Jump to content
Sign in to follow this  
black_evo

Masalah Modem Riger Db102

Recommended Posts

Mintak tolong pada rakan-rakan semua... Saya gunakan modem streamyx yg TM kasik utk internet... saya dah setkan modem ini sebagai router... kami berkongsi internet 3 PC... ( modem DB102==>Hub==>PC1,PC2,PC3) ... dah boleh guna internet... yang jadik masalahnya bila semua komputer off.., dan bila bukak PC balik dh x boleh connect ke internet..dia naik conection is limit or no conection... kena off dan on balik modem baru boleh surf internet.. setiap kali mcm tu... mintak tolong yeee

Edited by langutara

salah setting tu ... biasa kat riger box tu ada manual kan... sila baca bebetul.. ada yang tertinggal tu.

dah ok la tu leh wat router ngan modem riger... cuma dia takde dial on demand je bila pc on nak request internet... hehehe.. cuba lagi... bagi tips je.. sebab nak tolong.. aku guna kasda... riger aku dah kena panah petir..

Aku dah check dah... rasanya semua dh ok... aku x jumpak kat mana masalah tu... sebab kena off dan on balik baru bleh surf internet... setiap hari jadik mcm tu

Aku dah check dah... rasanya semua dh ok... aku x jumpak kat mana masalah tu... sebab kena off dan on balik baru bleh surf internet... setiap hari jadik mcm tu

hehe kira ok la tu just off/on modem riger tu....

ada setengah user kena login masuk lam modem/router riger dan click connect...

biasa la tplink kasda riger dan dlink model apa ntah pakai software/firmware huei ke apa ntah dari china.... ada yang ok ada yang tak ok... ada yang leh jadi modem je...setting macam mana pun tak jalan.... kecuali update fimware baru ..... kalau ada berani try la update firmware dia. syarat sama model dan support utk version tu....

problem masa update firmware ni... kalau tak betul leh rosak modem tu....

antara perlu kena check... letrik jangan off or black out masa update firmware

vesion model kena support utk firmware tu.... tu je..

terima kasih la sebab membantu ... ada member aku cakap sebab masalah ip conflic... katanya kene set semua PC ke manual ip... dan disablekan DHCP.. kat mana menu DHCP tu..

terima kasih la sebab membantu ... ada member aku cakap sebab masalah ip conflic... katanya kene set semua PC ke manual ip... dan disablekan DHCP.. kat mana menu DHCP tu..

dhcp ? kat buku manualkan ada.... kalau tak disable pun tak pe ..kat pc leh buat ip static maka tak berlaga la ip tu lagi

cth : pc 1 ..ip 192.168.1.2 .............. pc 2 ip 192.168.1.3

gateway ip modem/router tu 192.168.1.1 both pc pakai

dns ..kalau streamyx 202.188.0.133 dan 202.188.1.5

rujukan

http://www.home-network-help.com/set-ip.html

penerangan biasa dan advanced sket... kalau dns nak guna opendns try la mana tau laju...

chaiyo chaiyo...

Mintak tolong pada rakan-rakan semua... Saya gunakan modem streamyx yg TM kasik utk internet... saya dah setkan modem ini sebagai router... kami berkongsi internet 3 PC... ( modem DB102==>Hub==>PC1,PC2,PC3) ... dah boleh guna internet... yang jadik masalahnya bila semua komputer off.., dan bila bukak PC balik dh x boleh connect ke internet..dia naik conection is limit or no conection... kena off dan on balik modem baru boleh surf internet.. setiap kali mcm tu... mintak tolong yeee

masa ko set tuh ko dah set save ke semua setting yg ko buat tuh?.....dia ada menu save and reboot nak kena tekan lepas setting. ;)

Aku dah set, save dan reboot modem tu lepas setting... skrg ni masalahnya cuma kalau semua pc off... bila nak smbung balik kene off modem.. on modem balik dan boleh guna cam biasa... besoknya kene off dan on balik modem... baru bleh guna... mcm tu la hari-hari..