Jump to content
Eppy Guy

Pengalaman

Recommended Posts

selalunya aku repair, tak de caj. saja suka2 pasal yang datang siap ayat mintak tolong, jadi payah la sket nak kuar bil. Kekadang ada yang mintak tolong cari software tertentu, free juga la... yang terbaru di pasaran, pun bagi free juga... padan dah kalo free... barang chap ikan masin kering.... tapi gua seronok tengok, pasal dia orang tak kesah, enjoy sakan.

huh..

yang ko susah kenape..?

ko kan keje makan gaji...

so ade pelanggan or tak tu bukan ko yg kene bt...

yg pasti ko kene buat keje ko...

pasal kedai tu bkn ape,

aku ade angan2 nk bukak kedai komputer... tapi belum tibe masenye lagi tuk aku bukak....

byk lg yg kne belajar...

huhu....

ingat kalau kite tak de asas yg kukuh mane roboh la semue nye...

kalau betul ko nk bantu kedai ko tu..

ko kene bg idea or ko sendiri yg bt cara ko..

cth:- ko kene pandai promot kedai tu... pandai curi hati plgan... yang pasal ustazah tu maybe ko tak dapat curi hati die ke kedai ko tu...

ko kene taw ape care or macam mane ko nk buat tindakan ko kat plgn tuk die berpuas hati dengan hasil kerje ko tu....

komputer tu kalo ko repair ko kene wat sampai semue nye berfungsi n g taw die ape yg dah ko buat...

kalo tak nanti ko gak yang dapat bambuan dari plgn ko....

ko g taw nanti maybe die akan dapat masalah cth internet, kate kat die " puan tak dapat nk pakai IE coz ini perlu di setup balik selepas PC ni d format... or ape2 jew...

just pandangan aku jew...

selalunya aku repair, tak de caj. saja suka2 pasal yang datang siap ayat mintak tolong, jadi payah la sket nak kuar bil. Kekadang ada yang mintak tolong cari software tertentu, free juga la... yang terbaru di pasaran, pun bagi free juga... padan dah kalo free... barang chap ikan masin kering.... tapi gua seronok tengok, pasal dia orang tak kesah, enjoy sakan.

membantu memang tak salah..

tapi kalau boleh ko tukar pendapat dgn die plk...

cth ko dlm bidang komputer.. than die bidang lain..

so bile ko ade masalah kat bidang yg die ade ko rujuk kat die...

huhu...

mula2 blh ar free..tp kalau dah bil kat rmh melambung,brg2 kau dah tak de...mcm mane...nk tak nk kene charge juge...ssh nie..dlm dunia nie smua nk duit..huhu....tolong cari software senang jer juz download kat internet...pastu download biskut tawar...aku pun slalu buat mcm tue :lol:

saya pun cam tu gak...

mmg susahla nak bg caj...

smuenyer kawan2... al maklum la...

klau ayat 'mintak tolong' tu la yg cair abis... adoi, adoi...

esp klau aweks yg mintak tolong...

saya pun cam tu gak...

mmg susahla nak bg caj...

smuenyer kawan2... al maklum la...

klau ayat 'mintak tolong' tu la yg cair abis... adoi, adoi...

esp klau aweks yg mintak tolong...

kalau kwn lelaki aku caj kalau aweks mmg ar..aku pun cair...bkn ckp tolong jer siap buat muke kesian+manjer2..aku pun gugr jantung..huhuhu :lol:

kalau kwn lelaki aku caj kalau aweks mmg ar..aku pun cair...bkn ckp tolong jer siap buat muke kesian+manjer2..aku pun gugr jantung..huhuhu :lol:

hahaha...

korang jgn makan sangan dengan muke awek2 nie...

nnt makan membiak n bertambah2 die mintak tlg..

huhu :lol:

ha3... :lol: awak pun cam tu jgak... adoi...

hahaha...

korang jgn makan sangan dengan muke awek2 nie...

nnt makan membiak n bertambah2 die mintak tlg..

huhu :lol:

mmg pun ....geram jerk sikit2 tlng..tak tlng merajuk,buat mulut...cium kang aweks2 tue...hahahaha :lol:

mmg pun ....geram jerk sikit2 tlng..tak tlng merajuk,buat mulut...cium kang aweks2 tue...hahahaha :lol:

ha3... :lol:

klakar ko ni... adoi... :lol:

UIT..

ko cium krg lain yg jadi.. bukan die mintak tlg ko repair kan pc die.. silap2 die mintak tlg owg laen tuk repair mulut ko tu...

hahahaaa....

so ko nye pengalaman ape..?

cite la kat sini..

UIT..

ko cium krg lain yg jadi.. bukan die mintak tlg ko repair kan pc die.. silap2 die mintak tlg owg laen tuk repair mulut ko tu...

hahahaaa....

so ko nye pengalaman ape..?

cite la kat sini..

pengalaman?aku penah buat mobo customer kuar asap..yg parahnye lagi kat proc yg berasap...mcm best..jerk..sekali bukak...peh hitam gila kat tmpat letak proc tue...abis...aku kene ganti..huhuhu..rm100 plak tue mobo 2nd hand... :wacko:

pengalaman?aku penah buat mobo customer kuar asap..yg parahnye lagi kat proc yg berasap...mcm best..jerk..sekali bukak...peh hitam gila kat tmpat letak proc tue...abis...aku kene ganti..huhuhu..rm100 plak tue mobo 2nd hand... :wacko:

huhu...

belajar dari pengalaman....

:lol:

huh..

yang ko susah kenape..?

ko kan keje makan gaji...

so ade pelanggan or tak tu bukan ko yg kene bt...

yg pasti ko kene buat keje ko...

bro.....orang kat sini beli mouse rm 10 tuh pun seminggu x leh pakai bising2 macam apa :ph34r:

mmg la makan gaji......gaji aku rm 1400 kerja belakang rumah.......jalan kaki dah sampai..

tapi kalau sendiri dah gagal masa kerja bawah orang...makan gaji apatah lagi lepas ada kompeni ada sewa semua nanti.......

bos aku mmg X TAHU APA2.....button pc ON pun x tahu..........

bro.....orang kat sini beli mouse rm 10 tuh pun seminggu x leh pakai bising2 macam apa :ph34r:

mmg la makan gaji......gaji aku rm 1400 kerja belakang rumah.......jalan kaki dah sampai..

tapi kalau sendiri dah gagal masa kerja bawah orang...makan gaji apatah lagi lepas ada kompeni ada sewa semua nanti.......

bos aku mmg X TAHU APA2.....button pc ON pun x tahu..........

bagus la ko ade kmitmen... so ko kene buat kajian kenape tak ramai pelanggan datang ke kedai ko..

than cube ko mintak pendapat kawan2 or org2 laen yg ade kat sane ttg kedai ko tu...

ko dok mane ea...?

salamm...

aku nak kongsi gak pengalaman akuu

kelulusan aku sijil ILP juruteknik komputer level 2 dan 3 ILP kota bharu...

lepas jea abis blajar aku dtg shah alam ni cari kerja..dpt la kerja cc..

hheheh best gak keja cc coz awek2 cun kt shah alam ni ( ngorat custemer yg slalu mai pkai pc kenal dlm myspace couple smpai skrg =P )

keja x lama dlm 3 bulan mcm tu..

lepas tu dpt offer kerja Teknikal Executive kt syarikat komputer ( syarikat ni supply brg IT )

pejam celik pejam celik dh 4 thun aku keja kt syarikat ni

kira penat pun ada sikit keja sini sebab lebih kurang all about IT ( cehhh mcm lah terer sgt ) aku lah yg handle...

sebab aku la senior kt situ ehhehe..lecturer tmpat aku blajar dulu pun (skrg dh jadi pegawai IT kt CIAST )

order brg IT dr aku..rasa segan lak nak berurusan jual beli ngan dia hhehhehee..

budak degree mai pratikal kt tmpat opis aku ni pun boss aku suruh aku yg `basuh` dorang..

padahal aku ni bukan la terer sgt :P

skrg ni umor aku 24

banyak lg ilmu yg aku perlu belajar..

ntah lah skrg ni aku asyik pk nak keja gomen la plak.. gaji start dp SPM pun aku x kisahh nie.. hehhehe

pesanan aku buat diri sndiri dan kawan2 yg ada sijil mcm aku ni..pengalaman akan mengajar kita lebih drp diploma atau degree..

yg penting kita berusaha...

salam...

bagus la ko ade kmitmen... so ko kene buat kajian kenape tak ramai pelanggan datang ke kedai ko..

than cube ko mintak pendapat kawan2 or org2 laen yg ade kat sane ttg kedai ko tu...

ko dok mane ea...?

pasal harga la bro......thats because harga....pesaing2 aku semua bagi customer diorang Dual core processor........tapi ngan aku Sempron AM2 je.....dual core x boleh....pasal single core dan dual core dah beza rm 100++......

tapi dari segi waranti aku menang!!!!...........tiap2 pc yg aku usik@format aku akan buat ghost sekali........x payah mintak kebenaran user....secara auto aku akan buat because i am protecting my self :)

yang paling aku benci, masa repair komputer kat rumah orang, tetiba meletop angkara cicak sesat. Tak imbuh baiki.

tapi dari segi waranti aku menang!!!!...........tiap2 pc yg aku usik@format aku akan buat ghost sekali........x payah mintak kebenaran user....secara auto aku akan buat because i am protecting my self :)

huhu, pasal harge mmg tak blh wat ape2 la...coz untung kat brg komputer tak seberape...

yg ko bt ghost tu mmg bagus so tak payah wat keje 2 kali....

jap2... WIN XP yg kite buat ghost kat pc owg n install kat PC lain boleh kew.?

yang paling aku benci, masa repair komputer kat rumah orang, tetiba meletop angkara cicak sesat. Tak imbuh baiki.

uit..

mcm tu plk.. habis tu ko ganti gune duit ko la ea..?

:huh:

huhu, pasal harge mmg tak blh wat ape2 la...coz untung kat brg komputer tak seberape...

yg ko bt ghost tu mmg bagus so tak payah wat keje 2 kali....

jap2... WIN XP yg kite buat ghost kat pc owg n install kat PC lain boleh kew.?

tak slh aku Win XP hnya blh ghost kat Pc yg sama..mobo yg sama jerk blh...lain drpd tue tak blh.... :lol:

tak slh aku Win XP hnya blh ghost kat Pc yg sama..mobo yg sama jerk blh...lain drpd tue tak blh.... :lol:

itu aku tekankan agak penting customer membeli barang ngan kita.......pastu kita akan limitedkan sesetengah hardware......in others word jangan jual terlalu banyak barang atau item semata nak meet demand csutomer.......nanti sendiri susah <_<

ada sesetenagh kedai menjual barang mmg murah...dan sangat murah sampaikan aku sendiri pun membeli kat kedai tuh......tapi kalau barang tuh rosak@ada masalah.......dan yg x beshnya kalau barang tuh kita rekemen ooh barang nih bagus ramai orang pakai bla bla bla etc kat kustoemr aku cakap terus terang.......itu lah kali pertama dan kali terakhir korang deal........lepas tuh dia sendiri x mau deal pasal ada masalah................pastu kalau ada kengkawan dia atau sedara mara dia nak membeli komputer .........pun dia akan tahan jugak.....kata kedai tuh bagus etc2 walaupun murah...........

macam aku kedai aku x simpan banyak stok......mcam HDD aku tau WESTEN D murah dan jimat sikit dari SEAGATE.......tapi aku berani jamin la order 10(satu karton) 2 atau 3 mesti ada prob........kan naya....buang masa ......yg terlepas atau baki lagi 7 tuh bukan x rosak tapi dia akan tunggu masanya sampai.........tapi macam biasala .......ngam2 1 tahun atau pada usianya 8 bulan dia akan `buat hal` macam kroang pun kalau dah bende tuh rosak sebiji atau 2 biji x kan korang nak hantar ke supplier kan? mesti korang akan buat macam satu kuota dulu ...tunggu dalam 5 biji ke pastu baru pi hantar.......sure la customer lari aku cakap ngan korang....................untung dah la sikit bukan beza banyak mana pun tapi bila masalah.....adoiiii :wacko: ..........

itu pasal ada dikalangan korang pergi ke lowyat then ada masalah kat barangan yg korang beli ke hapa ke.....diorang macam `ngelat` pastu cakap memacam pasal untugn sikit........pastu dia jual barang kat korang murah2 .......kalau dia nak claim waranti pun konon hantar balik ke supplier pun punya la lama......kekadang berjinggung tunggu

P:S kawan aku beli modem AZTECH (RM 90) tetiba rosak apa ntah....3 bulan x siap2 :wacko: siap bawak seret pi Tribunal Pengguna lagi (TPPM) tapi xde jawapan........

macam aku barang yg aku nak jual......aku akan QC dulu barang tuh dulu....ketuk2 ke atau gegar2 ke tgk leh tahan ke idak........kalau tahan dan lepas QC aku so aku jual la.......kalau x ......blacklist.....

ako penah terghost HDD yg xok ke yg ok masa wat keje kat Jabatan Emigresen..last2 dua2 pon xup...seb baik la lam HDD ok tuh xde data ygpenting..tp panas gak la tlinga bila kn bebel ngan user..ada satu masa tuh ghosting da btul,mn satu primary mn satu secondary,tp bila tgh2 ghosting dia hang kat tgh2..bila ako restart balik langsung dua2 pon xup....sampai skang ako still fobia bila nk wat ghosting...bila dia tgh loading tuh musti hati ako akan berdebar2...

ako penah terghost HDD yg xok ke yg ok masa wat keje kat Jabatan Emigresen..last2 dua2 pon xup...seb baik la lam HDD ok tuh xde data ygpenting..tp panas gak la tlinga bila kn bebel ngan user..ada satu masa tuh ghosting da btul,mn satu primary mn satu secondary,tp bila tgh2 ghosting dia hang kat tgh2..bila ako restart balik langsung dua2 pon xup....sampai skang ako still fobia bila nk wat ghosting...bila dia tgh loading tuh musti hati ako akan berdebar2...

itu pasal ko ghosting hdd kondition x elok....tuh pasal macam tuh...aku pun pernah kena cakap ngan kustomer 30 minit (berlagak cepat la kononya ) sekali nak restore balik tgh jalan dia failed....aku check hdd kondisi x elok......so nak x nak kena la 2 jam adoiii :wacko:

then aku boleh jadi shareholder. Kalau ko dah rasa mampu dan pengalaman cukup untuk bersaing dengan kedai2 lain... takde masalah punya, buleh ler aku contribute jadi investor kedai ko tu nanti. :D

aku x kisah bro.....pasal dah 3 tahun kerja....SPM aku ngan PMR aku gagal semata2 aku mengkaji komputer :lol: ......

aku plan nak tiru DELL punya taktik.........buat satu pc+siap hantar+siap pasang+waranti on site (tukar 1 by 1 xde istilah RMA)

aku x kisah bro.....pasal dah 3 tahun kerja....SPM aku ngan PMR aku gagal semata2 aku mengkaji komputer :lol: ......

aku plan nak tiru DELL punya taktik.........buat satu pc+siap hantar+siap pasang+waranti on site (tukar 1 by 1 xde istilah RMA)

Hah.. yang penting ada semangat, baru boleh berjaya... Tan Sri Syed Mokhtar Al-Bukhary tu pun setakat SPM jer... dah jadi orang melayu terkaya kat Malaysia nie.. :D