Jump to content
Sign in to follow this  
wasai

Processor

Recommended Posts

hmm saya ni orang amd so saya nak tukar processor lain processor amd aper yang bagus yer bajet saya nak beli yang ni AM2 Athlon 6000+ X2 3.0GHz so saya takut ada lagi yang lebih baik tolong cakap yer

kalau pakai motherboard murah yg berjenama, rega dlm RM200 tp pakai procesor power cth: AM2 Athlon 6000+ X2 3.0GHz , gc 256 ddr3 ,ram tambah power..tak de effect ke pada mobo tu? ada kesan sampingan ke? mana tau kot2 problem lak

( ingin bertanya) :blink:

kalau pakai motherboard murah yg berjenama, rega dlm RM200 tp pakai procesor power cth: AM2 Athlon 6000+ X2 3.0GHz , gc 256 ddr3 ,ram tambah power..tak de effect ke pada mobo tu? ada kesan sampingan ke? mana tau kot2 problem lak

boleh xde hal TAPI dengan syarat ko jangan pakai pc tuh melebihi 3 jam sehari....boleh? :lol: jangan terlajak lebih satu jam pun ......

jawapan dia mesti x boleh kan? pasal proc dah power then ada GC of course ko akan pakai je kekadakng lupa nak makan lupa nak mandi...... :lol:

tgk tujuan la kalau ko dalam mode nak bisnes (kasi kawan2 atau adik pakai) leh pakai mobo tuh...tapi sendiri pakai ...x leh cakap apa la...pasal tujuan utama ko nak jimat kan? mean nak save rm 20-rm 30 ....biasa mmg macam tuh...aku x galakkan sangat la.....better one shot barnag baik2.....

mobo mana ko kata murah tuh?.... :wacko:

boleh xde hal TAPI dengan syarat ko jangan pakai pc tuh melebihi 3 jam sehari....boleh? :lol: jangan terlajak lebih satu jam pun ......

jawapan dia mesti x boleh kan? pasal proc dah power then ada GC of course ko akan pakai je kekadakng lupa nak makan lupa nak mandi...... :lol:

tgk tujuan la kalau ko dalam mode nak bisnes (kasi kawan2 atau adik pakai) leh pakai mobo tuh...tapi sendiri pakai ...x leh cakap apa la...pasal tujuan utama ko nak jimat kan? mean nak save rm 20-rm 30 ....biasa mmg macam tuh...aku x galakkan sangat la.....better one shot barnag baik2.....

kubung nk amik yg chipset intel945 punye kan murah rm180 jerk :lol:

so camner ngan mobo saya padan tak sebab saya biasa nyer on 16-30 jam

chasing main faktor dan PSU main faktor....karang kalau 2 bende tuh x match(x kena satu sama lain) ....x lama la pc tuh.......

maksud aku kalau ko guna chasing rm 80 ada yg macam tuh tau pasal nak jimat....tapi actually dia baru je `jump` to satu prob :ph34r:

so camner ngan mobo saya padan tak sebab saya biasa nyer on 16-30 jam

16-24 jam atau 16-30 jam?

kalau 16-24 jam dalam tempoh sehari,

kalau 16-30 jam dalam tempoh seminggu, sebulan atau setahun atau.....

mobo saya MSI K964 Ultra bajet saya 400 jer nak beli black edition kawan cakap untuk oc dah lah mahal kena beli cpu fan lagi

ayo betul ke model mobo tuh..aku search tak jumpa pun model mobo tuh....kalo tak nak oc ambik yg normal version.ambik je amd x2 6000+

kubang amik mobo nie-> http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...me=GA-M61PME-S2

best ar blh support AMD Phenom lagik...RAM max 8GB tue....murah2 jerk rm170 :lol: :lol:

mobo model Gigabyte AMD 64 GA-M61pme S2 murah punya tapi layan COD4 ngn GRID mmg ok main...crysis aku x try lagi ...tu la spt kamu ckp x leh main lebih 3 jam ...maknya kalau nak ok kena tukar mobo yg mahal sikit ke? biasela budget ciput selera besar hehehe

kubang amik mobo nie-> http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...me=GA-M61PME-S2

best ar blh support AMD Phenom lagik...RAM max 8GB tue....murah2 jerk rm170 :lol: :lol:

pandai le awak ni mmg betul mobo model itu saya beli ari tu selama ni pakai pentium skrg cuba amd lak tgk bnyk yg bg komen positifnya dan yg penting MURAH!!!...setakat ni saya main games selama 5 jam tanpa makan dan minum ok je...berjalan lancar..

kalau betul awak syorkan mobo tu makna betul la pilihan saya ni kan ? :rolleyes:

pandai le awak ni mmg betul mobo model itu saya beli ari tu selama ni pakai pentium skrg cuba amd lak tgk bnyk yg bg komen positifnya dan yg penting MURAH!!!...setakat ni saya main games selama 5 jam tanpa makan dan minum ok je...berjalan lancar..

kalau betul awak syorkan mobo tu makna betul la pilihan saya ni kan ? :rolleyes:

mmg btul,murah dan berbaloi...kau kene pandai jaga..nk main lama blh..yg penting CPU kau tak panas...Air Flow kene bagus dlm casing...,CPU punye Fan pun kene yg bagus punye coz nk jaga suhu proc yg berjalan 24hours.... :lol: :lol:

lagi satu PSU kene yg ade Brand..PSU cap ayam blh mkn mobo kau sikit2 tanpa di sedari

Edited by mon678

mmg btul,murah dan berbaloi...kau kene pandai jaga..nk main lama blh..yg penting CPU kau tak panas...Air Flow kene bagus dlm casing...,CPU punye Fan pun kene yg bagus punye coz nk jaga suhu proc yg berjalan 24hours.... :lol: :lol:

lagi satu PSU kene yg ade Brand..PSU cap ayam blh mkn mobo kau sikit2 tanpa di sedari

wokeh !!! thanks atas nasihat yg berguna tu :D

hmm saya ni orang amd so saya nak tukar processor lain processor amd aper yang bagus yer bajet saya nak beli yang ni AM2 Athlon 6000+ X2 3.0GHz so saya takut ada lagi yang lebih baik tolong cakap yer

mobo kau tak support amd x2 6000+...kau amik amd X2 5200 je yg blh....kalau nk Athlon X2 6000+ jugak kau kene tukar mobo jugak....nk tak nk...sejauh tue kemampuan mobo MSI tue... :lol: :lol:

pakai mobo murah takleh on pc lama?

pakai mobo murah pc cepat rosak?

betul..? yakin..?

aku tak setuju, sebab...

mobo murah kalau range rm180-rm200 ada mcm2 jenama, asus/gigabyte/msi/bla..bla...

apa sebab dia murah ":

-kerana less function dlm BIOS dll

-capsitor biasa (bukan solid)

-with intergrated standard graphic

aku kat sini ada 15 pc guna mobo murah, harga dlm rm150, ECS chipset Via, tiap2 hari on lebih kurang 12jam.

pc aku sendiri, pernah pakai mobo Asus Chipset 865G, selama setahun lebih pakai, on 24/7 jadikan server bot mirc, tak pernah ada masalah + mobo tu dah dijual pun ke tangan org lain

takde masalah pun nak beli mobo murah, cuma kalau niat nak O.C tak sesuai beli mobo murah kerana funtion2 di dlm BIOS tak "mesra" O.C, takleh manual adjust ram timing, voltage dll. dan mobo murah juga limitiation pada max fsb juga pada kadar standard/rendah dr yg lebih mahal

kalau nk jg o.c dgn mobo murah, maybe boleh naikkan fsb, tp dlm masa sama biasanya bios mobo akan adjusting sendiri vcore/vdim/pci freq/ram freq/dll berkadar dgn fsb yg kita naikkan, n selalunya takleh o.c tinggi2.

kalau nak on pc 24/7, yg penting :

-jaga air-flow,

-monitor elok2 temp., kalau tinggi sgt cr jln rendahkan,

-jaga sumber elektrik, kalau tak stable dptkan UPS/AVR,

Bro klau 3jam 1mnit cmne leh cepat rosak x? :wacko: