Jump to content
Sign in to follow this  
jue_lilyn

Kesihatan

Recommended Posts

hari2 kite layan shisha....baru la stabil life kite...he3 :ph34r:

shisha slalu kat restoran arab camtu kan?

kalo kat kedai2 biase xde ke...

hbis tu, mase nak hisap tu, x geli ke...

sbb mulut mcm2 da ade sebelom tu... euwww...

Edited by crazy_labelle

shisha slalu kat restoran arab camtu kan?

kalo kat kedai2 biase xde ke...

hbis tu, mase nak hisap tu, x geli ke...

sbb mulut mcm2 da ade sebelom tu... euwww...

eh xde la...sbb dia tukar filter tiap2 kali jual....

tu la xgeli...tp kt umah wa dh ade...so hari2 wa layan g mmbr2..ha3 :blush:

haha... ape kes shisha dgn kesihatan pla ni... huhu...

shisha != kesihatan yg baik

tp moral of the story.... org arab kulit diorg cantik2 sbb mkanan diorg kn?

mcm diorg ske mkan yougurt... bnyak kacang n sayo2...

mcm homous, Fattoush, Baba Ganouj... <-- tp xkne la dgn selera ak... huhu...

tp ak ske grills diorg... mcm shish kebab.... yum yum....

dulu kat kampung.. cina selalu datang umah nenek aku , cari telur ayam kampung. katanya dorang amalkan makan (3 suku masak) time pagi2.. bagus untuk kesihatan + untuk anak2 dia yg study.. aku pon tatau betol ke tak.

Kesihatan menjamin minda yang baik....huhu...ye ke...? :P

Betul tu,orang yang menjaga kesihatan juga adalah orang yang berpegang pada agamanya.Dalam agama pun ada sebut pasal menjaga kesihatan.

Semua benda kita boleh makan cuma kene tahu had dia dan cara mengawalnya.sekarang ni ramai orang muda2 tak perasan yang semuanya ada penyakit.Kita nampak mamat 1 badan kurus kita boleh suspek dia tak de lemak,tp dalam darah dia kolestrol tinggi..mamat 2 plak aktif bersenam,badan mantap tp glucose dalam darah ibarat gula TERTUMPAH.Mamat 3 ,glucose cantik,blood pressure cantik tp body tak cantik ( kembang ).

Semuanya disebabkan cara pemakanan kita yang tak seimbang,jadi kalau boleh kita kawal..kurangkan manisan dalam minuman,kurangkan minum minuman ringan,makanan ringan dan telur kuning.Banyak kolestrol 0o0o Ikan makan tak pe badan boleh mantap!!! Protien banyak.

Aku ada info bagi yang nak jaga kesihatan,korang boleh dapatkan risalah buku panduan kesihatan dari syarikat ubat gergasi dunia iaitu MERCK.Boleh dapatnya secara percuma di Farmasi berdekatan mulai minggu ni.Tu pun kalau adalah lagi.LIMITED EDITION !!!

Semuanya disebabkan cara pemakanan kita yang tak seimbang,jadi kalau boleh kita kawal..kurangkan manisan dalam minuman,kurangkan minum minuman ringan,makanan ringan dan telur kuning.Banyak kolestrol 0o0o Ikan makan tak pe badan boleh mantap!!! Protien banyak.

Aku ada info bagi yang nak jaga kesihatan,korang boleh dapatkan risalah buku panduan kesihatan dari syarikat ubat gergasi dunia iaitu MERCK.Boleh dapatnya secara percuma di Farmasi berdekatan mulai minggu ni.Tu pun kalau adalah lagi.LIMITED EDITION !!!

Waa... ak nak lantik ko jd penasihat kesihatan ak lew camni... hok3....

Amalan pemakanan seimbang vs health supplement...

kan banyak produk2 kesihatan (not just vitamin)... kalo amek tu je ok x...

sbb kalo nk amalkan pemakanan seimbang mmg susah la...

skang ni bz skit... ak makan pon x menentu... huhu...

orang tua2 pesan, kalau makan jangan selang seli minum air. :D

Waa... ak nak lantik ko jd penasihat kesihatan ak lew camni... hok3....

Amalan pemakanan seimbang vs health supplement...

kan banyak produk2 kesihatan (not just vitamin)... kalo amek tu je ok x...

sbb kalo nk amalkan pemakanan seimbang mmg susah la...

skang ni bz skit... ak makan pon x menentu... huhu...

Tak nak le aku,diri aku ni ha tak terjaga nikan nak jaga badan orang hehe...Kau boleh amik produk2 kesihatan namun cara terbaik ialah dengan bersenam,tak kiralah bersenam macam mana cara pn janji badan boleh keluarkan peluh.Dulu aku jenis yang main balun je makanan,ada 1 hari doktor(bini bos aku) nampak dan terus marah,malu beb...

Nak badan cantik,kau tgk cara kehidupan orang cina..pemakanan dia dan time makan.Berbeza dengan kita.

sorry kalo off topic...

aku terbaca pasal sisha yg korang tulis tadi...

shisha != kesihatan yg baik?!!!

sebotol sisha tu kalo kite sedut sama dengan kuantiti 70 batang rokok tau...

huhu...

tanya sir faiz...

die otai sisha..hahaha

Peh nasib baik sisha tu tak de TAR,kalau ada aku rasa dah penuh hati die dengan TAR :D Silap2 JKR amik TAR kat hati manusia je hehehe....Tukarlah g makan sushi plak :D

bila lak aku otai shisha nie.. :P

x kira la rokok sisha ke risiko tetap ade..bahaya tetap bahaya..terpulang pade individu..shisha kalo bantai hari2 mmg la bahaye sebab kuantiti yang banyak pade rokok..shisha x de tar x silap..tapi lebih kepada carbon asap 2..aku pun bantai gak..tapi x de la tiap2 hari pas 2 bukan sorng layan 1 botol..

Shisha tidak terjadi melalui proses pembakaran tembakau secara langsung, sebaliknya pasta buah hanya terkena efek panas daripada arang yang dibakar sehingga asap yang dihasilkan lembut, manis, dingin, dan aromatik.

hehe :D

Edited by SiR_FAiZ

Tak nak le aku,diri aku ni ha tak terjaga nikan nak jaga badan orang hehe...Kau boleh amik produk2 kesihatan namun cara terbaik ialah dengan bersenam,tak kiralah bersenam macam mana cara pn janji badan boleh keluarkan peluh.Dulu aku jenis yang main balun je makanan,ada 1 hari doktor(bini bos aku) nampak dan terus marah,malu beb...

Nak badan cantik,kau tgk cara kehidupan orang cina..pemakanan dia dan time makan.Berbeza dengan kita.

ak da lama x joging... uhuhu...

kat umah ak ni xde tmpat best utk kuarkan pluh...

xkan nak lari dpan umah org... nnti jd mcm ikan kat aquarium pla... huhu...

dulu2 fav pagi2 gi joging... pastu breakfast trus... pastu tido... huhu...

Kalau macam tu kau buat amal jariah bulan pose ni,kemas rumah orang ke,kau rumput ke,mesin rumput ke,tolong majlis daerah angkat sampah depan rumah kau.Tak semestinya g jogging je..

Apsal avatar korang semua ada lipstic kat lips ha? merah lak tuh.crazy labelle ada,nie fenga ada..1 lagi tok mod pakai avatar kucing :blush:

bila lak aku otai shisha nie.. :P

x kira la rokok sisha ke risiko tetap ade..bahaya tetap bahaya..terpulang pade individu..shisha kalo bantai hari2 mmg la bahaye sebab kuantiti yang banyak pade rokok..shisha x de tar x silap..tapi lebih kepada carbon asap 2..aku pun bantai gak..tapi x de la tiap2 hari pas 2 bukan sorng layan 1 botol..

Shisha tidak terjadi melalui proses pembakaran tembakau secara langsung, sebaliknya pasta buah hanya terkena efek panas daripada arang yang dibakar sehingga asap yang dihasilkan lembut, manis, dingin, dan aromatik.

hehe :D

betul ke otai nih.. hhhaa... mcm btl jerk! siap demo lg tu.... :P