Jump to content
oxy

Peralihan Kuasa 16 September Ini Adalah Satu...

Pada pandangan saya,  

118 members have voted

1. 1. Peralihan kuasa 16 September ini adalah satu...

• Realiti
      53
    • Fantasi
      65

Recommended Posts

sabar, kes sedang dibawa ke mahkamah. saiful sedang merayu ke mahkamah lagi tinggi wokeh? baca sok kabo ke x nieh?

*btw mod, aku x nak kunci topik nih coz events tgh hot, kesinambungan 16 sept, harap faham ek...

Tunggu dan lihat..

merayu kebenda nyer.. dah buntu sebenarnya.. kering idea nak fitnah org... media2 BN sakng dah senyap sepi pasai kes liwat ni.. kenaper yer? seingat aku last sekali kluar masa mlm nak pilihanraya pematang pauh 26 ogos ritu pastu terus nganga je sampai sakng.. tula kan dah teperangkap dgn jerat buatan sendiri.. kesian si saipol tu tka buleh hidup bebas mcm biasa.. tak leh merasa pigi bazaar ramadan mcm org lain.. hehe

merayu kebenda nyer.. dah buntu sebenarnya.. kering idea nak fitnah org... media2 BN sakng dah senyap sepi pasai kes liwat ni.. kenaper yer? seingat aku last sekali kluar masa mlm nak pilihanraya pematang pauh 26 ogos ritu pastu terus nganga je sampai sakng.. tula kan dah teperangkap dgn jerat buatan sendiri.. kesian si saipol tu tka buleh hidup bebas mcm biasa.. tak leh merasa pigi bazaar ramadan mcm org lain.. hehe

kalau aku jumpa saiful kat bazar ramadhan aku nak bergamabr dengan dia

aku pn nak possing laa.. rugi aa la plak.. huhu..

ok aku bukan nak pertikaikan tentang DSAI atau Adullah tuh.. cuma aku tertanya.. kenapa DSAI begitu yakin meng declare kan pasal 16 Sept. Perkara tukar pemimpin nie bukan snng.. budak sekolah pn tau bukan snng perkara nie..

dan korang sendiri tau mmg perkara nie perkara besar.. jika DSAI sedar akan hal tersebut.. jgn la di pilih tarikh yg begitu dekat spt 16 Sept baru2 ni.. x pasal2 org akan hilang keyakinan terhadap si DSAI dan tentulaa ini akan menjadi makanan bg org BN .. Kan lebih baik di buatnya 1 schedule aktiviti mingguan yg akan di buat oleh PKR dalm meng takeover parlimen .. Apa yg dapat di lihat .. bila dah sampai masanya.. baru laa aktiviti nak bermula spt bg surat kat PM laa.. kalau gagal.. jumpa agong laa.. dan sebagainya.. so tntulaa perkara nie akan drag yg berpanjangan sampai org akan mula bosan dan tanda tanya..

bg aku.. aku cuma perlu kan pembangkang yg kuat dlm menyeimbangi parti pemerintah .. harga minyak dah makin trun.. tp kita baru turun 15 sen. aku harap korang masih sedar akan hal ini dr 16 Sept tersebut

HAHA , kalau dah tau takleh capai dateline(16sept lepas) jangan memandai declare awal2 kan dah tak jadi <---ni fakta . Kurang2 kata la dalam masa terdekat ke ,baru la tak merah muka kalau dah terlepas dateline.

"Masa yang dinantikan akan tiba " , malangnya bukan 16sept lepas.wkakakaka.kthxbyebye.. :)

Dahla tu Anwar...jgn dolak dalih...lenkali klu xsure jgn main cakap je...cakap lebat je...

Bulan pose baik beramal..ni mengjuruharakan kn mesia je..tggu je la 4 tahun lagi..bkn lame sgt pon..

aku terfikir kenapa Pak Lah sanggup menggunakan kuasanya untuk merancang tindakkan ISA pada Anuar yang kononnya mengatakan Anuar punca negara tidak aman. Anuar ke atau Pak Lah sendiri yang punca jadi melarat sampai macam ni? Harga minyak dan barang naik siapa punye kerja? kalau dah ramai tak suka sepatutnya Pak Lah dengan rela hati undur diri seperti mana Tun Mahathir buat. tak payahlah buat peralihan kuasa lama-lama sangat. makin lama makin muak orang tengok dan makin teruk keadaan sekarang ni.

oit memito , awal betul berbuka , ni aku dengki ni :P ...

Anuar ke atau Pak Lah sendiri yang punca jadi melarat sampai macam ni?

Anwar - Tak menyempat nak pegang kuasa sangat,kalau betul ikhlas tunggu la 4 tahun lagi mesti dapat ikut keadaan sekarang. . Kurang2 pak lah dilantik .

Harga minyak dan barang naik siapa punye kerja?

Salah US duk buat kacau kat middle east sampai harga minyak tak stabil . Barang naik peniaga taknak untung kurang nyer pasal ..

Edited by hampeh

“Jika beliau mahu melihat butir-butir (senarai), adakan sidang tergempar Parlimen dan beliau akan lihat…jika beliau tidak percaya saya, pergilah ke Parlimen,†tambahnya.

Pak Lah menolak permintaan DSAI...supaya adakan sidang parlimen tergempar....

menurut DSAI lg...butir2 lengkap senarai MP akan di senaraikan pada sidang berkenaan....

namun di tolak bulat2 oleh Pak lah

Sumber

Edited by Batista

Harga minyak dan barang naik siapa punye kerja?

FYI, American already hides many oil in their reactor and said the oil is decreasing day by day

that trick is kinda tidak laku lol

HAHA , kalau dah tau takleh capai dateline(16sept lepas) jangan memandai declare awal2 kan dah tak jadi <---ni fakta . Kurang2 kata la dalam masa terdekat ke ,baru la tak merah muka kalau dah terlepas dateline.

"Masa yang dinantikan akan tiba " , malangnya bukan 16sept lepas.wkakakaka.kthxbyebye.. :)

en. hampeh, itu la strategi politik namanya...ko mana tau...lg pn sekarang ni bulan posa, mana parlimen bersidang. camana nak timbulkan undi tak percaya. silap2 kalau yg berkuasa guna teknik serangan isa, langsung habis cita2 enambelas september ni...

skarang ni kita dh nampak kekalutan dalam bn. yg sorg kata lain, sorg lg kata lain. sorg suruh kawan dia letak jawatan atau dipecat, sorg lag kata dia takkan berhenti...apa macam ooo...

hehehehehe ni aku ade joke skit ...

hehehe

First..... RAHMAN

R ahman

A bdul Razak

H ussein

M ahathir

A bdullah

N ajib

Lepas tu sapa ya hehehehehe

mungkin dari b@ng5a lein plak kut hehehehe

Yang diatas tu hanya fantasi... Jer... :lol:

R ahman

A bdul Razak

H ussein

M ahathir

A bdullah / nwar

N ajib

sbb tu dia mengamuk kot huhuhuhu

en. hampeh, itu la strategi politik namanya

aku tau, tapi kalau dah tetapkan dateline tapi tak jadi tu kira gagal , kalau dia cakap dalam masa terdekat boleh lagi terima sebagai strategi politik yang bijak , ni dateline dah lepas tapi tiada apa2 , tu namanya strategi politik kurang bijak. Apa2 pun 16Sept(tahun ni XD) dikira gagal , please insert coin :D.Banyak lagi masa.

pada pendapat aku kalau betul la peralihan kuasa tu jadi, mungkin selepas perhimpunan agung tahun ni jadi. lepas pemilihan dalaman....apa2 pun, kalau terjadi sekalipun jangan la negara kita terjejas..jangan la sampai jadi "menang jadi arang kalah jadi abu"...

Timbalan Menteri buat laporan BPR cubaan sogok beliau sertai pembangkang

KUALA PILAH: Timbalan Menteri Di Jabatan Perdana Menteri Datuk Hasan Malek yang mendakwa cuba disogok supaya menyertai pembangkang, telah membuat laporan kepada Badan Pencegah Rasuah (BPR).

Anggota Parlimen Kuala Pilah itu berkata beliau membuat laporan itu dua hari lepas kerana tidak mahu bersekongkol dengan kumpulan ahli politik yang bermoral begitu rendah.

"Laporan ini dibuat tanpa arahan dari sesiapa, saya sendiri yang ambil inisiatif untuk lapor pada BPR," katanya kepada Bernama di sini hari ini.

Hasan enggan menyatakan jumlah sebenar yang ditawarkan kepada beliau kerana tidak mahu siasatan tergganggu.

"Yang jelas dia janjikan saya masa depan saya yang cukup cerah. Itu masingmasing boleh intepretasikan," katanya. BERNAMA

http://sites.mstar.com.my/berita/cerita.as...ec=mstar_berita

pkr pon main politaik jugak. hehe. x der mulia ah.. hehe

MP atas tiket parti, lompat nak kira camner? Kalo parti yang melompat, bru soheh menjadi. Yang berhormat atas nama parti kena letak jawatan dulu, buat pilihanraya semula, tengok sapa sah yang dapat korum, baru power. ahli umno yang melompat, sbenornya umno boleh pecat, pasal dia orang menang PRaya atas tiket umno. kerusi kosong, bikin PR, kalo dah ramai sangat, elok bubar aje.

Kalo tak bubar, molek2nya biar ramai beno ahli letak jawatan, supaya tak cukup korum.Tak leh sidang, agong lucut jawatan PM. Pasal tak layak dah, bagi kat PARAK, sementara setel PR.

Dak pon, istihar darurat, disebabkan kestabilan politik negara (UMNO?) terancam. Bole mrentoh Lah lama maner nak mrentoh, pakai undang2 askor. Sambil tangkap sumer MP yang ada agas melawan, sumbat lam IsA.

Kalo kena sekatan ekonomi, biar rakyat susah takpa. asal beres memerintah. Kalo sampai tahap tak cukup fulus, hehehehe... ofer murah2 kat jiran sbelah!

en. hampeh, itu la strategi politik namanya...ko mana tau...lg pn sekarang ni bulan posa, mana parlimen bersidang. camana nak timbulkan undi tak percaya. silap2 kalau yg berkuasa guna teknik serangan isa, langsung habis cita2 enambelas september ni...

skarang ni kita dh nampak kekalutan dalam bn. yg sorg kata lain, sorg lg kata lain. sorg suruh kawan dia letak jawatan atau dipecat, sorg lag kata dia takkan berhenti...apa macam ooo...

Maaf .. yg ini aku tidak bersetuju .. ini bukan strategi.. ini silap langkah .. sbb jika takut di cemuh oleh BN .. sepatutnya DSAI jgn berani atau lantang bersuara seolah2 16 Sept akan tukar kerajaan. Tp apa yg dpt di lihat 16 Sept adalah tarikh action / countermeasure yg baru dia nak buat.. sbb dgn kepercayaan dan harapan yg di beri kan oleh penyokong dan fanatik PKR pd 16 Sept, sedikit banyak mempengaruhi penyokong PKR ( fanatik mungkin tidak ) .. walaupn ko sendiri tau bulan pose parlimen tidak bersidang, aku pasti DSAI lebih tahu akan perkara tersbut, syg laa kalau perkara sekecil ini tidak dpt merancang dgn betul mcm mana plak nak mentakbir negara utk akan dtg.. apa2 pn tahniah sbb DSAI mampu mengimbangi parti permerintah .. sekurang2 nya pemerintah akan sedikit alert akan kehendak rakyat .. ( bila minyak nak turun nie..? )

aku rasa anwar bukan main cakap je...masa debat dulu dia cakap harga minyak dunia akan turun semula...kan betul dah turun..mungkin kebetulan...

so 16 sept tu hanya 1 tarikh.....kita tunggu dan lihat jela.....macam paklah cakap "polis kata jangan..."....

pkr pon main politaik jugak. hehe. x der mulia ah.. hehe

tu bukan rasuah..tu janji....hehe

macam mak bapak kita janji la...kalo dapat no 1 nak bagi basikal baru...

takpun macam kita interview kerja baru la...tempat keje baru tawar masa depan yg lbih cerah...pangkat yang lagi besar....tak gitu?

tapi biasala org bn sekarang ni...entah betul entah tidak...tah2 main petik je...yela org dah terdesak...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...