Jump to content
Phoenixwunin

Niche Marketing Dan Jutawan Internet V1

Recommended Posts

yap the number 1# prog yg bole spam dan melepasi CAPTCHA dan juga a genius program yg bole SPAM tp tanpa disedari oleh encik google...

yp! even mende nih just SPAM tp bukan SEO...

tp disbeabkan k0 bole SPAM ke lebih 500K forum just kurang dari 1 jam???....

dan itu bermaksud kurang dari 1 jam web k0 dah mendapat lebih 500K backlink???????!!!!!!!!(lebih backlink bermaksud lebih cepat site anda di index di google, dan lagi banyak backlink = cepat ranking anda meningkat.... 1000 backlink pown dah bole membuatkan web anda top 10,/....
inikan lebih 500,000 backlink??? sebab tuh ade yg bole buat $$ dlm sehari jer ngan mende nih)

dan juga traffic yg minimum 1000 visitor untuk setiap forum....!!!! dibawa ke ----> site anda!

xrume juga bole berfungi untuk generate doorway pages....
salah satu teknik yg masih berfungsi sampai skang untuk 1# pantas di google.... Edited by PinguSpy

salam semua..

aku ade soalan yang harap2 nya, boleh la sifu2 disini jawabkan..

soalan aku mcm ni :

apakah cara yg terbaik untuk indexkan site dlm organic listing dalam masa sepantas mungkin dan stay di listing utk masa yg lama..

disini, aku tak mksd kan landing page saya diindex msk ke 1st page. aku tak promote LP aku secara direct.. aku gunakan blog,artikel dan terbaru, video. mksd aku, artikel2, video2 yg aku hantar ke directory tu, aku ingin targetkan utk msk ke 1st page bg kywrd2 yg bnyk searcher.(buyer's kywrds)
well, semua kywrd2 yg ade at least 1000 searcher per month mempunyai bnyk cmpetition di search result google.

ade reason nape aku promote pakai cara nie. bkn direct pakai LP. sbbnye?? sbb aku pakai DPO pada LP aku. yg mana aku set kywrd2 tertentu, pada url kat artikel2 aku tu.. tujuan aku utk dptkan relevancy pada visitor2 aku..

aku list kan ape yg dah dibuat sebelum ni.

1. da research kywrd. detail.
2. da cek cmpetition.
3.buat artikel brdsrkan kywrd tersebut.
4.hantar ke site2 artikel drctry, social bookmarking, yg rank tinggi dan seperti yg di cadangkan oleh ebook2 yg aku baca.
5. dah ping da anta ke rss feed.
update
6. currently, tgh test buat video, hantar ke video2 site.

more than 50 articles dah aku buat and submit.

well, hasil nya, aku bnyk dominate 1st page google. tp tkde traffic. sbb kywrd2 tersebut tkde searcher yg bnyk. atau boleh kata, xde searcher lngsng even kywrd2 tu aku dpt kat adwrd tool oleh google nyer.

yea.. then aku cube utk attack kywrd2 yg bnyk searcher. 1000 searcher per month. well, aku berjaya tembus. tp hanya mampu berada di page 2 dan 3 jek. lain2 tu, tah hilang ke mana tah ranking dorang. n mmg fuh, utk kywrd2 mcm ni, kerja berganda2.. kalau sblm tu, aku leyh indexkn dlm beberapa minit n beberapa jam jek(sbb kurang cmpetition). tp skrg, mau berhari2 aku wat. n plg tnggi pn, rank no 11. page 2.

but then, of course no traffic. at all.

dah sebulan aku promote. tp traffic sgt la tak memberansangkan.. sgt2 tak..

sebulan.yup. dan skrg aku rase perlu mntk tlg kepada sifu2.. lebih2 lagi pada cik arissa dan crown sbb korang ade mentioned psl tembus 1st page buyers kywrd which of course facing a lot of cmpetition page but then still manage to beat them all within 3 hours. well, i did it in 3 hours too. but not as kywrd yg korang tembus tu. kywrd yg bnyk searcher, n buyers kywrd.n bnyk cmpetition.

ape2pn, aku tk kesah la nk buat dlm 3 jam atau berapa2 jam pn. tp aku perlukan proven techniques.. 24 jam pn aku snggp buat. berapa2 hari pn tkpe. asalkan berjaya tembus kywrd2 yg ade bnyk cmpetition nie.. i need guide. the action? i'll do it by myself.. tak mau outsource pada org lain.

ok, i'll be waiting.. thx in advanced.. laugh.gif Edited by ubuntu90

QUOTE (PinguSpy @ Jan 24 2009, 07:52 PM) <{POST_SNAPBACK}>
satu jer aku nk ckp...

kal0 korang ader t00ls nih --------->"XRumer" <----------- aku sanggup beli kt korang dgn harga RM500. Atau aku sanggup join JV ngan korang...

1# t00ls untuk IM harge dier $USD520.00 ... sad.gif

byangkan, just nak gune tools nih untuk 48hour jer org cas sebanyak $400??!!..

sebab dgn tools nih korang bole buat duit kurang dari 24jam!!

number 1 product untuk SEO.....!! dan korang bole jd expert SEO dgn mende nih...!!

for cr4ck??.... sorry xder....... kal0 dpt pun just tools bodoh yg tak berfungsi.... sad.gif sad.gif

p/s fungsi dier memang dasyat dan lebih hebat dari SEnuke ... sad.gif sad.gif

XRumer ni tak salah aku dia spam forum untuk dapatkan backlinks sebanyak mungkin. Pure black hat strategy la.

But aku guna SEnuke... sbb menatang tuh fellow Wealthy Affiliate member yg buat (Areeb). Tak pasti plak samada dia masih member WA.... nanti aku cuba search.
Aku prefer SEnuke sbb aku personally kenal tokey dia.... so aku rasa mcm mudah nak guna plak. Lagi satu aku takde masa sangat lately nih untuk cuba jaya benda baru.

Tapi tak tahu la kan. Aku cuba suruh someone search kan kat aku info about xrumer nih.. and kalo ada aku guna sekejap. Then aku feedback korang kat sini.

QUOTE (ubuntu90 @ Jan 25 2009, 10:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam semua..

aku ade soalan yang harap2 nya, boleh la sifu2 disini jawabkan..

soalan aku mcm ni :

apakah cara yg terbaik untuk indexkan site dlm organic listing dalam masa sepantas mungkin dan stay di listing utk masa yg lama..

disini, aku tak mksd kan landing page saya diindex msk ke 1st page. aku tak promote LP aku secara direct.. aku gunakan blog,artikel dan terbaru, video. mksd aku, artikel2, video2 yg aku hantar ke directory tu, aku ingin targetkan utk msk ke 1st page bg kywrd2 yg bnyk searcher.(buyer's kywrds)
well, semua kywrd2 yg ade at least 1000 searcher per month mempunyai bnyk cmpetition di search result google.

ade reason nape aku promote pakai cara nie. bkn direct pakai LP. sbbnye?? sbb aku pakai DPO pada LP aku. yg mana aku set kywrd2 tertentu, pada url kat artikel2 aku tu.. tujuan aku utk dptkan relevancy pada visitor2 aku..

aku list kan ape yg dah dibuat sebelum ni.

1. da research kywrd. detail.
2. da cek cmpetition.
3.buat artikel brdsrkan kywrd tersebut.
4.hantar ke site2 artikel drctry, social bookmarking, yg rank tinggi dan seperti yg di cadangkan oleh ebook2 yg aku baca.
5. dah ping da anta ke rss feed.
update
6. currently, tgh test buat video, hantar ke video2 site.

more than 50 articles dah aku buat and submit.

well, hasil nya, aku bnyk dominate 1st page google. tp tkde traffic. sbb kywrd2 tersebut tkde searcher yg bnyk. atau boleh kata, xde searcher lngsng even kywrd2 tu aku dpt kat adwrd tool oleh google nyer.

yea.. then aku cube utk attack kywrd2 yg bnyk searcher. 1000 searcher per month. well, aku berjaya tembus. tp hanya mampu berada di page 2 dan 3 jek. lain2 tu, tah hilang ke mana tah ranking dorang. n mmg fuh, utk kywrd2 mcm ni, kerja berganda2.. kalau sblm tu, aku leyh indexkn dlm beberapa minit n beberapa jam jek(sbb kurang cmpetition). tp skrg, mau berhari2 aku wat. n plg tnggi pn, rank no 11. page 2.

but then, of course no traffic. at all.

dah sebulan aku promote. tp traffic sgt la tak memberansangkan.. sgt2 tak..

sebulan.yup. dan skrg aku rase perlu mntk tlg kepada sifu2.. lebih2 lagi pada cik arissa dan crown sbb korang ade mentioned psl tembus 1st page buyers kywrd which of course facing a lot of cmpetition page but then still manage to beat them all within 3 hours. well, i did it in 3 hours too. but not as kywrd yg korang tembus tu. kywrd yg bnyk searcher, n buyers kywrd.n bnyk cmpetition.

ape2pn, aku tk kesah la nk buat dlm 3 jam atau berapa2 jam pn. tp aku perlukan proven techniques.. 24 jam pn aku snggp buat. berapa2 hari pn tkpe. asalkan berjaya tembus kywrd2 yg ade bnyk cmpetition nie.. i need guide. the action? i'll do it by myself.. tak mau outsource pada org lain.

ok, i'll be waiting.. thx in advanced..

Aku butt in sikit.

Yg pandai SEO ni arissa and crown. Tanya diorang better.

Sebenarnya benda ko buat tuh (kalau untuk level permulaan tanpa melibatkan penggunaan tools-tools gila babi berharga 90 dollar sebulan) dan cukup ok dah.

About buyers keyword... this is sort of simple actually. Just go for a keyword that is long. Ko paham kan?? Contoh mcm:

Can You and Your Ex Get Back Together
How to Get My Ex Back When He Has Moved On
Changing What Went Bad to Get My Ex Back

Ikut crown masa dia explain dulu... these sort of keyword selalunya mmg conquer first page and buyers at the same time.

But as i said before.. better ask crown for clarification. Fellow area51 aku rasa dia tak kisah nk jawab. AKu SEO tk pandai sgt... tapi bab ppc even crown pun dtg cari aku LOL. Edited by Crimson Star

aku da ade koleksi kywrd2 aku bro. tp just cek ko nyer, nk tnjuk cmne aku wat research.

aku cek kat google adwrd tool.

We're sorry, but we're unable to generate relevant keywords for this keyword. Please make sure you have entered the keyword correctly. Or, enter another keyword into the box to see related keywords.

well, aku juga da cek cmpetition kat google. well, sgt2 sikit.. which is kat google.uk tu ade 14 jek.
http://www.google.co.uk/search?hl=en&q...earch&meta=

well, utk kywrd2 cmni, mmg dlm beberapa minit je aku leyh dominate 1st page. bro, sblm2 ni, aku attack kywrd2 mcm ni la.. tp no traffic. n of course, no sale..

Approx Search Volume: December
Not enough data

Approx Avg Search Volume
Not enough data

kat google, ade 54 je cmpetition.

utk ni pn, mmg kejap je sape2 nk dominate 1st page.
tp mcm sblm2 ni aku wat, xde traffic. walaupn mncul kat google adwrd tool.

Not enough data

Approx Avg Search Volume
Not enough data

ni lg best, http://www.google.co.uk/search?hl=en&q...earch&meta=
ade 3 jek. mmg kejap jek.. tp.. xde traffic..

aku hanya guna google adword tool utk cek estimated searcher.. aku totally pakai bnde2 free jek.

ok, dan aku juga ade research utk kywrd yg travis bg.. 7500 die bagi.. well, skrg da tk attack lngsng kywrd yg tnjuk, Approx Avg Search Volume ===>> Not enough data sbb aku wat bnyk da.. xde traffic.. skrg aku hanya akan amek yg ade volume searcher. bro, bg ko, cmpetition yg sikit tu berapa bnyk? cth mcm aku, below than 300 tu adalah sikit.. aku cume pelik, kenapa si justin brooke tu, definisi die, below than 10k tu adalah low cmpetition.. pergh.. kalau la boleh wat cmtu.. sbb kbnykn kywrd yg bnyk searcher ni, cmpetition die more than 1000..

ok back to travis nyer kywrd2 tu.

tgk ni..

well, aku cek semua secara manual.. tanpa ade software.. sbb aku xde fund.. it's ok with me. nk wat cmne.usaha kene buat.
then aku cek kat google plak.. tp bkn sume kywrd2 tu hasilnye mcm ni kat google adwrd tool atas tu. ade yg ok, then aku da simpan..

but then, currently, tgh attack 1 kywrd die,yg mana ade volume searcher yg ditunjukkan kat google adwrd tool. beberapa hari da attack utk kywrd tu, tp hanya manage utk tembus smpi page 2 jek. rank no 11 plg tnggi.

you can check me out kat area51. sume progression dr a-z aku citer kat sana..

cara aku attack.
1.buat blog, ping kan, anta rss feed, bookmark.
2.anta artikel kat article drctry, ping kan, anta rss feed, bookmark.

currently tgh attack pakai video plak. well, da 2,3 hari da.. tk de hasil..

aku dah take action sebulan da. jadi aku rase, elok la aku tanya pada sifu2.. bnyk kali da aku tune n edit cara approach bum ni. still, xde hasil..

well, i'm waiting for "you know who"..

============================================================

xrumer n senuke.. well, nnti ko try n bg review ek bro.. aku tnggu.. Edited by ubuntu90

XRumer ni tak salah aku dia spam forum untuk dapatkan backlinks sebanyak mungkin. Pure black hat strategy la.

But aku guna SEnuke... sbb menatang tuh fellow Wealthy Affiliate member yg buat (Areeb). Tak pasti plak samada dia masih member WA.... nanti aku cuba search.
Aku prefer SEnuke sbb aku personally kenal tokey dia.... so aku rasa mcm mudah nak guna plak. Lagi satu aku takde masa sangat lately nih untuk cuba jaya benda baru.

Tapi tak tahu la kan. Aku cuba suruh someone search kan kat aku info about xrumer nih.. and kalo ada aku guna sekejap. Then aku feedback korang kat sini.

aku dah tanya dan kasi research dan xrumer memang paling top 1# lah untuk mamat2 blackhat.. dan senuke 2#..

tp xrumer x digunakan untuk direct linking ke -----> whitesite terus ....tp..

post forum -----> mengunakan doorway pages atau blog .... dan dari situ baru ke -----> whitehat site anda.. aka real domain anda...
nih kal0 nk main SEO lah...

kal0 just for traffic dari forum tersebut just.... diectlingking ----> ke domain anda.... tp untuk SE0??? site anda akn kasi masuk dlm tong sampah encik google lah.....

SEO so easy, but need concentrate to it too much...like what i said this before, seo do not need any tools, just a few editing on your web/blog title and then it's finish.

After make your title etc "No Need To Buying Gold Anymore"(take on mrs.robot WOW LP), just do a few backlink on any forums to make sure your web on top 1st in uncle google search result.

there's(putera@tanya) have a few example from mrs.robot give to newbie such like me and yours. Try to learn to get your web/blog on top.

P/S: try e107 cms, its an amazing & cool script. i bet u will like it.

===============================

hah ada satu lg, rasanya otai2 im kat sini dah bg taw kot, apa yg penting target audience, bukan visitor. biarlah web/blog anda dapat 50 to 100 visitor janji ia adalah target user yg anda mahukan bukan hanya visitor yg takat singgah dan blah mcm tu je.

Same as vm,

what we need a really2 target customer, tak kesahlah 300 view ke, 50 view ke, apa yg penting target tuh..he3 (mcm otai im je bunyi nye..keh3)

few word from me,

niche or affiliate marketing nih x payah serabut sangat, simple je caranya..x perlu discuss panjang lebar just make sure they understand what we explain.

P/SS: Cik arissa ni mcm cute jeh, no ada? Edited by fenzo

QUOTE (ubuntu90 @ Jan 26 2009, 12:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku da ade koleksi kywrd2 aku bro. tp just cek ko nyer, nk tnjuk cmne aku wat research.

aku cek kat google adwrd tool.

We're sorry, but we're unable to generate relevant keywords for this keyword. Please make sure you have entered the keyword correctly. Or, enter another keyword into the box to see related keywords.

well, aku juga da cek cmpetition kat google. well, sgt2 sikit.. which is kat google.uk tu ade 14 jek.

well, utk kywrd2 cmni, mmg dlm beberapa minit je aku leyh dominate 1st page. bro, sblm2 ni, aku attack kywrd2 mcm ni la.. tp no traffic. n of course, no sale..

Not enough data

Approx Avg Search Volume
Not enough data

kat google, ade 54 je cmpetition.

utk ni pn, mmg kejap je sape2 nk dominate 1st page.
tp mcm sblm2 ni aku wat, xde traffic. walaupn mncul kat google adwrd tool.

Not enough data

Approx Avg Search Volume
Not enough data

ni lg best, http://www.google.co.uk/search?hl=en&q...earch&meta=
ade 3 jek. mmg kejap jek.. tp.. xde traffic..

aku hanya guna google adword tool utk cek estimated searcher.. aku totally pakai bnde2 free jek.

ok, dan aku juga ade research utk kywrd yg travis bg.. 7500 die bagi.. well, skrg da tk attack lngsng kywrd yg tnjuk, Approx Avg Search Volume ===>> Not enough data sbb aku wat bnyk da.. xde traffic.. skrg aku hanya akan amek yg ade volume searcher. bro, bg ko, cmpetition yg sikit tu berapa bnyk? cth mcm aku, below than 300 tu adalah sikit.. aku cume pelik, kenapa si justin brooke tu, definisi die, below than 10k tu adalah low cmpetition.. pergh.. kalau la boleh wat cmtu.. sbb kbnykn kywrd yg bnyk searcher ni, cmpetition die more than 1000..

ok back to travis nyer kywrd2 tu.

tgk ni..

well, aku cek semua secara manual.. tanpa ade software.. sbb aku xde fund.. it's ok with me. nk wat cmne.usaha kene buat.
then aku cek kat google plak.. tp bkn sume kywrd2 tu hasilnye mcm ni kat google adwrd tool atas tu. ade yg ok, then aku da simpan..

but then, currently, tgh attack 1 kywrd die,yg mana ade volume searcher yg ditunjukkan kat google adwrd tool. beberapa hari da attack utk kywrd tu, tp hanya manage utk tembus smpi page 2 jek. rank no 11 plg tnggi.

you can check me out kat area51. sume progression dr a-z aku citer kat sana..

cara aku attack.
1.buat blog, ping kan, anta rss feed, bookmark.
2.anta artikel kat article drctry, ping kan, anta rss feed, bookmark.

currently tgh attack pakai video plak. well, da 2,3 hari da.. tk de hasil..

aku dah take action sebulan da. jadi aku rase, elok la aku tanya pada sifu2.. bnyk kali da aku tune n edit cara approach bum ni. still, xde hasil..

well, i'm waiting for "you know who"..

============================================================

xrumer n senuke.. well, nnti ko try n bg review ek bro.. aku tnggu..

Saja nak cakap..... nak search keyword seo / bum ko takleh guna sgt google keyword tool tuh. Bukannya accurate sgt untuk bum / seo.

Traffic adalah accurate untuk ppc but not for bum / seo. Don't ask me how sbb aku malas gila nak explain sekarang. Nak main GTA:IV kejap.

Apa-apa aku address di Area51. Cam dah malas ckit nak post dalam ni pasal thread ni makin 'ganjil' dari hari ke sehari.

Anyway apa-apa consult aku di area51.

Kalau ada masa aku juga akan jawabkan a couple of questions bagi pihak kai untuk thread consultation dia tuh. Apparently encik kai are very the busy with his personal endeavors right now laugh.gif laugh.gif laugh.gif

QUOTE (fenzo @ Jan 26 2009, 11:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
SEO so easy, but need concentrate to it too much...like what i said this before, seo do not need any tools, just a few editing on your web/blog title and then it's finish.

After make your title etc "No Need To Buying Gold Anymore"(take on mrs.robot WOW LP), just do a few backlink on any forums to make sure your web on top 1st in uncle google search result.

there's(putera@tanya) have a few example from mrs.robot give to newbie such like me and yours. Try to learn to get your web/blog on top.

P/S: try e107 cms, its an amazing & cool script. i bet u will like it.

===============================

hah ada satu lg, rasanya otai2 im kat sini dah bg taw kot, apa yg penting target audience, bukan visitor. biarlah web/blog anda dapat 50 to 100 visitor janji ia adalah target user yg anda mahukan bukan hanya visitor yg takat singgah dan blah mcm tu je.

Same as vm,

what we need a really2 target customer, tak kesahlah 300 view ke, 50 view ke, apa yg penting target tuh..he3 (mcm otai im je bunyi nye..keh3)

few word from me,

niche or affiliate marketing nih x payah serabut sangat, simple je caranya..x perlu discuss panjang lebar just make sure they understand what we explain.

P/SS: Cik arissa ni mcm cute jeh, no ada?

Ah... encik fenzo lagi. Isk.. isk.. ko nyer abang kembar tak nasihat ko lagi ke?? Isk.. nakal betul la ko ni fenzo... awek orang pun ko nak ngorat. Isk.. isk.. ph34r.gif

Ko nak kenal ngan dia ko carik a couple majalah dulu-dulu... aku tak ingat lak majalah apa... ada la muka dia dalam tuh (remaja kot.. not contestant tapi pic biasa jer... muka aku pun ada pasal aku teman diorang shoot photography dulu). Kang aku jumpa aku kasi ko kalo ko gian sgt nak skodeng... hahahahah! blush.gif

*Isk.. isk.. Encik Robots... nasihat sikit sedare fenzo ko nih. Nakal...

nk dpt 1# just change title??? khohkhkhkhkkhkhk!!

amende lah ko nieh...

p/s sume info pekebende lah hehehr

QUOTE(PinguSpy @ Jan 27 2009, 09:09 PM) <{POST_SNAPBACK}>
nk dpt 1# just change title??? khohkhkhkhkkhkhk!!

amende lah ko nieh...

p/s sume info pekebende lah hehehr

Salam,

Saya ada masalah sikit bila nak funding Adwords.Saya guna debit card Al-Rajhi dan bila nak buat payment ke google tak boleh.
Tapi,masalahnya kalau tak boleh satu hal,tapi,debit card saya tetap kena tolak RM4.00 bila setiap kali cuba.Kalau sehari cuba 4 kali ,google akan dapat duit free RM4.00 x 4=RM16.00.Ada sesapa yg boleh bagi cadangan?Nampak keadaan nie mcm debit card saya tue boleh dicajkan dan takder masalah.
dekat saya punya adword account kat bahagian atas tue tetap ada message mcm nie:

"We were unable to authorize a payment on your credit card.
Please try to make another payment by visiting your Make Payments page. If you need to update your payment details before attempting another payment, please visit your Billing Preferences page. Please note that, if your balance hits zero, our system automatically stops showing your ads until you make another payment. "

Tq

fuhh...
jumpa gak thread kesayangan aku nih...heheh!

MOD,
boleh tolong sticky kan thread nih x?

Need sokongan utk hidupkan thread nih semula...come on guys!

salam...

hehe..mmg favourite ak gak bro thread ni..

woiitt kekawan..bnkit dr silent reader now..

ade really2 "awesome stuff"
for u guys...
korang tau x ape?

Frank? yg korang gila2kan tu, bg free 4 day cash machine dia kepada new atau old sucribers dia..

it's really2 crazy..

korang leh semak disini..link bwh ni..

http://www.listcontrolsite.com/four-day-cash-machine-sp (no affliate link)

k, enjoys guys..

huahua...

p/s:saje bikin riuh, nak up blik thread ni..ekek.

memanggil orang untuk memberi nasihat...
keji taktik aku...haha!

http://forum.affiliatemalaya.com/viewtopic.php?f=87&t=187

Orang bertanya xde.. yg menjawab pn xde la.

Alternatif lain... pegi Wangcyber.com... byk gile informasi2 yg cukup2 berguna yg dikongsi bersama disana.. ;)

[quote name='ReDbRrAiN_88' date='27 March 2010 - 09:11 PM' timestamp='1269695468' post='1023315']
salam...
sye budak baru nak belajar...
harap thread ne jd hyper aktif macam dulu balik...
harap otai2 dpt beri tunjuk ajar lagi...
semoga Allah memberkati semu....
[/quote]

hi redbrain...walaupun aku x sure sama ada ko nih betul2 newbie ker tapi kalau betul sama la kita...aku pun dalam learning curve lagi...:-)

thread nih dulu aktif sebab perkongsian ilmu tuh secara berterusan...tambah plak masing2 tgh ghairah nak buat bisnes tapi x tahu model apa yg sebetulnya...so bila finix dah bukak thread nih...kebaboommmm! masing2 yg tgh leka and syok dengan skim cepat kaya, MLM, piramid dll. smua jump ke sini (walaupun x smua and ada yg sampai skrg still je ngn program2 mcm tuh...lol!)...tuh yg jadi hangat...para ilmuan (otai x sedap..:-P) nak bagi ilmu pun syok jer tgk newbie2 smua tengah semangat...

lagipun kalau ko baca balik thread nih mmg banyak info yg berguna...disamping cerita2 kejadian2 yg menarik minat...seperti kejadian finix stop...kejadian puan arissa dll...

tapi aku faham...untuk nak baca satu persatu semua nih bukan mudah...[b]sangat menguji kesabaran & emosi[/b]...huhu!

one more thing...selain encik falcon nih...aku rasa dah x ramai para ilmuan agong yg berada dalam section e-income nih...maybe dah xde langsung...kalau ko pergi ke WC mmg la stiap saat ada orang...cuma takut nanti kena beli produk or servis la plak...:-P

sunyi sungguh "thread keikhlasan" nih...ko jadi tikus makmal encik falcon nih la...pujuk la dia...heheh...dia power tuh...

memang menuji kesabaran tpi kene usaha gak la....

aku bnyk jenguk bahagian it, xsedar thread ne ada.. hampir stgh taun aku cri pasal IM ne, tak jumpe seikhlas yang ada dlm thread ne....
walaupn dah hampi stgh taun, ilmu aku sngt2 cetik dlm bidang IM ne....

rugi btol aku tak join thread ne... tapi aku cbe bace gak slow2...

ape2 pn aku nak ucap ribuan terima kasih kepda otai2 yang telah mencurahkan ilmu dgn seihlas ati...

[quote name='ReDbRrAiN_88' date='01 April 2010 - 10:44 AM' timestamp='1270089847' post='1024046']
memang menuji kesabaran tpi kene usaha gak la....

aku bnyk jenguk bahagian it, xsedar thread ne ada.. hampir stgh taun aku cri pasal IM ne, tak jumpe seikhlas yang ada dlm thread ne....
walaupn dah hampi stgh taun, ilmu aku sngt2 cetik dlm bidang IM ne....

rugi btol aku tak join thread ne... tapi aku cbe bace gak slow2...

ape2 pn aku nak ucap ribuan terima kasih kepda otai2 yang telah mencurahkan ilmu dgn seihlas ati...
[/quote]

Assalamualaikum...

Sikit pointer yang mungkin berguna untuk ko..

1) Internet Marketing ni bukanlah satu jalan kaya yang pantas. Ko akan hadapi berpuluh-puluh kegagalan..
kalau bukan ratusan. Tapi kalau ko keep going at it constantly.. memang tidak mustahil boleh nampak hasil
dengan pantas. Someone bernama 'mutt' (tak pasti dia ni bawah wing siapa.. Falcon kalau tidak salah aku)
start lebih kurang bulan Oktober tahun lepas. Dan sekarang dia antara orang yang paling dahsyat performance
dalam Internet Marketing.

Tak pasti details tapi itulah apa yang Dominant Star cerita pada aku.

Jadi yang penting disini.. walaupun progress perlahan.. just keep on going.

Sibukkan diri dengan sesuatu yang 'IM related' setiap hari kalau sibuk.

2) Ada famous saying ni dikalangan expert-expert IM. Baca.. dan ulang banyak kali dalam minda:

[b]"There's no money in being perfect!"[/b]

Almost always ko akan alami satu situasi dimana ko delay kerja-kerja IM ko dengan berbagai alasan macam
tidak cukup ilmu.. masih belum sempurna.. dan sebagainya.

Aku ada seorang kawan. Dia tidak pernah delay apa-apa pun kerja dia atas alasan nak 'perfect the work'.
Bahkan dia siap launch lagi website dia yang baru 30% siap. Dia buat almost $1000 through that site alone
even before site itu siap. Another person.. tunggu sampai 4 bulan semata-mata nak pastikan website dia
betul-betul sempurna. Dia launch kemudian.. and dia tidak buat lebih dari $50 pun.

Point disini... kalau ko tunggu perfect.. itu tidak akan berlaku. Sebab tidak ada yang betul-betul sempurna
dalam dunia ini.

Rezeki ini.. kalau Tuhan nak bagi Dia akan bagi tanpa berkira banyak.

Asalkan ada usaha.. Dia akan kurniakan.

Jangan fokus pada perfection sebab itu akan habiskan banyak precious time ko dan dalam masa yang sama ko tak
pasti niche tu akan berjaya atau tak. Dah agak-agak siap website.. terus jer launch.

3) Affiliate marketing as a whole memang agak membebankan kepada ramai newbie especially yang baru nak start.
Bahagian paling sukar adalah research. Second.. nak desak diri untuk buat. Sebab kadangkala kemalasan mengatasi
segalanya.

Ingat.. kalau ko ada cita-cita.. umpamanya nak pakai 370Z ke.. atau nak buka sebuah sekolah tahfiz ke.. this
is the time to do so. Sebab kita tidak tahu bila nak mati.

Malas-malas bukan sifat muslimin. Tuhan suka memberi rezeki pada mereka yang [b]rajin[/b] berusaha walaupun
usaha yang tidak hebat dan biasa-biasa saja berbanding dengan mereka yang hebat, genius dan pintar tapi malas berusaha.

Desak diri untuk buat walaupun setengah jam jer sehari. Insya'allah kejayaan itu akan lebih mudah tergolek kepada ko.

4) Tengok video berkaitan IM dan cari idola. Kalau dah ada idola.. cuba mimik idola ko tu punya pemikiran.

Lebih kurang macam:

[b]"Kalau Frank Kern di tempat aku.. macam mana dia akan buat?"[/b]

[b]"Kalau mamat Yahudi Eben Pagan tu alami masalah macam aku.. apakah first step dia akan buat untuk selesaikan?"[/b]
- maaf.. aku racist sedikit terhadap Yahudi.. banyak sangat isu dengan mereka ni.

Trust me.. thinking like this work wonders especially bila ko hadapi masalah. Syaratnya.. ko kena banyak kenal character
idola ko tu la. Tengok video Frank dan presentationnya. Tengok pemikiran dia macam mana dalam setiap video melalui
method dan ucapan dia.

And trust me... tiada idola yang lebih baik dalam dunia perniagaan daripada Nabi Muhammad S.A.W. Itulah sebaik-baik
idola kalau ko nak follow. Tinggal terus Frank Kern dan sebagainya tu kalau boleh. Pelajari cara Baginda S.A.W
berniaga.

5) Motivasi tu penting.. oleh itu enrich diri ko dengan motivasi.

[b]Tapi ada limitation!![/b]

Fokus solely pada Al-Quran dan kata-kata hikmah saja kalau boleh. And occasionally cari story-story yang motivating
untuk ko baca terutama story kejayaan orang lain.

[b]Stricly Tinggalkan Dan Jauhkan Diri Daripada Apa-Apa Yang Berkaitan Dengan:
-The Secret
-Law of Attraction (yg Quranic tu boleh rasanya.. dah baca dan rasanya tak ada masalah)
-Anything yang extreme macam 'The Quantum Cookbook' (aku dan Phoenixwunin pernah follow buku ni sampai jadi kitab rujukan kami.. dan kami menyesal).
-Dan apa-apa yang menjurus kepada 'I can do it attitude' yang melampau.[/b]

Bukan nak kata motivasi banyak sangat macam ni tak bagus. Tapi banyak sebab melalui pengalaman aku sendiri.

First.. The Secret dan Law of Attration itu sendiri.. secara subconcious nya 'retract' kita dari meminta kepada Allah swt.
Sebaliknya kita beralih kepada pengganti Allah swt iaitu 'kosmos' dan pemikiran kita sendiri. Sama macam kepercayaan manusia
zaman dahulu yang terlalu yakin pada diri sendiri akan kejayaan dan lupa pada Allah swt yang memberi kejayaan itu.

Matlamat 'The Secret' sendiri memang untuk menjadikan majoriti orang fokus solely pada diri dan alam.. dengan melupakan
Tuhan sebagai Al-Wahhab yakni yang Maha Memberi. Banyak reason lain yang hanya Yahudi yang tahu.. sebab itu 'The Secret'
ni laju naiknya di mata dunia sebab pelobi semua 'push' produk ini dengan laju.

The Secret ni kalau ko follow memang working.. aku dah alami. Pelik-pelik jugak. Tapi kita khuatir la.. takut-takut
itu semua istidraj jer.

Bila berhajat.. minta pada Al-Khaliq. Allah swt. Dia tidak pernah menolak doa hambanya selagi hambanya itu tidak berhenti
berharap.

Second.. ilmu macam 'Quantum Cookbook' dan sebagainya yang encourage 'believe in yourself' secara extreme ni ada efek yang
amat-amat negatif.

Tengok Donald Trump. Berjaya memang berjaya. Tapi perangai dia.. aku tak pastila samada nak encourage korang follow atau tak.
Dia ruthless dalam bisnes dia. If you know what I mean.

Motivasi-motivasi kalau banyak sangat.. encourage kita untuk fikir macam dia. Kita mula dengan attitude 'I can do it!'.
And after that la kita start jadi pelik. Kita rasa kita hebat. Halangan kita hanyalah langit (as in.. the sky is the limit).
Do you know what happen after that?? Kita buat dan kita berjaya. Then sense or arrogance datang pada kita. Start dari sini
dah tak bagus dah. Bila berbicara dengan orang.. kita sembang dengan cara yang orang tidak faham. And then bila berbicara..
ada baur-baur arrogant sikit. Lama-lama sampai satu tahap kita rasa diri kita sorang jer best dan orang lain tak faham
apa-apa tentang kita.

By the end of the day.. mamat yang aku ceritakan ni bawak Ferrari F430 sebijik, Nissan 350Z sebijik dan Nissan Murano sebijik.
Tinggal di negara 'kiasu-land'. Tapi he really is one heck of an arrogant bastard. Orang tak suka. Sikit-sikit quantum this
quantum that. I can do this.. this is simple etc. Dia dah masuk status riak. Nau'dzubillah..

Third... kalau ko fokus pada bahan bacaan macam 'La Tahzan' dan kata-kata hikmah (datang sekali dengan buku tu).. itu dah
cukup sebagai penjana motivasi ko. Tak perlu pada the secret law of attraction quantum cookbook blablabla.

Fokus pada motivasi berunsur agama.. akan menggerak kita untuk berusaha kerana Allah swt. Umpamanya kata-kata macam "Allah swt
itu suka pada mereka yang rajin berusaha" dan sebagainya.

Al-Quran dan As-Sunnah sudah cukup sebagai motivasi sebenarnya.

Mungkin ada yang tidak setuju dengan point aku.. tapi ini adalah pandangan peribadi aku yang dah 'immerse' diri aku dengan
motivasi yang pelbagai jenis hampir bertahun-tahun lamanya. So I speak based on experience. I believe that would vouch for
something.. maybe reliability?

If not.. then do as you all please.. wish you luck. :)

6) Kalau ko memang betul-betul stuck. Cari orang tolong. Masuk forum ni atau forum WC dan tanya. Best of all.. create a network
of friends as much as possible. Do this through Skype or Yahoo! Messenger. Anything is fine. Networking penting especially
bila ko sangkut.

7) Kekuatan umat Islam terletak pada keikhlasan. Jangan tinggal solat berjemaah kalau nak berjaya.

Setiap kali berdoa.. baca selawat. Sebab doa itu tergantung di antara langit dan bumi selagi tidak dibacakan selawat ke atasnya.
Pelajari maksud dan hafal Surah Al-Waqiah. Amalkan baca setiap malam. Ini berjuta-juta kali ganda lebih baik daripada bergantung
harap pada 'The Secret'. Orang berilmu pun ramai berkata.. Surah Al-Waqiah ni.. surah kekayaan. Tapi hati-hati.. sebab membaca
sesuatu bukan kerana Allah swt sebaliknya sebab nak kaya.. bukanlah sesuatu yang dianjurkan. Tapi cubalah dulu.

Ada mamat ni.. baca sebab nak kaya. Memang bukan kerana Allah swt. Tapi Alhamdulillah sebab usaha dia.. Allah swt kurniakan
dia nur, taufik dan hidayah dan sekarang setiap malam dia baca kerana Allah swt.

Solat Dhuha jangan tinggal.. itu pembuka rezeki. Paling kurang pun buatlah 2 rakaat.

Solat tahajjud laksanakan kalau boleh. Itu waktu doa makbul dan tidak pernah ditolak.

Dan... istighfar banyak-banyak setiap hari. Satu sebab kita asyik gagal dan pintu rezeki tertutup adalah sebab kita banyak dosa pada Allah swt.
Istighfarlah.. dengan penuh pengharapan agar dosa-dosa kita terhapus dan pintu rezeki kita terbuka.

8 ) Finally.. kalau rasa susah nak cari niche dan tak ada duit nak start.. fokus pada service provider.

You can be someone who helps other people do SEO, PPC or article writing for some money.
Aku kenal someone yang asyik gagal dalam niche.. then dia bukak syarikat 'one man action' dan offer service PPC management.
Sekarang dia memang sangat berjaya.

Itu sahaja...

Aku amat-amat jarang online disini.. atas beberapa sebab yang hanya segelintir orang sahaja yang tahu. So memang susah la nak nampak
aku reply. Jadi kalau ada soalan.. cubalah pergi WC ke atau mana-mana.. dan bertanya. Mungkin ada yang ikhlas akan membantu.

assalamualaikum..... lamer gak x post kat sini.... tp x kesah la...

kepada member2 nak tanyer sesuatu ni....

espacially kat cik fox....

mcm maner nak setting autoblog??

aku nak try wat compare niche aku gune squidoo,bum,n autoblog mcm yg ko guner....

[quote name='Magnolia' date='11 April 2010 - 07:30 AM' timestamp='1270942222' post='1025192']
Assalamualaikum...

Sikit pointer yang mungkin berguna untuk ko..

1) Internet Marketing ni bukanlah satu jalan kaya yang pantas. Ko akan hadapi berpuluh-puluh kegagalan..
kalau bukan ratusan. Tapi kalau ko keep going at it constantly.. memang tidak mustahil boleh nampak hasil
dengan pantas. Someone bernama 'mutt' (tak pasti dia ni bawah wing siapa.. Falcon kalau tidak salah aku)
start lebih kurang bulan Oktober tahun lepas. Dan sekarang dia antara orang yang paling dahsyat performance
dalam Internet Marketing.

Tak pasti details tapi itulah apa yang Dominant Star cerita pada aku.

Jadi yang penting disini.. walaupun progress perlahan.. just keep on going.

Sibukkan diri dengan sesuatu yang 'IM related' setiap hari kalau sibuk.

2) Ada famous saying ni dikalangan expert-expert IM. Baca.. dan ulang banyak kali dalam minda:

[b]"There's no money in being perfect!"[/b]

Almost always ko akan alami satu situasi dimana ko delay kerja-kerja IM ko dengan berbagai alasan macam
tidak cukup ilmu.. masih belum sempurna.. dan sebagainya.

Aku ada seorang kawan. Dia tidak pernah delay apa-apa pun kerja dia atas alasan nak 'perfect the work'.
Bahkan dia siap launch lagi website dia yang baru 30% siap. Dia buat almost $1000 through that site alone
even before site itu siap. Another person.. tunggu sampai 4 bulan semata-mata nak pastikan website dia
betul-betul sempurna. Dia launch kemudian.. and dia tidak buat lebih dari $50 pun.

Point disini... kalau ko tunggu perfect.. itu tidak akan berlaku. Sebab tidak ada yang betul-betul sempurna
dalam dunia ini.

Rezeki ini.. kalau Tuhan nak bagi Dia akan bagi tanpa berkira banyak.

Asalkan ada usaha.. Dia akan kurniakan.

Jangan fokus pada perfection sebab itu akan habiskan banyak precious time ko dan dalam masa yang sama ko tak
pasti niche tu akan berjaya atau tak. Dah agak-agak siap website.. terus jer launch.

3) Affiliate marketing as a whole memang agak membebankan kepada ramai newbie especially yang baru nak start.
Bahagian paling sukar adalah research. Second.. nak desak diri untuk buat. Sebab kadangkala kemalasan mengatasi
segalanya.

Ingat.. kalau ko ada cita-cita.. umpamanya nak pakai 370Z ke.. atau nak buka sebuah sekolah tahfiz ke.. this
is the time to do so. Sebab kita tidak tahu bila nak mati.

Malas-malas bukan sifat muslimin. Tuhan suka memberi rezeki pada mereka yang [b]rajin[/b] berusaha walaupun
usaha yang tidak hebat dan biasa-biasa saja berbanding dengan mereka yang hebat, genius dan pintar tapi malas berusaha.

Desak diri untuk buat walaupun setengah jam jer sehari. Insya'allah kejayaan itu akan lebih mudah tergolek kepada ko.

4) Tengok video berkaitan IM dan cari idola. Kalau dah ada idola.. cuba mimik idola ko tu punya pemikiran.

Lebih kurang macam:

[b]"Kalau Frank Kern di tempat aku.. macam mana dia akan buat?"[/b]

[b]"Kalau mamat Yahudi Eben Pagan tu alami masalah macam aku.. apakah first step dia akan buat untuk selesaikan?"[/b]
- maaf.. aku racist sedikit terhadap Yahudi.. banyak sangat isu dengan mereka ni.

Trust me.. thinking like this work wonders especially bila ko hadapi masalah. Syaratnya.. ko kena banyak kenal character
idola ko tu la. Tengok video Frank dan presentationnya. Tengok pemikiran dia macam mana dalam setiap video melalui
method dan ucapan dia.

And trust me... tiada idola yang lebih baik dalam dunia perniagaan daripada Nabi Muhammad S.A.W. Itulah sebaik-baik
idola kalau ko nak follow. Tinggal terus Frank Kern dan sebagainya tu kalau boleh. Pelajari cara Baginda S.A.W
berniaga.

5) Motivasi tu penting.. oleh itu enrich diri ko dengan motivasi.

[b]Tapi ada limitation!![/b]

Fokus solely pada Al-Quran dan kata-kata hikmah saja kalau boleh. And occasionally cari story-story yang motivating
untuk ko baca terutama story kejayaan orang lain.

[b]Stricly Tinggalkan Dan Jauhkan Diri Daripada Apa-Apa Yang Berkaitan Dengan:
-The Secret
-Law of Attraction (yg Quranic tu boleh rasanya.. dah baca dan rasanya tak ada masalah)
-Anything yang extreme macam 'The Quantum Cookbook' (aku dan Phoenixwunin pernah follow buku ni sampai jadi kitab rujukan kami.. dan kami menyesal).
-Dan apa-apa yang menjurus kepada 'I can do it attitude' yang melampau.[/b]

Bukan nak kata motivasi banyak sangat macam ni tak bagus. Tapi banyak sebab melalui pengalaman aku sendiri.

First.. The Secret dan Law of Attration itu sendiri.. secara subconcious nya 'retract' kita dari meminta kepada Allah swt.
Sebaliknya kita beralih kepada pengganti Allah swt iaitu 'kosmos' dan pemikiran kita sendiri. Sama macam kepercayaan manusia
zaman dahulu yang terlalu yakin pada diri sendiri akan kejayaan dan lupa pada Allah swt yang memberi kejayaan itu.

Matlamat 'The Secret' sendiri memang untuk menjadikan majoriti orang fokus solely pada diri dan alam.. dengan melupakan
Tuhan sebagai Al-Wahhab yakni yang Maha Memberi. Banyak reason lain yang hanya Yahudi yang tahu.. sebab itu 'The Secret'
ni laju naiknya di mata dunia sebab pelobi semua 'push' produk ini dengan laju.

The Secret ni kalau ko follow memang working.. aku dah alami. Pelik-pelik jugak. Tapi kita khuatir la.. takut-takut
itu semua istidraj jer.

Bila berhajat.. minta pada Al-Khaliq. Allah swt. Dia tidak pernah menolak doa hambanya selagi hambanya itu tidak berhenti
berharap.

Second.. ilmu macam 'Quantum Cookbook' dan sebagainya yang encourage 'believe in yourself' secara extreme ni ada efek yang
amat-amat negatif.

Tengok Donald Trump. Berjaya memang berjaya. Tapi perangai dia.. aku tak pastila samada nak encourage korang follow atau tak.
Dia ruthless dalam bisnes dia. If you know what I mean.

Motivasi-motivasi kalau banyak sangat.. encourage kita untuk fikir macam dia. Kita mula dengan attitude 'I can do it!'.
And after that la kita start jadi pelik. Kita rasa kita hebat. Halangan kita hanyalah langit (as in.. the sky is the limit).
Do you know what happen after that?? Kita buat dan kita berjaya. Then sense or arrogance datang pada kita. Start dari sini
dah tak bagus dah. Bila berbicara dengan orang.. kita sembang dengan cara yang orang tidak faham. And then bila berbicara..
ada baur-baur arrogant sikit. Lama-lama sampai satu tahap kita rasa diri kita sorang jer best dan orang lain tak faham
apa-apa tentang kita.

By the end of the day.. mamat yang aku ceritakan ni bawak Ferrari F430 sebijik, Nissan 350Z sebijik dan Nissan Murano sebijik.
Tinggal di negara 'kiasu-land'. Tapi he really is one heck of an arrogant bastard. Orang tak suka. Sikit-sikit quantum this
quantum that. I can do this.. this is simple etc. Dia dah masuk status riak. Nau'dzubillah..

Third... kalau ko fokus pada bahan bacaan macam 'La Tahzan' dan kata-kata hikmah (datang sekali dengan buku tu).. itu dah
cukup sebagai penjana motivasi ko. Tak perlu pada the secret law of attraction quantum cookbook blablabla.

Fokus pada motivasi berunsur agama.. akan menggerak kita untuk berusaha kerana Allah swt. Umpamanya kata-kata macam "Allah swt
itu suka pada mereka yang rajin berusaha" dan sebagainya.

Al-Quran dan As-Sunnah sudah cukup sebagai motivasi sebenarnya.

Mungkin ada yang tidak setuju dengan point aku.. tapi ini adalah pandangan peribadi aku yang dah 'immerse' diri aku dengan
motivasi yang pelbagai jenis hampir bertahun-tahun lamanya. So I speak based on experience. I believe that would vouch for
something.. maybe reliability?

If not.. then do as you all please.. wish you luck. :)

6) Kalau ko memang betul-betul stuck. Cari orang tolong. Masuk forum ni atau forum WC dan tanya. Best of all.. create a network
of friends as much as possible. Do this through Skype or Yahoo! Messenger. Anything is fine. Networking penting especially
bila ko sangkut.

7) Kekuatan umat Islam terletak pada keikhlasan. Jangan tinggal solat berjemaah kalau nak berjaya.

Setiap kali berdoa.. baca selawat. Sebab doa itu tergantung di antara langit dan bumi selagi tidak dibacakan selawat ke atasnya.
Pelajari maksud dan hafal Surah Al-Waqiah. Amalkan baca setiap malam. Ini berjuta-juta kali ganda lebih baik daripada bergantung
harap pada 'The Secret'. Orang berilmu pun ramai berkata.. Surah Al-Waqiah ni.. surah kekayaan. Tapi hati-hati.. sebab membaca
sesuatu bukan kerana Allah swt sebaliknya sebab nak kaya.. bukanlah sesuatu yang dianjurkan. Tapi cubalah dulu.

Ada mamat ni.. baca sebab nak kaya. Memang bukan kerana Allah swt. Tapi Alhamdulillah sebab usaha dia.. Allah swt kurniakan
dia nur, taufik dan hidayah dan sekarang setiap malam dia baca kerana Allah swt.

Solat Dhuha jangan tinggal.. itu pembuka rezeki. Paling kurang pun buatlah 2 rakaat.

Solat tahajjud laksanakan kalau boleh. Itu waktu doa makbul dan tidak pernah ditolak.

Dan... istighfar banyak-banyak setiap hari. Satu sebab kita asyik gagal dan pintu rezeki tertutup adalah sebab kita banyak dosa pada Allah swt.
Istighfarlah.. dengan penuh pengharapan agar dosa-dosa kita terhapus dan pintu rezeki kita terbuka.

8 ) Finally.. kalau rasa susah nak cari niche dan tak ada duit nak start.. fokus pada service provider.

You can be someone who helps other people do SEO, PPC or article writing for some money.
Aku kenal someone yang asyik gagal dalam niche.. then dia bukak syarikat 'one man action' dan offer service PPC management.
Sekarang dia memang sangat berjaya.

Itu sahaja...

Aku amat-amat jarang online disini.. atas beberapa sebab yang hanya segelintir orang sahaja yang tahu. So memang susah la nak nampak
aku reply. Jadi kalau ada soalan.. cubalah pergi WC ke atau mana-mana.. dan bertanya. Mungkin ada yang ikhlas akan membantu.
[/quote]

Aku quote post nih supaya nanti kalau saudara Magnolia rasa nak edit balik sekurang2nya ada dah copy...

Lama dah x dengar nasihat2 macam nih...sebab tuh walaupun aku pergi selinap ke serata IM forum dalam dunia nih...aku memang x penah jumpa thread yg mcm nih...thread yg penuh dengan [b]ILMU, NASIHAT, KEAGAMAAN, KEIKHLASAN, "PERANG TULISAN" (setelah kehadiran beberapa individu)[/b], dll. yang menjadikan thread nih amat menarik dan panjang....:-)

masalah nak perfect baru nak launch tuh memang ada dalam diri aku nih...susah betul nak hilangkan...padahal aku semakin mahir dalam menghasilkan laman web berasaskan wordpress (yg biasa2)...boleh launch sehari sebuah...tapi sebab nak tunggu perfect jadi tertangguh...sekarang sedang atasi sifat nih...

harap post bro nih sedikit sebanyak dapat kasi manfaat utk kikis sifat nih dan memberi dimensi baru dalam IM nih...very2 good post!!

[quote]assalamualaikum..... lamer gak x post kat sini.... tp x kesah la...

kepada member2 nak tanyer sesuatu ni....

espacially kat cik fox....

mcm maner nak setting autoblog??

aku nak try wat compare niche aku gune squidoo,bum,n autoblog mcm yg ko guner...[/quote]

cik fox? ingat pompuan ker...lol!

Saudara mutt yg Magnolia cakap tuh ada offer utk setting autoblog dekat WC...boleh rujuk thread nih:

[code]http://www.wangcyber.com/forum/wts-pengiklanan-and-pemasaran/28337-ultimate-autoblog-creation-wp-robot-studiopress-theme-power-money-maker.html[/code]

tapi kena bayar skit la...lebih kurang RM100 kalau x silap aku...ZEX pun tempah kat situh jugak...so boleh tanya dia mcm mana hasilnya...since aku boleh buat sendiri, so aku x amik tempahan dia...tapi aku rasa autoblog yg dia buat lagi bagus dr yg aku buat...sebab pengalaman kejayaan dia dah byk...like Magnolia said...

antara yg aku belum sentuh buat masa skrg ialah mailing list, ppc, forum marketing, own products...still KIV sbb nak focus satu2...

tengah focus on menyiapkan sebanyak mungkin autoblog...sedikit kebodohan aku sebelum nih ialah terlampau tumpu ke product dari amazon...sebab komisyen dia per product sikit jer...aku still ada masalah dengan CJ...maybe dlm bulan nih nak siapkan sebanyak mungkin mega store semata2 nak approved dr CJ...sedara Falcon ada suruh dulu tapi aku delay sebab tgh deal dengan benda lain dulu...jadi skrg aku just focus on autoblog amazon + clickbank jer la...2-4 amazon sales baru nak sama dengan 1 sale clickbank...cmne orang leh minat jd affiliater amazon nih?? heran gak aku...lol!

lagi satu...kalau mutt x bagi sekali...ko boleh dapatkan WP Unique...plugin dahsyat nih!! setiap post kita akan jadi unique content...so xde masalah...even ko copy sebijik from ezines and post kat blog pun dia akan jadi unique...aku x tahu cmne dia buat tapi aku check dengan copyscape mmg x penah ada problem...

p/s: aku ada bukak thread kat WC tentang coupon code $1 utk dot com domain...try jenguk kat bahagian pembangunan web...ok

[size="4"]----> [b]Kicking AdWords??[/b] ada sesiapa dr putera yg kenal pengendali seminar nih??[/size] Edited by silentfox

time kasih bebnyk kpd En Magnolia....

hampir 2 minggu aku kaji theread ne, nak giveup pn ada gak.. btl ckp ko, mangkin aku wat benda wajib kepada Allah benda sunah semu aku tinggalkan cz nak fokus thread ne.. tu aku not action just teori sampai sekarng...

bile aku tak fhm, aku bce berulang kali.. tp aku silap, rezeki tu Allah nak bg kat sape2 pn bole.. xksh ketika mane.. thnks en magnolia memberi peingatan yang amat berharga sekali and motivasi yang sngt mantap...

Assalamualaikum..

Lama dah tak masuk sini. Dah lain ek interface putera ni..
Last time masuk pun, sbb kena pangkah dgn sapa tah. Merajuk kejap :(

Terasa rindu pulak zaman thread ni bising-bising.
Bila lah agaknya nak kembali bising2 mcm dulu :)

[quote name='Falcon' date='28 March 2010 - 10:23 AM' timestamp='1269743032' post='1023379']
Orang bertanya xde.. yg menjawab pn xde la.

Alternatif lain... pegi Wangcyber.com... byk gile informasi2 yg cukup2 berguna yg dikongsi bersama disana.. ;)
[/quote]

erm.. kalau ada org nak tanya boleh tak falcon..?
meh ramai-ramai list kan soalan korang kt sini. Then tengok sapa yg akan jawab :D

WangCyber scene dia lain sikit la bro..
Kat sini, feeling dia lain. Sbb ada bro, ada Magnolia, ada Ds, ada Finix.
:)

salam...

sye nak tanye, dalam landng page pelu ada ke "customer testimonial" for more reassuring??

kalo kite copy dr website owng laen bole tak??
ada ke tindakkan undng2 0r ape2 dr own website...

salam...

lg satu, macam kte nak block landng page yng own punye gajet supaya bia custemor tros je msuk ke clikbank punye bil??
bkn ape, ayat yang own punye gajet tak "mengoda" la...

harap dapat dibantu..

baru nak menrangkak je dlam im ne, bejalan tak lepas lagi...

ribuan terima kasih....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...