Jump to content
Sign in to follow this  
abang2000

Abit Va-10 + Sempron 2400+gfmx4000= 'no Signal'

Recommended Posts

Petang tadi aku pasang benda-benda ni, Abit VA-10, GFMX4000, sempron 2400+, DDR 128, masuk dalam casing PC Gemilang (semuanya serba baru). Aku trylah ONkan tapi monitor paparkan 'no signal'. Tengok kipas proc tu hidup sekejap kemudian berhenti sendiri. Selang beberapa minit aku try lagi, berbelas kali tapi problem tetap sama. Aku dah putus asa, ingat proc atau mobo tu yang failure, aku offkan bekalan tenaga dan biarkan. Then lepas tengok berita tadi aku teringat pula nak nak try balik. Tanpa usik apa-apa komponen dalam casing aku ONkan..ok pula, sekarang ni dah boleh jalan XP smooth running!

Pelik la...

Petang tadi aku pasang benda-benda ni, Abit VA-10, GFMX4000, sempron 2400+, DDR 128, masuk dalam casing PC Gemilang (semuanya serba baru).  Aku trylah ONkan tapi monitor paparkan 'no signal'.  Tengok kipas proc tu hidup sekejap kemudian berhenti sendiri. Selang beberapa minit aku try lagi, berbelas kali tapi problem tetap sama. Aku dah putus asa, ingat proc atau mobo tu yang failure, aku offkan bekalan tenaga dan biarkan. Then lepas tengok berita tadi aku teringat pula nak nak try balik. Tanpa usik apa-apa komponen dalam casing aku ONkan..ok pula, sekarang ni dah boleh jalan XP smooth running!

Pelik la...

Bios kot...... wink.gif !!

Edited by aMd_sCooTeRisT

aku pernah jadi masalah sebegini suatu ketika dahulu masa pasang pc baru tuk member....

kalau tak salah aku, aku tukar power supply baru masalah ni settle

flash bios baru...va-10 agak lama aku rasa...mayb tak support sempron lagi

ada laa... pasal bios jgn risau, gi site abit ada bios utk board nie supaya support sempron...

*aku pun pernah guna board nie...

aku syorkan korang pakai mobo ECS elitegroup VIA KT 600A tu kalo korang nak guner proc sempron memang baguih masalah tarak walaupon pakai ps 350 watt....btol ker tak btol???

aku alergic betol bila dengar nama "ECS" ni.. sepanjang aku hidup ni, board paling banyak problem aku penah jumpa, tak lain dan tak bukan board ECS la.. board yg dlm rega RM 300 ke bawah la maksud aku kat sini..

VA-10 ni antara board ekonomi yg bagus, kecik tapi power.. walaupom hanya menggunakan onboard VGA, kita bole main MotoGP2 dengan smooth sekali.. siap ada efek blur.. tak macam board lain yg seharga dengannya..

dan masalah brader kita ni dapat, sama jek ngan aku.. memula aku pakai i-cute 400watt psu, dan pc ni aku guna utk download "barang" dari internet.. kalu korang tengok rekod uptime aku 50 hari tu, guna board ni la, dan psu tu la.. sampai la satu hari tu, problem macam brader ni timbul, so aku tuka dengan i-cute 450watt twinfan tu, dan problem setel! smile.gif

harap membantu!

aku syorkan korang pakai mobo ECS elitegroup VIA KT 600A tu kalo korang nak guner proc sempron memang baguih masalah tarak walaupon pakai ps 350 watt....btol ker tak btol???

Aku tak syorkan member2 guna board brand ECS klo nak bikin PC "Gempak"..

Klo utk budjet PC can be...Tapi ABIT pun ada board budjet yang power..

ABIT rules!!!~

VA-10 ni antara board ekonomi yg bagus, kecik tapi power.. walaupom hanya menggunakan onboard VGA, kita bole main MotoGP2 dengan smooth sekali.. siap ada efek blur.. tak macam board lain yg seharga dengannya..

yeah setuju aku!!!

*sbg ex-user board nie aku mmg setuju... board nie mmg bajet board yg besh, under 300.00... sampai skrg, dah tak guna tapi still simpan dlm almari aku.. buat pameran jer laa happy.gif