Jump to content
ztecon

Persona Se Atau Myvi Baru?

Recommended Posts

Persona SE lagik best!

perghh...semat gile siot...tp website proton x details la...sape2 ade interior die ek

kalau nak pakai cepat ambik myvi

kalau nak pakai lambat ambik persona

aku pun dulu dilema gak nak myvi ke persona

tapi sbb aku nak cepat aku ambik myvi

lagipun aku pk minyak mahal sbb tu ambik myvi

persona pun ok bg aku tapi aku tak mampu...

kereta mcam pesona tu bayar selama 7 tahun berbaloi ke? ada orang cakap keerta malaysia ni 3 thaun je guna...lepas tu meragam.

tapi kalau amik 5 tahun loan takut bulanan tinggi plak.

ntahla

ko rasa kalau nak pakai kejap je kereta tu elok ambik loan 7 tahun ke 9 tahun?

seeloknya 3 atau 5 tahun sahaja......itu pun x salah aku kena bayar deposit tinggi.......

kena ingat walaupun kereta baru tapi waranti dia 1 tahun sahaja atau 100000km yg mana terlebih dahulu...lepas tuh sendiri mau tanggung.........nih roadtax 1st year jangan cakap la .....pastu minyak sendiri mau ingat.....

bayangkan bayar 7 tahun tahun ke 3 atau 5 dah meragam.....padahal baru 5 tahun.....itu rosak lain kira....bayr bulanan kereta lain kira......kalau x salah aku bayar 9 tahun 4 tahun pertama tuh adalah BUNGA dia sahaja.......so dalam tempoh 4 tahun tuh kereta tu x boleh pindah milik sapa2....pasal bank pegang geran......so terjadi apa2 mmg sakit la.....

ko evil ko bayar berapa tahun kereta ko? 5 atau 7?

Eh, kan persona pun dah murah skrg ni.. below 50k kan.

Myvi jimat minyak ke?

Aku tak beli keta lagi. Tapi keta perodua kira out la, sbb semua kodok2, nampak tak cantikla.

Dah la takdak bonet, susah nak bawa barang banyak.

proton launch persona se,myvi pun wajah baru...cmne pendapat korang?

z_tecon..

sama plak taste kite.. sy pon nga konpius ni.. xtau nk pilih yg mana.. tp persona SE ade 2 color je..

Myvi jimat minyak ke?

Aku tak beli keta lagi. Tapi keta perodua kira out la, sbb semua kodok2, nampak tak cantikla.

yup jimat minyak...aku pakai MYVI pasal aku belum kahwin belum ada anak belum ada bini..so aku sorang2....tapi MYVi masuk parking senang.....stereng senang kontrol......macam aku ...lesen baru dapat.....so kira memandu tu kena hati2 ....so terpulang la macam kereta Persona tu kalau pernah pakai kereta sedan sebelum ni then dah kahwin ada anak kembar 5 ke persona mmg best choice la.....

Myvi tuh targetnya golongan remaja macam aku.......ko boleh tgk atas jalanraya masa traficjam.....siapa pengguna kereta mYVi? semua muda2 pastu kalau ada pun 2 orang je dalam kereta tu..... :D itu pasal jalan raya kita makin jem pasal kereta2 gini banyak kat pasaran.....satu orang satu kereta

confirm suke ng persona SE.. myvi sempit.. klu persona senang ckit nk bwk family jalan2.. harap2 nnt keluar warne lain plak.. aku suke putih atau silver..

seeloknya 3 atau 5 tahun sahaja......itu pun x salah aku kena bayar deposit tinggi.......

kena ingat walaupun kereta baru tapi waranti dia 1 tahun sahaja atau 100000km yg mana terlebih dahulu...lepas tuh sendiri mau tanggung.........nih roadtax 1st year jangan cakap la .....pastu minyak sendiri mau ingat.....

bayangkan bayar 7 tahun tahun ke 3 atau 5 dah meragam.....padahal baru 5 tahun.....itu rosak lain kira....bayr bulanan kereta lain kira......kalau x salah aku bayar 9 tahun 4 tahun pertama tuh adalah BUNGA dia sahaja.......so dalam tempoh 4 tahun tuh kereta tu x boleh pindah milik sapa2....pasal bank pegang geran......so terjadi apa2 mmg sakit la.....

ko evil ko bayar berapa tahun kereta ko? 5 atau 7?

9

heheh

aku bajet lepas 5 tahun tukar pakai kete besar skit plak

yup jimat minyak...aku pakai MYVI pasal aku belum kahwin belum ada anak belum ada bini..so aku sorang2....tapi MYVi masuk parking senang.....stereng senang kontrol......macam aku ...lesen baru dapat.....so kira memandu tu kena hati2 ....so terpulang la macam kereta Persona tu kalau pernah pakai kereta sedan sebelum ni then dah kahwin ada anak kembar 5 ke persona mmg best choice la.....

Myvi tuh targetnya golongan remaja macam aku.......ko boleh tgk atas jalanraya masa traficjam.....siapa pengguna kereta mYVi? semua muda2 pastu kalau ada pun 2 orang je dalam kereta tu..... :D itu pasal jalan raya kita makin jem pasal kereta2 gini banyak kat pasaran.....satu orang satu kereta

aku rasa tahap IQ ko mesti tinggi kan?

sebab pemikiran ko sama mcm aku..keke

aku pun beli myvi sbb aku single n available la....

sekali sekala je balik kampung bawak adik2 gi jalan2...so buat aper bonet besar2..kalau nak isi barang banyak angkat storm la...hehe..

persona apa kaitan dengan bawak org ramai?orang boleh isi lam bonet ke?keke...

myvi pun boleh je nak isi 3 orang dewasa kat seat belakang tu ha...ke jadi slow kalau bawak org ramai?

elok sangat la bawak 5 nyawa bawak macam kilat...hehe..

Myvi jimat minyak ke?

below 50k la sangat

persona SE 59k tak silap aku

10k lagi tinggi dari myvi full spec [bukan SE]

wah..lame gile aku x on9....selamat berpuase sume...hehe... emm.maksud ko ko x mampu dari segi minyak ke harga kete tu...eh... betul ke interest kete mesia ni mahal dr import cm toyota n honda

maksud ko apa bayaran interest kat bank for kete import ke?

mmg mahal skit tuh la yg aku dgr...

maksud ko apa bayaran interest kat bank for kete import ke?

mmg mahal skit tuh la yg aku dgr...

aha...aku dgr... proton interest 3.88 kan... camne kete cam honda,nissan n toyota ek...

kete import interest x smp 2% kalo x silap..

skang ni interest kete da naik jadik 4% lbh...

kalo nk quality bagus.. amik PERODUA la...

ikut pengalaman aku..

aku gune KEMBARA SE.. seken hen...

alhamdulillah.. usia da 7 thn lbh...

xde masalah... cume kedarah minyak jek la.. sbb aku nye bukan dvvt...

kalo nk myvi yg facelift baru tu.. ready stok.

kalo area KL - selangor.. leh kontek aku kalo nk beli...

mmg btul...

aku skong 2...MYVi mmg sng nk parking...

tp klu cm persona nie agak leceh gak lah..

sbb aku tgk spupu aku parking pn terkiyal2...

org yg dah brpngalaman pn trkiyal2 cm ner la org yg bru dpn lesen ek... :P

kete import interest x smp 2% kalo x silap..

skang ni interest kete da naik jadik 4% lbh...

kalo nk quality bagus.. amik PERODUA la...

ikut pengalaman aku..

aku gune KEMBARA SE.. seken hen...

alhamdulillah.. usia da 7 thn lbh...

xde masalah... cume kedarah minyak jek la.. sbb aku nye bukan dvvt...

kalo nk myvi yg facelift baru tu.. ready stok.

kalo area KL - selangor.. leh kontek aku kalo nk beli...

uish apsal interest kete import murah g ek...waa...proton dah naik sampai 4 percent ke..wahh...tinggi nye

beli je honda sity baru...hehe

hehe...kalau beli skrg..rugi ler... dgr2 onda sity bru nak kuar... x tau le reger naik ke x