Jump to content
kazuma san

Grafik Kad

Recommended Posts

saya tak pasti sama ada topik ni dah di bincang kan ker tak...

saya try cari tapi tak de..so saya crate new topik lah...

apa yg saya conpius kat sini 50-50...

ada yg kata boleh upgrade grafik kad..dan ada kata tak boleh...

saya pakai ACER Aspire 4315...window vista...

saya dah upgrade ram jadi 2G..tapi grafik still slow...

ada yg kata window vista yg buat grafik jd berat...

ada yg kata grafik kad tak support...kita ambil cnth game NFSU2

ram 2G pun masih slow...member saya plak, sama model cam saya...tapi siap boleh main NFS ProStreet lagi tu...

Soalannya : 1 - Boleh ker saya upgrade Grafik kad?

2 - kalau boleh berapa harga nyer plak (anggaran jer...)

3 - kalau window xp boleh jadi laju tak grafik dia..

aduh brader....nak upgrade grafik laptop???

gilak ah..

rega dia??

ok cam gini..

E8400+ HD4870+ RAM DDR2 2G+Mobo Biosta IP45+ HDD 160G+ PSU Gigabyte Odin Pro 550 + casing CM Stacker..

brader total out rega barang2 diatas ni itulah anggaran rega chip grafik laptop yg brader nak2 ngt tu..aku raser GeForce Go 7950 GTX yg paling power dlm grapik laptob..wakakakka..hampass tul

bro kene besarkan graphic memory kat bios contoh dari 128mb jadi 512mb, baru la dapat share memory ram yg bro dah tambah tu

bro...leh ajar tak cara dia cam ner nak bsr kan graphic tuh...camner nak share...

saya budak baru blajar...amik galah tunjuk ajar..zaman skang tak pakai galah..nnt ckp kurang ajar...

bro...leh ajar tak cara dia cam ner nak bsr kan graphic tuh...camner nak share...

saya budak baru blajar...amik galah tunjuk ajar..zaman skang tak pakai galah..nnt ckp kurang ajar...

eceh bermadah plak, ko tau masuk bios x? nak cerita susah gak ni, ko cari satu2 option dalam tu dia tulis vga memory, pastu ubah kat sana

eceh bermadah plak, ko tau masuk bios x? nak cerita susah gak ni, ko cari satu2 option dalam tu dia tulis vga memory, pastu ubah kat sana

bios tu bukak mase mula² on laptop kan...tekan f2...btol tak?

pastu carik kat dalam tu la erk...

lagi satu...

saya punyer ram skang 2G ddr ram.. so kalau saya buat 256MB kat vga tu...aper efek gy akan blaku.. i mean negatif dia...

positif dah tentu grafik jadi laju sket kan...

bleh bagi tau spec laptop awak?..

kebanyakkan laptop tak bleh upgrade grafik card.apa yg dah ada tu guna la sampi hancur..

upgrade ram nih tak beri impak besar kat grafik performance.jgn la mengharap sgt.walaupun ko letak vga share memory tinggi mana pun kalo gpu grafik hampeh tetap sama je takde beza sgt.ko punya laptop gpu jenis apa intel gma atau nvidia atau ati?

bios tu bukak mase mula² on laptop kan...tekan f2...btol tak?

pastu carik kat dalam tu la erk...

lagi satu...

saya punyer ram skang 2G ddr ram.. so kalau saya buat 256MB kat vga tu...aper efek gy akan blaku.. i mean negatif dia...

positif dah tentu grafik jadi laju sket kan...

yupp grafik tambah la performance sket tp xbyk, keburukan dia memory 2g tu akan berkurangan jadi 1.7 g lebih kurang, ko leh cek kat my computer propertise...

Edited by nostradamus

bleh bagi tau spec laptop awak?..

kebanyakkan laptop tak bleh upgrade grafik card.apa yg dah ada tu guna la sampi hancur..

upgrade ram nih tak beri impak besar kat grafik performance.jgn la mengharap sgt.walaupun ko letak vga share memory tinggi mana pun kalo gpu grafik hampeh tetap sama je takde beza sgt.ko punya laptop gpu jenis apa intel gma atau nvidia atau ati?

ACER Aspire 4315

intel celeron processor 530

(1.73 GHz 533 MHz FSB 1MB L2 cache)

64mb mobile intel graphic media accelerator X3 100

2GB DDR ram

anybody..tolong komen dan suggest aper perlu saya upgrade lagi....

no wonder la ko xleh main game.. ko pnya grafik low sgt..tmbah plak ko pkai celeron..

sorry to say..ko up vga share smpai maksimum pn ttp x boleh main game gak..

kalo nk sgt main game, beli la 1 pc then tambah gc power2.. :lol:

alamak brader...saya xmo suggetion camtu...cuba bagitau saya aper yg patut saya upgrade to the max punyer performance yg boleh di upgrade...

mengikut sumber yg saya tahu...Intel Celeron ni bkn yg 1 version punyer...tu yer la lembab..

tapi ni Celeron the latest...

kalau tak mesti la dorang dah tak pakai celeron..mesti dia letak P4 ker paling kokak pun P3... mustahil la laptop skang nak pakai Celeron zaman Pak Pandir kita...

Edited by kazuma san

pasal celeron ni..xkisah sgt la..tapi vga hang tu low sgt..main game mesti sangkut2 nyer..upgrade ram pun xleh dah..sori to say bro..laptop hang bleh main game2 biasa je...lain la kalo vga hang nvida ke ati express ke kan... :rolleyes:

dia bukan masalah celeron first ke yang latest.. masalahnya grafik ko xcukup power nk main game2 latest skrg..

grafik utk laptop ni biasanya xboleh tukar@upgrade..

skang saya pakai Window Vista...

tapi ramai ckp tukar je window XP..mst laju punyer...

sebab vista yg buat berat...is it true?

dorang kata Window vista ni kalau nak pakai boleh..but the RAM must be 4GB...yer ker?

so any graphic card memang dah tak bole upgrade la erk..

mcm member saya..dia bli laptop sama spec dan model...tapi masa dia bli..cina tu kata mau upgrade graphic ka?

dia ckp ok..then cina tu tunjuk previous 64MB..and now graphic card dia dah jadi 128MB..mcm mana tuh???

cina tu dok adjust kat bios ka?

tp saya try tak boleh plak..huh...konpius...

senang cite mcm diaorg ckp...Graphic yg ade pd laptop kau...tak cukup kuat untuk running game2 3d mcm PES 2008....sbb intel graphic accelerator tue....bkn di cipta untuk main game...sekadar untuk tgk video dan kuarkan visual jerk...intel celeron mmg slow...sbb FSB yg rendah dan L2 cache yg rendah(tak caye check kat laman web intel www.intel.com )....celeron M dgn Pentium D or AMD X2...kalah teruk celeron M nieh...pakai vista mmg berat...sbb mkn RAM byk...sbnrnye kau nk main gAME ape?kalau takat GAME WARCRAFT3 DOTA ALL STAR...blh jerk running...tapi kalau PES2008 mmg sangkut ar....

senang cite mcm diaorg ckp...Graphic yg ade pd laptop kau...tak cukup kuat untuk running game2 3d mcm PES 2008....sbb intel graphic accelerator tue....bkn di cipta untuk main game...sekadar untuk tgk video dan kuarkan visual jerk...intel celeron mmg slow...sbb FSB yg rendah dan L2 cache yg rendah(tak caye check kat laman web intel www.intel.com )....celeron M dgn Pentium D or AMD X2...kalah teruk celeron M nieh...pakai vista mmg berat...sbb mkn RAM byk...sbnrnye kau nk main gAME ape?kalau takat GAME WARCRAFT3 DOTA ALL STAR...blh jerk running...tapi kalau PES2008 mmg sangkut ar....

makna nyer skang tak leh nak buat aper la ngan lappy saya nih?

sekadar movie jer laaa...huh!!

skang saya pakai Window Vista...

tapi ramai ckp tukar je window XP..mst laju punyer...

sebab vista yg buat berat...is it true?

dorang kata Window vista ni kalau nak pakai boleh..but the RAM must be 4GB...yer ker?

so any graphic card memang dah tak bole upgrade la erk..

mcm member saya..dia bli laptop sama spec dan model...tapi masa dia bli..cina tu kata mau upgrade graphic ka?

dia ckp ok..then cina tu tunjuk previous 64MB..and now graphic card dia dah jadi 128MB..mcm mana tuh???

cina tu dok adjust kat bios ka?

tp saya try tak boleh plak..huh...konpius...

takpah tukar win xp..kang complin payah nak cari driver..vista nih ok.berat?.sikit je..ko dah tambah ram 2gb kira ok dah.aku recomen minimum vista 2gb.kalo letak 4gb lagi cun..

aku pun laptop guna vista letak 2gb smooth je game no problem walaupun vga nvidia aku nih dah telan 128mb ram aku.

kat laptop ada 2 cara je nak upgrade performance laptop tu tambah ram sehingga 4gb dan naikkan vga share ke max yg boleh vga intel tu support..tak silap aku intel gma x3100 bleh support ram share sehingga 384mb..cuba la godek2 bios.

takpah tukar win xp..kang complin payah nak cari driver..vista nih ok.berat?.sikit je..ko dah tambah ram 2gb kira ok dah.aku recomen minimum vista 2gb.kalo letak 4gb lagi cun..

aku pun laptop guna vista letak 2gb smooth je game no problem walaupun vga nvidia aku nih dah telan 128mb ram aku.

kat laptop ada 2 cara je nak upgrade performance laptop tu tambah ram sehingga 4gb dan naikkan vga share ke max yg boleh vga intel tu support..tak silap aku intel gma x3100 bleh support ram share sehingga 384mb..cuba la godek2 bios.

haaa...ni yg kita cari di roda bang halim....

thanks bro...tapi kan...bleh ajar tak camner nak naikkan VGA dia...semalam saya bukak bios dia..tapi tak leh nak adjust plak...

tak leh nak klik...yg boleh cuma adjust time ngan date jek... brader naik kan vga tu smp 384 ker? bleh ajar dari A-Z tak...

thanks...

haaa...ni yg kita cari di roda bang halim....

thanks bro...tapi kan...bleh ajar tak camner nak naikkan VGA dia...semalam saya bukak bios dia..tapi tak leh nak adjust plak...

tak leh nak klik...yg boleh cuma adjust time ngan date jek... brader naik kan vga tu smp 384 ker? bleh ajar dari A-Z tak...

thanks...

try yg aeryxz ckp.mesti ada option pasal vga share memory.

ada setengah laptop vga x3100 max 128mb ada juga smpi 384mb.tgk pada bios yg pengeluar laptop set.

tak vga nie maximum smpai 128 jerk....ala tukar win XP senang jerk cari driver bkan susah pun model Acer 4315 ade driver win XP ar....laptop murah kene ar trima hakikat takat mane kemampuan laptop kau tue....

tak vga nie maximum smpai 128 jerk....ala tukar win XP senang jerk cari driver bkan susah pun model Acer 4315 ade driver win XP ar....laptop murah kene ar trima hakikat takat mane kemampuan laptop kau tue....

geng...murah tak murah 2k gak mlayang...

aryx, saya dah godek...tak mo gak laaa...dia ada tulis...tapi tak leh edit..

ada sesapa pakai vista yg pernah upkan VGA x?

HHEEEELLLPPPPP!!!!!