Jump to content
Sign in to follow this  
semak

Apa Kata Kite Mulakan

Recommended Posts

arrr aku ada idea.. apa kata kita buat software based on app or web....tak kisahlah...

kita buat perisian clinic swasta... yang melibatkan register ubat .. lab keeping... dan sepatutnya

khas utk clinic.. coz aku nampak clinic ada problem ngan data ubat ..data pesakit dan mengurangkan pengunaan kad record... jual lam rm150 setahun ..and next year rm50.. ko bayangkan lah berapa ribu clinic kat mesyia nie....

aku leh jadi assistant project manager.. coz aku tak tahu programmer.. tapi aku tau konsep n sket flow chart dia...

aku setuju..huhu..bernas sunggoh idea tuan hamba ini..

tp klu nk wat software cmni hamba rasa elok guna VB..base on app bkn web..

tp hamba xpandai programing.. :lol:

aku setuju..huhu..bernas sunggoh idea tuan hamba ini..

tp klu nk wat software cmni hamba rasa elok guna VB..base on app bkn web..

tp hamba xpandai programing.. :lol:

hehe.. tapi pendapat aku guna web based. coz zaman sekarang org kenal apa apa melalui web based.. katakan si doktor nak monitor dari umah or dari tempat lain.. so dia masuk je ke site dia tu.. leh tengok dan leh bagi msg kat ruang msg bagi staf dia kat clinic tu....

*purata aku pi 10 clinic 9 daripadanya ada computer dan ada streamyx ..coz why... dia org nak submit claim dari syarikat yang handle pekerja dari company besar.. cam tanggungang syarikat .... iskkk aku leh rasakan meletup lah... coz why... cam ubs.. dulu mana ada software akaun berciri law malaysia... now aku rasa cam jadi compnay berhad ubs tu.... aku ingat lagi masa tu company tu kecik yang mengunakan excell je dan app vb serta accesss.....

*iskk nape la otak aku ni takleh terima as programmer... bermacam cara aku nak study bab program ni.. tapi minat takde.... tu masalahnya.

hehe.. tapi pendapat aku guna web based. coz zaman sekarang org kenal apa apa melalui web based.. katakan si doktor nak monitor dari umah or dari tempat lain.. so dia masuk je ke site dia tu.. leh tengok dan leh bagi msg kat ruang msg bagi staf dia kat clinic tu....

*purata aku pi 10 clinic 9 daripadanya ada computer dan ada streamyx ..coz why... dia org nak submit claim dari syarikat yang handle pekerja dari company besar.. cam tanggungang syarikat .... iskkk aku leh rasakan meletup lah... coz why... cam ubs.. dulu mana ada software akaun berciri law malaysia... now aku rasa cam jadi compnay berhad ubs tu.... aku ingat lagi masa tu company tu kecik yang mengunakan excell je dan app vb serta accesss.....

*iskk nape la otak aku ni takleh terima as programmer... bermacam cara aku nak study bab program ni.. tapi minat takde.... tu masalahnya.

hurmm..tol gk pe tuan hamba ckp..better go for the web based..lagipn skang ni kebanyakan klinik ade streamyx..

kite buat satu sistem dimana mereka ble monitor diorang nye keje..sistem yg ble monitor ubt..submit claim..

Edited by biskut_merry

xdpat gambaran la...

kalo pkai adobe designer wat form leh???

ke pakai ape ni??? huhu...

kawan da la sengal bab2 ni... huhu...

Salam,

OKlah aku tolong korang semua. Maaf aku xde masa nak ajar korang semua kerana aku dah tinggalkan windows programming utk blajar web programming. Ok... oleh kerana software2 uk programming ni mahal2 apa kata aku tunjukkan yg boleh dimiliki (walaupun aku tahu korang semua boleh dapatkan [lanun]).

Check dekat sini: http://www.libertybasic.com/" target="_blank">http://www.libertybasic.com/ Ini merupakan salah satu daripada banyak2(sampai ade yg xingat) bahasa aturcara yang aku explore masa kecik2 dulu. Best memang best. Tapi x sebest Jerman punya bahasa aturcara. Jadi korang explore la dulu ye... setakat nak buat program macam winzip? senang je? buat installer package? senang jgk senang kata semuanya senang jer.... itu pun kalau korang rajin blajar.

Kalau yang berminat nak buat game tu boleh la cuba tgk2 satu program kalau x silap nama dia "Dark Basic". Yang ni aturcara khas utk game mengguna Direct X. Jadi apa tunggu lagi? Explore la ramai2...

salam kawan.. sal xleh buke [url="http://www.libertybasic.com/] . aku pun berminat gak lah.. bila nk buat kleass... aku nk bljar VB.... NAK... huhuhu

Edited by biey_ila

salam.

ayoi, bile nk start ni? kite nk wat gune ape ni? php? asp?

salam.

ayoi, bile nk start ni? kite nk wat gune ape ni? php? asp?

guna JAVA ler....

** ngah sibuk belajar guna netbean .. dan Xcode... argghh..... rasa kena masuk tadika semula bab programing ni..tak ingat...

Membina kereta dan benda2 besar lain bermula dengan benda yang asas. Macam bangunan yang dibina tu... apa yang paling asas ialah tiang. Jadi kalau nak belajar bina bangunan, perlu ler memahami fungsi tiang dan cara2 nak pasang tiang tu dulu. Begitu jugak dengan benda2 berkaitan membina perisian... apa yang asas perlu kita tahu sebelum boleh buat yang lebih complex, rumit dan sebagainya.

Selain asas, satu perkara lagi yang juga paling penting ialah action iaitu tindakan. Jika anda seorang mahaguru yang pakar sekalipun, tapi tidak gunakan kemahiran itu, takde guna juga kan. Jadi bila asas dah ada, bertindak lah mulai dari sekarang... jangan ler tunggu orang lain mulakan. Jika sebuah bangunan yang tinggi dibina bermula dengan sebatang tiang... anda boleh mula membina perisian dengan membina sebaris kod.

Pendek kata dimana ada kemahuan, disitu ada jalan. Jika mahu, kena ler jalan.. hehehehe :D

tiang tu struktur lah... bukan asas.. tapak dia yang asas babe... bab2 bangunan ni jurusan aku...

guna JAVA ler....

** ngah sibuk belajar guna netbean .. dan Xcode... argghh..... rasa kena masuk tadika semula bab programing ni..tak ingat...

owh java ke..huhu..dari mane nk mule?aku xde pnglaman ni..

ko kn start dlu.. :lol:

hohoho..nak jd tlg tgk leh?sy suke tgk..ehehe..rmai terer2..kite budak br blajo tlg tgk jek :P

eh..nak guna netbean ke?eclipse senang lg la..ops..cadangan jek..sile2..sy tlg tgk sj..framework pe?struts?tomcat version?jdk?database?mYSQL?mSsql?crystal report?hibernate nak guna x? tu jek wat ms ni..gud luck ;)