Jump to content
ztecon

Persona Se Atau Myvi Baru?

Recommended Posts

perodua lom dpt lesen lagi nk kuar kete sendirik..

myvi SE baru tu. insyaAllah next month kuar..

tu yg aku dpt info dr sumber yg dipercayai..

enjin tu.. x sure.. maybe 1.5 atau still lagi menten 1.3..

x berapa style sgt kan myvi se baru tuh.....

hehe..estima...ko anak org kayo x pela...ceo mane2 ke..hehe

huhu..

beli ikut kemampuan..

jgn ikut nafsu...

hehehhehe....

Tggu myvi SE baru la..

design cam suzuki swift..

link..

http://kembaranautica.com/forum/myvi-islan...-se-!!/

(info dari kelab kete aku )

dia tak UPGRRADE tapi ia update.....tapi macam biasa MYvi lama dah xde...myVI baru masuk harga still same atau mahal sikit (features baru ) actually kalau sendiri pi kedai ahseng belakang rumah ntah berapa je kena $$$$

senang cerita nak bagi kereta mYVI tuh looking good. Perodua x leh release kereta baru@reka bentuk baru kerana mYvi ada peminat tersendiri.....

Kalau ikut kemampuan, beli myvilah, tapi kalau nak ikut kualiti beli persona.

Perodua ni kureng sket ar, tgk jap video ni, http://www.youtube.com/watch?v=qBnWxva8NyE

mahal tu harga kelisa kat sana 4842 Pound Sterling, convertkan kat sini dalam 30 lebih camtulah...siap boleh buat bentuk2 lagi..hehe...

amacam?

Lagi pun reka bentuk kereta perodua tak mesra, better amik persona dari myvi. Membazir je beli myvi, minyak same je xde bezapun...

Lagipun persona se ni ada gps tu, moden bangat..hi3..

Perodua ni kureng sket ar, tgk jap video ni, http://www.youtube.com/watch?v=qBnWxva8NyE

mahal tu harga kelisa kat sana 4842 Pound Sterling, convertkan kat sini dalam 30 lebih camtulah...siap boleh buat bentuk2 lagi..hehe...

amacam?

Lagi pun reka bentuk kereta perodua tak mesra, better amik persona dari myvi. Membazir je beli myvi, minyak same je xde bezapun...

aha betul la...aku tgk perodua x der kualiti la skrg ni....tp aku tgk proton dah improve dr segi body...dah keras skrg,x macam proton wira 1998..korang tekan tgk...hehehe

itu boleh upgrade beb. myvi pun boleh masuk menatanag tu......x kata plak GPS utk proton sahaja.

alah kalau kereta dah murah a.k.a mampu milik mana2 pun sama.....korang beli pun pasal murah.proton sendiri mengaku Pesona ngan kereta lowend lain bawak untung kan?so erti kata lain proton akan release more and more kereta LEBIH KURANG macam ni.

nak beli kereta 2nd takut.....kang jahanam tepi jalan kena tarik guna trak pastu kena kencing ngan bengkel tepi jalan (tak rosak dia kata rosak---yang rosak dia x tukar) .

10 tahun lepas kereta kalau nak beli orang beli 2nd je...pasal masa tu 2nd termurah.masa tu xde istilah mampu milik..........pastu sekarang ada choice....beli 2nd atau beli baru mampu milik.

beli 2nd pun xde teruk sangat.kalau kena luck yang baik dapat la MYVi 2nd(keluar rekabentuk MYvi baru yang earliar version jadi 2nd) pun baru pakai 2 tahun...,mileage pun rendah lagi......

terpulang kepada korang la.....kalau aku nak beli pesona tu aku carik pesona URGENT SALE atau Pesona 2nd (1 year somethinng) .....pastu apa yang ada kat pesona baru aku leh +++ kat pesona 2nd...........pastu installment mesti rendah sikit dari kereta baru....kalau kata `replacement` tayar+kabel+minyak hitam tu biasa la......sapa suruh beli then terus pakai? mmg la jahanam. :wacko: (ikut saranan kerajaan suruh berjimat).

ingat beli kereta baru best ke? roadtax+insuran je dah rm 1000 tau...nasib baik sekali dalam 1 tahun.......

amacam?

kete apa pun kalau kena ketu berbentuk bentuk jugak

pasal apa proton tak buat kete bentuk macam honda city 2009?payah sangat ke

amacam?

stakat nk gps 2 skang pkai nset dah leh dah...

x yah nk beli kete bru dpt GPS... :lol:

as i guessed.... ^_^

pakej dan non pakej. Myv kene tambah beberapa rat utk pasang Gps, dan satu lagi mmg dia xde tempat letak gps so kenelah menyelit kat mane2..

saya dah tgk dah persona se, memang sporty giler lah walaupun ia lebih membawa konsep sedan atau dikenali sbg family car. Rugi kalau x beli, nyesal plak beli persona cepat2...best the year tu keta persona ni.

Bila proton buat perubahan ketara dan agak moden, mesti ada ulat2 yang akan berkata "hebat". ^_^

Edited by fenzo

confirm suke ng persona SE.. myvi sempit.. klu persona senang ckit nk bwk family jalan2.. harap2 nnt keluar warne lain plak.. aku suke putih atau silver..

aku kurang setuju dgn pendapat myvi sempit....

bg aku lbh kurang ajer mcm kereta lain,

bonet mmg sempit sket tp aku buang cover atas, jadikan mcm kenari...

jd bnyk sket brg boleh isi.

1 lg myvi aku suka ruang dlm dia...

boleh buat mcm kereta transformer...

ruang blakang boleh buat ruang brg..

aku dah 2x pindah, stkt utk angkut tv, mesin basuh dan peti ais x ada masalah.

boleh save utk duit sewa lori. :lol:

pasal apa proton tak buat kete bentuk macam honda city 2009?payah sangat ke

Proton xde barjet kot !! Atau pon pereka dorang dah mati akal pasal nak reka model baru

bagi aku remaja, aku lagi suke Myvi sbb dia cm stylo skit . tapi kalau kete besar2 cm persona ni remaja2 yg blum brkahwin kbnyakannya xsuka ! tapi papehal pon Persona lagi Ok , lagi2 yg persona baru kuar aritu !

MyVI 1.3 tu kan kereta KOMPAK manakala persona 1.6 plak kereta SEDAN...

mana boleh dibanding antara kereta kompak dengan kereta sedan... macam langit ngan bumi

kalau nak bandingkan MyVI, bandingkan je ngan SAGA BLM 1.3. sebab BLM ni dalam kategori kompak sedan. kalau sesapa yang guna myvi kena pandu berhati, jangan sampai excident... sebab besi dia lembut dan nipis sangat. kalau kena langgar dari belakang parah gak la penumpang belakang kalau bernasib baik... kalau langgar dari depan aku kurang pasti...

sapa kata enjin myvi bagus...? kalau balik raya ngan jem sepanjang highway boleh nampak banyak keta myvi tersadai tepi jalan dengan bonet enjin terangkat. tu belum termasuk ngan myvi yg kena tarik kat jalan genting sempah-genting highland lagi tu.....

kalau still single dan pandu sorag atau berdua, myVI mmg ok.... tapi kalau bawak 1 family mmg x ok...

Edited by pidos

pidos, mana ko tau besi dia lembut

cuba ketuk2 dan tekan2 body myVI.... hal ni aku perasan time tgk mvVI berlanggar ngan wira.. wira cuma pecah lampu dan myVi plak remuk.... yg lain plak minggu lepas dalam paper ada kuar berita yg penumpang blakang myVI maut kena langgar dari belakang time myVI tu nak buat U turn. member aku yg juga pemilik myVI cakap body myVI mmg lembut...

cuba ketuk2 dan tekan2 body myVI.... hal ni aku perasan time tgk mvVI berlanggar ngan wira.. wira cuma pecah lampu dan myVi plak remuk.... yg lain plak minggu lepas dalam paper ada kuar berita yg penumpang blakang myVI maut kena langgar dari belakang time myVI tu nak buat U turn. member aku yg juga pemilik myVI cakap body myVI mmg lembut...

klu persona plak camne.. keras ckit kot..

erm...

lebh kurang jek...

myvie kene langgar blkng.. remuk.. sbb kontot..

kalo kete sedan.. ade bonet lagi..

dlm hal ni.. ade kkelebihan.. ade kekurangan..

kalo nilai thp lembut besi tu.. same je...

sbb dari jenis aluminium semua..

lain la kalo proton MAGMA.. memang kuat besi die..

betul la... ada gak org ckp pasal besi kat myvi lembuT !

dah beli murah kena la terima hakikat.soh naik basikal x nak.jalan kaki penat.moto x berani.nak naik bus macam hapa plak.taxi lagi x leh cakap suka cekik darah? pastu ngan perangai bangun lambat pastu masa x tentu so solution beli la kereta.........biasa yang accident tu pasal 1st time memandu ada lesen.(aku ngaku pasal aku sendiri parking 2 kali masuk longkang bila reverse :wacko: ).............ramai yang dalam kepala dia bila beli kereta malaysia ni stok bajet ingat leh pakai lama a.k.a lasak macam barang luar......punya la modifiied melampau2 ngan lampu+sport rim besar...........macam 10 tahun lepas ada ke kereta dalam rm 40k? ...........

kereta myvi aku pun walaupun bulan 9 ni genap setahun tapi mileage dia baru 8400km je......kurang jalan. takut beb nanti jalan2 tergesel ke langgar lopak ke orang langgar kita ke kebetulan aku ni jenis simple.pastu suka bawak laju2 setakat langgar jalan sehala ngan lampu insyarat x jadi hal...

so beli kereta ikut kesuaian.kalau jenis baran dan simple macam aku naik la moto.risiko accident kurang hehehehehe... :blush:

kalau nak beli kereta yang body keras ....beli kereta yang dalam gambar ni......bapak aku kata kereta ni langgar pondok telefon ....podnok telefon tu tumbang. :lol:

kereta lama+kereta mampu milik+kereta orang kaya+MPV+satu orang satu kereta+cadanagan memakai tali pinggang kat belakang=jalan jem!! :angry:

Edited by K.I.T.T