Jump to content
Sign in to follow this  
edu_gen

Sasaran Perkahwinan Korang...

Recommended Posts

TAK TERKATA AKU INI...

aina.. leh ngorat2..

rasanya aina ni umo 13..bukan 17.. kan3?? :P

wahaha... korg ni ley pla main2...

spatutnye topik kne kne had kan utk singles jew... hok3...

wahaha... korg ni ley pla main2...

spatutnye topik kne kne had kan utk singles jew... hok3...

xpe kot sume bebas nak bersuara asal kene pada tajuknya, duda, janda dara, teruna, makcik dan pakcik..ok je

leh la durang bagi nasihat sket pada yg bakal2 kawen manatau target korang akan berubah plak

xpe kot sume bebas nak bersuara asal kene pada tajuknya, duda, janda dara, teruna, makcik dan pakcik..ok je

leh la durang bagi nasihat sket pada yg bakal2 kawen manatau target korang akan berubah plak

yup..bebas bersuara..aku saje je bk topik ni...sesape yang dh kawin tu leh la bg2 tips...aku pn nk tau jgk..hehe

erm.. kalau ikutkan hati sume org nak kawen lambat nak enjoy je ari2, tp umur makin meningkat dik oii..sok dah tua nyesal x sudah ahaks..mak apak dah pencen anak school lagi susah oo..

Edited by nostradamus

Kalo mampu kawin jer cepat2......faktor menyebabkan kawin lmbt kt M'sia nih......faktor ekonomi sbnarnya.......masa umur 26 ke atas baru yakin dgn keadaan ekonomi sendiri!!

- pasangan yg korang idamkan

- umur time kawin

- pkare penting yg perlu ad sbg persiapan sblm kawin

- penting ke laki n pmpuan sm standard ? (bab pendidikan, keluarga n lain2)

1)cantik@sedap mata memandang@ tapi ada yg buruk perangai kan cth makan berbunyik? <_<

2)30tahun atau 28\

3)mesti ada kereta+sikit simpanan+rumah...so xde la tergaru2 kepala atau lari dalam hujan macam cerita kuchi2 hotak hang or One two Ka Four :ph34r:

4)aku carik bini yg KURANG pandai dari aku....macma aku ada SPM bini kena bawah sikit dari aku...senang aku nak kotrol....kalau bini atas aku cantik ada harta....nanti kerjanya mengungkitttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt <_< kita lawan dia halau kita dari rumah dia.....

aku ada tgk VCD satu ceramah agama satu hari tu.

dia kata x boleh kahwin kalau ada duit then xde nafsu (keniginan)

but leh kahwin kalau ada nafsu tapi x de duit.......aku x berapa sokong penyataan macma nih pasal bagi aku duit is everything kalau nak dibanding ngan nafsu syahwat(keingian)

aku salah paham ke atau aku salah amik VCD? aku xde la kemaruk nak berbini tapi kalau tgk perempuan tonggeng2 atau dedah tuh `terusik` jugak pastu rasa `panas`

aku paling x suka bila kahwin kecoh giler besar-an then x sampai 6 tahun dah `retak menanti belah`.........zaman sekarang betul ke kalau kahwin dah x macam orang dulu kahwin?(macam orang tua dulu kahwin 20 tahun still kekal lagi) .......aku tgk sekarnag baik artis ke orang biasa ke semua 5 tahun cerai.......

aku rajin baca ruangan DCCK kat Pancaindera Utusana.......lepas baca2 aku jadik takut pasal aku tgk banyak kes melibatkan lelaki sendiri.lepas kawhin perut bini `maju ke depan` then kahwin lain.....kesian bini terumabng ambing xde kerja xde pendapatan.. :wacko::ph34r:

aku paling x suka bila kahwin kecoh giler besar-an then x sampai 6 tahun dah `retak menanti belah`.........zaman sekarang betul ke kalau kahwin dah x macam orang dulu kahwin?(macam orang tua dulu kahwin 20 tahun still kekal lagi) .......aku tgk sekarnag baik artis ke orang biasa ke semua 5 tahun cerai.......

Ya kene ada target, susah gak kalau ada target tapi takda calon..

99.99% gadis melayu masa kini,..reject jer wekeke. Sama la kita nak besar2 boleh tak salah asalkan tak membazir dan dapat suap semua.

Tak suke besar-besaran takpe...asalkan orang tak ngate sampai jatuh maruah dah.

RM10 budget aku untuk bukan melayu, boleh ker target cam nih...saving baru RM1200 (baki duit tunang) ada lagi RM8800 yang nak dicari dalam 2~3 tahun nih. Ke kene tambah lagi budget..mane tau 2 tahun akan datang beras 1 bag RM100. Hehe

Target kawin boleh elak maksiat...tak tentu gak, kalau kawan ngan call girl dalam bank dah ada beribu pun cam taknak keluarkan jer. Beware hehehe

aku ada tgk VCD satu ceramah agama satu hari tu.

dia kata x boleh kahwin kalau ada duit then xde nafsu (keniginan)

but leh kahwin kalau ada nafsu tapi x de duit.......aku x berapa sokong penyataan macma nih pasal bagi aku duit is everything kalau nak dibanding ngan nafsu syahwat(keingian)

Actually, betul apa yang dikatakan dalam VCD tu. Kita ambik perkataan mudah je lah, kahwin. Dalam Islam, kahwin boleh jatuh hukum wajib sekiranya individu berkenaan tidak dapat mengawal nafsunya untuk melakukan maksiat melainkan berkahwin, seperti yang kita maklum, melalui perkahwinan, beberapa perkara tertentu yang sebelum kahwin diharamkan untuk dilakukan jadi halal. Sekiranya kita huraikan kepada masalah kewangan, kemampuan dan sebagainya, kadangkala kita perlu juga lihat ke masa lampau, di mana orang-orang dulu sebelum kita, hidup mungkin tak macam sekarang, tapi kahwin jugak, sebab seperti yang telah disabdakan oleh Rasulullah SAW bahawa perkahwinan itu adalah satu sunnah, kerana ia juga memenuhi fitrah manusia tu sendiri. Dan tentulah, banyak lagi hikmahnya dengan perkahwinan, salah satu daripadanya adalah timbul rasa tanggungjawab yang lebih, untuk sara keluarga dan sebagainya. Benda ni juga secara tak langsung menjadi motivasi kepada kita untuk berusaha lebih rajin, kalau yang kerja tu kerja lebih keras, yang belajar tu belajar bersungguh-sungguh dsb. Zaman sekarang ni pun, banyak peluang terbuka untuk kumpul duit lebih sikit, kalau dah sampai tak mampu sangat pun, sebenarnya mungkin ramai yang tak tau, tapi sekiranya cukup syarat, memang ada peruntukan wang zakat untuk mendirikan rumahtangga, boleh rujuk jabatan agama negeri masing-masing.

Kat sini aku ingat kata-kata Dr. Fadilah Kamsah.

"Dalam berumahtangga, setelah semua keperluan asas keluarga dipenuhi (makanan, pakaian, tempat tinggal, etc), wang ringgit BUKAN asas penentu kebahagiaan."

Ada makna tu. :)

Target kawin boleh elak maksiat...tak tentu gak, kalau kawan ngan call girl dalam bank dah ada beribu pun cam taknak keluarkan jer. Beware hehehe

elak maksiat? tapi kalau siisteri tuh milik kita then ada orang kacau dia@ngorat dia so macam mana?

aku tgk kahwin ngan x kahwin sama je.....zaman sekarnag susah nak cakap pasal ada lelaki yg suka isteri orang(not because cantik tapi fktor lembut ke tertarik ke) se lelaki leh dapat anakdara tapi nak gak bini orang...

elak maksiat? tapi kalau siisteri tuh milik kita then ada orang kacau dia@ngorat dia so macam mana?

aku tgk kahwin ngan x kahwin sama je.....zaman sekarnag susah nak cakap pasal ada lelaki yg suka isteri orang(not because cantik tapi fktor lembut ke tertarik ke) se lelaki leh dapat anakdara tapi nak gak bini orang...

Hehehe lelaki camtu patut kene tembak ngan senapang gajah.

nak dapat anak dara,..rare dah macam nak carik Ferrari kat M'sia. Lagi senang kot nak cari orang pakai Ferrari :lol:

target umo 24 tapi sekrg ni dah terlebih tahun lak..so postponed tiap tahun..dan target terbaru..tahun ni moga bertemu dengan seorang insan yang SEMPURNA untuk dijadikan teman hidup dan menjadikan kita SEMPURNA apabila BERSAMANYA ..ahakss...tapi lom jupe lagi.,.hahahaha

dan tahun depan target nak membina mahligai ...amin.. :lol:

target umo 24 tapi sekrg ni dah terlebih tahun lak..so postponed tiap tahun..dan target terbaru..tahun ni moga bertemu dengan seorang insan yang SEMPURNA untuk dijadikan teman hidup dan menjadikan kita SEMPURNA apabila BERSAMANYA ..ahakss...tapi lom jupe lagi.,.hahahaha

dan tahun depan target nak membina mahligai ...amin.. :lol:

waduhh..ingat dah ada calon dah...xpe2 usaha tangga kejayaan ahakss

huhu...kalau aku kuar deg n then keje,pastu beli umah,beli vios korang rase cukup x gaji 2k kalau isteri x keje..hehe

huhu...kalau aku kuar deg n then keje,pastu beli umah,beli vios korang rase cukup x gaji 2k kalau isteri x keje..hehe

xcukup beb, sekurang2 nye ko kene keje 5 tahun, kalau x memang ko kawen kene pakai loan la cam membe2 aku

Edited by nostradamus

xcukup beb, sekurang2 nye ko kene keje 5 tahun, kalau x memang ko kawen kene pakai loan la cam membe2 aku

sshnye nk kwin..dok pkai2 loan...ank 5 pn xsettle g ek...hahaha..

* soalan tmbahan dr TS : KORANG NK BERSANDING / X ? WAJIB JAWAB...

TARGET kawen= 26-28thn..(walupon skrg ni aku mude lagi..target kne ade.. :P )

Aku nk bersanding..ala,kalo kawen 1x seumur idup,tu la 1st n last..len la kawen cerai@kawen 4x.. :D

kawen sanding la best jd raja sehari, pastu amik gambar wat kenangan sampai ke anak cucu, sok2 mana tau ade masalah suami isteri tgk gambar kawen ngah peluk2, terus xjadi cerai huhu