Jump to content
Sign in to follow this  
amir86

Bina Perisian

Recommended Posts

hai semua..saya amat berminat dalam pembinaan software ni..boleh x sesapa terangkan mcm mana nak bina software yang mudah dan apa perisian yang digunakan.

senang jerr

1.since ko baru download jer microsoft vb.net express atau pun express edition - FREE Dude

2.Kat microsoft tu ada tuk dummies. ko download jerrr

3.belajar dari buku atau dari aku( Promo lagi huhuhuhuhu)

4.Pergi kelas microsoft.

5. Amik Sample orang

6.Buat program yg simple22 dulu macam Hello world hehehhe

7. Your done

Apa jenis perisian ko nak buat nie amir86? Perlu ada objective dan target software jenis mana ko nak wat... pastu baru ler cari tool yang sesuai. Biasanya sudah tentu pakai memana komputer language contohnya macam DevGuy cakap kat atas tu... :D

meh aku promote python lak :lol:

ko pergi kat uselesspython ni..

secara basic nye, mamat dalam cerita tu keje kerani, yang tugas dia membandingkan text / file / perkataan, so dia pakai la python untuk memudahkan keje dia..

tapi pape pun cuba cerita apa yang ko nak buat, otai2 kat sini konfem boleh tolong :D

camner la amir tu nk kembali...dah pakat2 bg pendapat mcm la amir tu tahap pro...lanog plak siap tanya ape objektif an target software yg nk dibina...fuhhhh..ni tahap org dh kenal ape tu membina perisian....

aku baca pun aku takut nk reply balik....ajau la camner nk kenal menatang tu dulu....ape tips2 yg boleh dijadikan panduan apabila mahu membina perisian.......

perghhhhh...bg la ajaran yg mudah diikuti oleh "mualaf" IT cam amir dan aku ni...aku pun minat gak bina perisian ni....huhuhuhauhauhaua

laa

kan kat atas tu step dah ada

1.download express edition ( VB.net, C#, C++, Web Developer)

2. Download sample kat microsaoft yg learn for dummies

3. smaple hello world

kan dah tulisss

aku pun malas nak tulis banyak kali lewww

huhuhuh

camner la amir tu nk kembali...dah pakat2 bg pendapat mcm la amir tu tahap pro...lanog plak siap tanya ape objektif an target software yg nk dibina...fuhhhh..ni tahap org dh kenal ape tu membina perisian....

aku baca pun aku takut nk reply balik....ajau la camner nk kenal menatang tu dulu....ape tips2 yg boleh dijadikan panduan apabila mahu membina perisian.......

perghhhhh...bg la ajaran yg mudah diikuti oleh "mualaf" IT cam amir dan aku ni...aku pun minat gak bina perisian ni....huhuhuhauhauhaua

Lorr... takde ler nak bagi susah2... tapi setiap benda yang kita nak buat tu mesti lah ada tujuannya. Macam software nak dibuat tu, macam mana jenis software yang kita inginkan tu.. adakah yang jenis database, word processor, multimedia, aplikasi matematik, scientific etc. Tu ler maksud aku.. hehehe :D

Okey lah.. kalau nak belajar bina perisian mudah2... join kitorang dengan pergi ke thread nie Kelab Pengaturcaraan. :lol: Jangan bimbang, benda nie tak sesusah yang disangkakan...

kalo jati diri nya tinggi dan takde sikap malu dan tak cepat mudah putus asa mesti boleh punyelaahh.. amacam amir, mari-mari dekatkan diri.. org lain leh berjaya kenapa kita tidak.. ala skali skala basuh ape salahnye :lol:

Edited by rasberry

Hehehe... dah berjela korang punya reply, thread starter tak muncul2 jugak. Maybe tengah cari bahan untuk bina perisian tu.. :D

senang jerr

1.since ko baru download jer microsoft vb.net express atau pun express edition - FREE Dude

2.Kat microsoft tu ada tuk dummies. ko download jerrr

3.belajar dari buku atau dari aku( Promo lagi huhuhuhuhu)

4.Pergi kelas microsoft.

5. Amik Sample orang

6.Buat program yg simple22 dulu macam Hello world hehehhe

7. Your done

assalamualaikum...

yo devguy mcm mana nak contect ko...ym ko ada tak?aku banyak nak tanya dengan ko ni......bos aku bagi projek pulak....

Lorr... takde ler nak bagi susah2... tapi setiap benda yang kita nak buat tu mesti lah ada tujuannya. Macam software nak dibuat tu, macam mana jenis software yang kita inginkan tu.. adakah yang jenis database, word processor, multimedia, aplikasi matematik, scientific etc. Tu ler maksud aku.. hehehe :D

Okey lah.. kalau nak belajar bina perisian mudah2... join kitorang dengan pergi ke thread nie Kelab Pengaturcaraan. :lol: Jangan bimbang, benda nie tak sesusah yang disangkakan...

haaaa...camni ler baru kena..........terangkan ckit ape tu bina perisian....hohohohohhohoh

Lepas download pastikan ko bukak akaun untuk MSN... nanti dia bagi no siri untuk diregister lepas install software berkenaan.

haaaa...camni ler baru kena..........terangkan ckit ape tu bina perisian....hohohohohhohoh

Baca dulu wiki nie.... pasal software development.

cam mana kita nak edit firefox.

Errkk.. nak edit firefox plak.. Firefox dah okey per, takyah nak edit2 dah.. haahaha. Kalau nak develop Firefox punya extension dan plug-in mungkin orait gak kot. Sebagai contog, sila rujuk SINI kalau nak cari cara develop extension...

salam..
kawan2..
aku ada masalah ni
aku sekarang ni tengah develop program untuk projek aku..
aku gune VB..
tp aku xpaham sgt buat program dalam VB..
lgpn aku still beginner..
aku ada basic dalam c++ dan c je..
tapi still xpaham lg program untuk vb..
ada siapa2 yg boleh tolong aku ek?

QUOTE(LanoG @ May 12 2008, 09:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Apa jenis perisian ko nak buat nie amir86? Perlu ada objective dan target software jenis mana ko nak wat... pastu baru ler cari tool yang sesuai. Biasanya sudah tentu pakai memana komputer language contohnya macam DevGuy cakap kat atas tu... biggrin.gif

hi sume.aku ni baru budak sek rendah.tapi aku minat la bab komputer ni.cam aku nak jadi jurutera perisian.so boleh tak korang ajar aku.kalo leh first thing aku nak wat mende yang macam.erm.20 minit kemudian.erm.ahak.ok bunyi nyer lain skit kut.ok macam kalo kat hypermarket orang keje stor kena rekod mende2 yang kuar masuk kuar masuk.so ade x cara aku nak wat software yang aku leh wat supaya orang ni sonang skit.