Jump to content
Sign in to follow this  
mfaizul89

Al-qur'an Flash

Recommended Posts

Assalamu'alaikum wtb., & Salam sejahtera.,

Qur'an book at your fingertips, only at quranflash.com

Website: http://www.quranflash.com

Download: Quranflash.com

Mirror: http://www.quranflash.com/en/download/new/QuranflashA.zip

Edited by mfaiz

bagus2 thanks for sharing..

thanks, ur welcome...

sharing is caring...

Qur'an betul ke nih? Bukan apa, skang ramai yang cuba nak tukar ayat2 quran... huhU~

ko kan hafiz... check la satu2... betul ke x...

bro mfaiz...tx der ker yg dah diterjemahkan kpd BM?

x de jumpa agi r bro..

nape tak leh nak muat turun....macam takde jer quaran flash kat web yang bro bagi tue

saya tengok x de masalah pun...

ataupun awak pi sini... www.quranflash.com

Sapa yang buat nie ek... bagus ler dah ada benda camnie... cuma jangan plak buat main2...

luar negara punyer...

http://www.quranflash.com/en/aboutus.html

a'a... bleh la mengaji mana2, bukak laptop je... berguna klau x bawak al-qur'an...

thanks aku da saya idah download..mmg memuaskan sng digunakan..nak cari page n surah pun sng..tp x de bunyi ke??kalo ade bunyi bagus gak..

Quran dm bentuk digital ni mmg bagus cuma lagi bagus kalau dpt pengesahan dari org yang arif n pakar etc jbt agama mengesahkan ketulinannya. Sekarang ni byk anasir2 luor tu yg mahu memesongkan akidah umat islam hopefully yg ni tulen la hendaknya.

Salam,

Klu anda ada internet, anda boleh baca terjemahan sambil mendengar bacaan Quran kat sini:

http://www.quranexplorer.com/quran/ (Best Viewed with IE)

Aku ada tulis kat Blog aku mengenai free MP3 Quran, Quran utk PSP dan lain2 kat sini:

http://amplemoney.blogspot.com/search/label/Al-Quran

Edited by ample_05

okey...

Salam,

Klu anda ada internet, anda boleh baca terjemahan sambil mendengar bacaan Quran kat sini:

http://www.quranexplorer.com/quran/ (Best Viewed with IE)

Aku ada tulis kat Blog aku mengenai free MP3 Quran, Quran utk PSP dan lain2 kat sini:

http://amplemoney.blogspot.com/search/label/Al-Quran

orait, thanks.

kenapa aku tgk ada perbezaan ayat dlm kedua2 versi tu. Aku tgk dlm versi yg ada tajwid cth ayat 2 n 3 x sama dgn versi tanpa tajwid. sapa2 yg mahir ttg ni leh bg penjelasan tak maklumlah aku ni kureng sikit...

Al-Quran flash nie byk kesilapan dlm baris dan ayat.... sila rujuk hardcopy Al-Quran dan bandingkan dgn Al-Quran flash nie...

sebelum anda menerima sebarang perisian Al-Quran.. pastikan diteliti dengan Quran yg sah (yg ada kat umh tu laa... yg mak ayah nenek kita ko mengaji tu)

Al-Quran flash nie byk kesilapan dlm baris dan ayat.... sila rujuk hardcopy Al-Quran dan bandingkan dgn Al-Quran flash nie...

sebelum anda menerima sebarang perisian Al-Quran.. pastikan diteliti dengan Quran yg sah (yg ada kat umh tu laa... yg mak ayah nenek kita ko mengaji tu)

thz bro,aku dh downlaod tp xtgk pon lg

coz aku pon was2 jgk..aku lebih suke bc al-quran ori punyer..terjamin ckit

yang versi tanpa tajwid tu plak x byk tempat berhenti dlm bacaan berbanding dgn yg biasa kat umh ni. risau plak bila baca versi digital ni lbh2 lagi tanpa pengesahan dari mana2 pihak. silap bunyi dah jadi perkataan lain plak.

Boleh tak hang buatkan imej secara detail tentang kesalahan yang hang maksudkan tu? Ayat mana surah apa?

Terima kasih didahulukan...

Satu lagi tambahan: Sila lihat ayat yang aku gariskan tu, kalau kata hang merujuk kepada Quran "yg mak ayah nenek kita" mengaji tu, maknanya hang dah ketinggalan, kerana Quran zaman mak ayah nenek kita mengaji tu adalah Quran Imla'e, sudah tentu penulisannya amat jauh berbeza dgn Quran Rasmul 'Uthmani [seperti Quran Flash tu dan Quran yg biasa boleh didapati di mana² skrg ni], dan ulama' qurra' [ulama yg berkaitan dgn ilmu bacaan, penulisan al-Quran] telah sepakat utk menggunapakai Quran Rasmul 'Uthmani ini, bahkan Quran versi Imla'e lah yang terdapat beberapa kesalahan seperti;

-ayat tidak bernombor

-nombor yang tidak tersusun

-titik bertukar

-tulisan yg bercampur aduk antara imla'e dan uthmani

-titik tertinggal

-kalimah terpisah; dan beberapa lagi kesalahan nyata...

Sebab itulah ulama persepakat utk menggunapakai al-Quran Rasmul 'Uthmani ini kerana penambahbaikan yang amat ketara seperti

kaedah penulisannya yg menyentuh masalah2;

*Al-hazf = membuang huruf

*Az-ziyadah = menambah huruf

*Al-hamzah = penulisan hamzah

*Al-ibdaal = menggantikan huruf dgn huruf

*Al-fasl wal wasl = memisah dan menyambung tulisan pada kalimah dan huruf

...dan beberapa lagi permasalahan.

Sekian dimaklumkan.

Nota: Untuk meneliti al-Quran ni actually perlukan kepada kepakaran, contohnya Ahli Lembaga Lujnah Pentashih Al-Quran KKDN. Mereka kebiasaannya yg akan mengesahkan al-Quran terbitan syarikat sekian sekian layak digunapakai atau sebaliknya, termasuk dalam penelitian kesahihan mereka ialah al-Quran berbentuk digital seperi MP3, software, cd audio dan sbg. InsyaAllah aku cuba berikan salinan Quran Flash ni pada 'mereka' supaya dapat disahihkan lagi isi kandungannya.

Rujukan: Panduan Rasm 'Uthmani, terbitan Kementerian Keselamatan Dalam Negeri. Cetakan 2005.

yang versi tanpa tajwid tu plak x byk tempat berhenti dlm bacaan berbanding dgn yg biasa kat umh ni. risau plak bila baca versi digital ni lbh2 lagi tanpa pengesahan dari mana2 pihak. silap bunyi dah jadi perkataan lain plak.

Versi tajwid ni aku dah ada, versi tanpa tajwid aku xde, boleh kasi link dia tak? Aku nak cek... TQ!

Edited by annamir

Alhamdulillah...

harap pakar dlm Al-Quran spt Ust. Annamir dpt memastikan ada cacat x dlm qur'an flash tu...

Aku tak brapa percaya sangat dokument-dokumen islam kat internet ni.

Banyak website yang betul2 kelihatan macam mengajar islam dan dibangunkan orang Islam. Tp sebenarnya org kafir yang buat. Diorang tukar2 ajaran Islam supaya nampak buruk dan cuba mengkonfiuskan org Islam sendiri. Aku dah jumpa beberapa website yg macam ni.

Selain tu aku pernah jugak tengok ayat2 quran. Tiba2 ada satu surah ni aku tak pernah dengar dan ayat dia pon macam bertentangan dgn islam. Bila cari surah tu mmg tak wujud. Sah la surah tipu. Tp ramai yang tertipu sbb diorang tak prihatin.

Quranflash ni mungkin tulen tp selagi takda yang mengesahkannya kita taktau.

Assalamualaikum. Kebetulan saya ada mushaf yang sama macam quranflash. Kementerian Pelajaran telah bekalkan ke sekolah untuk rujukan GPI. Versi ini telah dikeluarkan oleh Darulfikir, Kuala Lumpur. Dalam mushaf ini ada penerangan dalam bahasa Malaysia berbentuk tulisan jawi. Mudah. Simbol-simbol yang terdapat dalam Quran flash sama dengan mushaf ini. Sekiranya ada kesilapan baris dan ayat dalam Quranflash, boleh nyatakan surah apa, mukasurat dan ayat berapa. Saya boleh cuba rujuk dengan mushaf yang sebenarnya. Sekadar berkongsi sedikit pengetahuaan dalam bulan posa ni. Syukran..