Jump to content
Sign in to follow this  
pokmat siko

Boikot Akhbar The Star

Recommended Posts

Baru baru ni kita dikejutkan dengan penghinaan terhadap nabi muhammad saw dengan kurikutur dari Belanda.

Tapi sekarang negara kita sendiri yang majoritinya beragama Islam pun telah buat perkara yang sama terhadap agama Islam yang kita anuti ini.

Dengan secara sengaja/tak sengaja mereka telah menghina nabi musa alaihissalam yang gambarannya ketika selamat dari askar firaun.

Suratkhabar THE STAR bertarikh 2may 2008 ruangan komik,m/s t29,bahagian bawah telah menyiarkan karikatur the flying mccoys.

Masya ALLAH....

Klik kat spoiler untuk melihat gambar tersebut..

Spoiler :

P/S: Jika gambar ini menyebabkan apa-apa masalah kepada pengurusan PUTERA.COM saya akan delate.

kredit kepada epoi2405 dari CG

Edited by atap_aje

mghina kristian gak....setengah mat salleh menganggap nyer lawak setengah lagi tidak

mcm..citer kapal nabi nuh tu la...mat salleh nyer...filem da vinci code......mcm ar lagi....

Kalau Belanda siarkan kurikutur, satu dunia boikot, kalau negara Malaysia yang keluarkan pulak macam mana?

Ini ke strategi barat supaya orang islam boikot barangan dari negara islam, Malaysia? Huhuhu...

Siapa yang lukis karikatur tu... kena ler check dulu, then kena inform the Star pasal menda nie. Kadang kala diorang ni just simply amik katun tu tanpa check sama ada ia sensitive ke tak....

Aku rasa tu karikatur dari luar tu, kartunis tu kalau tak silap orang US. Maybe The Star ambik karikatur tu tapi tak pikir implikasi dia kat sini. Bukan nak cakap apa, kekadang benda camni boleh terlepas pandang. Sedangkan akhbar Makkal Osai hari tu baru dapat renew permit dia, tu pun lepas berapa kali buat rayuan atas sebab yang hampir sama. Aku rasa kalau nak ambil tindakan bebetul, buat aduan kat pihak berkaitan. Aku sendiri pun memang tak beli The Star, sebab aku baca dari internet je. :D

cube check dlu...sape yg lukis...camne terlepas kuar utk disiarkn...hurm..nk boikot,tp aku lg ske bace the star dari NST...isk3..

Siapa yang lukis karikatur tu... kena ler check dulu, then kena inform the Star pasal menda nie. Kadang kala diorang ni just simply amik katun tu tanpa check sama ada ia sensitive ke tak....

The Star best. Tak nak boikot, lainla ko cadang alternatif lain yang sebaik the star. sekan, terima kasih

cube check dlu...sape yg lukis...camne terlepas kuar utk disiarkn...hurm..nk boikot,tp aku lg ske bace the star dari NST...isk3..

Kan ada nama pelukis kat gambar tu, click kat spoiler, keluar la gambar...

Edited by atap_aje

Memang kartunis US. The Star ambik main sebat la tu. Aku dah hantar email kat feedback dia, tengok la diorang endah tak endah. Hantar just sebagai peringatan suruh hati-hati je, toksah maki-maki ke apa ke. Kalau ada lagi ramai hantar pun lagi bagus, at least diorang tau yang ramai orang prihatin dan sensitif benda camni.

Ler, ko tak sempat tengok ke gambar yang TS post? Dah takde dah. Gambar tu kat first post dia dah bagitau apa dia.

Ler, ko tak sempat tengok ke gambar yang TS post? Dah takde dah. Gambar tu kat first post dia dah bagitau apa dia.

tu lah..aku x sempat tgk...ape kata kalo ko beri penerangan kat aku sket..^_^

ape masalahnye dgn gambar tu ek? aku dah tengok dah gambar tu, bukan ke nabi musa tu nabi diorang jugak .. cuma dipanggil moses kan? so takde kena mengena dgn Islam pun. lain la kalau dia kutuk nabi Muhammad.. kalau nabi Muhammad dia hina dah sah la dia hina Islam sebab memang dia tak percaya pun dgn Nabi Muhammad. Ala.. banyak lagi kartun2 yg kartunis ni suka melawak mcm kartun nabi Isa (Jesus) cth mcm gambar ni dan mcm ni. Takde ape la yg nak sensitip sgt. dah memang budaya diorang mcm tu.

Nabi Musa A.S., Nabi Isa A.S., serta rasul-rasul yang 25 adalah rasul yang wajib kita beriman seperti mana yang telah terkandung dalam rukun iman. Oleh itu sebarang penghinaan terhadap rasul lain selain daripada Nabi Muhammad SAW juga merupakan penghinaan terhadap Islam. Lebih-lebih lagi, kalau berkaitan dengan topik yang kita sedang bincangkan, perjuangan Nabi Musa A.S. menentang Firaun juga telah diturunkan kepada umat Islam sebagai teladan, serta juga yang telah dinyatakan dalam Al-Quran yang menjadi panduan kita. Perlu diketahui bahawa selalunya elemen berunsur penghinaan datang dari golongan 'free thinker', bukannya penganut Kristian. Penganut Kristian yang berilmu tahu dan sedar mereka dan penganut Islam berkongsi banyak persamaan, tidak keterlaluan dikatakan menghina 25 rasul yang kita percaya juga seperti menghina mereka.

jangan boikot la paper The Star..

sebab nye aku keja tech kat sana..

mana aku nak korek nasi lagi..

aku dah la xpandai..

aku rasa ada salah faham kot..Star xmcm tu, diorg jga pkerja islam jgk..

Edited by eidda

ouh gitu...aku rasa x perlu ambil serius lah benda ni, tunggu je balasan akhirat..sebab kalo korang boikot pekerja kat the star tu terjejas...so pkrlah dalam-dalam dulu sebelum memboikot sesuatu...kesian eidda..