Jump to content
acer_aspire

Processor Aku...

Recommended Posts

yup sokong ko beli baru or second hand.

sebab skang ni aplikasi2 sofware pun da tggi permintaan requerment tuk install.

so klau ko ade pc yg update sket, bleh la ko same2 enjoy aplikasi2 terkini.

p/s ade sesetengah kedai komputer dorang beli pc lame. ko bleh trade in, n beli pc baru or second hand.

p/s ade sesetengah kedai komputer dorang beli pc lame. ko bleh trade in, n beli pc baru or second hand.

mana laku sekarang...dah x boleh jual dah.....pasal::::

1)dah lama sangat...over 5 years.cdrom x leh pakai riskiko hdd nak kruk2 ada gak.....

2)nanti ram dia x boleh blah.mesti ciput.256MB nak running apa 256MB?

3)ni habuk jangan cakap la.....segenggam habuk kat cooler ngan chasing(dah karat)

4)kekadang format pc ada hang atau keluar error bla bla bla.......

5)kalau ada orang beli pun mesti beli murah2 sampai tahap `menghina` cth rm 50 kaalu ada monitor.kb,mouse pun paling koman rm 100.lebih xde orang nak beli........

6)orang yang beli tu diorang nak jual balik.xdenya beli suka2hati nak simpan kat rumah nak buat koleksi kat rumah.

7)Ni OS asal dia pun Win98 or Win ME.pastu upgrade ke WIN xp......betul kan?

8)features2 besh macam DVD ngan burner tak leh masuk...slow sangat.

9) kalau format x habis dlam masa 1 jam x sah....lambat nak mampus.

Hantar la ke kedai mana2 pun....tech kedai tu bukan x mau buat TAPI DIA MALAS nak buat!!then lepas dia buat dalam 1 jam ko nak bayar dia berapa? rm 50? atau rm 100? hard to say....beli baru la bro...kalau baru mahal PM aku....aku ada P4 2nd 1.5GHZ+ram 512MB+hdd 40GB Ide+win XP aku jual harga rm 380 sahaja.......jaminan xde tapi aku gerenti ko puas hati.......setakat masuk Utube+friendster+apa ntah lagi pc 2nd ni larat..........memang sesuai utk student ngan kes2 emergency macam ni.....

zaman sekarang ada choice bro...ada pc 2nd ada pc baru(murah) nak beli mahal pun boleh.......tak semestinya membeli baru itu bagus dan membeli 2nd itu mudah rosak......kalau ko nak aku repair mobo tu pun boleh jugak xde hal.....sparepart aku ada TAPI $$$$$$$$$$$$$$$ ........aku ada mobo compatible ngan proc ko tu. tapi kalau kata nak jual murah sori la.pasal barang lama........

sori la aku jenis direct ngan customer.face to face pun aku cakap macam ni. :ph34r: mmg sakit but since ko gunakan komputer thats a rule ko kena patuhi.....dan rules dia beli pc lain.............

ataupun nak Pentium III gak? aku jual rm 150.....? hehehehe..... :lol: