Jump to content
Sign in to follow this  
loire mvm

Sape Dpt Matriks Uiam?

Recommended Posts

alah,ngko ni mcm x pernah msk asrama je..bawaklah perkara asas spt baldi,cadar,selimut dan lain2.lu pukirlah sendiri.

ala...aq nak tnya je...tkot terlupe bw ap2...tgk...naseb baek ko gtaw bantal kena bw..kalu tak aq x bwk dah...x pasal2 tido x de bantal nnti...lagi2...ap kna bw erk???selain bj...berus gg..ubat gg...towel...shampoo..sabun mandi...sabun basuh...berus cuci...

Kalo korg ada pape musykil, ty je kat aku, ni senior korg kat pj, tp nnt g kuantan, so yg akan g gombak ty kat highlander. Brg2 asas bwk la dia cuma sediakan tilam ngan almari je, yg lain bwk sendiri. Masa taaruf week nnt korg taula. Aku xjd commitee, mls, xde cuti. Tp welcome to UIAM. Pasal tukar cos tuh, tiap2 sem dia ada bukak offer cuma kena pointer lepas syarat n tgk gak kekosongan. TP sape nak tkr cos lok tukar pas taaruf week sbb sng, byk kosong, dak pandai2 sume dak g oversea. Byk kosong, k. Ada pape ty je.

bleh tukar kos kan??

boleh...mungkin korang kena lalu banyak proses la...agak leceh..itupun kalo dah tak bersyukur :P (saje je...)

Kalo korg ada pape musykil, ty je kat aku, ni senior korg kat pj, tp nnt g kuantan, so yg akan g gombak ty kat highlander. Brg2 asas bwk la dia cuma sediakan tilam ngan almari je, yg lain bwk sendiri. Masa taaruf week nnt korg taula. Aku xjd commitee, mls, xde cuti. Tp welcome to UIAM. Pasal tukar cos tuh, tiap2 sem dia ada bukak offer cuma kena pointer lepas syarat n tgk gak kekosongan. TP sape nak tkr cos lok tukar pas taaruf week sbb sng, byk kosong, dak pandai2 sume dak g oversea. Byk kosong, k. Ada pape ty je.

heheh...aku jadi comitte apa..kuli je la..hahha...alla..cuti smiggu je B)

ad berape owg dlm 1 blik???

aku cuma menjawab soalan lelaki je ^_^ kalo kitorang laki..satu bilik 12 orang gitu la..tapi kalo korang extreme...bawak la TV kalo berani..cam member aku siap bawak PS2...siap buat LAN dalam bilik main dota..ups!kepada pompuan..duduk baik2 sudah la ye :lol:

boleh...mungkin korang kena lalu banyak proses la...agak leceh..itupun kalo dah tak bersyukur :P (saje je...)

kalo nk tukar kos, ade borng x?? or kne wat surat sndri???

kalo nk tukar kos, ade borng x?? or kne wat surat sndri???

mestila dengan borang...tapi rasenye tak susah nak tuka time mula2 masuk..sebab bukan semua orang yang dapat uia nak masuk uia

mestila dengan borang...tapi rasenye tak susah nak tuka time mula2 masuk..sebab bukan semua orang yang dapat uia nak masuk uia

thanks 4 ur info, senior.. ^_^^_^

nk tnya lgi nih...

club mna ekk yg besh kat uia??

x tau ar nk tick yg mna...

martial arts,sports n recreational club......

Socio-education club......

byk sgt club yg ada...

tlg ek... :unsure::unsure:

tahniah la to yg berjaya masuk uia :D aku perasan matrik uia kat nilai tu, but yg kat pj tu still gune lg ker? aku graduan matrik pj tahun 2000 :P rindu zaman muda2 dulu...huhu

korang baca tak utusan.ada pembaca kritik uia cause tak sistematik cth nya kt nilai negri sembilan.dia gak kata pensyarah asasi uiam skarang ni tak bagus.biar betul?10/6 ni aku daftar.

thanks 4 ur info, senior.. ^_^^_^

nk tnya lgi nih...

byk sgt club yg ada...

tlg ek... :unsure::unsure:

aku baru jer abis degree bln lepas kt main camp, gombak. aku nasihatkn korg wat setahun or setahun setegah jer ar kt matrix.

masuk main camp lagi syok pasal ade ntwk yg bdk2 nie wat sendiri. ade dlm 300 pc connect together. sumer games, movie, jdorama,anime ade. :D kalo nk main dota sampai muntah pun bleh. lagi satu ade games world of warcraft. so same mcm main games online kt blizzard tp yg nie free, xyah bayar. Enjoy. tp jgn lupa lak study, nnt kena dismiss susah korg.

korang baca tak utusan.ada pembaca kritik uia cause tak sistematik cth nya kt nilai negri sembilan.dia gak kata pensyarah asasi uiam skarang ni tak bagus.biar betul?10/6 ni aku daftar.

biar btol....cmner erk???? :blink:

serah je la kat Tuhan... :)

ader kebenaran jgk tu...zaman aku dulu lecturer kat matrik ader jgk di kalangan student senior yg tgh amik master...temporary nyer lecturer la...so mmg kureng skill lecturing diorg...tp insya-Allah kat main camp lecturer seme berwibawa...zaman aku study kat gombak tu mmg puas ati lecturer bagus2 cume pentadbiran tu ader kureng sket...huhu

SEKITAR tahun 80-an dan 90-an, Universiti Islam Antarabangsa Malaysia (UIAM) merupakan antara pusat akademik yang cemerlang dari segi ahli akademik, pelajar dan kurikulum yang bersepadu antara duniawi dan ukhrawi.

Para ibu bapa berlumba-lumba ingin memastikan anak mereka terpilih melanjutkan pelajaran di institusi yang bertaraf antarabangsa ini.

Dengan gelaran Taman Ilmu dan Budi terserlah kehebatan ilmu dan akhlak yang ingin dicapai oleh UIAM. Dan Pusat Asasi UIAM (dahulu dikenali Pusat Matrikulasi UIAM) merupakan pintu gerbang kepada pelajar lepasan Sijil Pelajaran Malaysia yang berminat memasuki UIAM.

Namun kini Pusat Asasi UIAM yang merupakan gerbang kecemerlangan UIAM telah hilang hala tuju dan signifikannya. Ia berpunca daripada dua faktor utama iaitu:

Pertama, ketiadaan kampus tetap. Selama hampir 25 tahun penubuhannya tidak ada inisiatif di pihak pengurusan UIAM di Gombak untuk mengadakan kampus utama bagi Pusat Asasi UIAM.

Banyak duit pembayar cukai telah dihabiskan dengan hanya menyewa kawasan kampus Petaling Jaya, bangunan dan rumah kedai (kampus satelit di Nilai Negeri Sembilan) yang akhirnya memberi banyak masalah bukan sahaja kepada pensyarah dan kakitangannya yang lain malah kepada pelajarnya yang mengharapkan suasana pembelajaran yang kondusif dan sempurna.

Banyak ibu bapa yang hairan dengan keadaan ini telah mempersoalkan kewajaran pemilihan kampus satelit di Nilai yang amat tidak sesuai dengan status universiti bertaraf antarabangsa ini. Aktiviti kokurikulum pelajar juga amat terkesan dari segi kelancaran penganjurannya. Walaupun terdapat ura-ura bahawa sebuah kampus tetap akan dibina di Janda Baik, Pahang, namun sehingga kini masih tiada ketentuan tentang pembinaannya.

KehilanganKedua, kehilangan pensyarah yang berkaliber. Disebabkan ketidaktentuan mengenai status kampus tetap Pusat Asasi UIAM, ramai pensyarah yang terlatih dari segi pengalaman dan disiplin ilmu masing-masing telah berpindah, memberi sumbangan kepada universiti awam yang lain. Pada hakikatnya, ramai pensyarah ini yang amat sayangkan UIAM, namun disebabkan 'kurangnya kasih sayang' UIAM kepada pensyarahnya telah menyebabkan mereka dengan berat hati berpindah ke universiti yang menawarkan 'kasih sayang' yang lebih berbanding UIAM.

Usah dipersoalkan kesetiaan para pensyarah ini sekiranya pihak atasan UIAM lebih prihatin dengan kebajikan mereka khususnya dari segi skim gaji yang diberikan. Jika dibandingkan skim gaji pensyarah di sini dengan skim gaji guru kerajaan, adalah lebih baik lagi skim gaji guru kerajaan.

Justeru bagaimana kita mengharapkan produk pelajar yang baik sekiranya tiada tindakan proaktif diambil bagi menyekat penghijrahan beramai-ramai pensyarah yang merupakan aset penting kepada UIAM.

Walaupun UIAM mampu merekrut pensyarah baru namun persoalannya ialah adakah sama kualitinya dengan pensyarah berpengalaman yang khidmatnya dicuri orang lain. Adalah diyakini pensyarah baru yang dilatih itu nanti akan turut mengikut jejak langkah pensyarah yang telah berpindah setelah lima atau enam tahun berkerja.

Justeru, bersempena dengan sambutan Jubli Perak penubuhan UIAM, alangkah baiknya jika pihak pengurusan UIAM dapat melihat kedua-dua faktor dan memperbaikinya serta memperkasa sumber manusia yang menjadi aset kecemerlangan UIAM.

petikan daripada utusan

memula biar aku cakap pasal kes kat atas ni...aku rase yang tak puas hati pasal budak nilai...yang dikatakan matrix uia nak pindah kampus kat janda baik tu aku ade dengar gak..tapi macam jadi gajah putih je...pastu lak memang aku rase la bila dia asing 2 stream sastera ngan sains agak menyusahkan lecturer kat matrix ni..diorang terpaksa berulang alik antara 2 kampus...korang tak perlu risau pasal benda ni sangat.. masuk dan belajar leklok ye B):lol:

thanks 4 ur info, senior..

nk tnya lgi nih...

byk sgt club yg ada...

tlg ek...

nampak je banyak...kalo minat masuk martial art...masukla silat cekak hanafi...adela aku kat situ (iklan jap..nak tambah ahli..hahah..)..tapi kalo korang memang gila berpesatuan tahap maximum..masuk la student council..macam perwakilan pelajar gitu...tapi memang sibuk la...yang lain2 tu boleh sangat nak masuk..rembat jawatan tinggi2 boleh nak mencapap :lol:

tahniah la to yg berjaya masuk uia :D aku perasan matrik uia kat nilai tu, but yg kat pj tu still gune lg ker? aku graduan matrik pj tahun 2000 :P rindu zaman muda2 dulu...huhu

loh...rupanya locco adelah sempai aku...ko kos ape dulu?

Haha seriously, bg aku la aku msk uiam ni aku nak blaja, so aku just ignore je segala kekurangan uiam ni , ye la baru 25thn , byk lagi kekurangannya, kalo nak ckp kekurangan , senang citer manusia sndr ada kekurangannya, dah tentulah apa yg dicipta atau dibina ada kekurangan, no offence ok. :)

Nk tanye jap...

Aku da tanye kat thread lg satu...tp nk tanye lg....

mcm nie....

Kawan aku dpt asasi sains fizikal (rayuan)...

Die nak bwat engineering....

so bole x nk tukar kos and mcm mane nk tukar kos tu?...

lg satu....kalau dari asasi sains fizikal nie...bole ke pursue untk enginering time degree nanti?...

Nk tanye jap...

Aku da tanye kat thread lg satu...tp nk tanye lg....

mcm nie....

Kawan aku dpt asasi sains fizikal (rayuan)...

Die nak bwat engineering....

so bole x nk tukar kos and mcm mane nk tukar kos tu?...

lg satu....kalau dari asasi sains fizikal nie...bole ke pursue untk enginering time degree nanti?...

sem 1 ni wat dulu sc physics tuh, nnt tgk2 la announcement kat anr, bese sblm final exam ada bukak application utk tukar cos, so kena alert k,

nak tanye skit kat junior2 aku nih....camner taaruf week?enjoy tak? :):P

taaruf week ek... bess... tp padat la jadual ... apa2 pon bes.. awk commitee ke??