Jump to content
Sign in to follow this  
adnan_tdd

Motherboard Amd-msi 7260 K9n Neo 550 16x Atx+s+l (am2)

Recommended Posts

Aku ada masalah dengan Mobo AMD-MSI 7260 K9N Neo 550 16x ATX+S+L.

Untuk masuk windows makan masa dan bila windows dah masuk ia akan hanging menyebabkan mouse susah na bergerak.

Aku dah reset BIOS ke Default

Aku sudah test RAM,GC,HDD,Processor,DVD-RW,PSU dan Floppy semua ok

Aku sudah Scan spyware, adware dan virus melalui safe-mode dan tiada apa2 masalah

Aku sudah restore windows melalui safe-mode (normal windows hanging dan langsung tak boleh)

Yang belum aku buat Update BIOS. Ada sesiapa yang boleh membantu dalam hal ni.

Sekarang menggunakan MOBO AMD- MSI 7260 K9N Neo 550 16x ATX+S+L yang baru beli kat kedai dan komputer berjalan lancar.Yang bermasalah ialah MOBO AMD-MSI 7260 K9N Neo 550 16x ATX+S+L yang lama

Penukaran MOBO baru ni adalah jalan pintas yang terakhir sebab dah buntu.

tiada siapa yang sudi membantunya, takpalah saya anggap mobo tu telah kong dan saya akan simpan di arkib.

tiada siapa yang sudi membantunya, takpalah saya anggap mobo tu telah kong dan saya akan simpan di arkib.

kalau dah target mobo problem.. so apa lagi cuba la flash bios ..samada yang latest sekali... dan try yang paling lama... then flash by version sampai latest version...

kalau dah target mobo problem.. so apa lagi cuba la flash bios ..samada yang latest sekali... dan try yang paling lama... then flash by version sampai latest version...

yang lama tak ada dan saya nak cuba yang latest download kat internet dan save dekat disket floppy disk.

Saya nak cuba flash bios hanya mobo,ram,floppy dan gc tanpa hdd menggunakan disket kalau berjaya...

kalau gagal simpan ajalah.

yang lama tak ada dan saya nak cuba yang latest download kat internet dan save dekat disket floppy disk.

Saya nak cuba flash bios hanya mobo,ram,floppy dan gc tanpa hdd menggunakan disket kalau berjaya...

kalau gagal simpan ajalah.

yupp cuba flash.. rasa ada yang paling lama kat internet.. start flash dari lama... satu persatu by version dia.. sampai latest version.

tukar slot ram satu bersatu ...kalau ada 4 slot ... pakai satu ram yang ok..

nak test hang ke tak.. guna live cd linux.... kalau mouse leh gerak system ok.. mean mobo tu dah ok.. tinggal hdd ngan ram lain plak kena test..

yup.. saya akan cuba cari yang lama hingga yang latest bios.Saya cuba usahakan dan cuba praktikkan panduan yang saudara berikan walaupun makan masa lama.

terima kasih kepada encik ayoi.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...