Jump to content
mohdrazif

Cc Gempak Ngan Server Game

Recommended Posts

Assalamualaikum..

Kepada pengusaha-pengusaha cc bumiputera..teringin tak nak jadikan cc korang berdaya saing macam cc

bangsa lain usahakan..

Kebanyakan cc yang gempak kiter pergi mesti ader lebih kurang dalam 200-300 games kan..

First impression pada gamers mesti tgk pada jumlah gamenya kan..So..

Saya boleh built satu server game untuk cc korang di mana semua game cuma ada pada server sahaja...

Bayangkan kalau Hdisk server game tu 500g..bermaksud dah tentu dalam 200-300 game boleh masuk kat client..

Dan di client cuma ada os win sahaja..

Server ni juga berfungsi untuk update game..so setiap kali client running x perlu tunggu untuk update game..

Untuk pengetahuan semua..Games akan running daripada network..

Di Lowyat.Net ader bangsa lain yang jual sistem ni pada harga RM 145 per pc + software RM 2000

Tapi saya cuma meletakkan harga sebanyak RM45 per PC..

Untuk melihat demo boleh datang ke cc saya sama ada di petaling jaya ataupun di bangi...

Berminat hubungi Razif 0133709670

Edited by mohdrazif

running network x lagging ke? ++ internet lagi dak main game lagi lag tu

sistem ni dah dipraktikkan pada cc yang ada 60 biji pc..dan running games tiada kaitan ngan internet..sebab games akan running dari server games...cc demo ader di pj dan bangi..boleh lihat dulu..

sy sje nk tau, x der cc pn.. hehe

x der lag ke pd game sedangkan smue pc tarik pd source yang sama?? :unsure:

lag tu xderlah..cuma masa loading untuk games tu akan ambil dalam 5-7 saat..ermm..mungkin ramai yang x tahu teknologi lebih canggih..macam diskless client..bayngkan semua client x pakai hard disk..windows and games semua running dari server..tu lagi bagus..macam sistem yang aku setup ni os ader pada client..games dan software tertentu kat server..so lebih jimat..x payah belanja lebih tu upgrade hard disk client..

lag tu xderlah..cuma masa loading untuk games tu akan ambil dalam 5-7 saat..ermm..mungkin ramai yang x tahu teknologi lebih canggih..macam diskless client..bayngkan semua client x pakai hard disk..windows and games semua running dari server..tu lagi bagus..macam sistem yang aku setup ni os ader pada client..games dan software tertentu kat server..so lebih jimat..x payah belanja lebih tu upgrade hard disk client..

aku cam berminat jer nii

.. server ni mesti sistem power kee atau yang biase nyerr??

cc aku skrg ader 10 bijik jerr... ader bercadang nak tambah lagiii....

nanti aku call ko...tgk bajet dluu... hehhe

ade member aku guna sistem yg bro razif ckp nih..(mmg ambk ngn die pon)

setakat nih takde masalah...huhu...

server bese2 pun bleh..

erm...tak silap aku

ada jgk sistem lain utk cc..org kate DiskLess server(DDS)..mcm Michealsoft promote..ade jgk promoter sistem Michealsoft ni kat myccoc..tp bapak mahal la die wat..

siap ade charge tahunan lagi utk maintenance..mane larat...pdhal mende tuh mcm Terminal Server je..kalo sesape tau programming aku leh bgtau konsep terminal server mcm mana nak wat mcm Michealsoft tuh wat...

kalo sesape cc yg bese2 leh la pakai mcm bro razif nih promote..kos pun murah..

ko nak pakai hdd 20gb pun takper...ngam! :D

Edited by NSTechSquad

aku cam berminat jer nii

.. server ni mesti sistem power kee atau yang biase nyerr??

cc aku skrg ader 10 bijik jerr... ader bercadang nak tambah lagiii....

nanti aku call ko...tgk bajet dluu... hehhe

xder masalah..biler2 masa pun boleh..kalau sepuluh biji pun nak test market boleh gak..kasi gempak cc ngan 200-300 games..biar cc kecil..tapi isi best..

xlah, just ada urus cc, mmg ade tpk nk wat bnda ni dulu.. huhu..

Edited by t@L1B@n_0nL1n3

xlah, just ada urus cc, mmg ade tpk nk wat bnda ni dulu.. huhu..

owh..kalau bro nak tengok bleh..xder masalah..jaga cc kat mana?sistem mcm mner..kalau ader bg contact num bos bro..nanti saya call dier

sistem ni dah dipraktikkan pada cc yang ada 60 biji pc..dan running games tiada kaitan ngan internet..sebab games akan running dari server games...cc demo ader di pj dan bangi..boleh lihat dulu..

mungkin maksudnya penggunaan pada switch tu. 100base nak layan 60pc, tak haru ke?.

kalau guna gigabit okay kan? lagipun skarang ni trend cc buka dengan gigabit lan.

aku pun berminat. boleh advertise FREE kat myccoc, kasi out DDS. bumiputera first. :)

Edited by xdsl

mungkin maksudnya penggunaan pada switch tu. 100base nak layan 60pc, tak haru ke?.

kalau guna gigabit okay kan? lagipun skarang ni trend cc buka dengan gigabit lan.

aku pun berminat. boleh advertise FREE kat myccoc, kasi out DDS. bumiputera first. :)

hasil daripada gigabit switch adalah lebih baik..tetapi ada cc yang pakai 100base pakai sistem ni gak..

yang penting network kena ok..dari segi networking pula kita akan berikan khidmat secara percuma dari segi nasihat and simple work...ermm..xdxl..thanx sebab bg support..Bumiputera First..

Edited by mohdrazif

just nak tanye..

client pakai cpu x.. sebap hang kate sume direct dari server kan..

just nak tanye..

da tentu la client pun nak ada pc..kalo tak..takdela namanya client..client akan ada directory game dari server.. :D

Edited by NSTechSquad

just nak tanye..

mesti ader cpu..sebab semua os diinstall kat client..cuma games sahaja yang running daripada server..

Salam,

aku boleh komen sikit je. kalau nak full komen, bagi pengusaha-pengusaha; boleh masuk ke komuniti pengusaha spt tertera ^_^.

Endorsement (ceeewaaahhh) daripada aku, aku rekemenkan pengusaha-pengusaha guna system ni. Ataupun bagi yang ada duit lebih, boleh guna DDS (bukan Michaelsoft DDS ye).

goodluck.

Edited by xdsl

ermm, sapa sapa yg dah pegi tengok demo, test, boleh la buat review kat sini.. bagus jugak tengok tuh..

rm45 sebijik, kalu banyak ada less lagi kan? :lol:

aik, xdsl, u jadi bomoh ke sekarang? kalu gitu, cuba u online scan bodi i ni, lenguh lenguh je sekarang ni, bimbang ada jin tersesat lah.. :P

huhuh...

bukan aku nak melemahkan semangat pengusaha2 cc yg teringin nak guna system gini.. tapi, the truth is:

Korang tgk tak 999 dlm hujung tahun lepas? Kisahnya KPDNHEP dah kantoikan sebuah cc yg guna sistem yg sama, di mana, diorang telah di dakwa atas akta hakcipta. Ini kerana diorang takde lesen untuk games2 serta software2,walaupun semua games2 dan software2 tu di letak dlm sebijik server, dan tak id install lasung dlm pc2 client tu semua..

jadi pendek citer, system ni maybe bagus dari segi teknologi, tapi, dari segi akta hakcipta dan jugak kes saman2 ni, takkan terlepas...

Al kisah,.... toyyib...tersebut lah al kisah sebuah cerita ..Toyyib...

BTW, sama jugak le mcm guna VMware yg jalan atas linux, dan install segala windows apps kat dlm tu..selagi diorang tak tau mana nak cari VMWare dlm linux tu (let say guna VMWare server on linux), maka, takde lah kantoi.. tapi, kalau diorang tau camner nak execute vmware tu..kantoi lah..

ermm..kalau 400 harga software ni saya pun nak beli gak..sebab sistem ni akan dilengkapi ngan menu games yang boleh auto update games online..bg yang bgtau pasal games..apa kena mengena sistem ni ngan games..sebab kite provide menu games and software untuk run games dari server jer..bukan jual game x ori..tu jer..anyway time kasih sebab comment.. :huh:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...