Jump to content
wira^tempur

Bisnes Internet

Recommended Posts

alop sumer...

ader sorang otai internet bg aku web macammana dier wat 1st usd dier dalam internet....

thrty day challenge..

ader kat signature aku..

gud luck....

aku tgh blaja ebay ni....

huhu :blink:

HAHA........ SAJE NAK BUAT SURVEY............

-----------------------------------------------------------------------------------------------

woit. salam sume... :D

ni aku nak tumpang tanye...

agak-agak korang kalau aku jual kapal kayu yang untuk hiasan

kat ebay UK tu laku tak...

just nak mintak pendapat korang..... je :rolleyes:

jasamu dikenang......

jual pape pun boleh kat internet....janji ko minat jual bebarang tu....minat tu penting...

selagi bebarang tu sah dijual dr segi undang² lah :D

HAHA........ SAJE NAK BUAT SURVEY............

-----------------------------------------------------------------------------------------------

woit. salam sume... :D

ni aku nak tumpang tanye...

agak-agak korang kalau aku jual kapal kayu yang untuk hiasan

kat ebay UK tu laku tak...

just nak mintak pendapat korang..... je :rolleyes:

jasamu dikenang......

try je la..klu x try, awk pun xkn tau smbutan cmna..

wah...dasyat juga kat sini rupanya, wa baru nak cuba2 kaji sikit internet ni, tengok2 tak jugak senang, mcam2 cara ada, affiliate, ptc, ebay dan apa2 lagi ntah.

Dah hampir sebulan study cara mana yg sesuai, terima kasih kpd otai2 yg bagi panduan, wa kena gak decide satu utk bermula.....

wah...dasyat juga kat sini rupanya, wa baru nak cuba2 kaji sikit internet ni, tengok2 tak jugak senang, mcam2 cara ada, affiliate, ptc, ebay dan apa2 lagi ntah.

Dah hampir sebulan study cara mana yg sesuai, terima kasih kpd otai2 yg bagi panduan, wa kena gak decide satu utk bermula.....

hehe..internet nih dunia tanpa sempadan..mmg byk benda ak tau ble ak start xplore dlu...

mcm2 ada..PPC,PPV,affiliate,ebay....

snng ckp tgk minat kt mne,ape yg kte bleh wat..

tp xcbe,kte pon xtau.. :rolleyes:

hehe..internet nih dunia tanpa sempadan..mmg byk benda ak tau ble ak start xplore dlu...

mcm2 ada..PPC,PPV,affiliate,ebay....

snng ckp tgk minat kt mne,ape yg kte bleh wat..

tp xcbe,kte pon xtau.. :rolleyes:

---------------------------------------------------------

ok gak ap yang ko cakap yang kt atas tu..

tp mane lak g penganggur terhormat ni..

x muncul2 pn...

sorry r tanye bro........ :D

---------------------------------------------------------

ok gak ap yang ko cakap yang kt atas tu..

tp mane lak g penganggur terhormat ni..

x muncul2 pn...

sorry r tanye bro........ :D

Kalau ade soalan yg penting, baru aku muncul. Ok, thank.

salam

Saya nak tau macam mana nak buat bisnes ni. Katalah terbahagi kepada 2:

1) jual produk sendiri

2) Jual produk orang

So, saya ingin tahu tentang:

1) pembayaran. Macam mana orang nak bayar kat kita. Katalah bank in. Macam mana orang boleh terima untuk bayar bank in dan macam mana nak tahu orang tu yang bank in.

2) penghantaran. Macam mana orang hantar. Terangkan sikit.

3) Untuk jual produk orang. tolong bincangkan bagi yang tahu atau berpengalaman.

Sama-sama kita kongsi ilmu. Sekian

jual produk kalau ade produk sendiri..contoh ade jual buku yang u tulis sendiri....kalu takde boleh je jual produk orang lain..contoh jual gano ke, jual laptop ke...ala sama je dengan kedai biasa cuma kita takde kedai je....

dari segi pembayaran.....mcm2 cara boleh...online contoh maybank2u, cimbclick n paypal...kalau offline palk you boleh tranfer bank, bank in, money oder or wang tunai...pastu orang tu just emailkan salinan transaksi tu...

penghantaran plak....kalau jual e-book just guna email...tapi kalu barang besar guna pos atau kurier...

jual produk orang senag je...contoh nak jual kerepek pisang...deal dengan pemborong kerepek...dapatkan harga borong...pastu jual kat web...anda jadi orang tengah la...modal pun sikit je...

maklumat lanjut boleh layari web http://www.kami.myportal.my

ada tip2 perniagaan internet yang saya tulis....

salam..
nk tanya sket..katakan la kita jual barang tiruan..tp kita bgtau awal2 la kat customer brg tu bukan yg original dan hampir 99% original..kalo x berkenan bole anta balik..camner agaknye?bole ke x bole?salah ke x?

QUOTE(donat @ Nov 5 2008, 03:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam..
nk tanya sket..katakan la kita jual barang tiruan..tp kita bgtau awal2 la kat customer brg tu bukan yg original dan hampir 99% original..kalo x berkenan bole anta balik..camner agaknye?bole ke x bole?salah ke x?

Pasal barang tiruan ni, jangan dicuba takut akaun anda kena ban. Tapi memang banyak brg tiruan kat ebay tu. Ada juga yang mengatakan eBay ni double standard terhadap peniaga-peniaga bukan warga US. Biasanya kalau tak ada yang report kat ebay, mereka pun tak tahu anda jual barang tiruan. Tapi lambat-laun mesti ada yang buat repor terutamanya para pesaing anda. Jadi berjaga-jaga sedikit pasal hal ini. Untuk maklumat lanjut sila baca polisi ebay dan paypal terlebih dahulu!