Jump to content
Sign in to follow this  
BasicCX

Teka-teki I Q : Trak Yang Merentasi Jambatan

Recommended Posts

kalu masa trak itu melintas bersama dia tarik badan trak maka runtuh la jambatan itu pasal trak itu berat 14000 paun, berat badan trak plak tak tahu berapa, so ko kate burung hinggap atas badan trak, tapi hanya trak jer yang melintas dan ayat tak termasuk badan trak, jadi jambatan tak runtuh pasal trak yang seberat 14000paun jer yang lalu dan aper kaitan plak dengan badan trak....

Mungkin badan trak tu dier tinggal sebelum melintasi jambatan ker..

Jadi jawapan aku jambatan tak runtuh.

assalamualaikum...

aku rasa tak runtuh pasal dlm setiap binaan jambatan musti ada tiang sokongan kat bawah dia...bayangkan jambatan tu panjang 1 batu tapi takde tiang sokongan, gila apa..haha...so bagi tekateki ni aku andaikan tiang sokongan dia minimum ada sebatang kat tengah2, tempat trak tu berenti (0.5 batu) takde hal la kalu stakat sekor burung je landing.. :D

..aku agak je

Die tanye runtuh ke tidak je kan. Jawapan aku tidak sebab 1 batu mane leh runtuh, pecah ke sumbing ke bole la. Batu tu mungkin ade diatas jambatan. Haha, tah ape2 jawapan aku.

Edited by gamerlifee

aku rasa burung mmg xdak kaitan dalam teka teki ni..burung 2 guna untuk bg keliru ja..nak bg kita pkiaq pasal brung ja...padahal msti jawapan dia xsgkut paut ngan burung...huhuhuhuhuhuhuhuhhu

pergh...lama btol nak tau jawapan nie....

sebenarnyer jambatan tue takkan runtuh sbb...

kebanyakan jambatan kalo dier ader beritahu berat tanggungan contohnyer 14000 paun...

itu adalah had limit...so kalau setakat tambah beberapa 1000-2000 paun jambatan tue masih bleh tampung...

cara paling senanglah mcm masuk lif...katakan berat tampung 500kg...

bila masuk lebih 500kg lif cuma bunyi amaran jer...tapi takkan terus runtuh nyer betol tak...

serupa mcm kes jambatan tue...

mmmm...kalu pikir logik bila berat lori sama ngan daya tahan jambatan tu,mesti laa runtuh kalu ada berat lain ditambah pada berat lori tu. Tokki aku pn leh jawab teka teki ni,baik tak payah jadi teka teki kalu jawapannya last sekali runtuh. Jawapannya jambatan tu takkan runtuh sebab ni teka teki

kata tekateki IQ..

kalau nak dikatakan betul2, mesti runtuh sebab kenderaan bergerak mesti terentak dan masa hentakan mesti jadi lebih berat dan merosakkan struktur jambatan. kalau dia tekan brek mau senget jambatan tuh :lol:

Aku tanak jawab, tapi aku nak bagitau mod supaya eloklah buat satu 'cawangan' thread utk letak semua teka-teki sms ni dlm thread tuh... hohohoho, ala macam dulu2 kan ada...