Jump to content
iruganiisan

Anime Preview & Review

Recommended Posts

takdelah silambam mana, cuma nak buat perbandingan minat orang di sana dengan kita

budaya diorang lain

kekadang kalau buat lawak, diorang je yg paham. kena paham banyak benda dulu baru paham anime tu.

sebut tang budaya, kat sini memang takde budaya menonton kartun dan membaca komik. itu ko kene paham. cuma sekarang baru je kerajaan terhegeh-hegeh nak memajukan industri ni. Tapi aku tak pastila kalau industri nih kita boleh jadikan sebagai budaya pada masa akan datang - tapi aku harap boleh...

kena paham banyak benda baru paham anime? aisehman, gua ada buat lu kecik ati ke? ayat tuh macam sindir gua jek... Haha tapi takdelah gua terasa atau marah... cume keries jek... gua paham man, banyak benda pasal anime... kalau aku buat lawak dragon ball, takde sape nak gelak ngan aku... huhu....padahal gua wat lawak tu...

sorry man, gua dah teroff topik rasanya...

Spoiler :
Pita-ten

Genre: Comedy, Romance, Supernatural

Older Children (May contain mild bad language, bloodless violence)

cerita tentang seorang budak nama kotaro, kehilangan mak, lepas tu datang angel baru belajar nak bantu dia tapi angel ni selalu buat masalah sampai seekor kucing guru demon sendiri menganggap angel tu lebih demon dari anak muridnya yg pula seorang demon baru belajar nak jadi demon, tapi baik hati macam angel. uh maaf kalau ayat yg panjang ni susah difahami.

animation, seperti kata tadi, tak seberapa, tapi karekter yg kiut gila memang best tengok. Suara diorang pun mmg padan. Pendek kata mmg enjoy tengok

try tgk moetan kalo nak tgk lagi banyak karekter kiut :blush:

wah lama xde org update iruga mmg lenyap terus 99foxdemon pun dah hilang..sesapa yg update anime dia sila kasitau apa anime best utk ditonton 2008 nih aku ketandusan anime..hahaha

hurmm.. nnt aku godek2 folder anime yg aku dh nengok.. tak minat meng-review tapi nk gak menulis..

hurmm.. nnt aku godek2 folder anime yg aku dh nengok.. tak minat meng-review tapi nk gak menulis..

aku x kesah pasal review just recommend je latest2 anime yg patut ditonton..byk masa terluang aku sekang..so tgh sangap xtau nak buat apa..

peh.. lama aku x jenguk cnie tadak progressive langsung..

haha.. aku pon tade masa nk review snarnye... assignment semester 4 nie cam tenuk datang tak abih2. pas satu2..

aku rekemen ko tgk

echii

Mahoromatic both season 1-2

Maburaho

Doujin Work

Nagasarete Airantou

To-LOVE-Ru

comedy

Bamboo Blade

Magikano

Love Hina trilogy~

Green Gren TV

School Days Valentines Day special/Magical girl Kokoro mende ntah..

horror

Mermaid Forest

Kakurenbo: Hide & Seek

Perfect Blue

Jin-Roh: the Wolf Brigade

ok cun walaupun ada yg aku dah tgk thanks again harap ko rajin la lagi merekomen citer best lagi

wah lama xde org update iruga mmg lenyap terus 99foxdemon pun dah hilang..sesapa yg update anime dia sila kasitau apa anime best utk ditonton 2008 nih aku ketandusan anime..hahaha

dua2 ada kat puteranime.com.selalulah kesana kerana kami semua selalunya online kat sana.hu6

hah~ ingat dah takde lagi komuniti yg minat anime kat sini~ tgk semua topik anime dah tenggelam dibawa arus~

anime baru bulan 4 2008~ ecchi time~ sesiapa yg dah lama tak nosebleed leh laa layan~

Kanokon

Kanokon's story revolves around Kouta Oyamada, a young first-year high school student who moves from the country to the city and thus transfers to Kunpo High School. On his first day at his new school, a beautiful second-year female student named Chizuru Minamoto asks him to meet her alone in the music room. When he arrives, she reveals her that she is in fact a fox deity and from that day on the two hang out together. Nozomu is a first year female student at Kouta's school, she is in fact a wolf deity and in love with Kouta, and a rival of Chizuru for Kouta's affections.

translate lah sendirik~ aku dah carikkan dari animenewsnetwork

To Love-Ru

takyah sinopsislah~

gamba2 nih dah menjelaskan segala2 nyer~

warning!!

Spoiler :

sebelom klik~ warning!! extremely dengarous!! :excl:

Spoiler :
Edited by 99FoxDemon

sebut tang budaya, kat sini memang takde budaya menonton kartun dan membaca komik. itu ko kene paham. cuma sekarang baru je kerajaan terhegeh-hegeh nak memajukan industri ni. Tapi aku tak pastila kalau industri nih kita boleh jadikan sebagai budaya pada masa akan datang - tapi aku harap boleh...

kena paham banyak benda baru paham anime? aisehman, gua ada buat lu kecik ati ke? ayat tuh macam sindir gua jek... Haha tapi takdelah gua terasa atau marah... cume keries jek... gua paham man, banyak benda pasal anime... kalau aku buat lawak dragon ball, takde sape nak gelak ngan aku... huhu....padahal gua wat lawak tu...

sorry man, gua dah teroff topik rasanya...

apa yg ko mengarut ni

saya bukan cakap tentang paham budaya menonton kartun atau paham kerajaan ke apa

saya cakap tentang budaya yg pelik2 kat jepun

sori le kalau ko terasa dengan cepat tapi sendiri cakap kat org tak terasa

mmg ayat saya tu tak lengkap. patut tulis 'kena paham banyak pasal budaya kat jepun baru paham anime ni'

tapi saya dah nyatakan kat dalam post tu, saya berkata tentang budaya kat jepun, tak tahu pulak ko tak paham.

pastinya ko ni paham banyak benda kat dunia ni dan cepat melatah bila org kata ko banyak lagi tak paham. so sori.

dan sori le off topik

pg td aku ade tgk "Soul Eater"..bru episod 1.

comicnye dah smpi chapter 23.. so sape2 yg ade lyn comic die ni agak2 berbaloi x nk folow anime ni? :)

hah~ ingat dah takde lagi komuniti yg minat anime kat sini~ tgk semua topik anime dah tenggelam dibawa arus~

anime baru bulan 4 2008~ ecchi time~ sesiapa yg dah lama tak nosebleed leh laa layan~

Kanokon

Kanokon's story revolves around Kouta Oyamada, a young first-year high school student who moves from the country to the city and thus transfers to Kunpo High School. On his first day at his new school, a beautiful second-year female student named Chizuru Minamoto asks him to meet her alone in the music room. When he arrives, she reveals her that she is in fact a fox deity and from that day on the two hang out together. Nozomu is a first year female student at Kouta's school, she is in fact a wolf deity and in love with Kouta, and a rival of Chizuru for Kouta's affections.

translate lah sendirik~ aku dah carikkan dari animenewsnetwork

To Love-Ru

kitcho,anime tu utk atas 18 tahun,bahaya tu,yg anime ttg maid2 yg iruugasan minat tu x de ke???kero~kero~kero12_11849.gif

citer pasal maid~

nih baru kuar sub by Yakuza&TK~

Kamen no Maid Guy

Fujiwara Naeka is a typical 17 year-old high school student. Or so we thought. She's really one of two surviving heirs of a tycoon who has the right to inherit his mass fortune when she turns 18 in half a year. Fubuki, a young and beautiful maid, and Kogarashi, a big burly maid guy with a mask, have been assigned to keep Naeka and her brother Kousuke safe from those who would plot their demise, and to steal the fortune she would inherit.

kredit to animenewsnetwork

Edited by 99FoxDemon

Jangan itu mcm kawan... :lol: you my frennn...

Aku tetap memantau perjalanan forum ni... cuma nak reply je ikut naluri. Mana yg menarik perhatian aku... aku reply. Contoh mcm skrg ni... kan dah menarik perhatian aku... hohoho.

Aku tak byk anime yg aku nak layan lagi setakat ni... sbb aku nak fokus dgn projek besar aku dan kadang2 memaksa aku utk lupakan kejap aktiviti mendowload aku semata-mata menjayakan projek gergasi tu. Aku buat utk korang gak... kannnn... ;) hohohoho.

Mr. DRS ada...

...bertambah meriah forum.

nak jugak bagi meriah

real life sibuk le

nak bagi preview anime baru pulak, skrg tak kuat mendownload dah

kalau nak bagi preview anime yg tak berapa lama tapi best, saya bagi satu:

Louie Rune Soldier

f0ca74ffb04c9960e44208d32c455ffe_full.jp

ok, saya tak pasti samada anime ni org lain dah preview tak

anime ni dah kira lama pun tak lama sgt (2000+)

cerita dia lawak2 jugak

so kalau korang jenis yg minat anime lawak mungkin anime ni sangat kena dgn korang

tambahan lagi sekiranya anda seorang yg minat game2 rpg atau mmorpg dengan setting cerita ni dalam dunia yg sebegini (ada kelas kelas pekerjaan seperti wizard, swordsman, thief, acolyte dan sebagainya)

kalau korang minat full metal panic fumoffu (lawak) + minat dunia cerita ragnarok online punya anime, try le anime ni, tak menyesal tengok

cerita tentang Louie yg sepatutnya kelas wizard atau magician, tapi seorang yg sangat terbalik dari ciri2 kelas tersebut, berbadan tegap, pemalas, tak banyak fikir, kasar ganas dan suka bertumbuk. kemudian dia ikut satu group adventurer yg nak kan seorg magician dlm kumpulan mereka. banyak perkara jadi tak kena :lol:

dua2 ada kat puteranime.com.selalulah kesana kerana kami semua selalunya online kat sana.hu6

Jangan itu mcm kawan... :lol: you my frennn...

Aku tetap memantau perjalanan forum ni... cuma nak reply je ikut naluri. Mana yg menarik perhatian aku... aku reply. Contoh mcm skrg ni... kan dah menarik perhatian aku... hohoho.

Aku tak byk anime yg aku nak layan lagi setakat ni... sbb aku nak fokus dgn projek besar aku dan kadang2 memaksa aku utk lupakan kejap aktiviti mendowload aku semata-mata menjayakan projek gergasi tu. Aku buat utk korang gak... kannnn... ;) hohohoho.

Mr. DRS ada...

...bertambah meriah forum.

bukan itu macam la..iruga aku sudah usha forum ko gak tapi mcm sama je kat sini..aku cari2 yg update mcm x jumpa pun..

btw aku rasa kalo xmo kasi review pun xpe hahaha korank kasi je rating korank Must Watch or not..but kalo korank dah recommend mesti tgk kan..atleast mcm monkey D.luffy listkan je dah ok nanti pepandai gua la gi search kat pak cik google n baca review dia..tau korank sibuk & xde masa la nak buat review hehehe..anyway thanks again coz korank dah muncul n bagi list2 citer yg best bole gak aku sodut.. :lol:

fuihyou... beberapa ari aku ilang ngan last post aku tros menderu2 orang datang.. chayok2~!

Aiseyman.. Soul Eater episod 1 dh kuar ke?? 3 hari dok kampung aku putus tros ngan dunia maya yg sentiasa meng-up-to-date-kan diri aku..

foxy-san, ko nie... hakhakhak!! Gewd job!

Anyway.. sedut Soul Eater time!

isk.. Hayate no Gotoku last episod.. tadak Maria-chan dh pasni.. uguuu... >.<

Edited by MONKEY.D.LUFFY

lagi satu masalah bagi saya yg internet tak laju tak pelan ni,

byk masa susah sgt pulak nak masuk p-hq

dapat masuk pun selalu loading lembab

tak tau apa sebab, mungkin masalah network ke router ke kat kolej tempat saya ni

susah nak jadi regular kat sana

Edited by DRS

isk.. Hayate no Gotoku last episod.. tadak Maria-chan dh pasni.. uguuu... >.<

well..kat ending episod 52..diorang ade bagitahu..akan ader season 2..tp tak tahu bila..jd tunggu aje.. :rolleyes:

btw aku baru je tengok 1st episod of kyouran kazoku nikki..lawak ade..rasa pelik pon ade..

ader sesape nak previewkan?..nampak menarik aje citer nih..

Edited by mexz

Hayate no Gotokou baru layan sampai episod 49... selebihnya blom layan lagi. Kyouran Kazoku... blom layan lagi. Hmm... kalo ko rasa BEST... ko bleh ceritakan kat kitorang dulu. Boleh.

----------------------

Pasal topik ni... aku sekali lagi nak ingatkan... (spt dlm page 1)

...jgn mengharap sangat utk org bagi rebiu atau prebiu. Semua tu bergantung kpd yg ingin promote je. Kalo terasa cam best dan ingin kongsi ngan semua org... digalakkan promote. Tiada paksaan. Sukarela... YA. Ikut korang punya naluri la.

Melalui pembacaan aku dlm topik ni... ada rakan2 kita tetiba bagi rebiu cam terasa diri dipaksa utk tunaikan permintaan org lain. Itu pun apabila tetiba diprovoke org. Sebenarnya kita ada banyak source lain utk cari anime yg latest. Cuma... nak rebiu je bukan semua org ingin atau rajin buat walopun siri yg dilayan cam tak berbaloi je tengok. Aku pernah jumpa 2-3 blog... takdenyer diorg buat rebiu ikut sukati dia mengalahkan website Anime News Network. Kalo diorg terasa best je anime tu... diorg rebiu mana yg best je. So... aku harap korang boleh memahami situasi itu.

Seperti tajuk topik ni... "Anime Preview & Review - Anime Yg Korang Minat!?"

Maksudnya pun korang sudah sedia maklum -kan.

Library War a.k.a Toshokan SensÃ…

pada 2019 sumber maklumat telah melampaui batasan sehingga menyebabkan ancaman kepada keselamat negara. oleh itu satu pasukan telah ditubuhkan untuk mengawal semua maklumat yg boleh mengancam negara dan keselamatan awam. segala bahan bacaan yg meragukan akan dirampas dan di sekat oleh Media Cleansing Force. manakala Library pula adalah satu pertubuhan yg di luar bidang kuasa mereka oleh itu mereka sentiasa mencari jalan untuk mengancam Library. oleh itu satu pertubuhan khas Library yg di gelar "the book soldiers" yg yg juga disertai oleh kasahara (the bear killer) akan menjaga Library dari pasukan Media Cleansing Force. kisah silam kasahara yg lalu yg menyebabkan dia bercita2 dan berjaya menjadi ahli Library Task Force. tetapi dia asik tidak puas hati dengan pegawai pelatihnya yg dia fikirkan selalu mengenakan dia.

hoho~ sapa yg tgk Pumpkin Scissor mesti suka dgn anime nih~ setakat nih 3 epsd dah kuar n jalan citer dia pon ok~ lukisan pon cun~ ada sikit2 lawak stail FMP~ tembak menembak~

trailer

http://www.youtube.com/watch?v=bSyITnKkIng

Screenshot:

Spoiler :

tak berapa minat pumpkin scissors tapi toshokan sensou ni nampak cam best

saya tengok kat animenfo kata xxxholic season 2 dah kluar, kyou kara maoh 3rd season pun dah kluar start bulan april. ni yg nak kena start mendownload nih. dah ada org review tak anime ni

code geass r2 pun dah mula. nampak best je start dari first eps. mcm nak ulang best kat season 1 dari awal sampai habis pun best

punya la aku cari thread nie rupanya dah tenggelam ke dasar laut, nasib baik kapal korek still berfungsi dgn baik, aku peliks nape tak attach je thread nie, utk rujukan para otaku anime di kemudian hari? just my 2 sen..

btw, sape pnah tgk Vantage Point? Ha.. nie ada lagi satu yg familiar ngan style twist2 dia kalau korang minat citer2 camni.. tengoklah,

BACCANO!

"Baccano", which Narita translates as "stupid commotion", is Italian for "ruckus". Each of the stories in the series involves several unrelated plots intersecting and crossing each other as events spiral farther and farther out of control. Immortal alchemists, mafia operated speakeasies, and many other elements of pulp fiction mashed together for a world straight out of the movies.

Genre : Adventure, Comedy

Episodes : 13 (+3 OVA)

berlatarbelakangkan Amerika di zaman Mafia, nak dijadikan citer sekor devil telah mengurniakan wine yg membolehkan peminumnya hidup kekal abadi dan tak tua, dijadikan citer bertambah menarik, beberapa watak dgn agenda dn perangai tersendiri memunculkan diri, antaranya 2 orang perompak(ke pencuri?) Isaac Dian n Miria Harvent yg tak habis2 ngan rancangan merompak mencuri dorang tapi dalam kerja2 dorang, selalu di akhiri ngan berjumpa orang2 yg kesunyian, kesedihan, lantas menceriakan suasana(tu yg syok tgk 2 org nih). Selain dari tu ada unsur2 alchemist cam korang tgk dlm Fullmetal Alchemist. Tapi tak la sehebat Edward leh summon2 benda tu. Tak lupa pada lolicon, ada loli gak dlm citer nie huhu :blush:

Overall, mmg sugoi, cerita tak la seberat yg difikirkan, aku yg lambat pickup pon enjoy tgk citer nih, mmg amusing! Aksi maksi tanpa henti, pengolahan citer yg bijak dn suprising. Definitely a must watch bagi peminat anime dan filem Hollywood~~~

Antara babak2..

Baccano! OP

http://youtube.com/watch?v=1AmmvJS05oo

Edited by MONKEY.D.LUFFY

BACCANO!

Huhu , aku da tengok full (sampai 13 eps je pon :P ) , ooo dia dah kuar ova ke ? kene cari ni . pergh memang tak senang duduk tengok cite ni , dia sambung2 timeline dia tapi tak sedar tau2 dah 30minit tengok . Rating aku = BEST !!

lagi satu anime ni leh kata violent gak ,putus sana sini . Tak tahan ngan 2 pencuri bangang tu :lol: .