Jump to content
Sign in to follow this  
fadzly

Jgn Terpedaya Dengan Pautan2 Kat Utusan Tu

Recommended Posts

Ni hah.. Kawan aku terpengaruh dengan bende mamat ni.. Die pi layar laman web

http://www.myspacemasyuk.com/v2/
yang biasanya ada kat pautan utusan.com.my so die pi usha.. Usha lama giler. pastu terpengaruh.. igtkan mamat myspace mashuk ni akan bg duit kat die mcm MLM tapi rupenye lebih kepada GUIDE untuk dapatkan duit. Lalu die telah kehilangan RM 20 nyer ke mamat Babi ni.. die promote gak kat aku. bile aku layar laman web ni, die tawar aku harga RM30, pastu tak sampai 5 minit aku bukak balik die tawar aku RM40. Memang dasat laman web ni. aku rasa laman web yang len kat pautan utusan.com.my sumernya sama saja.. Mcm mana nak dapat duit dengan mudah. Bukan dari mereka, tetapi ADSENSE. alahai.. kalau adsense tak payah la nak wat GUIDE. dalam guide ni gak ada cara mudah. bayar RM50 diorang akan wat langkah2 yang diorang cakap kat guide tu pastu bagi kat hang. Ada ka patut. memang mata duitan betol yang wat guide2 ni. So aku nak share la pada korang. Harap korang tak terpengaruh dengan bende ni. Jgn ler bli bende bukan2 ni.. so aku dan kawan aku buat amal jariah skit la.. Aku da buang password atau unencrypted PDF file nyer. So kalau ada yang nak share ebook2 melayu aku rasa ble la share kat topic ni.. Kalau admin nak pindahkan thread ni pun ble..
http://rapidshare.com/files/138977165/v28002.rar

aku tak paham langsung apa kau kata bro............. :wacko:

Ko masuk ler dulu laman web die.. Baru ko tau.. kawan aku da bli bende ni.. Die menyesal. seb bek die beli Rm20. Aku tak mau org len terperdaya dengan iklan2 yang palsu dengan mengharapkan wang yang senang. pasal bayar RM 20 igt kan dapat pulangan dari die. Rupenyer die suruh kita masuk Adsense dalam Guide RM20(setiap hari akan nek harga). supa tarak payah bayar la wei. Adsense tak ya bayar da ble dapat duit. Guide tu mana2 ble dapat percuma kat mana2 forum.

So dengan ini, aku dengan mura hatinya membuka rahsia guide yang berharga RM20++ ini dengan menguploadkan guide (yang die bagi ni melalui email) ke Rapidshare supaya org sume tau. aku siap buang password dia lagi(menunencryptkan) dan aku upload ke rapidshare siap ada traffic share punya link lagi. So korang ble download laju.Lagipun account rs aku esok habis.. Cepat download. baru la korang tau RAHSIA berniaga ebook di internet ni.. Kepada yang nak kongsi ebook bodoh2 ni sila la post reply di bawah..

maklumat yg ckup berguna...

thanks bro...

perkara penipuan cam gini patut didedahkan...

spy yg lain dpt berjaga2...

p/s: saya syor, pindah ke thread e-income...

Yap... Tak boleh report kat utusan ke pasal ni... Takkan pihak utusan tau, tapi buat2 macam tak tau...

uTUSAN da dapat duit mananyer nak pikir pasal ni

maklumat yg ckup berguna...

thanks bro...

perkara penipuan cam gini patut didedahkan...

spy yg lain dpt berjaga2...

p/s: saya syor, pindah ke thread e-income...

mcm mana nak pindah ke thread income.. Sila tunjuk ajar

haa..baru aku paham...bagus TS ni..satu nasihat berguna....

Hah.. baru ko tau.. Sebar2 kat org len.. Moga org tak terjebak dengan bende2 ni macam kawan aku

sapa2 nak share ebook masing2 yang berharga RMberpuluh2 sila la post kat sini.. Biar sume org tau yang diorang ni cari duit dgn suruh org len cari duit..LOL. bayar konon sebab khidmat nasihatnya lebih mahal daripada seorg doktor

Edited by fadzly_jb

aku pun dah kena..jenis part time dari rumah / part time internet dari rumah...

masuk rm20 dia kasi guide

suruh buat macam dia gak masuk rm20 ..bagi file guide tu kat org lain...

mmmm... menyusahkan org betul..terima duit pun sure org tak halal jenis macam tu

kalau aku email apa kerja aku perlu buat..dia kata masuk rm20 dulu nanti dia bagi tau... aku try...

jadi la cam kes ni... hehehe....

**kat paper tabloid cam hmetro dan etc banyak jenis sambilan depan internet.. harap jgn terpengaruh

ishk2..ya betul...den adalah salah sorang yg dah penah kena "chong" gak..sib baik promosi masa tuh RM10.00..tp mmg buang masa dan bengang gak aa...hampeh...

dah kene... ish2... aku pun dah terkena... adoi... tp bende lain... ish2...

aku pun dah kena..jenis part time dari rumah / part time internet dari rumah...

masuk rm20 dia kasi guide

suruh buat macam dia gak masuk rm20 ..bagi file guide tu kat org lain...

mmmm... menyusahkan org betul..terima duit pun sure org tak halal jenis macam tu

kalau aku email apa kerja aku perlu buat..dia kata masuk rm20 dulu nanti dia bagi tau... aku try...

jadi la cam kes ni... hehehe....

**kat paper tabloid cam hmetro dan etc banyak jenis sambilan depan internet.. harap jgn terpengaruh

ish2... dah terkene gak... adoi...

nok wat guane kan... biasala program2 cam tu bg harapan buat duit... tp sebenarnya, sebaliknya pula...

adakah kita x boleh wat ape2...?

mcm mana nak pindah ke thread income.. Sila tunjuk ajar

x... awak x perlu wat pe-pe...

utk move topik ni hanya Moderator, Supervisor je yg boleh buat...

boleh maklumkan pd mereka...

dah kene... ish2... aku pun dah terkena... adoi... tp bende lain... ish2...

ish2... dah terkene gak... adoi...

nok wat guane kan... biasala program2 cam tu bg harapan buat duit... tp sebenarnya, sebaliknya pula...

adakah kita x boleh wat ape2...?

x... awak x perlu wat pe-pe...

utk move topik ni hanya Moderator, Supervisor je yg boleh buat...

boleh maklumkan pd mereka...

thanks fadzly..org mcm ni mmg dah jadi gila duit..xkesah la tipu org ke x..asalkan duit masuk poket..anyway, thanks again..

Rupenye ramai giler tertipu.. Sila postkan atau upload kan file anda disini.. Agar sume org dapat tahu agenda tersembunyi pencarian duit melalui internet.. Aku rasa jutawan Irfan khairi tu lebih kurang sama sj. Yang peliknya ada org sampai masuk ke TV untuk memperomosikan sesuatu perniagaan/pencarian duit melalui internet. Kalau diorang jual barang ok lagi. Ni masalahnya guide yang aku rasa memang tak patut la digunakan untuk pencarian pendapatan..Harap jadi ikhtibar.

orang melayu cepat terpengaruh dan sentiasa harapkan duit cepat..supaya nak cepat kaya tanpa apa-apa usaha..

bagi aku, aku kagum dengan cara mamat myspace masyuk tu buat duit...sebab die ade idea,taktik penipuan yang dah terang2 tapi orang melayu tak pernah nampak..aku tak pernah beli buku myspacemasyuk tu.. tapi aku tahu memang die betul2 buat duit..

cuba cakap kat aku..berapa banyak yang korang percaya kat internet tu? aku dah lama dah dalam internet marketing.dah buat ratus2 sehari...

sebab tu aku kagum dengan cara mamat myspacemasyuk tu buat keje..

hahaha

orang melayu cepat terpengaruh dan sentiasa harapkan duit cepat..supaya nak cepat kaya tanpa apa-apa usaha..

bagi aku, aku kagum dengan cara mamat myspace masyuk tu buat duit...sebab die ade idea,taktik penipuan yang dah terang2 tapi orang melayu tak pernah nampak..aku tak pernah beli buku myspacemasyuk tu.. tapi aku tahu memang die betul2 buat duit..

cuba cakap kat aku..berapa banyak yang korang percaya kat internet tu? aku dah lama dah dalam internet marketing.dah buat ratus2 sehari...

sebab tu aku kagum dengan cara mamat myspacemasyuk tu buat keje..

hahaha

memang dia usaha.. sama ngak perompak pencuri.. dia wat kerja gak.. plan sana plan sini. .tapi pk laa... yang kita dapat tu halal ke tak... macam la ko jual makanan.. walau yang semalam punya ko campur ngan yang baru... org ramai makan pk yang baru... jadi.. .. Lu pikirlah sendiri.... dosa ngan org ni susah.... walau org tu tak tahu... tapi DIA maha mengetahui... arrrr...

pasal irfan tu..setahu aku la .. dia jual peta/map.. dan dia bagi tau awal awal penjualan peta.. dan product lain.. sebelum tu aku tak tahu ler..

memang dia usaha.. sama ngak perompak pencuri.. dia wat kerja gak.. plan sana plan sini. .tapi pk laa... yang kita dapat tu halal ke tak... macam la ko jual makanan.. walau yang semalam punya ko campur ngan yang baru... org ramai makan pk yang baru... jadi.. .. Lu pikirlah sendiri.... dosa ngan org ni susah.... walau org tu tak tahu... tapi DIA maha mengetahui... arrrr...

pasal irfan tu..setahu aku la .. dia jual peta/map.. dan dia bagi tau awal awal penjualan peta.. dan product lain.. sebelum tu aku tak tahu ler..

betol tu..dosa org teraniaya.. abih la kalau macm tu.. masalahnya myspce masyuk ni da melampau sangat.. da v2++ da.. memang buat duit la mamat ni.. da la guna domain .com tu.. tapi aku rasa tak da la mura sgt sebab die nyer website SIMPLE nak mampus macam template website2 len.. sume SEPESEN je.. cube la jual account rs ke, barang2 ke. Ni jual Guide yang mana ble dapat percuma kat mana2 forum buat duit.. alahai.. masalahnya die cakap SOURCE duit akan dibagi tahu dalam guide ni.. dia cakap salah satu datang dari die.. Tapi.. tak da satu pun datang dari dia.. Sume dari iklan. memang dasar bosan la mamat ni..

Pasal irfan aku tau die wat peta.. Tapi ko bayangkan la, peta tu bape org la sgt beli.. Peta malaysia?zzzzzzz da la tak da ramai sgt org nak datang. Lagipun org blh bli peta kat airport, 7-11. atau mana2.melainkan die jual mura dan bundle.. tak da pun die yang wat peta tu..LOLZ

Pasal irfan aku tau die wat peta.. Tapi ko bayangkan la, peta tu bape org la sgt beli.. Peta malaysia?zzzzzzz da la tak da ramai sgt org nak datang. Lagipun org blh bli peta kat airport, 7-11. atau mana2.melainkan die jual mura dan bundle.. tak da pun die yang wat peta tu..LOLZ

Aku nak tanya tentang Irfan nie... kat mana website dia jual peta tu. Tolong bagi link sikit. Selama nie aku memang tertanya2 camner dia claim yang dia jadi jutawan internet dengan benda2 tu semua. Ada sapa2 bleh tahu tak.. yang aku tahu, dia adakan seminar itu seminar ini tentang camner nak jadi jutawan internet.

Kalau yang kata dia jual peta. Sekarang nie sapa nak beli peta agaknya... sebab melambak dah peta kat internet nie. Goggle Earth pun boleh buat search kat mana2 tempat kat dunia nie... Lagipun, harga peta tu berapa ler sangat kan... ehheehe.. Kalau benar orang yang nak beli peta tu bleh beli secara online... sudah semestinya pembeli tu berupaya jugak nak buat search pasal peta2 melalui Google.

tah. aku tgk macm tak kaya mana pun si Irfan tu.

modus dia jual e-book la kot, macam selalu orang buat.

bila seminar sure dia charge mahal sikit. emmm tahla.

sekarang orang suka cari kesempatan camni.

@lanox

ehehe aku prefer google map dari google earth. :D

API dia best ke tak?

Aku nak tanya tentang Irfan nie... kat mana website dia jual peta tu. Tolong bagi link sikit. Selama nie aku memang tertanya2 camner dia claim yang dia jadi jutawan internet dengan benda2 tu semua. Ada sapa2 bleh tahu tak.. yang aku tahu, dia adakan seminar itu seminar ini tentang camner nak jadi jutawan internet.

Kalau yang kata dia jual peta. Sekarang nie sapa nak beli peta agaknya... sebab melambak dah peta kat internet nie. Goggle Earth pun boleh buat search kat mana2 tempat kat dunia nie... Lagipun, harga peta tu berapa ler sangat kan... ehheehe.. Kalau benar orang yang nak beli peta tu bleh beli secara online... sudah semestinya pembeli tu berupaya jugak nak buat search pasal peta2 melalui Google.

Laman web peta tu da lama. and aku rasa da tak wujud. Dulu pernah la aku lawat. Web die terlalu lama sampai aku rasa design die pun outdated tidak seperti laman web ebook skg yang kbykan nya template, dan juga ada BOX promosi.. so tak mustahil la die ble jadi kaya. Tapi...pikir sendiri la wei.. aku malas nak cakap.. logic akal la.. die banyak dapat duit dari peserta kursus die.. Beratus2 kan nak masuk. dan beberapa org sahaja yang die benarkan.. Memang la kaya. Pastu rahsia tak sume org tau.. so aku da jumpa satu rahsia mcm ni, aku bgtau la korang.. Supaya org2 macam ni da tak le kaya da.. Penipu besar je..

Ni website jual peta tu, tak tau ler dia handle lagi ke tak atau orang lain dah handle.

http://www.map-of-malaysia.com/

Apa-apa pun, kena ingat juga, Irfan sendiri pun pernah bagitau, website jual peta ni dah lama dulu dia buat, antara kerja dia yang terawal, dan dia juga pernah cakap website jual peta ni hanya SALAH SATU dari website dia yang berjaya. So janganlah cepat menghukum kata tak logik jual peta tu sahaja boleh kaya dan sebagainya, Irfan ni bukan jual peta saja semata-mata. Of course, bila kita dah achieve something, atau achieve target, baru kita boleh cerita kat orang, lepas tu baru boleh tulis buku, buat seminar, buat ceramah dan sebagainya. Sekarang ni baru kita boleh cakap dia makan duit kursus, seminar dan sebagainya, tapi dulu sebelum tu, dia dah pun achieve something, sama juga dengan orang lain macam Dr. Fadilah Kamsah, Azizi Ali dan lain-lain. Sekarang memang kita nampak hasil dia dari seminar dan sebagainya, tapi sebelum tu? Macam Irfan, sebelum berlambak lagi orang tulis buku pasal internet marketing, dia antara yang terawal tulis dan market dulu, salah satu sebab dia ada advantage. Jangan samakan Irfan dengan sesetengah orang yang cuma jaja website cepat kaya dan sebagainya.

Apa-apa pun, kena ingat juga, Irfan sendiri pun pernah bagitau, website jual peta ni dah lama dulu dia buat, antara kerja dia yang terawal, dan dia juga pernah cakap website jual peta ni hanya SALAH SATU dari website dia yang berjaya. So janganlah cepat menghukum kata tak logik jual peta tu sahaja boleh kaya dan sebagainya, Irfan ni bukan jual peta saja semata-mata. Of course, bila kita dah achieve something, atau achieve target, baru kita boleh cerita kat orang, lepas tu baru boleh tulis buku, buat seminar, buat ceramah dan sebagainya. Sekarang ni baru kita boleh cakap dia makan duit kursus, seminar dan sebagainya, tapi dulu sebelum tu, dia dah pun achieve something, sama juga dengan orang lain macam Dr. Fadilah Kamsah, Azizi Ali dan lain-lain. Sekarang memang kita nampak hasil dia dari seminar dan sebagainya, tapi sebelum tu? Macam Irfan, sebelum berlambak lagi orang tulis buku pasal internet marketing, dia antara yang terawal tulis dan market dulu, salah satu sebab dia ada advantage. Jangan samakan Irfan dengan sesetengah orang yang cuma jaja website cepat kaya dan sebagainya.

So, mengapa dia taknak senaraikan website2 dia yang lain yang generate income banyak tu. Takkan rahsia tu tak leh nak dedah kot... (kalau dia betul2 ikhlas nak ajar cara buat duit dengan internet nie lah). Sehingga sekarang nie, masihkah dia generate income sebanyak yang dulu dan maintain jumlah berkenaan. Kemusykilan2 ini masih belum terjawab sepenuhnya. Selain itu... selama ini ramai peserta dah join kursus yang dia anjurkan... so, bagaimana prestasi anak didik dia sekarang. Bleh bagi beberapa success story dengan jumlah income yang berjaya digenerate hasil kursus berkenaan.

Dalam beberapa artikel yang pernah keluar kat akhbar & majalah ada lagi beberapa website lain yang dia bagitau, tapi kalau nak full detail kena la tanya empunya diri, takkan sesaja jer nak bagitau "ha ni 1000 website aku, ni list dia, silakan." Letih ler camtu. Tentang success story, of course ler, kita ikut contoh kalau dari segi satu kursus peserta ada 100 orang, ni bukan kursus Irfan je, tak kisah ler kursus usahawan Mara ke, Tekun ke, apa-apa je lah, kalau ada 100 orang yang betul-betul boleh pergi lebih jauh selalunya takkan sampai 50% pun, silap-silap 5-6 orang je, sama juga dalam kes ni. Setahun lepas ada keluar salah seorang peserta yang pernah ikut kursus dia ni, usahawan gelatin halal, pernah keluar berita TV9, walaupun pulangannya tak cecah juta-juta setahun, tapi at least boleh jugak buat bisnes sendiri yang kalau kena caranya boleh bagi pulangan hampir 5 angka.

Dalam beberapa artikel yang pernah keluar kat akhbar & majalah ada lagi beberapa website lain yang dia bagitau, tapi kalau nak full detail kena la tanya empunya diri, takkan sesaja jer nak bagitau "ha ni 1000 website aku, ni list dia, silakan." Letih ler camtu. Tentang success story, of course ler, kita ikut contoh kalau dari segi satu kursus peserta ada 100 orang, ni bukan kursus Irfan je, tak kisah ler kursus usahawan Mara ke, Tekun ke, apa-apa je lah, kalau ada 100 orang yang betul-betul boleh pergi lebih jauh selalunya takkan sampai 50% pun, silap-silap 5-6 orang je, sama juga dalam kes ni. Setahun lepas ada keluar salah seorang peserta yang pernah ikut kursus dia ni, usahawan gelatin halal, pernah keluar berita TV9, walaupun pulangannya tak cecah juta-juta setahun, tapi at least boleh jugak buat bisnes sendiri yang kalau kena caranya boleh bagi pulangan hampir 5 angka.

kk.. Da tukar topic ni.. Bukan jadi ebook lg.. da jadi IRFAN khairi.. Biar la die.. die kata die jutawan ke apa ke, kita ni jg diri kite lagi bek, nak makan pun tadak duit.. Komp aku da rosak ni,, Harap irfan khairi ble tolong.. LOLZ :wacko: