Jump to content
Sign in to follow this  
CONSPIRACY

Xp @ Vista?

Recommended Posts

kalau pakai 690g..baik berhati-hati sikit

risiko tinggi pakai vista local

biostar ta690g..install bole,masuk vista xbleh

pastu dia akan damagekan bios utk lan..

nie pengalaman sendiri

btul ker ni..

atau ko salah install driver

a'ah... x kan la 690G x support vista... kalo VIA P4M900 lagikan support vista... :rolleyes:

a'ah... x kan la 690G x support vista... kalo VIA P4M900 lagikan support vista... :rolleyes:

btol tu..ak pkai mobo gigabyte via P4M900 leh pkai vista.ultimatex86 leh..ultimate x64 pn leh..xde mslah

Edited by monarsh

pakai vista la bro..

dx10 takde kat xp pon.microsoft telah menganak-tirikan xp.hehe.

kalau komp cukup spec untuk vista memang tak terasa la keberatan de tu.

bahkan rasa lagi smooth ade la.

mate pun lagi sedap memandang win vista ni.

aku baru je xp ke vista..

ok je stakat ni..masyuk..

xda pun masah driver xleh install..

pandai2 cari la..

kalau pakai 690g..baik berhati-hati sikit

risiko tinggi pakai vista local

biostar ta690g..install bole,masuk vista xbleh

pastu dia akan damagekan bios utk lan..

nie pengalaman sendiri

uikss betul ke ni.. jgn ajaran songsang sudah la bro... ekekke

aku penah pakai biostar ni... penah buat dual boot xp + vista... (XP Ori, vista lanun.. hahaha)

lagipon board tu seingat aku vista certified.. lagi satu.. klo leh pakai driver latest dari website... bukan dari CD...

pakai vista la bro..

dx10 takde kat xp pon.microsoft telah menganak-tirikan xp.hehe.

kalau komp cukup spec untuk vista memang tak terasa la keberatan de tu.

bahkan rasa lagi smooth ade la.

mate pun lagi sedap memandang win vista ni.

hehe... kalo aku pakai vista pon.. aku akn gune theme windows classic nak jimat resources n upkan performance... :rolleyes:

Uiks byk kali gak korang sebut sebut nama aku...Pengguna CD aku yang macam aku pun ramai gak rupanya....hohoho

Bg aku kalau perfomance PC korang bagus dan RAM pun tinggi baik guna Vista..Tp kalau setakat Ram 512 baik upgrade ram kalau nak guna vista...Kalau nak cakap pasal kelemahan rasanya sama mcm XP mula mula kuar dulu...

Waktu aku dah mula selesa dengan win98,XP kuar,dan bila aku dah selesa dengan XP vista pulak yang kuar...

sebenarnya bukan apa sangat,.

andai Vista tak bagus, pasti tak wujud forum2 yg membincang pasal Vista secara serius. Juga pasti takde laman2 web profesional spt TomsHardware membuat benhcmark2 yg menunjukkan sejauh mana Vista boleh "pergi"

selalunya kita cari persoalan, XP bagus ke..Vista bagus ke? sbb nak sedapkan hati. kita pakai XP, ada teringin nak tukar vista, tp banyak dgr khabar2 angin pasal vista tak bagus, sbb ingin tahu + sedapkan hati, agar dpt pujuk hati, takyah pakai Vista, kita cuba kumpul maklumat2. Bila ramai kata Vista tak bgs, kita rasa senang terus dgn XP, tp bila sekali sekala terdengar org kata Vista best, mula rasa nak try, tp masih nak sedapkan hati.

Kalau betul nak tahu, kenapa tak mencuba. Sbb pengalaman org berbeza. Kalau XP kita mmg tahu sudah lama di pasaran, dan sudahpun punya SP3, maka maybe takde banyak masalah dr sudut kestabilan sistem XP.

Namun bg Vista, yg masih baru di pasaran. DAN MEMANG DICIPTA UTK DI GUNAKAN PADA "NEW" TECHNOLOGY, pasti punya banyak MASALAH BILA GUNA PADA PC yang tidak menepati CITARASA VISTA.

Lain orang lain pengalaman dia bersama Vista. Nak tahu mcm mana pengalaman sendiri, so cubalah. Maybe PC kita cukup mampu utk RUN Vista, atau maybe tidak. Vista tidak hanya bergantung pada ammount RAM yg besar, atau HDD yg besar, atau speed processor yang tinggi, tp memerlukan beberapa gabungan sistem/hardware yg "ngam" utk memastikan ia betul2 stabil digunakan.

Kalau kaki gamer, pastikan dulu graphic card memenuhi citarasa, disamping keupayaan gabungan proc+chipset(mobo), selain RAM + HDD yg secukup rasa.

Dan fahami jg bagaimana cara Vista manage memori, serta cara2 utk optimize utk kegunaan kita. Contoh ramai kata lepas startup, bkk task manager tgk Free RAM = 0..dan kita terus buat rumusan, Vista "makan" semua RAM kita, padahal pc kita dah letak 2GB RAM. Sedangkan keadaan sebenarnya, vista telah "CACHE" kan RAM utk SuperFetch. Tapi sebab tak betul2 faham bagaimana Tech Vista tu sendiri berfungsi, kita buat komen tanpa penyelidikan/bacaan/rujukan dr laman2 web yg buat bechmark+review satu2 OS/Hardware secara profesional.

XP sendiri ada kelebihan/kelemahan, begitu juga Vista. So gunakan ikut keperluan, dan kemampuan yg bersesuain. Kalau rasa mampu, pc power, gunalah, ada problem, balik ke pangkuan XP. Mcm aku sendiri, pakai Vista utk kegunaan harian, buat render video, surfing, documentation..Alhamdulillah puas hati. XP pun guna, jgk utk pc satu lagi. Kedua duanya ada kelebihan dan kekurangan.

Edited by sawi

Aku rasa dlm masa beberapa tahun lagi mesti ramai yg akan beralih kepada vista dan meninggalkan xp, tp aku rs aku ttp akan setia mendual-bootkan vista-xp pc aku, hahaha..

Pakai Vista lagi bagus sebab bagi seorang pelayar internet, IE7 lebih stabil dan lebih pantas berbanding winxp.Mungkin IE7 dicipta untuk windows vista dan bukan windows xp.

klu nk main game aku pkai xp....

ader sstgh game aku install gak kat vista...cam game grid..grapic memang cun melecun gile...mengigil aku tgk :P

klu nk dgr musiz kuat2 aku tuka ker vista....klu xp,hampeh cikit

ape2pon aku lbh suke vista aku pkai ni..vista ultimate 64x

Tanya se..

Aku punya Vista Home premium,,,,, Vista ultimate 64x tu apa dia, camne nak install tu???

tq

Guna Vista SP1 Business Ed kat ofis. PC C2D E6750 2GB ram.

Prestasi memuaskan, tapi tak selaju XP (tak snappy) walaupun dah disable semua effect.

Vista ni ada prob sikit bila kita selalu guna shared folder/remote disk dan bila nak buka fail grafik. <_<

Selain daripada diatas, mmg lebih bagus dari WinXP, tapi spec PC kena ok.

Assalamualaikum...

saya 1st timer kat forum ni... skrg sy pakai laptop acer core2duo, 1gbram.... windows vista ultimate (masa beli vista premium pastu format xp pro pastu skrg pakai vista ultimate) ..pendapat saya, vista ni bgs...especially bab2 transfer data...berdesut jee....mcm naik evo9....hehe...cuma permasalahannya ialah :

1) laptop terasa cepat 'panas' berbanding masa pakai XP dulu.

2) tak dpt nak install nero7 (dpt install separuh jalan je)..vista tak support katanye....pastu check dlm ADD/REMOVE software nero tu ada (tp takleh nak delete pula)...kenapa ya??

3) sy bercadang nk format ke XP pro sp3 balik...tp tak dpt (masa boot skrin biru katanya windows did not detect any hardisk from your computer, pls make sure it turns ON...) kenapa ya??

diharap pakar2 pembedahan diluar sana dpt membantu...hehehe,...ok trimas...argatos...syukran...

Spoiler :
Assalamualaikum...

saya 1st timer kat forum ni... skrg sy pakai laptop acer core2duo, 1gbram.... windows vista ultimate (masa beli vista premium pastu format xp pro pastu skrg pakai vista ultimate) ..pendapat saya, vista ni bgs...especially bab2 transfer data...berdesut jee....mcm naik evo9....hehe...

cuma permasalahannya ialah :

1) laptop terasa cepat 'panas' berbanding masa pakai XP dulu.

2) tak dpt nak install nero7 (dpt install separuh jalan je)..vista tak support katanye....pastu check dlm ADD/REMOVE software nero tu ada (tp takleh nak delete pula)...kenapa ya??

3) sy bercadang nk format ke XP pro sp3 balik...tp tak dpt (masa boot skrin biru katanya windows did not detect any hardisk from your computer, pls make sure it turns ON...) kenapa ya??

diharap pakar2 pembedahan diluar sana dpt membantu...hehehe,...ok trimas...argatos...syukran...

no 1... panas sebab banyak process2 grafik vista generated kot.. disable kan mana2 tak penting,

no 2... nero yang support vista version 7 dah ada,, jangan guna yang dalam cd zaman awak muda2 dulu.. rajin2 dload kt tenet.

no 3 tu.. dah 2 thread awak bukak.. kt sini pon nk bertanya... sila tumpukan kt thread sendiri.. jangan havoc kt topik orang lain yea.. baca peraturan berforum.

Tanya se..

Aku punya Vista Home premium,,,,, Vista ultimate 64x tu apa dia, camne nak install tu???

tq

bukan 64x.. tapi x64 (64 bit OS)

http://en.wikipedia.org/wiki/64-bit

nak install kena ada installer baru... home premium tu hanyalah version windows vista.

klo 32bit os dipanggil plak sebagai contoh : windows vista home premium x86