Jump to content
cikgureza

Hydrogen Fuel Cell Untuk Kereta!

Recommended Posts

Buat cikgu, rasanya cikgu kene bertindak pantas sebelum pihak lain potong line.. Ada syarikat yang claim dalam proses patern kan fuelwater dan menjangkakan akan memasarkan produk diorang Disember ini.

Good luck..

http://www.utusan.com.my/utusan/info.asp?y...mp;pg=dn_09.htm

Aku mungkin hanya akan pasang lepas bulan 8 kot.. Duit tengah kene sedut kaw2 untuk kawen.. Kalau ada rezeki lebih mungkin boleh pasang lagi awal kot..

Lagi satu cikgu, nak tau.. Dari segi performance camne berbanding petrol? takde buat drag test ke?

Buat cikgu, rasanya cikgu kene bertindak pantas sebelum pihak lain potong line.. Ada syarikat yang claim dalam proses patern kan fuelwater dan menjangkakan akan memasarkan produk diorang Disember ini.

Good luck..

Aku mungkin hanya akan pasang lepas bulan 8 kot.. Duit tengah kene sedut kaw2 untuk kawen.. Kalau ada rezeki lebih mungkin boleh pasang lagi awal kot..

Lagi satu cikgu, nak tau.. Dari segi performance camne berbanding petrol? takde buat drag test ke?

paten? kentut diorang. Teknologi electrolysis ni nak paten camner? dah ada semenjak tahun 1800 lagi.. :lol:

lagipun, lagi ramai buat lagi bagus..sebab bukan aku nak bersaing dlm market pun. Client boleh piklih mana2 company yg diorang rasa selesa..dan suit diorang punya budget..

performance memang best..enjin ringan. Kalau kau faham kereta kau mcm mana, kau akan rasa perbezaan sebaik sahaja system ni di pasang..maybe sebab bunring sgt efficient kut.. tu yg jadi sedap nak tekan pedal tu..

Ko agak2 bila bole datang pantai timur cikgu?

Kemaman ngan KB dalam 2 jam perjalanan kot

hujung bulan ni boleh tak? aku nak set dgn geng pantai timur ni....

Good luck..

Maybe aku ikut jejak b1naryc0de... lepas bulan 8 baru boleh. Kalau ada geng sekitar KL/PJ... boleh ler join.

Maybe aku ikut jejak b1naryc0de... lepas bulan 8 baru boleh. Kalau ada geng sekitar KL/PJ... boleh ler join.

haaaaa..... abg Lanox nak pasang bila..?

saya duk Cheras ni. kalo campur b1naryc0de maknanya dah cukup tiga geng..

pepehal kita calling calling. nanti saya PM nombar talipon bimbit ye. :rolleyes:

hehe

pepehal kita calling calling. nanti saya PM nombar talipon bimbit ye. :rolleyes:

hehe

Kl (center region), penang (utara) dan pantai timur,memang dah ada order yg membolehkan aku pegi bila2 masa je skarang ni. Korang sms aku untuk confirm kan order,dan supaya ku boleh susun jadual..

jgan risau, hari yg sama jugak,lepas pasang dan korang test,kalau tak dapat at least 50%,tak payah bayar apa2..

Kami bukan along..kami cuma mau tolong..

hehe

wei..aku nak join sekali..aku dok ampang..kalo dah empat org kira berlebih la tu...

kalo lebih dari tiga ok tak cikgu....?ok la tu.. :lol:

wei..aku nak join sekali..aku dok ampang..kalo dah empat org kira berlebih la tu...

kalo lebih dari tiga ok tak cikgu....?ok la tu.. :lol:

hehehe kalau lebih dari tiga diskaun lagi 30% kan cikgu.....

heheheheh jgn marah gurau je.

ok bro jimi saya dah reply sms. TQ

hehehe kalau lebih dari tiga diskaun lagi 30% kan cikgu.....

heheheheh jgn marah gurau je.

ok bro jimi saya dah reply sms. TQ

ye le engkau punya 30%.. aku belum isik air kat dlm tangki 100%. Tol pun kalau boleh bayar guna daun kering, boleh gak aku jual seratus je cell ni..

- Lepas ni tawaran RM500 di tutup. nanti client dari forum2 lain2 jeles pulak. Diorang kena bayar RM700.

benda ni sama macam kereta hybrid ke?

konsep dia hybrid le.. yg beemer keluar tu, hybrid hydrogen+ electric + petrol..tapi hybrid dia adalh pada electric yg di keluarkan oleh hydrogen tu..(fuel cell)

tapi yang ni pulak 1.7 liter per minute HHO di campurkan dengan petrol..so,petrol hybrid ngan hydrogen+oxygen (hydroxy)..

cikgu nak tanya ni..NaOH or KOH,ataupun soda bicarbornat (pure) dia selama mana kita kena campur benda ni..ada kah 6 bulan sekali....

service ni termasuk yang RM 50 ker..betul tak....

cikgu nak tanya ni..NaOH or KOH,ataupun soda bicarbornat (pure) dia selama mana kita kena campur benda ni..ada kah 6 bulan sekali....

service ni termasuk yang RM 50 ker..betul tak....

ye 6 bulan sekali..mix balik. Jgn top up dlm air yg daha ada electrolyte tu tau..nanati dia bertmabah dan jadi semkain panas..

ye 6 bulan sekali..mix balik. Jgn top up dlm air yg daha ada electrolyte tu tau..nanati dia bertmabah dan jadi semkain panas..

ok..macm dah jelas la...cikgu nanti kalo semua nya dah faham or jelas..boleh tak cikgu nanti buat kan satu peneranagn ringkas kat sini coz yang diagram asal tu macam ada tertinggal..nanti kalo ada ahli putera yang baru masuk xyah la dia susah2 nak drive topik ni dari awal...lagi pun pada awal topik cikgu tak ada mention sgt pasal elektrolite ni....pastu masukkan sekali aper yang patut dan tak patut kita orang buat setelah memasang sistem yang cikgu buat kan ni....

boleh tak cikgu...?Boleh kan.... :rolleyes:

ok..macm dah jelas la...cikgu nanti kalo semua nya dah faham or jelas..boleh tak cikgu nanti buat kan satu peneranagn ringkas kat sini coz yang diagram asal tu macam ada tertinggal..nanti kalo ada ahli putera yang baru masuk xyah la dia susah2 nak drive topik ni dari awal...lagi pun pada awal topik cikgu tak ada mention sgt pasal elektrolite ni....pastu masukkan sekali aper yang patut dan tak patut kita orang buat setelah memasang sistem yang cikgu buat kan ni....

boleh tak cikgu...?Boleh kan.... :rolleyes:

penerangan apa nak buat dan tak buat tu,akan di buat terus kepada client selepas pemsangan dan dia bersetuju dgn bukti 50% yg dia dapat tu..

lagipun,pasal electrolyte semua tu takyah lah di peningkan sgt. Buat je servis,nanti kami akan buatkan ikut sukatan yg betul. Sebab, takleh main bubuh je soda bicarb tu..nanati volt tinggi. Sebab tu setiap kali lepas bubuh, kami akan buat test guna multitester untuk tgk berapa current yg dia draw..

memang nampak satu dengan dua sudu takde beza kalau tgk kat mata kasar. Hakikatnya, bnyk beza bila kita guna tools untuk sukat..

Hujung bulan ni aku x bole la cikgu

Kalo awal bulan 7 bole

Coz aku ada kerja (nak kena melawat wife aku)

Pasal client tu jgn risau...RM500 utk at least 3 kereta kan? ;)

Ok....cikgu ada mention pasal volt selepas di tambah NaHCO3 tu kan (x bole lebih volt takut panas kan?)

Adakah perlu/disarankan untuk memasang volt regulator/stabilizer utk menjadikan ia lebih efficient @ elak dr over voltage?

Or memang x perlu langsung?

Dan satu lagi...proses electrolysis untuk mengjasilkan hydrogen drpd H2O memerlukan tenaga elektrik drpd bateri kan?

Kalo sistem ni dipasang...adakah ia akan mengurangkan jangka hayat bateri?

Edited by B@zSh

Hujung bulan ni aku x bole la cikgu

Kalo awal bulan 7 bole

Coz aku ada kerja (nak kena melawat wife aku)

Pasal client tu jgn risau...RM500 utk at least 3 kereta kan? ;)

Ok....cikgu ada mention pasal volt selepas di tambah NaHCO3 tu kan (x bole lebih volt takut panas kan?)

Adakah perlu/disarankan untuk memasang volt regulator/stabilizer utk menjadikan ia lebih efficient @ elak dr over voltage?

Or memang x perlu langsung?

Dan satu lagi...proses electrolysis untuk mengjasilkan hydrogen drpd H2O memerlukan tenaga elektrik drpd bateri kan?

Kalo sistem ni dipasang...adakah ia akan mengurangkan jangka hayat bateri?

tak perlu voltage regulator..cuma perlu kawal jumlah electrolyte dia tu je. Sebab tu lah lebih elok pergi servis dari buat sendiri.

Sebab,setiap kali lepas ganti air, kami akan menge check jumlah current yg di draw dari system electric kereta.

Amp yg di sedut hanyalah 20 amp dan tak lebih 30 amp (tgk saiz cell), dan amp sebesar tu, lebih kecik jika nak di bandingkan dengan stero system plus sub woofer dan jugak amplifier tu. Kira 20 amp adalah bende yg sama keciknya dengan mana2 system electronic yg ada kat dlm keter kita tu..

kalau lebih dia tarik current,bukan bateri yg kong, tapi alternator.. sebab tu, biarkan service di buat oleh kami. Bukan nak sekat dari buat sendiri, tetapi sebagai pre caution.

p/s: minggu ni last yg RM500 untuk 3 client tu. geng2 dari forum lain dah bising.. lepas ni, hanya introducer je dapat RM500 untuk pasang kat keter dia.. ok,sorry geng..

Aku rasa boleh asalkan EFI

eh, carburator pun buleh..tarak hal. Dia punya syarat utama adalah kena ada combustion chamber (kebuk pembakaran).