Jump to content
Eppy Guy

Pengalaman

Recommended Posts

CCTV tu aku sempat blajar 2 minggu lagi nak habis praktikel,jadi tak lengkap r.. aku tak faham sangat pasal menu software CCTV tu guna ???? ???? ???? , mungkin bos aku set bahasa alien kot.Bab CCTV pakai kabel network tu aku tak brpeluang nak blajar susun wayar cucuk kat converter dia.

huhu, lame aku tak jejak topic aku ni..
ni pengalaman terbaru aku..
baru2 ni aku ade install win xp-win 7 viena
aku install kat laptop aku ok..
pastu member aku tgk gampak gak la win ni die pn suruh la aku install windows ni kat laptop die ni..
aku pn install.. tibe2 ada plk problem..
driver internet die tak leh nk pakai.. install driver dri cd driver dia tu.. tapi tak dapat gak..
pastu die pas kat member die, ape yg jadi kat sini..
huhu, dari satu masalah habis bertambah masalah sampai 3..
huhu, garam n marah ade gak die.. tapi aku try buat lg, first tak dapat, kedua kali nya tak berjaya, dan kali ketiga aku usaha punya usaha akhirnya berjaya....

moral cite ni *jangan kite putus asa*

aku pengalaman pc memisi ni stat standard 5 kot.. time tu ak xtau pape pon sal komputer..ayah ak srh abg ak beli n taruk kt umah.. abg ak tu keje kt KL.. jauh la dr kitorang.. ak main tekan2 jerk..hahhaha.. aku stat boley repair pc sbb aku slaloo tersalah delete fail system... mklumlah bdk kampung.. mne tau bhase inggeris... longhat kelate tau la.. tp mne ada pc dlm bhase kelate..hahhaaha.. slaloo la gak la pc ak tu rosak.... kalo rosak aku kene tnggu la dlm brapa2 bulan sbelom buleh repair sbb time tu sume2 hal2 pc ni abg ak yg repair...kne tunggu dy balik kmpung dlu la...  so sbb lambat nk tunggu punye hal...aku try la adjust2... tyme ak form 3 aku dah stat pandai format komputer..biasanya aku baca dlm buku nota kakak aku la(dia sndiri pon jrg2 baca buku tu).. dia diploma in IT... kt poli..

lps pandai format skali tu.. then byk la kwn2 aku suruh aku format diorang nyer pc.. ak xkenakan bayaran sesen pon.. huhuu... sje2 je... mende yg antara plg lucu psl kakak ak la... lps kuar diploma tu... dia msk degree kt U.. satu hari tu dia nyer laptop ada prob. so, dia pinjam la desktop dia nyer kwn.... sbb dah lama xpakai desktop.. kakak ak dah xbiasa la kan....sbb lama sgt..

tyme dia nk start desktop tu... tibe2 dia nengok xkuar ape2 signal kt monitor tuh..huh! aik. gelap jerk???!... dia pon.... menggunakan kepakaran nye yg tahap "gaban" tuh....berbekalkan Diploma in IT tuH.. dia pon bukak casing... try adjust2 Graphic card..... OK.... mende2 lain....OK.... last2 dia check RAM... maybe sbb dah blurr sgt dah kot.... dia tambah satu lg RAM kt slot kosong kt c2.... tp maybe larr sbb wayar bserabai sgt..... dia xbleh nk mskkan RAM tu btol2 kt slot kosong tuh.. dia pun tinggal la RAM tu kt situ....(give up la kiranya...) dia pon blah... 

then lps dia dtg balik.. terus je dia ON kan PSU..... tiba2... jeng3... kuar asap.....hahhahahhahaha Alladin kuar hahhahaha.. Shock! berasap MOBO dia.... last2 dia bwk balik umah desktop tu then aku gak yg repair... MOBO je la yg rosak... tp tyme tu.. MOBO yg support DDR1 dah xderk kt kedai... jenuh pg cari... last2 ayah aku yg lgsung Xtau pape sal komputer dgn slumbernya jumpa second hand MOBO kt umah sepupu aku..dia bwk balik la.... aku test2.. idup.. hahahaa...

nk tau apa prob. yg buat pc tuh Xidup???? sbenarnya kakak aku lupa nk pasang plug kt monitor tu....hahahhahahhahhaha...

urmm skang ni aku dah amik diploma in electrical eng.. xminat ak nk sambung bidang IT nih... tp kt cni ak ni kira terrer gak la ckit2 psal komputer... internet yg ak guna skang ni pon aku yg setup... aku kongsi 13 orang kwn2 aku... beli router..ok la... jimat sbb tmpt ak ni xderk WiFi... so pandai2 la nk cr internet...huhhuuhuhuhuu

nk bgtau jgk..

aku mula2 pndai nak setup software lps kwn aku ajr install game (time commando/tomb raider) (darjah 5). pastu slalu kena mrh ngan abg sulung aku sbb pc kat rmh rosak sbb aku suka tekan2 semua apps dlm win95 tu.ha2.

lps slalu kena mrh, aku bc readme win98 (kalu x clap). bmula drpd c2 tgk command yg ade built in dlm readme tu la aku try install win98 (tnpa format win95, x tpu tau, brape kali aku bc, aku pndai wat command kat cmd sbb bc dlm tu la).ha2. pas2 acer entra500 (x ingat, harga pc hampir rm4k, proc 133mhz je) jd sempot giler sbb pc lembab, x support win98. kena marah balik kat abg aku.

lps pristiwa bersejarh tu la (install win98) aku mula brckp bab IT ngn kgkawan. jmpa member yg lbh kurg sama n kongsi2 ilmu. smpai skrg.

> mula baiki kmptr tnpa lesen time tgkatan 4, kmptr skolah (srvis format2 je,win98 2000 n Me/tknik x smpurna sgt.ha3) (aku ngn sorg kwn lg)

> aku plajar pngajian Islam kat local u (bkn multimedia), blajar melalui pngalaman n maklumat yg dikongsi. Edited by thunderz_87

pengalaman tentang komputer?...
beberapa tahun lepas, ada la 1st time aku format komputer.. tu pun member mintak tolong..
laptop member tu ada masalah ntldr is missing. time tu xtau lagi cara2 nk copy file ntldr dr cd window. So just format je la..
Lepas format tu, ak n kwn ak tu kehairanan sbb data dalam C semua tak hilang.. Kawan ak tu gembira la..
Tp ak lak yg kompius.. ada la dlm 2,3 hari kehairanan dgn kejadian tersebut. Seminggu lepas tu, baru ak tau yg ak tak format tp juz wat repair window je.. huhu dulu2 mane la tau bleh repair window ni...

pengalaman aku lagi ajaib

bulan lepas aku terjumpa www.igetworld.com/nazrin80..
bulan ni aku dapat RM1200 rolleyes.gif dari www.igetworld.com/nazrin80
bulan depan taktau lg.. dry.gif
tapi kalau tak dapat apa pun tak pa sebab modal aku cuma RM50 saja laugh.gif
dah dapat RM1200 berapa kali ganda tu.. laugh.gif
tapi dalam renungan aku benda ni leh tahan lagi 2-3 thn lagi
kalau korang nak try aku nasihatkan cepat sikit..
amek peluang yang ada skrg..
e-mail aku [email protected]

maklumat ni jangan bg tau kat cina..
sebab depa dah makan banyak..
kita kena tolong orang melayu..
perbanyakkan mrg melayu kaya..
sakit hati tengok banyak cina kaya skrg ni
siap melayu jadi kuli cina lagi.. mad.gif

Spoiler :
QUOTE(nazrid5 @ Nov 7 2008, 03:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>

lol

bang tak baca topi9c btul2 ker?nie pengalaman pasal repair komputer

nazrid5,

ini pun masuk dlm pengalaman ko jugak ek..hehe..bule la.. laugh.gif
ei,ku nak usha dulu r web tu.bagus3.

aku kenal komp sejak aku umo 6 tahun lg...abah aku suruh aku taip tesis U dia laugh.gif start tu aku ketagih, usik sana usik sini tapi mainly kat microsoft office jer la.

aku dpt PC sendiri tym aku darjah 5. start ada tenet tahun 2001 ( dial-up ). tp masa tuh mmg hardware2 suma aku x reti. yg aku reti handle program jek. pas tuh last year psg streamyx, aku on9 pakai laptop sbb PC aku xde port ( student cam aku mana la ada duit nak beli ).

lepas kuar result SPM dan tunggu masuk lower 6 last year aku amik kursus juruteknik hardware komp kat tempat aku - sijil under USM. Cikgu IT aku tu aku respek lar. Malangnya walaupun dah ada sijil tp aku rasa aku cam dah start lupa dah....sebab takde masa nak hentam2 PC. aku rancang lepas STPM nih aku nak start balik rolleyes.gif

format2 suma stakat nih anta pegi kedai sbb masih under warranty. lagipun aku x baper reti nak cari software2 yg dah [ biskut tawar ] cuma pengalaman aku, aku tgk adik aku pasang CD player kat PC lama aku...wayar sangkut kat kipas, abis rosak PSU. X ganti2 lg.

Umah aku PC lama ada la jugak. versi windows 3.1.1 pun ada lagik tapi rosak ( adik kecik aku masukkan mende kat tempat disket - trus tah apa prob ) aku plan nk repair kalu bleh la. Edited by Syden