Jump to content
Sign in to follow this  
K.I.T.T

Siapa Nak Jv Ngan Aku?

Recommended Posts

pasal aku dah 3 tahun kerja....and 100% service kedai nih under aku sekarang..... :lol: ......tapi aku nak more lagi.....nak try diference and others.....

modus operandi aku......

buat onsite servis buat pc+hantar+pastu support sekali.......pastu untung bahagi 2 amacam ada berani?

aku area selayang...PM aku kalau ada sesiapa berkenan....skill x payah hebat sangat cukup tau format+jalan kat selangor nih macam mana.....kenderaan like moto ngan kereta aku ada......semua softare aku akan bekalkan sekali.....x usah bimbang.......aku juz perlukan `sombody` kat luar2 sana handle kerja2 luar.......

pasal aku tgh konfius nih karang kaalu gatal2 buat pinjaman pastu buat sewa karang kaalu bisnes x baik hehehe.......aku ingat nak gerak secara `stealth` dulu.......oh yea pasal kualiti barang x usah bimbang itu serah kat aku...tau la aku uruskan mcam mana

pasal aku tau ramai yg nak beli cpu tapi yg malas tuh kalau beli2 then ada problem kena pergi kedai@center pastu tunggu lama )2-4 hari.........pastu nak kena ulang alik lagi.....nih plan aku nak on the spot terus tukar hardware.....aku nak buat the best of the best service aku leh buat....

senang cerita macam kompeni dell la buat pc then support pc yg diorang buat......PM aku utk bincang :blush:

untung 50-50 rugi 50-50.......

Edited by K.I.T.T

boleh tx aku buat jika hanya ada masa sebelah mlm shj?...aku kat gombak.

aku more target buat pc sendiri then pi support onsite...support produk sendiri....apa massalah settel kat situ jugak.....aku nak buat sebiji macam dell......x mau usung bawak balik...boleh? kalau 1 jam kat situ 1 jam la.. :wacko:

aku more target buat pc sendiri then pi support onsite...support produk sendiri....apa massalah settel kat situ jugak.....aku nak buat sebiji macam dell......x mau usung bawak balik...boleh? kalau 1 jam kat situ 1 jam la.. :wacko:

Kira ko kena ada brand name sendiri lah kan... macam Dell tu dah well-known. Kalau customer buleh customize barang2 hardware yang nak masuk kan dalam PC berkenaan lagi bagus... cam kat website Dell tu.... kita bleh pilih sendiri specifikasi kita nak.. then harga dia automatik kira siap2... :D

Kira ko kena ada brand name sendiri lah kan... macam Dell tu dah well-known. Kalau customer buleh customize barang2 hardware yang nak masuk kan dalam PC berkenaan lagi bagus... cam kat website Dell tu.... kita bleh pilih sendiri specifikasi kita nak.. then harga dia automatik kira siap2... :D

xdenya brand sendiri...tapi kita akan gunakan chasing tertentu like coolermaster atau power logik ngan satu colour sahaja.....

aku ada buat pemerhatian kebanyakan orang pernah guna pc tahu pc itu mahal tapi nak service tuh leceh sikit

macam lowyat barang murah tapi kalau bab2 servis hancusssss korang cakap apa pun diorang buat x tahu jerk.......

macam aku akan jual produk aku then dalam masa yg sama produk tuh akan tahan lama(apa2hal pun 1st place mmg pc akan jadik mahal sikit pasal ada extra service onsite)

kalau harga cpu tuh rm 950(cpu shaaja) then nak support sampai rumah xpe bro.....untung sikit je xpe pasal kita akan `mnang`kemudian.......kena virus x cover (kalau nak buat kita caj rm 40) nanti lepas over waranti kita caj lebih sikit dalam rm 60 ke.......

bab2 hang atau komputer freeze ke hapa ke aku dah check itu merupakan masalah komponen tuh sendiri....so x payah risau la lepas jual itu hang ini sangkut itu x boleh ini x boleh....

aku nak try jual (cpu sahaja) bajet 1300 then aku nak offer onsite servis waranti selama 2 tahun!!!....

best gak benda ni...kalo orang yg tak der pengetahuan langsung dalam repair computer ni mcm mana??tapi berminat nak buat...

baik caj masa kita buat servis tu daripada amik siap2x (jual mahal)....pendapat aku la..

ok...aku sanggup kalau camtu...aku boleh support onsite sebelah malam.

pelangan sapa cari dan deal?K.I.T.T...boleh terangkan detail sket kat aku?

best gak benda ni...kalo orang yg tak der pengetahuan langsung dalam repair computer ni mcm mana??tapi berminat nak buat...

baik caj masa kita buat servis tu daripada amik siap2x (jual mahal)....pendapat aku la..

boleh...xde hal.....dengan syarat korang amik barang ngan aku bukan pepadai pi lowyat beli....nanti aku bagi la arahan korang ikut la.....x payah otai pun leh join gak....janji tahan kerenah kustomer......pasal utk maklumat korang2 semua masa nak pi rumah cusotmer tuh mmg kena ajar pakai PowerDVD mcam mana macam mana nak scan AV macam mana nak konfigure internet....

macam anak2 dia ada CD game nak install sekali ......balun je.....xpe pasangkan sekali......senang cerita la korang kena duduk kat onstie service sana 1st place kira2 1 jam 30 minit .......aku x leh turun padang sekali pasal aku ada kedai nak kena jaga.......so fair and square.....aku buat korang pi pasang......alah paling kuat ada problem pun PSU rosak mobo kong......kalau kata nak bunyi tittttttttttt titttttttttttttt ram x detect tuh xde hal punya pasal ram ngan HDD mmg pakai mahal sikit....

so macam nanti ada orang nak beli cpu cakap je `diorang beli kita akan support onsite`.......cakap je produk kita bagus bla bla bla.....xde halnya.......aku lebih prefer buat cpu (sahaja) dari buat 1 set ngan LCD dan printer.......

LCD dan printer tuh let cusotmer beli....kalau x tahu pasang apa lagi kita caj le....kalau rosak pun x kan carik kita balik pasal dia beli kat tempat lain (not our produk)

lagipun printer ngan LCD x leh untung banyak sangat........so kalau pandai2 pi kasi masuk dalam full system sekali....then lepas 3 bulan ada maslah(no power ke atau no display ke) naya je .....2 barang tuh rosak mana leh cakap......kan suka2 hati je

ok...aku sanggup kalau camtu...aku boleh support onsite sebelah malam.

pelangan sapa cari dan deal?K.I.T.T...boleh terangkan detail sket kat aku?

depends la kalau aku carik pun then time nak support aku suruh korang gak.....macam tuh jugak sebaliknya tapi spec pc komponen dia semua aku temasuk harga aku akan bukak sendiri......ngan aku mmg sori to say mmg xde murah2 kat luar mungkin spec pc tuh rm 800 tapi sampai kat tangan aku mungkin cecah rm 1100 padahal spec biasa je....yg lebihan tuh la kita akan cover kalau ada masalah......alah kalau ada maslah x leh on pun x kan nak naik kereta kan? mesti ada moto.....moto minyak berapa sen je :lol: .....1st place je pakai kereta mewah2 canggih sikit....tang kena support atau maintance nanti baru pakai moto.......

rileks punya cpu yg dipasang tuh 100% akan onsite servis punya mean korang x perlu usung baawak balik kehulu hilir garu2 kepala nak carik soluiton.....kita buat on the spot.

create satu acc kompeni (unofficial) pastu gabung duit jual dan duit servis (pasal waranti x cover software crash atau virus kan?) so cukup bulan tolak duit minyak+HP then cut 2 la untung tuh.....

kalau ada sesiapa ada ragu2 atau x yakin nak tanya apa2 tanya je kat sini......kita bincang idea2 `besh` nih

betul x salah tuh...TAPI kena ingat customized ke hapa ke waranti 1 tahun je.....ramai orang beli pc dell a.k.a laptop tang format atau kena virus dia akan carik kedai komputer....so kedai tuh untung servis la.....tapi plan aku kita akan support gak cuma kena bayar duit caj la.....

kalau dia usung gak pi kedai nak format atas alasan kedai caj lagi murah dari kita......dia akan return balik kat kita punya.....pasal mmg ada diference format kat kedai @format kat onsite

saper rajin g lowyat..

g la carik brg kat sana...

klu brg rosak tp msh unde waranty...

korg akan tau la lyanan depa cam ner..

hahaha..

oitt...TS

ko lupakan aku plak..

mtg2la dah byak sambutan..

nti ada perkmbgan roger aku....

saper rajin g lowyat..

g la carik brg kat sana...

klu brg rosak tp msh unde waranty...

korg akan tau la lyanan depa cam ner..

hahaha..

oitt...TS

ko lupakan aku plak..

mtg2la dah byak sambutan..

nti ada perkmbgan roger aku....

ha betul...aku x beli@amik barang dari lowyat.....pasal aku x kenal diorang.....aku ada dedicated suppiler aku sendiri.....aku ada test hantar mobo kena kilat then diorang 1 by 1 tukar walaupun dah 3 bulan pakai.........so cuba korang iamgine kalau beebtul failure masa kes onsite nanti.....on the spot leh tukar.itu pasal aku cakap let me handle barang dan waranti after sales.

kalau cpu sahaja dah rm 950 then extended waranti RM 200 total untung satu pc cecah rm 300 tau.....tapi kita sama sekali x akan jual AMD (walaupun murah) tapi kita akan jual Intel......pasal mobo dia mahal ke murah ke 2nd ke semua satu soket.....2nd pun berlambak2.

tadi ada satu pakcik tuh..bawak pc acer yg nipis tuh alah yg kecik2 tuh ke kedai aku tau

then aku respek la cpu kecik tuh pasal ada onsite servis 3 tahun..TAPI yg pakcik tuh kata x leh blah.....techncician acer itu akan bawak balik dulu then kena amik masa 2 MINGGU nak repair....tapi depend pada problem la kalau software kat situ gak leh buat...tapi kalau hardware mmg kena hardware........bila pc tuh di bawak balik then macam ada caj backup kan korang tau acer caj berapa??? rm 80 !!!!!utk backup sahaja...aku kat kedai nih free je aku buat <_<

pakcik tuh semua pakai ORIginal softwate...........micoroft office+Vita+WIN XPpakcik tuh kata memakai Cd lanun bersamaan memakai barang curi......so dia kata takut ngan azab ALLAH s.w.t :ph34r: insaf aku mendengar

Edited by K.I.T.T

cadangan yang bagus..

cadangan saya

customer call service center (dedicated satu number)

pastu saper yang incharge service center akan beri arahan seterusnya kepada ahli lain untuk tindakkan.

dengan ini tak ada overlap kerja.

harap idea korang ni boleh pergi jauh... jangan gaduh2 dan sekerat jalan..

cadangan yang bagus..

cadangan saya

customer call service center (dedicated satu number)

pastu saper yang incharge service center akan beri arahan seterusnya kepada ahli lain untuk tindakkan.

dengan ini tak ada overlap kerja.

harap idea korang ni boleh pergi jauh... jangan gaduh2 dan sekerat jalan..

Bagus gak tu.. kita cam hotline lah kalau nak servis2 nie ek. Kena stand-by 24/7 tuh... hehehe :D

salam..

aku razali@wakz... aku try PM ko tp inbox ko penuh..bro nak tanye?

ape yang dimaksudkan dgn JV(join venture).. adekah aku kene melabur modal jugak atau sekadar jadi technician onsite di kawasan2 tertentu..?

aku keje di kajang, tp sblm ni aku wat part time malam mengajar PC maintenance slame 2 tahun kat kajang jgk.. kat GB IT S/B(utk makluman).. aku jgk wat part time repair2 komputer bile free.. aku dah start sambung bljr part time tu yg stop ngajo.. tp masih godek2 pc lg..kihkih.. so aku mmg familiar area kl, putrajaya, serdang ,kajang, semenyih, puchong, shah alam..

so, ape2 plz info kat aku blk sbb berminat :P

wakz

017-3954573

YM:razali82

salam..

aku razali@wakz... aku try PM ko tp inbox ko penuh..bro nak tanye?

ape yang dimaksudkan dgn JV(join venture).. adekah aku kene melabur modal jugak atau sekadar jadi technician onsite di kawasan2 tertentu..?

ramai giler yg minat nak JV ngan aku...ramai giler......korang modal x payah le keluar apa2 pasal aku akan seperatekan hardware dan software.....hardware ngan Qc barang aku akan selia sekali(bab2 keluar bsod atau pc hang masa demo kat customer dont worry i wont happend ) kita x akan setup pc mahal2 beriban2 tuh kerja giler yg penting pc ala kadar+support ke rumah......

aku target kuantiti /person :D .......maksudnya korang kena yakinkan la customer tuh a.k.a macam paksa `produk` kita yg terbagus....

aku sebenarnya ada banyak idea giler-giler salah satunya ada kaitan ngan mydin.hehehehehe :P

tadi ada satu pakcik tuh..bawak pc acer yg nipis tuh alah yg kecik2 tuh ke kedai aku tau

then aku respek la cpu kecik tuh pasal ada onsite servis 3 tahun..TAPI yg pakcik tuh kata x leh blah.....techncician acer itu akan bawak balik dulu then kena amik masa 2 MINGGU nak repair....tapi depend pada problem la kalau software kat situ gak leh buat...tapi kalau hardware mmg kena hardware........bila pc tuh di bawak balik then macam ada caj backup kan korang tau acer caj berapa??? rm 80 !!!!!utk backup sahaja...aku kat kedai nih free je aku buat <_<

pakcik tuh semua pakai ORIginal softwate...........micoroft office+Vita+WIN XPpakcik tuh kata memakai Cd lanun bersamaan memakai barang curi......so dia kata takut ngan azab ALLAH s.w.t :ph34r: insaf aku mendengar

http://ustazazhar.com/v1/pelbagai/baiki-pc...tak-rompak.html

pm ambo, berminat gak