Jump to content
Sign in to follow this  
E_peace6679

Gitn Dah Upgrade Schoolnet Ke 4mb...

Recommended Posts

semekom semua ahli putera.com dan juruteknik Komputer FT17.....Aku nak tanya nie kat FT17 nie GITN dah upgrade ke line schoolnet kat tmpt makmal komp korang?

petang tadi,Org gitn dah pasang dah schoolnet untuk 4mb...dorang guna 4 modem adsl kemudian masuk ke satu alat(x tau apa namanya hehe..untuk menjadikan line internet menjadi satu)...

persoalan saya,

kat mana nak check kelajuan nie betul2 ke sampai ke tahap 4mb??kalu melayari internet tu memang la nampak laju jadi kat mana nak check kelajuannya nie???

Kat sekolah mana lagi dah pasang 4mb nie?

Gambar2 Yang Telah Diambil

Edited by E_peace6679

Hmm....kalo home user nak wat camni

Kena bayar utk 4 acct ke?

Macam mana nak wat benda ni? ;)

Ntah hehhee....x tau plak aku...tp aku tengok ada 4 no talian telefon.....nnt aku upload gambarnya.....

Biasanya service ni boleh up mungkin 8 ke 10 mbps dari schoolnet ke gitn router... tapi bukan senang la dari GITN router ke internet dia bagi 4 meg pulak.. bleh jadi sama juga dgn yg ada skrg atau up sikit..

4 modem??masuk ke satu?ko tak tanye2 kat org telekom tu ke?die masuk ke load balancer kot?

semua tu kementerian pelajaran yang urus heuhuehue.....

Biasanya service ni boleh up mungkin 8 ke 10 mbps dari schoolnet ke gitn router... tapi bukan senang la dari GITN router ke internet dia bagi 4 meg pulak.. bleh jadi sama juga dgn yg ada skrg atau up sikit..

aku rasa dorang upgrade lebih dari 4mb tp target mesti lebih dr 4mb la... :)

haaaaaa yeke...........biar betik pki 4 n 1..huhu..nnt aku tanye bos aku....servis ni baru je upgrade ....mmg still in progress.....tp x sume skul lagi laaa....skul2 yg ttentu je dulu....mkn mase skit la.......

haaaaaa yeke...........biar betik pki 4 n 1..huhu..nnt aku tanye bos aku....servis ni baru je upgrade ....mmg still in progress.....tp x sume skul lagi laaa....skul2 yg ttentu je dulu....mkn mase skit la.......

ha...bagus2...try tanye beb sistem apa yg die pakai..boleh aku dpt ilmu tuk up kan sistem kat ofis aku ni ha...

E-Peace - aku igtkan ko juruteknik sis.kom...huhhu..sori2...

Dari gamba tu la... aku rasa byk sgt equipment digunakan semata2 nak bagi 4 meg.. aku tak tau la agenda dia ape tapi aku pun selalu tgk equipment from TM or GITN.. just tak sama dgn project schoolnet.. setiap sekolah ke add 3 line, 3 dsl router + 1 balancer atau tukar model yg lama ke model yang baru ni jadi 4 line,4 unit DSL router + 1 balancer.. byk gak duit tuh.... then kira la ada berapa buah sekolah lagi.. cukup untuk memenuhkan agenda tahunan...heheheehhehe.... good job.. kalau ada gak komplen lagi aku tak tau la ape kena dgn si pengguna tu..

Edited by prontoxp

semekom semua ahli putera.com dan juruteknik Komputer FT17.....Aku nak tanya nie kat FT17 nie GITN dah upgrade ke line schoolnet kat tmpt makmal komp korang?

petang tadi,Org gitn dah pasang dah schoolnet untuk 4mb...dorang guna 4 modem adsl kemudian masuk ke satu alat(x tau apa namanya hehe..untuk menjadikan line internet menjadi satu)...

persoalan saya,

kat mana nak check kelajuan nie betul2 ke sampai ke tahap 4mb??kalu melayari internet tu memang la nampak laju jadi kat mana nak check kelajuannya nie???

nak check bandwith dia ko try access 10.251.25.252 kat ie...tapi yg ko test tuh dia tunjuk apa yg ko dpt pd pc ko tuh jer..kekadang tak sampai 4mb pon...tapi yg dia setup kat modem n bounding tuh mmg recive 4mb....adios

Kalau ikut konsep ... ada 4 line dan bandwith setiap satu hanya 1 meg... dari metod perjalanan network.. tidak semesti juga source dari satu pc ke destinasi akan gunakan ke semua gateway serentak.

Aku pun x tau ler heuhuehe...Nak cakap laju pun susah sbb pc kat sini masih pc yang lama win98 upgrade p Windows xp lepas tu tambah kaspersky lagi hauhua...tambah la lambat..hehe...tp internet memang ok la..

Sek aku dah pasang dah kira sek paling awl dri ko E_peace6679 pastu hanya sekolah yg dkt ngn PKG je yg dpt ni

dari ape yg aku tanye pada PKG dia ckp benda ni load balancer yg secureworks tu n kaler itam tu name dia power bar..pasal sebut power bar ni aku paham ape function dia ni..tu hari aku saje je mnegatal call GiTn pasal mcm ane nak portfoward benda ni..dia ckp setiap router tu dibringin(kalo salah eja btulkan yek ) so xleh nak portfoward benda ni btul ke...kalo satu router tu leh la nak portfoward dia kalo dah empat ni mcm ane yek....coz aku xpuas ati ngn penerangan dari GiTn ni..coz aku ckp mcm ane nak thu kalo salah satu router ni xfunction ade dia ckp ko tgk je lampu dsl tu je...entahla GiTn ni...

Edited by izam_vespa

waaa...biar betul..nih, kalau cm tu, saper2 yg apply stmex..rugi laaa kan, emm.....tapi tah le bila sklah aku nak kena pasang smpi 4 mb nih...kat sabah lak tu.....5 thn lgi kot....dah ler nak apply stemik or wireless kat sklh atau pe pe barangan ICT, nak kena pohon kebenaran dulu....leceh tul...brokrsi mcm2.....

4mb tu speed minimum je, slalu akan dapat lebih dalam 5mb/6mb.. Ada skolah yang dapat sampai 8mb. Skolah yang rekod aku tengok kt putrajaya,, sampai 25mb. Securework tu salah satu fungsinya memang ntuk network security, selain ntuk bonded kan keempat-empat line tu. Buat masa ni hanya skolah yang terpilih je dapat benda ni.

Kat semenanjung dapat, sekolah kat malaysia timur pun dapat gak. Aku test direct download memang puas hati, tapi kalau korang nak sedut torrent, mintak maafla, memang dah diblock awal2 lagi (walaupun bitcomet modded, hahaha). Tak tau la plak, lepas ni sapa yang bejaya buat tunnel ntuk lepas torrent.

Kalu kelajuan yg 4mb(min) ni pun tak cukup, enggak tau la nak kata apa lagi... Mungkin kena tunggu direct fiber kot.. hahaha..

salam..

saya baru lagi kat putera ni...

just nak kongsi pendapat pasal line 4Mbps bonding kat sekolah ni sebab saya antara yang manage projek ni kat TM...

utk makluman projek ni dikenali sebagai Schoolnet,sebuah projek kerajaan untuk sekolah2..

setakat ni hampir seribu buah sekolah seluruh Malaysia sudah dapat perkhidmatan ini & this project keep on going untill all school in Malaysia get the services.. ;)

sape2 geng ft17 akat tgn...... aku slh sorang ft17 yg xbrape pndai godek2 psl komputer n network nih....

wat malu jerkk.. :P .. rase nk blaja blik je....

saper2 yg otai??

aku pun same ngah blajo balik nih malu..

salam..

saya baru lagi kat putera ni...

just nak kongsi pendapat pasal line 4Mbps bonding kat sekolah ni sebab saya antara yang manage projek ni kat TM...

utk makluman projek ni dikenali sebagai Schoolnet,sebuah projek kerajaan untuk sekolah2..

setakat ni hampir seribu buah sekolah seluruh Malaysia sudah dapat perkhidmatan ini & this project keep on going untill all school in Malaysia get the services.. ;)

same la kite owg bwu..jdknye memang nak sume sek..ar pasang router adsl smpai 4 ek aritu ade gak owg gitn dtg kate nak akan dtg nak pasang router kat pkg lanchang jeles aku sbb sek tu kecik je tp ada 4router..sadis tul...

persoalan saya,

Gambar2 Yang Telah Diambil

la dr thn lpas lagi kat skolah ambe speed ny 4mb