Jump to content
Hidup Biskut Tawar

Kepada Yang Menganggur

Recommended Posts

aku wat repair&servis pc dan laptop ,jual aksesori, dan cyber cafe...insyaallah kalo ader rezeki aku nak bukak kedai printing tshirt dan ternak itik telur...untuk ternak itik ni aku dah ader tanah,aku apply tanah kat pjbt tanah,tp tanah TOL la,yg besnya tepi jalan tu la...skrg ni tgh kumpul duit untuk ternak itik..dah setel itik baru pikir pasal printing tshirt plk....apa2 hal pn kene g kursus..jgn blagak pandai,kalo tak tersungkur nnti kita....pas raya ni aku kusus itik kat melaka,5 hari anjuran jabatan haiwan....nak seribu daya bro....muda2 ni la kena usaha kuat....

kalo ko betol yakin dan minat ngn bidang ko tu,ko mesti buat sggh2...jgn hangat2 taik ayam belanda plk nnti... :D

kau buat bisnes..ker...kat ner?nk join... :lol:

kau buat bisnes..ker...kat ner?nk join... :lol:

aku pun join gak.... camane kau dapat kursus itik tu ha.... free ke?? aku ada tanah kat kg, kalau boleh bagi tau lah aku yek.... jangan kedekut ilmu....... kita sesama melayu kan....

aku pun join gak.... camane kau dapat kursus itik tu ha.... free ke?? aku ada tanah kat kg, kalau boleh bagi tau lah aku yek.... jangan kedekut ilmu....... kita sesama melayu kan....

utk kusus tu sng je...ko g kat jabatan haiwan, ko mintak utk g kusus itik...free je g kusus tu..pape hal ko tanya la org jbtn tu...5 hari je kusus tu,kat melaka...kt jumpa kat sana tau bro.. :rolleyes:

emmm..aku mmg sokong ...kalu bukak bisness sendiri ..tapi jangan la buat mcm nak x nak je ...mentang mentang x pat keje ..lalu buat bisness..rase bisness bukan sbb kemahuan sendiri nie ..susah nak berjaya...konfom !!...

lagi satu ..kalu mmg berhajat nak bisnes gak ..sila la pilih bisnes yang mmg sesuai dgn kemahiran atau kegemaran anda .... ok

emmm..aku mmg sokong ...kalu bukak bisness sendiri ..tapi jangan la buat mcm nak x nak je ...mentang mentang x pat keje ..lalu buat bisness..rase bisness bukan sbb kemahuan sendiri nie ..susah nak berjaya...konfom !!...

lagi satu ..kalu mmg berhajat nak bisnes gak ..sila la pilih bisnes yang mmg sesuai dgn kemahiran atau kegemaran anda .... ok

umai,ko kalo bckp mmg bes hehehe...mgkn ko pakai gincu byk sgt kot..tahap dewa dewi pekatnya hehehehe...ape hal ako sokong ngn ckp ko....

bro..pada pendapat aku..better ko keje sementara dulu untuk mencari modal..kemudian pada masa yang sama ko cari kontek untuk dijadikan sebagai customer ko.kemudian apabila sudah ok,baru ko bukak business sendiri..

bro..pada pendapat aku..better ko keje sementara dulu untuk mencari modal..kemudian pada masa yang sama ko cari kontek untuk dijadikan sebagai customer ko.kemudian apabila sudah ok,baru ko bukak business sendiri..

uiks bro lama x nampak?

btw.....nak buat semua tuh kena at least 2 tahun.....kaalu bukak kedai ada sewa+gaji pekerja+bil elektrik....pening2 :wacko: ngan keadaan sekarang kos minyak naik mendadak.....kalau sesiapa yg lama dalam bisnes leh la tahan tapi yg baru nak bertatih2 dalam bisnes sakit la.customer plak nak murah dan tertumpu pada barang murah. :unsure:

penganggur ni dpandang hine tapi bukan ssaje nak jadi penganggur...majikan kadang2 tak bagi peluang dak2 tak de pengalaman ni nak keje ngan derang..ha cane

sayangnya kite kt malaysia ni berbeza dgn d luar :unsure: kt luar, fresh graduate tnpa pengalaman keje yg d ambil bekeje, d beri masa untuk menyesuaikn diri terlebih dahulu.tengok boleh buat keje ke x.tapi masih ade toleransi lagi.kalau jepun, sory la. negara kite sedang nk membangun la kn..kampung dorang pn x macam kite.

*ak pn rase nk bukak company ak sendiri.supplier2, 3rd party dan seumpama dengannye punye kontek sume dah ade.nk cari partner :blush:

ingat nk bukak syarikat yg berasaskn construction berasaskn besi macam vessel, oil rig.kite mula secara kecil2 dulu yg mempunyai pelbagai perkhidmatan electf macam NON DESTRUCTIVE TEST(NDT).dapat tangkap sorang dak civil, mecha, law, management ,electrc, medic, welding, material, kire complete la gak.ade yg berminat ke? :blink:

sayangnya kite kt malaysia ni berbeza dgn d luar :unsure: kt luar, fresh graduate tnpa pengalaman keje yg d ambil bekeje, d beri masa untuk menyesuaikn diri terlebih dahulu.tengok boleh buat keje ke x.tapi masih ade toleransi lagi.kalau jepun, sory la. negara kite sedang nk membangun la kn..kampung dorang pn x macam kite.

*ak pn rase nk bukak company ak sendiri.supplier2, 3rd party dan seumpama dengannye punye kontek sume dah ade.nk cari partner :blush:

ingat nk bukak syarikat yg berasaskn construction berasaskn besi macam vessel, oil rig.kite mula secara kecil2 dulu yg mempunyai pelbagai perkhidmatan electf macam NON DESTRUCTIVE TEST(NDT).dapat tangkap sorang dak civil, mecha, law, management ,electrc, medic, welding, material, kire complete la gak.ade yg berminat ke? :blink:

aku minat tu

aku xmenganggur dan dah lama bekerja di sektor awam..cuma aku rase sampai bila nak makan gaji ngan org ni..nak bisnes sendiri lom nampak jalan yg lurus lagi :lol:

sesape yang baru nak memulakan bisnes tu leh la pm aku, mana tau kite leh kongsi2 skill tuk buat bisness

Edited by nostradamus