Jump to content
izuan

Nak Cari Tempat Repair Hdd

Recommended Posts

ASKUM..

KAT SINI AKU ADA PROBLEM IAITU HDD PROTABLE AKU DAH ROSAK..TP KAT DALAN TU ADA BANYAK DATA2 PENTING+DATA KERJA AKU KAT DALAM TU..HDD MODEL IDE WESTERN DIGITAL..SESIAPA YANG TAHU TEMPAT UMTUK NAK REPAIR HDD MINTA TOLONG BAGITAU AKU...AKU TGH GELISAH NIE..ISKK..ISK...

IZUAN..

hdd kau rosak apa? kat tempt aku leh le repair hdd..

nk jamin 100% leh dpt blk data kau tu x jamin la sbb

kena tgk condition hdd kau tu dulu...

kau tinggal kat mana? aku kat Sg Petani, Kedah...

askum..

aku org aloq setaq...tp masalahnya skarang nie aku keja kat sabah..kalau ko bleh bagi add kt sp tu leh aku pos ja .. data-data dlm tu aku nak selamatkn dulu..sbb keja2 aku semua dalam tu..bleh ker??

hdd aku tu terjatuh..bila aku cucuk kat pc ja dia dah berbunyi piring dia..

ko repair Hdd guna apa??ada mesin khas ke??

Bro Izuan cuba kau ikut cara ni. Aku dpt artikel ni dekat Pakcik Google. Kalau nak cuba cubalah mana tahu menjadi....

Seringkali jika cakera keras anda tidak dapat digunakan, anda terus menyatakan yang cakera keras anda telah rosak 100%. Sebenarnya masih ada lagi ikhtiar yang boleh dilakukan untuk menyelamatkan cakera keras anda sebelum membuangnya ke dalam bakul sampah.

Teknik pemulihan cakera keras

Ikuti beberapa petua di bawah ini di mana semuanya telah terbukti berkesan. Cara dan teknik yang dinyatakan adalah bagi keadaan cakera yang telah lumpuh sepenuhnya. Pendek kata tiada jalan lain lagi yang boleh dilakukan selain dari membuangnya.

Teknik pembekuan

Teknik yang saya belajar ketika menjadi juruteknik komputer, apabila menghadapi masalah seperti “data-read errorâ€, jalan penyelesaian ialah dengan membeku cakera keras semalaman. Ini membuatkan data semakin tidak dapat dibaca, tetapi hanya untuk sementara sahaja. Jika data tersebut amat kritikal, anda perlulah menukar terus cakera keras (terutama sekali drive failure).

Caranya ialah dengan membungkus hard drive dengan beg plastik yang kalis air, letakkan di dalam peti sejuk selama lebih kurang sejam dan terus berdoa.

Kemudian keluarkan ia dari peti sejuk dan terus sambungkan kabel komputer dan hidupkan PC dan lakukan pemindahan data dgn secepat yang mungkin sebelum suhu cakera keras tersebut meningkat.

Teknik hentakan

Antara sebab utama mengapa cakera keras sukar untuk berputar (spin) ialah kerana kepala (head) telah melekat pada piring (platter). Sebagai jalan terakhir, hentakkan hard drive di atas tempat yang keras (lantai) setinggi 8 inci sebanyak sekali hentakan. Insyaallah, tidak dapat tidak 90% masalah tersebut dapat diselesaikan.

Selain itu anda boleh guna beberapa software seperti Hardisk Regenerator atau Zerofill.

[Teknik hentakan

Antara sebab utama mengapa cakera keras sukar untuk berputar (spin) ialah kerana kepala (head) telah melekat pada piring (platter). Sebagai jalan terakhir, hentakkan hard drive di atas tempat yang keras (lantai) setinggi 8 inci sebanyak sekali hentakan. Insyaallah, tidak dapat tidak 90% masalah tersebut dapat diselesaikan.

mcm nak bagi rosak lagi ja HDD tu..hehehe...ada x tempat yang bleh repair HDD EXT..kalau boleh aku nak hantar kat kedai ja..bagi kedai yang uruskan..yang penting data2 dalam tu..lepas tu kalau HDD tu nak rosak x per laa..

opis aku penah menghadapi masalah mcm ko ni di mana hdd rosak tp dlm tu ada bnyk data2 penting.aku ada la buat sikit kajian kedai2 yg bleh repair hard disk ni kat msia.kesimpulannya ialah harga nak repair hard disk ni ialah x murah dan sgt mahal.ni salah satu kedai yg aku jumpa :

kedai repair hard disk -> http://www.scs-myung.com/index.html

Office Address:

Mailbox 371,

Lot 4-3, 4th Floor,

Low Yat Plaza, Bukit Bintang,

55100 Kuala Lumpur, Malaysia.

harga2 semua ada dlm tu.good luck..

ko repair Hdd guna apa??ada mesin khas ke??

aku ada pakai software yg memg khas utk check hdd..software ni memg mahal

skit nk beli..program dia bukannya jenis yg kena pakai cd pastu install je masuk tp

dia bagi satu kad mcm kad grafik pastu baru leh install program dia masuk

dlm komputer...pastu kalu nak check hdd just cucuk je power cable dr kad tersebut &

ide cable & masuk program dia..guna software nie baru leh tgk data2 hdd (bukan data yg kita simpan tu)

sbb hdd dia ada data/program dia sendiri yg nak bagi dia running..aku crite nie mesti kau tak brapa clear lagi kena mai tgk sendiri baru tau...

opis aku penah menghadapi masalah mcm ko ni di mana hdd rosak tp dlm tu ada bnyk data2 penting.aku ada la buat sikit kajian kedai2 yg bleh repair hard disk ni kat msia.kesimpulannya ialah harga nak repair hard disk ni ialah x murah dan sgt mahal.ni salah satu kedai yg aku jumpa :

kedai repair hard disk -> http://www.scs-myung.com/index.html

Office Address:

Mailbox 371,

Lot 4-3, 4th Floor,

Low Yat Plaza, Bukit Bintang,

55100 Kuala Lumpur, Malaysia.

harga2 semua ada dlm tu.good luck..

ok thank 'otai_g'..nnti aku contact tempat tu..

Bro pakai brand apa hard disk tuh?

saya cadangkan bro lebih baik serah pada yang pakar.

maksud saya, bro boleh hantar ke seaget, depa ada sediakan perkhidmatan ini.

Tak ada data, tak ada bayaran..

maklumat lanjut bro boleh masuk web dia.

Jangan la duk p antar kat kedai yg main cuba2 ja..

lebih terjamin serah pada yang pakar, lebih bagus...

aku ingat nak buat thread baru, tapi cam same je topic header aku nnti..

mslh aku camni, mmber aku terhentak kat atas lantai hdd aku, pastu, terus..... kong aku rase..

FYi, aku gne usb, so die tertarik hdd tu smpai terhentak..

hddisk aku slow gler nak di detect oleh lptop aku, aku dah try masukkan dalam pc gak, tapi slow sangat2.. apsal? tapi ble aku try pkai scavenger dapat plak baca.. camne? ape maslah? bnyak gler data aku dalam tu, dekat 400GB..

lagi satu, b4 ni hdd aku tu bunyi agak kuat r, tapi pas kejadian tu, hdd aku agak slow bunyi die.. huhu..

Jangan la duk p antar kat kedai yg main cuba2 ja..

lebih terjamin serah pada yang pakar, lebih bagus...

ello bro...sorry to say..benda2 mcm nie bukan kita ckp saja..kita ada tools...

tgk keadaan la klau dah memg tak boleh nak repair, klau bagi kat manufacturer pun

dia tak boleh buat apa...terpulang pd pendapat masing2...data recovery bukannya murah...

dan klau nak lagi yakin cari company yg memg buat data recovery..yg tu lagi pakar...

Teknik pembekuan tuh dah lama aku test utk Disket, hehehe msa zaman Disket dlu2 :lol:

Mmg leh dapat smua data kt dalam tuh, sblum ltak dlm peti ais nak access pun xleh..

Utk HDD x pnah try lagi laa :D

ASKUM..

KAT SINI AKU ADA PROBLEM IAITU HDD PROTABLE AKU DAH ROSAK..TP KAT DALAN TU ADA BANYAK DATA2 PENTING+DATA KERJA AKU KAT DALAM TU..HDD MODEL IDE WESTERN DIGITAL..SESIAPA YANG TAHU TEMPAT UMTUK NAK REPAIR HDD MINTA TOLONG BAGITAU AKU...AKU TGH GELISAH NIE..ISKK..ISK...

IZUAN..

tak patut ko taip sumer pakai huruf beso nih!

Maaf topic starter...tumpang lalu..hehe

Kalau ada HD tak `lepas` format NTFS yang slow...tapi `lepas' kalau format quick.....camna repair yee...

Kalau format pakai startup disk pun sangkut kat 10%...je..

Kalau ada HD tak `lepas` format NTFS yang slow...tapi `lepas' kalau format quick.....camna repair yee...

salam kawn yang menghadapi masalah....

insyaalah aku boleh tolong anda...

sya tinggal di kedah..

sungai petani..

adakah data2 dalam hard disk anda dapat diselamat kan??????????????????

kalo belum..

send email pada saya

lame la post ni.. entah dia baca x lg ni.. tp xpe, aku try jelaskan...

kalu format biasa tak lepas tapi format quick lepas, npknya hard disk ko ad bad sector...

biasanya bad sector susah nak dibaiki... bleh ckp dlm 90% kesukarannya...

jadi nk repair mmg la ssh. try hntr kdai dlu, mane tau kan bleh...

apa alamat?

nak try jugak recover hard disk aku ni..

xde ape yg penting pon, just lagu, movie dan software jer..