sampai pon 500.. So yang terpilih tu mmg yang terbaik.. Dan yang sedihnya aku tak terpilih sad.gif so aku masuklah salah sebuah ipta yang agak susah gak nak masuk..

Tapi tahun 2001 adik aku dapat masuk.. dia amik chemical engineering.. Dia mmg selalu lebih drpd aku.. Tapi tak pelah.. Aku tetap berbangga sebab dia adik aku gak.. Tapi utp syarat nak masuk dia mmg betul2 ketat..

borang kemasukan utk bulan julai atau akan datang, nak pi amek kat maner ha? nak gak masuk...bley daftar online ke?

Aku dengar course yg terbaik kat utp ialah chemical enginering, yg kedua mechanical. Lagi satu antara course e&e enginering dengan mechanical enginering yang mana lagi mahal gaji dier? Yg mana ada masa depan yang lebih cerah atr kedua-dua cousre ni? Aku mmg dapat tawaran tu tapi aku rasa tak sedapa hati skit la. Tawaran  januari intake ni ikut result percubaan.

course kat UTP yg terbaik ialah chemical engineering, tp sapa yg ambik mechanical engineering major in automotive engineering dan dpt top ten dpt praktikal dgn PASUKAN SAUBER PETRONAS beb!! pasukan tu ambik 10 org setiap tahun. bkn UTP mintak tp pasukan tu mintak. best woo. tp competition tinggi la kat situ. nak kalahkan cina2 kat situ payah la... pegawai pengambilan pelajar UTP ada dtg ke sekolah saya. dia yang bagitau. dia bagitau tak semestinya orang yang januari intake tu akan score gila babeng. ada jugak yg kantoi. pointer bwh 2 pun ada

Edited by Prince of Andalus

membe pompuan aku ade yg amik course degree in biotechnology..skang nih sambung study sem 5 kat london..huhu..jeles seh..

universiti nih mmg best..menjamin masa depan..coz under petronas management..diiktiraf serata dunia.. smile.gif

aku ade kenal sorang prof kat situ..kebetulan die besfren papa aku.. biggrin.gif die ckp bkn senang nk masuk UTP even ko selalu dpt byk A dlm memane subjek..

coz diorg nk cari yg betul² aktif dlm kurikulum dan kokurikulum wink.gif

aku tgh aim nak amik automotive engineering nih... apa kelayakan dia untuk amik automotive engineering kat utp eh?? aku tak amik kejuruteraan masa kat skola menengah (biasa, bukan mrsm atau sbp), still bleh amik course nih ke?? lagi satu, mana nak amik borang dia?? atau aku dah terlepas...

apa kelayakan dia untuk amik automotive engineering kat utp eh?? aku tak amik kejuruteraan masa kat skola menengah (biasa, bukan mrsm atau sbp), still bleh amik course nih ke??

yg penting fizik and add maths la kna power. kalau tak amik kujuruteraan kat skola biasa pun tak apa. bdk mrsm pun takde jurusan kejuruteraan ni. yg ada pun lukisan kejuruteraan....

aku pun nak tanya benda sama... kat ner nak amik?? biasanya bila intake? bila tarikh permohonan ditutup...

aku pon same nak tau mane nak amik borg die... pakai online ke pkai borg ke????? sedare aku ade kat sane... die amik course ape pon aku tak tau.... name die Zarith bin zahir... huaaaa mmbr aku banyk yg gi utp january intake ari 2... ade la 4-5 org kot.... hmmmm...... cmne eh... tak dpt pun takpe janji aku cube... mntg-mntg addmath aku trial hancus... 2 psl aku tak dpt apply utp ari 2... lain dah ok dah... hmm. ssabar-sabar

erk?! dia dah ada intake intake ke? erm.. kalo ada sesiapa ada masa free, bleh la tolong PM si pakau nih.. dia bdak UTP, tapi.. aku dah banyak sgt kaco dia, kang meradang lak..

sempat lagi ker masuk huh? aku berharap sgt nak amik automotive engineering, and kat malaysia nih, UTP la kot yg bagus.. aku berharap jugak nak gih Germany utk buat course tuh, tapi.. tgk result trial cam x besh jer..