Jump to content
Sign in to follow this  
sarsrulez

Degree In Law At Uitm

Recommended Posts

aku nak masuk law kat uitm, tp camana kalo permohonan aku masuk asasi undang2 tak dpat?? ada jalan lain tak, contoh ambil diploma dlu bru smbung law.. apa diploma yg ngam dgn law ni?? tolong le aku :rolleyes:

aku rasa bleh kalo nak g dari diploma tapi aku tak pasti camner...pe try ko check kat laman web uitm pastu g kat program offered pastu search kos degree law dari sana..kat sana ko bleh baca dier punya requirement nak g degree law.....tapi yg konferm kalo nak sgt g degree law ni ko still leh pergi dari form 6....tapi kena struggle arr..hmmmm

ambik diploma pentadbiran awam, atau mana2 diploma yang bawah fakulti sains pentadbiran dan pengajian polisi..

and ada gak certain diploma courses under faculty of business management yang mana ko leh further amik law.

ambik diploma pentadbiran awam, atau mana2 diploma yang bawah fakulti sains pentadbiran dan pengajian polisi..

and ada gak certain diploma courses under faculty of business management yang mana ko leh further amik law.

apa nama diploma tu nocturnal?? bab diploma courses under faculty of business management ni bnyak setahu aku.. bleh tak ko gtaw detail dier??

mak aku mmg komfirm x bg kalo masuk form6.. die takut aku tak leh angkat.. aku pun tak nak bab pkai uniform blik.. hehehe

huhu... kalau ko ada matrik mgkn bole masuk law tu..

drpd ko main teka teki ko call je la uitm... tanya mcm mana... 'segalanya di tangan anda' ... wkkakaa

Daripada matrikulasi & STPM boleh je kalo nak apply undang-undang kat UiTM..Tapi kalo x clap UiTM kan dah ada bdak foundation dia sendiri so nampak macam percentage dia nak amik pelajar lain maybe kurang kot..Cuba la apply undang2 kat UKM,UM,UUM dl U yg ada kat negara nie..

meh aku nak bitau camner sistem uitm niii kalo ko nak g degree law.meh aku citer cket..ok,aku sbg pelajar asasi undang2 uitm sem 2 ni merasakan agak susah nak masuk degree law ni pasal hanya yg btol2 cemerlang jer yg bleh lepas utk g degree law ni pasal uitm skang dah upgrade dier nyer high standard pasal dier nak lebihkan kualiti dari kuantiti.....aku sbg pelajar uitm nii sendiri pun nak kena strugle skang kalo nak g degree law waloupun aku sendiri pelajar asasi uitm skang..dier nak CGPA 3.0 utk lepas ngan muet at least band 4.dulu senior atas2 aku lagi besh asal lulus jer sumer paper dari asasi ni dah leh dpt g degree ..kalo ko budak asasi kptm lagi la kena strugle utk g degree law niii pasal diorang kalo dpt CGPA 3.0 pun belum konfem leh dpt g dgree in law nii..nah,aku tepek utk ko requirement utk g degree law nii,,ni aku amik dari laman web uitm sendiri...

1. Mencapai HPNG minimum 2.50 dalam Diploma dari UiTM

ATAU

2. Mencapai HPNG minimum 2.30 dan lulus Diploma dari UiTM dengan tiga (3) tahun pengalaman kerja

ATAU

3. Mencapai HPNG minimum dari 3.00 dalam Diploma bidang berkaitan dari institusi lain yang diiktiraf oleh Kerajaan Malaysia

DAN

Mendapat SPM/Setaraf dengan lima (5) kepujian termasuk Bahasa Inggeris dan Matematik/Matematik Tambahan

ATAU

4. Lulus SPM/Setaraf dengan lima (5) kepujian termasuk Bahasa Inggeris serta sepuluh (10) tahun pengalaman kerja dalam bidang yang berkaitan dalam temuduga yang dikendalikan oleh Fakulti.

DAN

Lulus temuduga yang dikendalikan oleh Fakulti

ATAU

Mencapai HPNG minimum 3.00 dalam Asasi Undang-Undang UiTM (PI005/PI006)

SERTA

MUET Tahap 4

Edited by taiko2005

aku nak masuk UiTM ni bab kazen aku skrg lawyer, dia kata dkat malaysia ni, law school terbaik ialah UIA ngan UiTM.. tu la psal aku nak masuk

Edited by sarsrulez

pasal korang bukan under uitm...kira asasi uitm ni mmg uitm nyer program and mmg kitorang ni dibela oleh uitm ler,kalo kptm tu mmg korang blaja kat uitm gak tapi under kptm and korang leh masuk lagi U lain selain uitm..mcm kitorang niii mmg leh sambung uitm jer..and kptm mmg kena strugle and agak susah qualification dier and mmg nanti kena isi borang upu balik time nak g degree..naper jadi camtu!!hehe aku pun tak tau nak cakap camner pasal benda ni pun mmg dikomplain oleh plaja kptm gakk..mmg diorang sgt2 tak puas hati..hehe

Edited by taiko2005

kalo stpm aku rasa ko kena amik aliran sastera ar...kalo amik sains melepas ler hajat ko tu.tapi kalo qualification secara detail aku tak tau ler camner..kalo dari stpm and cemerlang baik gi UM pasal lagi high class dari sumer U.Tapi kat sana kena lagi struggle ar pasal kena compete ngan cina or india..blaja law pun dlm BM,tapi tak tau ler kalo skang dah tukar pasal ada dgr2 ct nak tukar BI

erghh...we aku nk tanye la...especially kpd senior2 dan org2 yg da ade pengalaman...aku skrg tgh study kat MMU amek foundation in IT tp problem skrg aku dpt offer wat asasi law kat uitm (P1007) aka foundation in law...2 sem 1 tahun...so aku mmg nak tanye law ni susah x? sbb aku skrg tgh stuck x tau nk pilih mane...kalo ikotkan aku nk wat yg mane LEBIH senang, secure, dan terjamin...between those 2 la...IT and LAW...n then kalo dari kos P1007 cgpa pon kene 3.0 n above ke baru leh further degree??

ooo.kalo shah alam tak silap aku setahun jer kan...kalo ko nyer kos tu aku tak tau nak komen apa pasal kalo mcm uitm pahang ngan kedah lain dier nyer silibus pasal kitorang setahun setengahh...pasal blaja aku rasa ok jer takder susah mana tapi tu ar sebenarnya atas org tu gak kalo minat ok ar interesting kalo tak minat kurang ar cket..tapi kalo nak dpt HPNG 3.0 tu aku rasa takder la pening sgt psl kat tmpt aku ni pun ramai bleh score 3.00+...lagipun kalo ko dpt below 3.00+ still leh sambung ijazah tapi kos lelaong ar..

oh ok2...kalo aku wat degree law kat uitm tu bape thn ek? 4 thn kn?? a'ah P1007 die mcm foundation ah setahun je...ko skrg wat degree ke atau tgh asasi?? aku konfius do sbb kalo nk ikot minat...IT ngn LAW due2 aku minat kot...tp tula aku da ade life kat MMU ni rase berat lak nk blah...kalo mcm kat uitm beyaran die mcm ne ek?? sebulan ko keluar utk tujuan pembelajaran bape?? masok ah sume print2, yuran and stuff...oh yeah aku kalo bleh x nk ah smbng degree kos cikai2 je...sbb tu la aku kene pilih tol2 ni...nakkan yg TERBAIK punye ah...ah we ko ade ym x?? senang ckit do...

Edited by beckham23

aah 4 tahun.Asasi law uitm ni ada dpt elaun daa rm1000+yuran pendaftran(diorang bayarkan)+duit makan(rm4 sehari)+tiket pergi dan balik if ko duduk kat sabah or sarawak..hahaha,kalo bab2 keluar utk tujuan pembelajaran aku rasanya sikit2 jer.......atas ko ler nak wat pilihan cmner..kalo lebih minat kpd law g ler situ and kalo lagi cenderung kat IT stay la MMU.tapi bukan ker skang dah byk graduan2 IT niii

tu ah tgk uitm nye offer x leh bla do da la free dpt gi rm1000 setahun...kire mcm aku kat MU tp real madrid nk beli ar...ce bajet Ronaldo lak...IT mmg byk...err but dude this is mmu...english medium, foreigner student, and even we r only on final year big companies such as IBM, Microsoft and others has already begun to approach us...mmu nye graduates 100% dpt kerje kot, means x de yg menganggur!! keje sume masyuk2 lak tu...serius do mmg aku stuck gile...x pe2 anyway thx...we ko ade ym x?