Jump to content
Sign in to follow this  
ztecon

Kepada User2 Proton Saga Blm

Recommended Posts

apa pendapat korang...kongsilah pendapat kat sini....saga baru tu 1.3 pikap ke x?slalu sedan 1.5 ke atas kan

ko xleh expect pickup dia sgt..maklumla berapa bhp sgt.pada aku saga nie ok laa utk small family ke,bujang ke..

xdela,mcm avanza kan 1.3 tp boleh gagah pikap nye... proton saga blm cmne ye... tp

design dia stylo abis B)

pikap if compare ngan wira..hehe!tp aku rase saga ok..aku bwk pon sedap...anti gegaran...smooth...pendpt aku la...

BLM saga nih korang bila beli kena amik yg bulanan tinggi+bayar cepat.....

pasal kereta2 gini x boleh percaya sangat.....nanti pakai 7-9 tahun then rosak......sekali kena rm 500 sekali kena beribu2 ......bukan soal kereta masa tuh (7 tahun or 9 tahun )dah lama tapi pasal kualiti......

kalau korang beli cash lain la.....tapi setau aku bila beli kereta nih nanti ada loan ngan bank dengar citernya 4 tahun pertama sahaja baru nak setel interest bank SAHAJA......belum harga kereta tuh sendiri.....so imagine la lepas 4 tahun....

ada sesiapa sini beli kereta BLM tuh ngan 7-9 tahun? bayar bulan2 rm 300?

jgn compare proton ngn toyota.. jauh beza...

avanza enjin vvt-i...

proton tu gune enjin biase.. jauh beza teknologi...

yeke...tp proton pakai campro kan...campro x ok ke...tp 1.3 avanza mmg sempoi ar...bawa 7 org dewasa pun pikap g oo

aku x rase kete m'sia prob dr segi enjin, melainkan ko lenjan. kete m'sia nie slalu prob kt bnde2 lain mcm power window, absorber bunyi... klau perdana prob kt gear box... proton br nie aku dgar, org komplen bonet ade bunyi... x tau la btl ke x...

tp aku tgk proton dah ada improvement byk lah...dulu derang nak kuar keta lambat gile,skrg boleh di katakan setiap thn mesti ade kuar keta baru,thn dpn dgr2 mpv plak....tp tu ar...saga baru pikap x kalau bawa 5 org auto punya ;)

setiap thn mesti ade kuar keta baru,thn dpn dgr2 mpv plak

mana ada something new......diorang main keluarkan barang juz `update` .......diorang pentingkan keuntungan jerk (semata-mata) itu pasal bila design tuh semua nampak hampir2 sama....macam Wira ada Wira SE juz sport rim besaar pastu macam cantik sikit la......harga pun xde murah mana padahal sendiri tau WIRA dah berapa lama dalam pasaran kan? kebanyakkan kita nak kereta murah tapi macam features2 sport rim besar@cantik tuh xde pun xpe.....

nanti tgk la ada la SAGA BLM LIMITED EDITION la pastu ada plak BLM SE ke....full body kid ke.....nanti macam2 la...tapi semua badan sama jerk......

tapi x salah aku dalam ada show kereta lotus leh gerak sendiri ke? yg mana kereta tuh xde pemandu? ada sesiapa dah pi tgk?

yg tu mmg aku x nafikan lah...tp proton modi2 pun design jadi lawa ar...aku jatuh hati dgn saga blm... :blush:

jtuh hati...tpi aku angin dah lama order kete BLM nie..tak dpt2.... :angry:

Tanya TJ.. dia dah lama pakai (auto).. dia kata ok agi setakat ni.. kang TJ kang..

AKu esok baru nk gi saing borang.. lama tol menunggu

Bulang2 bayar RM 390

Adusss..

malayNUX bape ko bayar downpayment utk saga blm tu ? leh aku tau..

ingat nak amik satu , nak bagi bini pakai wat g kije...

Tanya TJ.. dia dah lama pakai (auto).. dia kata ok agi setakat ni.. kang TJ kang..

AKu esok baru nk gi saing borang.. lama tol menunggu

Bulang2 bayar RM 390

Adusss..

yeke..rasa berat tak pakai yg auto punye..maksud aku rasa beban tak...

jtuh hati...tpi aku angin dah lama order kete BLM nie..tak dpt2.... :angry:

ko x pakai cable ke..heheh..membe yah aku orde xsampai sebulan da dpt da..ko amek kale ape :rolleyes:

aku drive ok jek (auto ayah aku nyer).

pickup pun boleh tahan. kalau gear drop ke 2 pastu nak naik balik 3 (aku rasa la), korang akan rasa dia nyer pickup.

seeloknyer untuk 4 dewasa + 1 kanak - kanak.

taktau la kena kat ayah aku jer ke kan, tapi 1st day dapat kete tu, lampu handbreak kat dashboard tu dah tak nyala.

kuang kuang kuang. eheheh. overall ok la kete ni.

mana ada something new......diorang main keluarkan barang juz `update` .......diorang pentingkan keuntungan jerk (semata-mata) itu pasal bila design tuh semua nampak hampir2 sama....macam Wira ada Wira SE juz sport rim besaar pastu macam cantik sikit la......harga pun xde murah mana padahal sendiri tau WIRA dah berapa lama dalam pasaran kan? kebanyakkan kita nak kereta murah tapi macam features2 sport rim besar@cantik tuh xde pun xpe.....

nanti tgk la ada la SAGA BLM LIMITED EDITION la pastu ada plak BLM SE ke....full body kid ke.....nanti macam2 la...tapi semua badan sama jerk......

tapi x salah aku dalam ada show kereta lotus leh gerak sendiri ke? yg mana kereta tuh xde pemandu? ada sesiapa dah pi tgk?

kalau dibawah pengurusan Ceo lama mmg selalu dia upgrade keta2 yg ada sebab dulu diaorg kejarkan kuantiti tapi bukan kualiti,tapi dibawah ceo baru ni byk perubahan yg dah dibuat,so dari segi kualiti insyallah proton semakin baik dan belajar dari kesilapan,anyway aku insyallah nak angkat BLM awal tahun depan...huhuhu lambat tul duit nak cukup... :rolleyes:

terpulang pada citrasa masing2..

pada aku.. baik kete perodua..

selagi proton blom upgrade R&D...

selagi tu akan ade problem..

aku dpt info ni dari sumber yg dipercayai...

bukan nk kutuk proton sekarang.. tp kalo kompare ngn proton dulu..

lagi bagus...

kalo pasal enjin tu...

setakat campro tu memang best..

die beli enjin tu dari HONDA.. pastu buat modified skt..

kasik power..

membe aku ade keje ngn proton bhgn enjin..

pasal BLM.. design depan da cun..

bile tgk belakng pon.. da ok..

bile dari tepi.. huhu.. x cun...

hehehhe....

PS: aku still lagi percaya PERODUA... heheh. biar mahal.. tp QUALITY bagus..

tak....ade org dlm....aku amik kaler biru

kalau dibawah pengurusan Ceo lama mmg selalu dia upgrade keta2 yg ada sebab dulu diaorg kejarkan kuantiti tapi bukan kualiti,tapi dibawah ceo baru ni byk perubahan yg dah dibuat,so dari segi kualiti insyallah proton semakin baik dan belajar dari kesilapan,anyway aku insyallah nak angkat BLM awal tahun depan...huhuhu lambat tul duit nak cukup... :rolleyes:

betul2....ceo baru ni banyak wat perubahan pada proton....tabik spring da...hehe...dulu stok proton besepah..ode arini,arini bley kuar keta... kalau skrg nie..hahah berjaggut gak ar tunggu... terutamanya persona dgn blm ar.

ooh..kire aku dgr mitos ckp 1.3 auto proton x leh tarik body x betul ar eh...bagus2 info ni(teringin nak beli auto,malas nak tekan klac)hehe :rolleyes:

bukan setakat 1.3, neo 1.6 pon xleh pegi..

membe aku gune neo 1.6 auto.. die ckp x besh...

mase aku testdrive dulu... aku bwk manual 1.6..

memang best.. pickup memang power..

yeke 1.3 x leh g ..huhu mane satu betul ni ek..

senang citer kita pg test sendiri,jgn dgr kata org sebab masing2 lain dia punya spesifikasi dari konteks kepuasan...

senang citer kita pg test sendiri,jgn dgr kata org sebab masing2 lain dia punya spesifikasi dari konteks kepuasan...

hehe...x der masa la aku nak g test drive..full time aku keje..huhu..... membe2 pun blom beli lgik..hehehe :unsure:

malayNUX bape ko bayar downpayment utk saga blm tu ? leh aku tau..

ingat nak amik satu , nak bagi bini pakai wat g kije...

bayar RM 4000 je

tapi sekarang ni

loan bank.. kena interes 4.3%.. uuuuu..