Jump to content
Sign in to follow this  
sangbadut

Bio Energy Water Vending Kiosk

Recommended Posts

Salam warga putera semua,

Nak tanya pendapat rakan2 putera kat sini.Aku skrg dalam proses akhir nak siapkan water vending machine sendiri.Lepas survey kat Internet aku tengok banyak sangat kes2 penipuan melibatkan water vending machine ni sampai biz ni dipandang negatif.Salah satu sebabnya adalah harga yang terlalu mahal dan marketing staff yang janji gila2.

So aku decide to setup company ngan member aku untuk wat vending mesin ni.Untuk pengetahuan korang spec mesin aku ni lebih kurang sama ngan mesin2 air yang korang tengok kat kedai-kedai/tepi jalan dengan nama Water Drops dan Filling Station.Bezanya dari segi saiz cuma aku punya 1 inci kecik sikit je dari mesin2 company diatas.Kelebihan plak aku punya more secure dan payah orang nak pecah dari segi vandalism.

Lagi satu ialah dari segi harga.Mesin yang sama Water Drops jual sebiji RM38,000.Aku punya just RM8,999(x termasuk delivery dan pemasangan).So korang tengok berapa banyak beza kat situ untuk satu spec mesin yang sama isi dalam (filter,ceramic,surflow dll) cuma aku punya setakat beza saiz 1 inci je.

Skang aku tengah discuss ngan agency insuran untuk insured mesin tu for customer in case hilang atau dicuri.So at least customer pun rasa secure la sket bila diorang tau mesin diorang ada insurance kalau hilang/curi.

Aku wat mende ni sebab kebnyakan aku tengok company2 camni yang ada kebanyakannya cha ya nun alif punya.Banyak kes2 tipu dan sebagainya.So aku amik inisiatif untuk wat satu comp bumitera kita.Walaupun untung tak banyak tapi aku target dari segi volume dan after sales.If orang satisfied orang akan promote untuk kita lagi.Korang bley tengok sendiri brapa banyak beza profit antara comp aku ngan comp lain kat luar sana.Aku brani buat sebab aku da ada pengalaman beli 4 unit mesin air ni.Setakat ni income Alhamdulillah.

So kat sini rakan2 if ada komen/pendapat yang membina untuk aku improved apa2 saja mengenai company dan water vending machine ni untuk kebaikan bersama.Sebarang komen/pendapat dari korang akan aku terima sebelum company aku officially launch next month..Kat bawah aku sertakan gambar mesin dari company aku tudan perbandingan dengan mesin dari company Water Drops dan Filling Station.

P/S:Untuk warga putera yang nak wat part time marketing aku ada bagi incentive based on sales.PM aku untuk keterangan lanjut :rolleyes:

Edited by sangbadut

tahniah ats kejayaan awk menghasilkan machine ni..

boleh sy tau, how the machine can energize the water?

sejauh mana air yg di energize tu mampu memberi kesan kpd pengguna?

apa kebaikannya klu pengguna minum air tu?

orait then, maybe sy boleh kasi cadangan after awk reply .. thx

Makasih EvilEngineer, tak sempat nak jawab dah tolong jawab.Dalam erti kata lain mesin ni guna Ultra Mineral Generator selain 6 carbon block filter untuk menapir unsur2 bendasing dan bau air dan dineutralkan.Selepas itu air akan ditapis lagi dan dilalukan melalui ceramic dan mineral2 lain untuk menambahkan oksigen dan mineral berbanding air biasa.

Pasal kualiti air,kita ade sijil dari KPDN, SIRIM, ISO dan badan-badan berkaitan.Bila dah pasang kat location yang strategik , aku memang 100% cadangkan mesin tu dinilai oleh Jabatan Metrologi.Kos tak mahal pun dalam RM60-80 je untuk setahun.Jabatan Metrologi akan datang check samada sukatan air tu sama tak dengan yang kita advertise.Kalau ok dia akan letak satu sticker di mesin untuk mengesahkan mesin ni dah di check.Walaupun nampak remeh tapi kalau takde sticker tu kalau ada checking oleh PBT/KPDNHEP mesin boleh disita dan makan ribu nak bukak balik mesin tu...

tahniah bro..nak tanya kalau dah launch nant infm lagi ya

Thanks for the support bro.Ok nanti dah officially launch aku bgtau.Apa2 pun satu nasihat dari saya sebelum menceburkan diri dalam bidang ni..benda paaaaling utama :- LOKASI.

Tu yang akan menentukan monthly income.Kalau tempat teruk jangan kata nak dapat 4-5 ratus.Nak dapat RM50 pun payah.Sapa2 nak tau tips location2 yang cantek leh tanya.Ni semua hasil dari pengalaman aku sendiri yang dah pindah 5-6 kali location sebelum aku dapat location sekarang untuk mesin2 air aku sendiri yang ok.

Aku ada personal nyer mesin 4 buah.Average sebulan bersih dari keempat-empat mesin tu leh la dapat dalam RM1500-RM1800.Ada location dapat dalam RM400 sebulan dan ada yang cecah RM900 sebulan.Alhamdulillah...

camni la...untuk sesape yang dah jadi agent, korang tolong email aku bila project ni dah start. InsyaAllah, aku akan jadi 1st customer...

[email protected]

Nasihat saya kalau bro baru nak menceburkan diri dalam biz ni , LOCATION !! Kadang2 orang beli mesin expect sebulan bersih leh dapat 700-1000 tapi kebanyakannya nak dapat 200 pun payah.Sebab utama lokasi yang tak strategik.Walaupun company saya yang jual mesin ni , saya nasihatkan saudara dah cari lokasi baru beli.Jangan beli dulu baru cari lokasi.Nanti teruk jadinya.Buat masa sekarang kalau saudara beli dari pihak saya , saya ada lokasi di hostel student German Malaysia Institute Bangi.Kat sana ada tempat di hostel ikut blok student yang saya dah dapat kebenaran untuk letak mesin.Sana ada lebih kurang 1800 student.Ada 3 blok lelaki dan 1 blok perempuan.:)

Terima kasih atas cadangan misserry.Saya akan cuba cari komponen tersebut if ada di pasaran :)

kalau betul berminat, sy boleh tlg.. boleh sy tau apa encik lihat, menarik pd produk tu dan kepentingannya pada vending kiosk tu?

Maksudnyer missery leh dapatkan ke bio disc tu?Leh tau brapa market price tak?Sebab nak check dengan mesin bleh masuk ke tak ye.Pasal mesin ni yang menariknya dari segi saiz dan harga.Saya penah beli 4 unit mesin air ni dari company lain yang mana saiznya separuh dari mesin ni dengan harga RM6500 seunit.Kadang2 orang tengok pun tak confident sebab saiz yang kecik dan saiz tangki yang limited.

Selain tu tujuan saya adalah ingin bersaing dengan company bukan bumiputera lain dengan tawaran harga yang jauh lebih murah.Pihak syarikat juga lebih menggalakkan customer untuk wat maintenance mesin.Melainkan rosak baru pihak kami akan membantu.So customer akan dapat lebih knowledge pasal produk yang diorang dapat.Sebab utama juga adalah untuk memperbetulkan perspektif negatif pasal biz ni yang sperti yang kita tau dah banyak complaint dan report pasal biz ni yang dianggap scam.

Pada saya scam ni lebih pada marketing staff yang membuat janji melampau pada customer.Ada yang berjanji pada customer mesin air ni leh generated 2000-3000 income sebulan.Secara jujur saya katakan susah untuk dapat amount tu.Tapi tak mustahil kalau tempat tu strategik gile.Normal rate dari pengalaman saya biasanya paling rendah saya penah dapat dalam rm300++ sebulan dan paling tinggi RM1000++ sebulan.Itupun sebab tempat di mana saya letakkan mesin , kualiti airnya kotor dan penduduk di siu memang memerlukan air bersih.Tapi nak dapat tempat macam tu memang kena rajin cari :lol:

Edited by sangbadut

ye sy blh bg cara utk encik dptkan produk tu.. pembelian boleh dibuat secara online atau pergi ke company yg mengeluarkan produk ni.. dr segi saiz, diameternye cume 90mm shj.. boleh diletak terus kedalam tangki simpanan air (sory, sy xtau design dkt dlm mcmane).. tp, sy cadangkan letak terus ke dalam tangki, lg elok klu letak di tempat dimana air yg mengalir lalu di atas kaca ni so that air tu instantly energized..

produk ni mempunyai fungsi rejuvenate iaitu: membantu pertumbuhan sel-sel baru, memperbaiki sel-sel rosak yang diperlukan oleh badan, membuang sel-sel rosak yang tidak diperlukan oleh badan.. sy pernah minum air ni, mmg rasa die lain ckit.. lg sedap.. n x rase klorin.. insyaAllah, klu encik ambil produk ni sbg salah satu komponen dlm machine tu ramai yg akan berminat sb kelebihan air yg dihasilkan..

dr segi harga xmahal, cuma rm1000++ utk satu unit.. mgkn encik boleh jdkan ia sbg komponen utama dlm machine ni..

ye sy blh bg cara utk encik dptkan produk tu.. pembelian boleh dibuat secara online atau pergi ke company yg mengeluarkan produk ni.. dr segi saiz, diameternye cume 90mm shj.. boleh diletak terus kedalam tangki simpanan air (sory, sy xtau design dkt dlm mcmane).. tp, sy cadangkan letak terus ke dalam tangki, lg elok klu letak di tempat dimana air yg mengalir lalu di atas kaca ni so that air tu instantly energized..

produk ni mempunyai fungsi rejuvenate iaitu: membantu pertumbuhan sel-sel baru, memperbaiki sel-sel rosak yang diperlukan oleh badan, membuang sel-sel rosak yang tidak diperlukan oleh badan.. sy pernah minum air ni, mmg rasa die lain ckit.. lg sedap.. n x rase klorin.. insyaAllah, klu encik ambil produk ni sbg salah satu komponen dlm machine tu ramai yg akan berminat sb kelebihan air yg dihasilkan..

dr segi harga xmahal, cuma rm1000++ utk satu unit.. mgkn encik boleh jdkan ia sbg komponen utama dlm machine ni..

Hmm menarik.Dari segi kebaikan kepada pengguna tu.Saya akan try survey about this product lagi.Keputusan kena tanya share partner dulu.Tapi idea tu memang menarik since you pun dah cuba dan tau kerberkesanannya :lol:

p/s : Untuk yang berminat jadi agen saya dah email proposal.Kalau ada apa2 yang nak tanya leh call or email saya :-

[email protected]

017-2859944

Edited by sangbadut

Aku cam berminat nie... nak cari share partner lah. Kalau sorang2 nie agak tinggi gak risiko tu kan.... hehehe. Ada satu location menarik aku dah jumpe... memang ada beberapa mesin camnie orang dah pasang kat situ. Cuma nak compete jer dengan diorang. Sang Badut... dari segi agreement dengan owner tapak tu camner ek.. bleh bagi sample tak?

Aku cam berminat nie... nak cari share partner lah. Kalau sorang2 nie agak tinggi gak risiko tu kan.... hehehe. Ada satu location menarik aku dah jumpe... memang ada beberapa mesin camnie orang dah pasang kat situ. Cuma nak compete jer dengan diorang. Sang Badut... dari segi agreement dengan owner tapak tu camner ek.. bleh bagi sample tak?

Terima kasih atas sokongan Misserry,

Bro Lanox,

Idea tu menarik bro.Share half2 so modal pun bahagi dua.Sebelum tu aku nak tanya ko bro , camna ko bley kata location tu menarik?Satu , sebab dah banyak mesin ada kat situ.Bley aku tau apa lagi kemudahan yang ada kat area situ macam flet ke , sekolah ke bley cerita detail dak bro?

Ok let say ko nak letak gak kat situ dan ko nak compete ngan mesin2 lain , satu cara yang memang comfirm ko kena rendahkan profit ko la.Maksudnya contohnya mesin2 air lain set 500ml = rm0.10 ko bley try set 1.5liter=RM0.20 ataupun 1 liter=RM0.10.Memang ko akan kurang dari segi profit tapi for sure ko leh beat mesin lain punya offer dan ko akan cover balik profit dari segi volume orang yang akan guna mesin ko.

Sebagai contoh , satu mesin aku kat area setinggan indon.Sebelum ni diorang sanggup cross jalan untuk amik air yg mesin tu offer 1.5liter=RM0.20.Bila aku letak kat area diorang aku rugi sket sebab aku aku set 1liter=RM0.10 je.Just imagine walaupun beza tu dalam 500ml je lebih tapi apa yang aku tengok memang suprising.Orang dari seberang jalan sanggup datang kat kawasan setinggan ni sebab air punya value yang aku offer tu murah.

Kalau free aku leh bawak ko gi tengok suasana kat area situ.Especially pagi dan petang dalam kul 5petang ke pukul 8malam memang macam pesta orang amik air.Aku tak tipu.Ko leh g tengok sendiri hehehe.Profit kat situ aku dapat bersih RM700-900 sebulan.Imagine kalau aku letak normal rate sure double income aku.Tapi buat biz ni kita jangan tamak sebab kita nak long term bro :).Kalau bro free leh ikut aku g saner.Malam ni aku pun nak g wat collection kat sana :lol:

Edited by sangbadut

Untuk sample agreement yang biasa kita bagi kat landlord/tuan kedai leh download kat sini.Dalam tu ada 2 sample.Satu tenancy agreement dan satu lagi simple proposal -->Download kat sini

Agreement tu kalau nak ok , gie mati stem la kat LHDN.RM10 je.Kalu ada apa2 yang tak paham leh tanya kat sini yer :lol: