Jump to content
KRider

Temu Duga Untuk Ipta

Recommended Posts

akum.

masa interview dia tanya latarbelakang, aku jawab laa duk kat ne, blajar mane, pengalaman mengajar, kerja kat ne dll..ko balun je laaa..

ujian rabun warna tu dia buat selepas interview.kita gi meja penemuduga dan dia bagi 6 gambar(kalau tak silap)...kat situ ada gambar warna bercampur2 dan dia suruh baca nombor yang tertulis kat dalam gambar tu.

pernah sekali aku cakap guru kaunselor takde kerja kat sekolah sebab jarang pelajar jumpa dia. Penemuduga siap gelak lagi aku cakap camtu...pastu dia tanya camna nak atasi masalah tu, aku cakapla dalam seminggu tu wajibkan setiap pelajar hadir ke bilik kauselor...tak kira laa yang ada masalah ke tak..aku cakap kat diaorang, budak-budak ni kena paksa dulu jumpa kaunselor,lepas tu dia akan beransur-ansur berubah. masalah pelajar tak semestinya masalah pembelajaran aje boleh dibincangkan, masalah cinta pun kita boleh bincangkan dengan pelajar. pastu perlaksanaan kelab bimbingan kaunseling kurang diambik berat oleh sesetengah sekolah.macam hidup segan mati tak mahu...banyak gak aku complain aritu..lantak laa diaorang nak terima ke tak..masalah remaja skang ni boleh dikurangkan kalau ia dapat dibentuk dari rumah dan sekolah.kalau remaja ok, negara pun ok, sebab remaja pewaris kepimpinan negara, kuranglah rasuah dan masalah2 kerajaan skang ni.

hehehe..ok.

huhu.. oowwhhh.... bukan ker..??

ak silap daa....

00hhh.. camtu kerr...??

yup, betol kater ko tuh...

susah gak lar weeiii....

ak da nervous sjk dari ari ak tau yg ak leh tmuduga g... huhu

+++++++++++++++

bleh, per salah nyerr chinese boy....

maria orang pantai timur....

chinese boy plak...?? :lol:

sayer dari kedah sblah utara smenanjung m'sia maria..

aku nervous jugak cam ang,kalu xdpt temuduga sedey pulak...

bila dpt,sakit pala pulak....adeh apa nk jadi~

:wacko:

akum.

masa interview dia tanya latarbelakang, aku jawab laa duk kat ne, blajar mane, pengalaman mengajar, kerja kat ne dll..ko balun je laaa..

ujian rabun warna tu dia buat selepas interview.kita gi meja penemuduga dan dia bagi 6 gambar(kalau tak silap)...kat situ ada gambar warna bercampur2 dan dia suruh baca nombor yang tertulis kat dalam gambar tu.

pernah sekali aku cakap guru kaunselor takde kerja kat sekolah sebab jarang pelajar jumpa dia. Penemuduga siap gelak lagi aku cakap camtu...pastu dia tanya camna nak atasi masalah tu, aku cakapla dalam seminggu tu wajibkan setiap pelajar hadir ke bilik kauselor...tak kira laa yang ada masalah ke tak..aku cakap kat diaorang, budak-budak ni kena paksa dulu jumpa kaunselor,lepas tu dia akan beransur-ansur berubah. masalah pelajar tak semestinya masalah pembelajaran aje boleh dibincangkan, masalah cinta pun kita boleh bincangkan dengan pelajar. pastu perlaksanaan kelab bimbingan kaunseling kurang diambik berat oleh sesetengah sekolah.macam hidup segan mati tak mahu...banyak gak aku complain aritu..lantak laa diaorang nak terima ke tak..masalah remaja skang ni boleh dikurangkan kalau ia dapat dibentuk dari rumah dan sekolah.kalau remaja ok, negara pun ok, sebab remaja pewaris kepimpinan negara, kuranglah rasuah dan masalah2 kerajaan skang ni.

hehehe..ok.

hai pak lah... :D

aku rasa ang komfem dpt ar :P

yg ari tu ang p temuduga depa x tnya ka pasai pelan induk pembangunan pendidikan,wawasan 2020 ka

atau nama2 menteri.... :huh:

tapi dgr cikgu aku kata,kalu dpt peluang interview mesti kofem dpt la....

;)

aku pon ada pengalaman interview ni ...

masa nak minta sambung study kat ciast..

tp tak berjaya ..

soalan dia bagi kat aku masa tu pasal isu semasa,

klu tak silap aku pasl wabak sars yg 4-5 tahun lepas ...

aku terlopong tak tau nak jwab apa..

padan muka..

hkhohhokhokohho :lol:

interview depend on subject u take

if sains,i been asked about PPSMI

if Tesl,will be more talking n asking bout isu semasa(politic issue oso got)

if kaunselling,will be ask some how you solve n handle student's problem

mampoi ar camni~

aku xtau nak baca apa la dlm pendidikan khas ini....

yg aku tau depa mesti suruh tunjuk skit sign language..

tu pun aku tgh duk hafal..hehe

harap harap la isu semasa jgn diungkit2kan

akum.

hehehe..ok.

hohoho..

thankz...

ak pon da lepas da...

so , ak malas nak pk da ttg ne....

wat sakit kepala ak jerr....huhu

assalamualaikum n slmt sejahtera..i'm new here..saya akn mghdri tmdga pd 24 may ny utk kursus pgajian pend fizik n maths...bolhkh sy tau soalan2 yg sering ditanyakan ktika tmdga???hrp dpt dibantu oleh sesape yg ad pglmn..thnx..