Jump to content
Sign in to follow this  
shamsol

Nak Tanya Pendapat Tentang Hard Disk !

Recommended Posts

salam warge putera sumer.

aku nak tanya skit tentang HD. 2, 3 hari lepas aku ader beli cpu baru. P4 3Ghz, 640 Ram ,128 Graphic Card ,80 Gb HD (7200 rpm) dan Winxp pro pack 2.

Boleh tak kalo aku nak tambah satu lagi HD yang berupayaan 5400 rpm sebagai slave?.

Adakah ia akan memberi effect kat cpu ato windows ato HD master aku.

Satu lagi, mane lebih sedap sound card yang kita tambah sendiri atau soundcard yg onboard punya.

Kalo aku nak tambah soundcard sendirik, adakah aku perlu disablekan onboard soundcard.(camner nak disable kanya?)

Pendapat korang sesangat aku hargai.

*selamat tahun baru dan Al-fatihah untuk sumer mangsa tsunami.Jangan lupa penuhkan masjid mlm ni. Amin

walaikumsalam...

Boleh tak kalo aku nak tambah satu lagi HD yang berupayaan 5400 rpm sebagai slave?.

Adakah ia akan memberi effect kat cpu ato windows ato HD master aku.

rasanya takde apa2 masalah sebab saya pun buat macam ni jugak.

Satu lagi, mane lebih sedap sound card yang kita tambah sendiri atau soundcard yg onboard punya.

rasanya best lagi tambah sendiri soundcard

Kalo aku nak tambah soundcard sendirik, adakah aku perlu disablekan onboard soundcard.(camner nak disable kanya?)

yang ni tak pasti la...tapi baru ni pc saya ada prob sbab tak disablekan yang onboard punya. klu nak disablekannya, kena pi kat bios setup.

yang ni pendapat saya je. tak tau la warga putera yang lain.

p/s:- klu salah betulkan yer tongue.gif

kalau tambah HDD berkeupayaan 5400rpm takde apepe problem pun..... aku sendiri ade HDD 7200rpm dan 5400rpm.....ok jea... rasenye baik tambah sound card sendiri utk mendapatkan lebih kepuasan....dan kalau tak silap aku kene disablekan dulu...

"Kalo aku nak tambah soundcard sendirik, adakah aku perlu disablekan onboard soundcard.(camner nak disable kanya?")

Tak payah disable pun ok. Macam saya ada dua soundcard satu onboard satu lagi pci (Audigy 2 ZS). Yang audigy ni sambung kat main speaker dan onboard untuk headset (heaphone + mic). So masa tengah voice chat (YM/Skype) headphone ngan mic guna onboard and at the same time sound card Audigy digunakan untuk dengar lagu/tengok movie. Tapi kena set la mana satu untuk main speaker dan mana satu untuk headset.

yup...mmg bleh kalau gune 5400 jadi slave....tapi kalu nak gune raid mmg tak leh sebab raid kene hd same brand n same speed....

kalau x silap sound card yg mane best tu..bgtg kat mobo ko..certain onboard sc mcm sound max pun ok dah sedap jugak but if ade rezki lebih pasang sendiri yg lain pun ok n kene disable kan sometime kalau x disable sistem bleh crash...tapi bgtg pada motherboard

salam warge putera sumer.

Ko disable kat device manager jer laa...

aku rase bleh..

onboard sound card buleh disable kat BIOS..bahagian integrated peripherals....ONBOARD SOUND..disable.Disable kan certain integrated peripherals kat mobo boleh free up some IRQ resources utk device lain.... smile.gif .

Ok..adios..samprotos!... biggrin.gif