Jump to content
Sign in to follow this  
samurai_deeper

Kerja Di Plaza Low Yatt

Recommended Posts

kalau nak cari penggalaman ok gak...

tapi hidup cuma tuk keje je arr nanti...

nak wat benda lain pun dah takde masa, keja sampai malam...

sabtu ahad pun kena keje gak.....

kalau ada pilihan lain, elok cari lain je.....

Adik aku pernah keje situ dulu.

Bawah cina...teruk gak woo dia bayar gaji.

Rendah giler.

kalau nak cari penggalaman ok gak...

tapi hidup cuma tuk keje je arr nanti...

nak wat benda lain pun dah takde masa, keja sampai malam...

sabtu ahad pun kena keje gak.....

kalau ada pilihan lain, elok cari lain je.....

Keja sampai mati takder live...HAHAHAHAHAHAH nak tengok EURO pun tak sempat... Keja sampai mati...HAHAHA

utk pengetahuan..aku dapat intvw utk Low Yat Group..bkn company kat dlm

plaza low yat..so nak tau ler environment kat low yat group nie..ok ke tak..

tq kepada yang memberi pendapat..

Kalau LY Group ok la kot.

Adik aku keje kedai2 komputer dalam tu jer.

Tanya dia habis2an time interview nanti.

Adik aku pernah keje situ dulu.

Bawah cina...teruk gak woo dia bayar gaji.

Rendah giler.

aku kerja bawah cina gak...

kerja aku

**jawab soalan telefon dan haki maki orang beli produk then ada maslah

**pergi buat onsite servis

**trouble shoot pc

**apabila membeli ppendrive atau printer nak kena ajar orang yg beli tuh dari awal sampai habis

**kena hantar barang keluar(despatch)

dan aku buat semua tuh SATU orang(pasal kompeni x besar mana ).....then aku dah kerja 3 tahun gaji aku mula2 dulu rm 10 seminggu....sekarnag gaji aku rm 1k je......aku kerja xde OT xde komissen xde elaun kalau aku hantar monitor keluar aku x daapat nak claim...

kalau ikutkan kerja kat lowyat tuh senang sikit....juz duduk kat satu bilik then check pc.....gaji mesti banyak dari aku....macam aku kat sini kerja kaalu orang tuh nak apa2 aku akan pahamkan dulu x leh jual2 seberangan .....dah jual x leh lepas tangan..........kat lowyat tuh ada banyak tech rasanya

kalau ko tau mandarin atau belaajr mandarin lagi bagus.....senang bos ko nak percaya ko...cakap ngan cina jangan cakap dalam bahasa melayu betul@baku diorang lari nanti......dia ada dialek dia sendiri....aku sendiri dah mula belaajr mandarin....pasal keliling cina....belajar cakap pun xpe.....menulis x penting

alah bro kerja lowyat sana rilek je pasal ko check hardware je........software x paayh....sana semua pakai Ori ....illegal x dibenarkan......macam setup pc baru OS x payah masuk pun xpe.....dia x akan carik ko punya.....pasal sana dah jual murah......

meh aku bocorkan satu secret.....

macam RAM DDR2 1GB harga patut dijual rm 68 kan? ko leh letak rm 2-3 sebagai komisen jual barang.....so bila bukak harga rm 70-71 tapi jangan sampai customer perasan la...harga lari kalau x masak ko nak menjawab ngan bos ko nanti pasal kustomer lari pergi kedai lain...

satu soalan aku nak tanya solat jumaat boleh ke kat sana? aku kat sini mmg bebas.....selamba pakai baju melayu hari jumaat.....jadik bos aku tahu aku nak pi sembahyang...so aku xde hal ngan cina kat sini....lagi satu puasa......aku boleh balik pukul 6 petang....

dan satu lagi .....bos aku X TAU apa2 pasal komputer....duduk sana kira utnung kira duit je tau..... :)