Jump to content
Sign in to follow this  
Superbandung

Bagaimana Nak Overclocked Prob

Recommended Posts

Saya Pakai E4600 2.4GHZ macam mana nak overclocked sehingga 3.00GHZ?? atau lebih??

Bro, ni nk kasi ko semangat..

MAX OC E4400 aku ni cecah 3.58Ghz..

Pastu aku pernah try Pentium D 805 2.66Ghz member aku, gna GigaByte EP35-DS3, stakat 4Ghz still leh boot PC..

Ingat nk try lg tggi tp bla difikirkan proc tuh bukan hak milik aku, aku stop smpai ctu je ;)

Bro, ni nk kasi ko semangat..

MAX OC E4400 aku ni cecah 3.58Ghz..

Pastu aku pernah try Pentium D 805 2.66Ghz member aku, gna GigaByte EP35-DS3, stakat 4Ghz still leh boot PC..

Ingat nk try lg tggi tp bla difikirkan proc tuh bukan hak milik aku, aku stop smpai ctu je ;)

cuba buat sreenshoot macam mana step nak oc.

Dasz ckp musuh OC adalah suhu.so ape cooler Proc yg baik dan berkualiti yg dpt pastikan kitanye suhu proc selepas OC rendah..bagi cadangan...stkt nie aku OC proc aku intel C2D e4500 2.2Ghz ke 2.9Ghz suhu meningkat 10 darjah celcius dari 38 darjah ker 48~50 darjah....ini pakai kipas proc standard nie..pastu aku nk tnya kalau kita Oc proc adakah suhu Hdd,GC,RAM akan sama2 naik jugak? :wacko: Edited by mon678

Dasz ckp musuh OC adalah suhu.so ape cooler Proc yg baik dan berkualiti yg dpt pastikan kitanye suhu proc selepas OC rendah..bagi cadangan...stkt nie aku OC proc aku intel C2D e4500 2.2Ghz ke 2.9Ghz suhu meningkat 10 darjah celcius dari 38 darjah ker 48~50 darjah....ini pakai kipas proc standard nie..pastu aku nk tnya kalau kita Oc proc adakah suhu Hdd,GC,RAM akan sama2 naik jugak? :wacko:

Entah aku tak penah nak OC ni baru nak belajar dan try la ni

dengan kata lain sistem pengudaraan dlm casing x berapa baik @ elok...

udara panas yg terperangkap akan menyebabkan hardware2 lain turun mengalami pemanasan global :P

ye, musuh utama masa kita oc ialah suhu...

beware of the temp...

atleast letak intake ngan exhaust fan...

recomended amik 1x12cm fan utk intake, 2x8cm fan utk exhaust (bagi aku la)

cable management pon kene jaga jugak~

dengan kata lain sistem pengudaraan dlm casing x berapa baik @ elok...

udara panas yg terperangkap akan menyebabkan hardware2 lain turun mengalami pemanasan global :P

ye, musuh utama masa kita oc ialah suhu...

beware of the temp...

atleast letak intake ngan exhaust fan...

recomended amik 1x12cm fan utk intake, 2x8cm fan utk exhaust (bagi aku la)

cable management pon kene jaga jugak~

bagitau model and harga thermal intake yg kau ckp tue....nk survey harga....ape mksud kau sistem pengudaraan?kene taruk byk system fan ker?cmptr aku ade 2 system fan...dua2 cooler Master 12cm..Proc cooler biase jerk...ingat nk carik cooler Proc yang baik sbb aku buat OC proc :lol: .

cuba buat sreenshoot macam mana step nak oc.

Better ko GOOGLE :lol:

Nak bg screenshot lelah laa aku, byk gile kije kna buat, ambik gmbo lg :D

Dasz ckp musuh OC adalah suhu.so ape cooler Proc yg baik dan berkualiti yg dpt pastikan kitanye suhu proc selepas OC rendah..bagi cadangan...stkt nie aku OC proc aku intel C2D e4500 2.2Ghz ke 2.9Ghz suhu meningkat 10 darjah celcius dari 38 darjah ker 48~50 darjah....ini pakai kipas proc standard nie..pastu aku nk tnya kalau kita Oc proc adakah suhu Hdd,GC,RAM akan sama2 naik jugak? :wacko:

cooler baek punyer adalah ocz vendetta tuk intel la...( idaman dtheatre ) he he he... :lol:

suhu akan meminggkat bile kita oc...secara x lansung suhu sekitar akan meninggkat secara mendadak...

apabila cooling system dalam chasis anda tidak diset dgn betui...

peredaran udara juga perlu dijaga bg memastikan suhu didalam chasis tidak meningkat hingga menjejaskan prestasi temp proc anda...

suhu hdd sebenarnya x kan berubah...dan klu berubah pown disebabkan cooling system yg tidak betui...

klu gc lak...akan naik bile ang oc gc thu...

ngee~

selamat maju jayes~ :lol:

cooler baek punyer adalah ocz vendetta tuk intel la...( idaman dtheatre ) he he he... :lol:

suhu akan meminggkat bile kita oc...secara x lansung suhu sekitar akan meninggkat secara mendadak...

apabila cooling system dalam chasis anda tidak diset dgn betui...

peredaran udara juga perlu dijaga bg memastikan suhu didalam chasis tidak meningkat hingga menjejaskan prestasi temp proc anda...

suhu hdd sebenarnya x kan berubah...dan klu berubah pown disebabkan cooling system yg tidak betui...

klu gc lak...akan naik bile ang oc gc thu...

ngee~

selamat maju jayes~ :lol:

aku ingt aku nk angkat CPU cooler CM Hyper 212 dgn System Fan Evercool Spider...untuk buat pengudaraan dlm casing aku sejuk OK tak?ade cadangan lain? :unsure::lol:

alop..

aku nk tya korg skit bleh?

>Ram PC133 sama dgn dgn PC100 tak?

>skrg aku pakai P3, pebenda lg boleh upgrade?

>bleh sesape bg address/phone no kedai2 melayu area2 kl ni yg jual benda2 ni x?

>klu ade laptop murah2 nk jual bgtaula aku...

slow sgt pc aku ni, penat nk surf... huhu

alop~

0. ko salah thread bro... tapi aku tolong ko since ko ahli learning

1. sama, dari segi fizikal dua2 tu RAM sama jenis cuma lain2 speed

2. x berbaloi upgrade... ko beli satu sistem baru, lagi banyak ko jimat dari ko upgrade sistem tu

3. kasi no phone tu x de la, lagi pon x byk kedai2 bumiputera ni (yg hidup kat KL ni la) kalau ader pon x banyak... baik ko amik no aku, aku kasi advice ape yg patut ko beli kat lowyat nanti

4. advice aku, laptop murah, x puas ati la, seken pulak jgn fikir ko nak angkat, kebanyakkan dah hampir nak rosak, spare part mahal, tolak la jadi barang seken... ko beli baru, lingkungan RM2k dah cukup best~

pc ko slow nak surf atau line ko slow?

pc aku yg Intel Celeron 667MHz pon ok je surf dier, cuma RAM kene besar sket~

ps: lenkali ko masuk laluan yg betul, ni dah salah thread ni~

thread ni pasal overclocking~

Edited by diamondclow